Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Åkulla Ski Maraton
2011-02-20
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
H/D 21 Motion
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Stefan Nordlander
Navåsens FK
1:52:33.675200
68.9p
2
Thomas Josarp
FK Friskus Varberg
1:55:59.695800
+3:26.20500
66.4p
3
Niclas Hansson
Burseryds IF
1:56:08.696700
+3:35.21400
66.3p
4
Christian Nilsson
OK Löftan
1:56:41.700000
+4:08.24700
66.0p
5
Troels Lunn
København SK
1:59:04.714300
+6:31.39000
64.4p
6
Björn Petersson
OK Landehof
1:59:17.715600
+6:44.40300
64.2p
7
Lars E Boldt
København SK
1:59:49.718800
+7:16.43500
63.9p
8
Ronny Fherm
Hästveda OK
2:00:02.720100
+7:29.44800
63.8p
9
Brian Qvortrup
København SK
2:00:56.725500
+8:23.50200
63.2p
10
Henrik Persson
OK Nackhe
2:01:42.730100
+9:09.54800
62.7p
11
Mårten Svensson
Simlångsdalens IF
2:02:26.734500
+9:53.59200
62.3p
12
Simon Johansson
Team Oslo
2:02:35.735400
+10:02.60100
62.2p
13
Tobias Thorsson
IK Trenne
2:02:47.736600
+10:14.61300
62.1p
14
Peter Bernroth
Burseryds IF
2:03:19.739800
+10:46.64500
61.8p
15
Hans Pettersson
IF Rigor
2:03:57.743600
+11:24.68300
61.4p
16
Roger Bolin
FK Finn
2:04:00.743900
+11:27.68600
61.4p
17
Mats Uddbäck
Ljungbypolisens SIF
2:04:06.744500
+11:33.69200
61.3p
18
Oskar Sagne
Fjärås AIK
2:04:13.745200
+11:40.69900
61.2p
19
Simon Nilsson
Vindrarps SK
2:04:31.747000
+11:58.71700
61.1p
20
Christian Anderberger
Ljungbypolisens SIF
2:04:39.747800
+12:06.72500
61.0p
21
Jan Svernhage
IF Rigor
2:05:19.751800
+12:46.76500
60.6p
22
Björn Svernage
IF Rigor
2:06:01.756000
+13:28.80700
60.2p
23
Rolf Bernroth
Burseryds IF
2:07:18.763700
+14:45.88400
59.5p
24
David Martinsson
Kungsäters IF
2:07:22.764100
+14:49.88800
59.5p
25
Thomas Bolmgren
Gnosjö FK
2:07:33.765200
+15:00.89900
59.4p
26
Mikael Johansson
OK Nackhe
2:08:21.770000
+15:48.94700
58.9p
27
Rickard Svensson
Simlångsdalens IF
2:08:24.770300
+15:51.95000
58.9p
28
Erik Axelsson
Simlångsdalens IF
2:09:07.774600
+16:34.99300
58.5p
29
Henrik Dellborg
IF Rigor
2:09:30.776900
+16:57.101600
58.3p
30
Mats Gunnarsson
OK Nackhe
2:09:31.777000
+16:58.101700
58.3p
31
Tomas Caspersson
IK Trenne
2:09:32.777100
+16:59.101800
58.3p
32
Urban Broms
FK Friskus Varberg
2:09:57.779600
+17:24.104300
58.1p
33
Nils-Arvid Olofsson
Eslövs FK
2:11:06.786500
+18:33.111200
57.5p
34
Tomas Gunnarsson
Kungsäters IF
2:11:20.787900
+18:47.112600
57.4p
35
Henrik Wallin
Krogsereds IK
2:11:32.789100
+18:59.113800
57.3p
36
Urban Thorsson
Ätrans IF
2:11:51.791000
+19:18.115700
57.1p
37
Anders Ahlqvist
OK Skogsvindarna
2:12:00.791900
+19:27.116600
57.0p
38
Michael Johansson
IK Stern
2:12:14.793300
+19:41.118000
56.9p
39
Bengt Olsson
OK Gynge
2:12:40.795900
+20:07.120600
56.7p
40
Tommy Johnsson
OK Nackhe
2:12:52.797100
+20:19.121800
56.6p
41
Karl Andersson
Glommens IF
