Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Skinnarloppet
2011-02-20
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
H 45
45km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Mikael Martens
Malungs IF
2:13:24.800380
76.1p
2
Bengt Björklund
Karlslunds IF SF
2:16:25.818460
+3:00.17980
74.1p
3
Jan Sarenmark
Brudpiga RK
2:17:25.824450
+4:00.23970
73.4p
4
Keith Ilvesson
Tidaholm SOK Sisu
2:20:01.840030
+6:36.39550
71.8p
5
Niklas Andersson
Falköpings AIK SK
2:20:17.841660
+6:52.41180
71.6p
6
Tomas Westlund
Tormestorps IF
2:20:18.841740
+6:53.41260
71.6p
7
Jonas Åhström
Råda IK
2:23:03.858220
+9:38.57740
69.9p
8
Svein Joten
Engerdal IL
2:23:04.858330
+9:39.57850
69.9p
9
Olle Olsson
SK Bore
2:27:13.883270
+13:48.82790
67.5p
10
Rune Arnesen
Fredrikstad SK
2:28:25.890430
+15:00.89950
66.9p
11
Adam Blomberg
OK Landehof
2:30:13.901290
+16:49.100810
65.9p
12
John Kristian Solbrekke
Rödenes IL Norge
2:34:48.928700
+21:23.128220
63.6p
13
Stefan Fredriksson
Nyköpings OK
2:35:04.930300
+21:39.129820
63.4p
14
Ola Andersson
Kvarnsvedens GOIF SK
2:39:50.958920
+26:25.158440
61.2p
15
Magnus Danielsson
Leksands SK
2:42:32.975170
+29:07.174690
60.0p
16
Ola Eriksson
Axa SC
2:42:34.975300
+29:09.174820
60.0p
17
Otto Davidsson
Lima IF
2:43:18.979710
+29:53.179230
59.6p
18
Richard Björk
Lima IF
2:44:49.988810
+31:24.188330
59.0p
19
Jan Hedlund
Hagfors SF
2:46:44.1000320
+33:19.199840
58.2p
20
Magnus Forsberg
Linköpings SK
2:50:56.1025520
+37:31.225040
56.5p
21
Håkan Karlsson
Vasaloppsklubben Hedemora
2:51:26.1028540
+38:01.228060
56.3p
22
Jens Pantzare
Sisu Forshaga SK
2:51:54.1031390
+38:30.230910
56.1p
23
Torbjörn Norén
Enköpings Aif
2:53:37.1041630
+40:12.241150
55.5p
24
Claes Lagerström
Garphyttans IF
2:53:48.1042760
+40:23.242280
55.4p
25
Peter Hollstedt
IFK Grängesberg SK
2:54:03.1044240
+40:38.243760
55.3p
26
Magnis Mackalandener
Scania IF
2:54:08.1044720
+40:43.244240
55.3p
27
Gunnar Okstad
Skaun IL
2:54:26.1046520
+41:01.246040
55.2p
28
Per-Erik Halvarsson
Stora Tuna IK SK
2:56:07.1056660
+42:42.256180
54.6p
29
Mads Inge Dalsjö
Magnor Ul
2:57:55.1067420
+44:30.266940
53.9p
30
Olavi Blomfjord
Korsnäs IF SK
2:58:21.1070000
+44:56.269520
53.8p
31
Lars Dahlgren
Ryda SK
3:02:24.1094310
+48:59.293830
52.4p
32
Tomas Lindman
OK Dacke
3:03:29.1100820
+50:04.300340
52.0p
33
Tony Lövkvist
Brandsbols SK
3:06:54.1121370
+53:29.320890
50.9p
34
Per-Uno Klasson
Tidaholm SOK Sisu
3:12:16.1153500
+58:51.353020
49.3p
35
Tomas Bengtsson
Stenungsunds OK
3:13:36.1161520
+1:00:11.361040
48.9p
36
Jan Henriksson
Brandsbols SK
3:13:59.1163850
+1:00:34.363370
48.8p
37
Jan Gunnarsson
Malungs IF
3:16:49.1180800
+1:03:24.380320
48.0p
38
Thomas Broman
Malungs IF
3:19:28.1196740
+1:06:03.396260
47.2p
39
Per Ivar Kristiansen
Åsnes Ssl Norge
3:28:32.1251190
+1:15:08.