2:13:43.802200
+21:10.126900
56.2p
42
Mikael Karlsson
Tormestorps IF
2:14:19.805800
+21:46.130500
55.9p
43
Jerker Fritzell
SK Hylte
2:14:28.806700
+21:55.131400
55.8p
44
Mikael Simon
FK Finn
2:17:38.825700
+25:05.150400
54.3p
45
Håkan Franzén
OK Nackhe
2:18:41.832000
+26:08.156700
53.8p
46
Mats Rydholm
FK Friskus Varberg
2:18:56.833500
+26:23.158200
53.7p
47
Christian Madsen
Helsingörs SOK
2:19:16.835500
+26:43.160200
53.6p
48
Claes Adolfsson
Gnosjö FK
2:19:19.835800
+26:46.160500
53.6p
49
Ronny Bengtsson
Tormestorps IF
2:19:43.838200
+27:10.162900
53.4p
50
Per-Olof Johansson
Vindrarps SK
2:20:03.840200
+27:30.164900
53.2p
51
Magnus Jägerman
Volvo IF
2:20:07.840600
+27:34.165300
53.2p
52
Emil Rydh
Lerums SOK
2:20:45.844400
+28:12.169100
52.9p
53
Carsten Nyboe
FK Friskus Varberg
2:22:02.852100
+29:29.176800
52.4p
54
Mats Bjersing
IF Rigor
2:22:06.852500
+29:33.177200
52.3p
55
Tommy Johansson
Hästhult AIK
2:22:50.856900
+30:17.181600
52.0p
56
Johan Blom
Ljungbypolisens SIF
2:22:51.857000
+30:18.181700
52.0p
57
Mikael Iwansson
Vindrarps SK
2:23:08.858700
+30:35.183400
51.9p
58
Lennart Larsson
Vapnö IF
2:23:54.863300
+31:21.188000
51.6p
59
Claes Flinck
IF Rigor
2:23:55.863400
+31:22.188100
51.6p
60
Johan Svensson
Rejlers IF
2:24:00.863900
+31:27.188600
51.6p
61
Peter Svensson
OK Reftele
2:24:25.866400
+31:52.191100
51.4p
62
Alf Johansson
FK Friskus Varberg
2:25:50.874900
+33:17.199600
50.8p
63
Tormod Trommestad
IF Rigor
2:25:53.875200
+33:20.199900
50.8p
64
Thomas Wollenz
SK Laxen
2:25:55.875400
+33:22.200100
50.8p
65
Henrik Seidelin Dam
København SK
2:26:06.876500
+33:33.201200
50.7p
66
Jan-Anders Eliasson
OK Nackhe
2:26:18.877700
+33:45.202400
50.6p
67
Stellan Christiansson
OK Gynge
2:26:46.880500
+34:13.205200
50.4p
68
Anna Holmgren Fällgren
Burseryds IF
2:26:46.880500
+34:13.205200
50.4p
69
Marie Louise Nilsson
SK Hylte
2:27:04.882300
+34:31.207000
50.3p
70
Roger Runebrant
Burseryds IF
2:27:42.886100
+35:09.210800
50.1p
71
Nisse Otterdahl
OK Nackhe
2:27:49.886800
+35:16.211500
50.0p
72
Tommy Hallberg
Skene Sim o IS
2:28:07.888600
+35:34.213300
49.9p
73
Jan-Olof Eriksson
OK Nackhe
2:28:14.889300
+35:41.214000
49.9p
74
Per-Olof Ivarsson
Krogsereds IK
2:28:22.890100
+35:49.214800
49.8p
75
Helmut Hansen
Fjärås AIK
2:29:29.896800
+36:56.221500
49.4p
76
Juhani Tarsalainent
IF Rigor
2:29:58.899700
+37:25.224400
49.2p
77
Anders Brelind
Horreds SK
2:30:25.902400
+37:52.227100
49.0p
78
Patrik E Perslow
FK Finn
2:30:52.905100
+38:19.229800
48.9p
79
Jesper Bengtsson
Simlångsdalens IF
2:31:07.906600
+38:34.231300
48.8p
80
Jerker Petersson
OK Gynge
2:31:08.906700
+38:35.231400
48.8p
81
Jan Ragnarsson
IF Rigor
2:31:13.907200
+38:40.231900
48.7p
82
Roland Turesson
FK Friskus Varberg
2:31:23.908200
+38:50.232900
48.7p
83
Torbjörn Karlsson
FK Finn
2:31:26.908500
+38:53.233200
48.7p
84
Magnus Johnson
FK Friskus Varberg
2:32:21.914000
+39:48.238700
48.3p
85
Mikael Johansson
SK Graal
2:32:38.915700
+40:05.240400
48.2p
86
Niklas Einarsson
IF Rigor
2:32:42.916100
+40:09.240800
48.2p
87
Anders Klavberg
No Club
2:32:44.916300
+40:11.241000
48.2p
88
Johan Larsson
Falkenbergs OK
2:32:55.917400
+40:22.242100
48.1p
89
Torbjörn Svensson
Axa SC
2:32:57.917600
+40:24.242300
48.1p
90
Garry Ahlberg
OK Gläntan
2:32:58.917700
+40:25.242400
48.1p
91
Rolf Thorsson
Ätrans IF
2:33:49.922800
+41:16.247500
47.8p
92
Morten Thomsen Spronge
Dansk Telemark Forum
2:33:54.923300
+41:21.248000
47.8p
93
Leif Nordefjäll
IF Rigor
2:34:04.924300
+41:31.249000
47.7p
94
Magnus Nilsson
Kisa SK
2:34:18.925700
+41:45.250400
47.6p
95
Jens Forsaeus
Axa SC
2:34:45.928400
+42:12.253100
47.5p
96
Joakim Axelsson
OK Nackhe
2:34:57.929600
+42:24.254300
47.4p
97
Martin Andersson
OK Gynge
2:35:27.932600
+42:54.257300
47.2p
98
Anders Thompson
OK Nackhe
2:35:39.933800
+43:06.258500
47.2p
99
Bo-Göran Svensson
Falkenbergs OK
2:35:46.934500
+43:13.259200
47.1p
100
Joel Johnsson
OK Nackhe
2:36:01.936000
+43:28.260700
47.0p
101
Peter Stened
Simlångsdalens IF
2:36:13.937200
+43:40.261900
47.0p
102
Kristina Franzén
OK Nackhe
2:36:18.937700
+43:45.262400
46.9p
103
Peter Thomsen
Dansk Telemark Forum
2:36:50.940900
+44:17.265600
46.8p
104
Mikael Rydström
OK Löftan
2:36:56.941500
+44:23.266200
46.7p
105
Joakim Engstrand
Anderstorps OK
2:36:56.941500
+44:23.266200
46.7p
106
Robin Arvidsson
Kungsäters IF
2:37:02.942100
+44:29.266800
46.7p
107
Malin Hedlund
IK Stern
2:37:10.942900
+44:37.267600
46.6p
108
Martin Sagne
Fjärås AIK
2:37:18.943700
+44:45.268400
46.6p
109
Anders Wollentz
Axa SC
2:37:24.944300
+44:51.269000
46.6p
110
Richard Ahlstedt
Simlångsdalens IF
2:37:33.945200
+45:00.269900
46.5p
111
Jonas Carlsson
OK Reftele
2:37:58.947700
+45:25.272400
46.4p
112
Erik Rissler
FK Finn
2:38:06.948500
+45:33.273200
46.3p
113
Anders Bengtsson
Falkenbergs OK
2:38:19.949800
+45:46.274500
46.3p
114
Bjarne Emilsson
Kungsäters IF
2:38:32.951100
+45:59.275800
46.2p
115
Frederic Gard
Ulricehamns IF
2:38:44.952300
+46:11.277000
46.1p
116
Henrik Karlsson
Kungsäters IF
2:39:03.954200
+46:30.278900
46.0p
117
Bengt Göran Nilsson
OK Löftan
2:39:18.955700
+46:45.280400
45.9p
118
Roland Carlsson
FK Friskus Varberg
2:39:49.958800
+47:16.283500
45.8p
119
Christian Axelsson
Simlångsdalens IF
2:39:56.959500
+47:23.284200
45.7p
120
Jonas Karlsson
Burseryds IF
2:41:45.970400
+49:12.295100
45.1p
121
Stefan Bergh
SK Hylte
2:41:53.971200
+49:20.295900
45.1p
122
Lars Wiklund
IK Stern
2:41:54.971300
+49:21.296000
45.1p
123
Emil Johansson
Ringhals IF
2:42:31.975000
+49:58.299700
44.9p
124
Anders Nilsson
Falcon Sports Club
2:42:57.977600
+50:24.302300
44.8p
125
Christofer Hellman
IK Stern
2:42:59.977800
+50:26.302500
44.8p
126
Anders Sjöberg
OK Reftele
2:43:32.981100
+50:59.305800
44.6p
127
Jimmie Gull
FK Friskus Varberg
2:43:41.982000
+51:08.306700
44.5p
128
Ingmar Johansson
Lerums SOK
2:43:42.982100
+51:09.306800
44.5p
129
Rolf Hansson
Ljungbypolisens SIF
2:44:40.987900
+52:07.312600
44.2p
130
Mathias Alm
SK Hylte
2:44:52.989100
+52:19.313800
44.2p
131
Martin Kruse
IF Rigor
2:45:08.990700
+52:35.315400
44.1p
132
Eivor Johansson
Navåsens FK
2:45:37.993600
+53:04.318300
44.0p
133
Magnus Nilsson
Vindrarps SK
2:46:03.996200
+53:30.320900
43.8p
134
Gerry Andersson
IK Trenne
2:46:05.996400
+53:32.321100
43.8p
135
Jonatan Lampa
IF Rigor
2:46:09.996800
+53:36.321500
43.8p
136
Björn Holmqvist
Astrazeneca IF
2:46:30.998900
+53:57.323600
43.7p
137
Anders Eliasson
Volvo IF
2:47:06.1002500
+54:33.327200
43.5p
138
Rune Thomsen
Köpenhamn
2:47:33.1005200
+55:00.329900
43.4p
139
Lars Ryttberg
Tockarps IK
2:47:52.1007100
+55:19.331800
43.3p
140
Jennifer Gull
FK Friskus Varberg
2:47:52.1007100
+55:19.331800
43.3p
141
Magnus Andersson Komleryd
OK Nackhe
2:48:33.1011200
+56:00.335900
43.1p
142
Nis Peter Christensen
Holte Ski
2:48:42.1012100
+56:09.336800
43.1p
143
Albin Johansson
Göteborgs SK
2:48:51.1013000
+56:18.337700
43.0p
144
Fredrik Gahm
Axa SC
2:49:31.1017000
+56:58.341700
42.8p
145
Krister Larsson
Krogsereds IK
2:49:35.1017400
+57:02.342100
42.8p
146
Mattias Persson
Gnosjö FK
2:50:01.1020000
+57:28.344700
42.7p
147
Thomas Bernandersson
OK Nackhe
2:50:31.1023000
+57:58.347700
42.5p
148
Jonny Sandström
IK Stern
2:51:17.1027600
+58:44.352300
42.3p
149
Magnus Lindblom
Ringhals IF
2:51:23.1028200
+58:50.352900
42.3p
150
Günter Andreasson
No Club
2:52:12.1033100
+59:39.357800
42.1p
151
Sven-Olof Gunnarsson
Kungsäters IF
2:53:01.1038000
+1:00:28.362700
41.8p
152
Jan Åke Lindquist
IF Rigor
2:53:07.1038600
+1:00:34.363300
41.8p
153
Ingvar Nilsson
Vindrarps SK
2:53:09.1038800
+1:00:36.363500
41.8p
154
Kjell Harrysson
Krogsereds IK
2:53:19.1039800
+1:00:46.364500
41.8p
155
Jimmy Söhrman
IF Rigor
2:53:24.1040300
+1:00:51.365000
41.7p
156
Sofia Sandberg
IK Stern
2:53:34.1041300
+1:01:01.366000
41.7p
157
Johan Björling
IK Stern
2:54:18.1045700
+1:01:45.370400
41.5p
158
Christoffer Karlsson
OK Nackhe
2:54:45.1048400
+1:02:12.373100
41.4p
159
Claus Lestrup
Holte Ski
2:56:20.1057900
+1:03:47.382600
41.0p
160
Mikkel Dickenson
Viborgs OK
2:56:27.1058600
+1:03:54.383300
40.9p
161
Johan Andersson
FK Friskus Varberg
2:56:32.1059100
+1:03:59.383800
40.9p
162
Peter Larsson
OK Gläntan
2:56:37.1059600
+1:04:04.384300
40.9p
163
Fredrik Björck
OK Nackhe
2:57:10.1062900
+1:04:37.387600
40.7p
164
Pär Ola Larsson
Axa SC
2:57:18.1063700
+1:04:45.388400
40.7p
165
Viktoria Josefsson
OK Reftele
2:58:08.1068700
+1:05:35.393400
40.5p
166
Johan Larsson
OK Reftele
2:58:16.1069500
+1:05:43.394200
40.5p
167
Isabell Josefsson
OK Reftele
2:58:30.1070900
+1:05:57.395600
40.4p
168
Lars Johan Björklund
Tockarps IK
2:59:17.1075600
+1:06:44.400300
40.2p
169
Daniel Otterdahl
OK Nackhe
2:59:24.1076300
+1:06:51.401000
40.2p
170
Peter Trommestad
Torestorps IF
2:59:25.1076400
+1:06:52.401100
40.2p
171
Andreas Marcher
Köpenhamn
2:59:32.1077100
+1:06:59.401800
40.1p
172
Anders Ljungqvist
Lugi SK
3:00:44.1084300
+1:08:11.409000
39.8p
173
Susanne Alm
SK Hylte
3:02:16.1093500
+1:09:43.418200
39.5p
174
Mats Olander
IK Stern
3:02:38.1095700
+1:10:05.420400
39.4p
175
Gerd Trommestad
Torestorps IF
3:03:21.1100000
+1:10:48.424700
39.2p
176
Folke Schough
Krogsereds IK
3:04:02.1104100
+1:11:29.428800
39.1p
177
Henrik Landin
Glommens IF
3:04:29.1106800
+1:11:56.431500
38.9p
178
Morgan Malm
FK Finn
3:05:06.1110500
+1:12:33.435200
38.8p
179
Hans Andersson
Krogsereds IK
3:05:41.1114000
+1:13:08.438700
38.7p
180
Peter Tall
Axa SC
3:06:04.1116300
+1:13:31.441000
38.6p
181
Klas Rolofsson
OK Nackhe
3:06:43.1120200
+1:14:10.444900
38.4p
182
Joakim Henriksson
Hästhult AIK
3:07:05.1122400
+1:14:32.447100
38.3p
183
Caroline Johansson
Lerums SOK
3:07:36.1125500
+1:15:03.450200
38.2p
184
Jens Persson
FK Friskus Varberg
3:07:59.1127800
+1:15:26.452500
38.1p
185
Claes Åkerberg
Krogsereds IK
3:08:34.1131300
+1:16:01.456000
38.0p
186
Hans Reschke
OK Lindena
3:09:06.1134500
+1:16:33.459200
37.9p
187
Bengt Åke Ivarsson
OK Nackhe
3:10:47.1144600
+1:18:14.469300
37.5p
188
Bertil Lundstedt
Hästhult AIK
3:13:09.1158800
+1:20:36.483500
37.0p
189
Peter David Jensen
København SK
3:13:50.1162900
+1:21:17.487600
36.9p
190
Krister Müller
Ljungbypolisens SIF
3:14:46.1168500
+1:22:13.493200
36.7p
191
Anna Rydh
Lerums SOK
3:22:31.1215000
+1:29:58.539700
35.1p
192
Åsa Andersson
IK Höa
3:22:33.1215200
+1:30:00.539900
35.1p
193
Daniel Lindquist
IF Rigor
3:24:32.1227100
+1:31:59.551800
34.7p
194
Hans Dal Pedersen
Høwi Skiklub
3:29:03.1254200
+1:36:30.578900
33.9p
195
Holger Feurstein
Treby IF
3:35:07.1290600
+1:42:34.615300
32.9p
196
Inger Ebbesson
SK Hylte
3:37:00.1301900
+1:44:27.626600
32.6p
197
Mikael Wibäck
Axa SC
3:37:20.1303900
+1:44:47.628600
32.5p
198
Bjarne Veiergang
København SK
3:39:23.1316200
+1:46:50.640900
32.2p
-
Erika Michaneck
IF Rigor
23:59:58.8639700
-
-
Mattias Björk
Bredaryds SOK
23:59:58.8639700
-
Logga in för att slippa de här annonserna
-
Håkan Wingård
Rya IF
23:59:58.8639700
-
-
Reine Fherm
Hästveda OK
23:59:59.8639800
-
-
Magnus Johnsson
Navåsens FK
23:59:59.8639800
-
-
Fredrik Rosberg
Frösö IF
23:59:59.8639800
-
-
Anders Johnsson
IF Rigor
23:59:59.8639800
-
-
Robert Nordefjäll
IF Rigor
23:59:59.8639800
-
-
Max Hansen
OK Skogsvindarna
23:59:59.8639800
-
-
Lars Lehmann
København SK
23:59:59.8639800
-
-
Alf Lindahl
Röstånga IS
23:59:59.8639800
-
-
Gert Andersson
OK Lindena
23:59:59.8639800
-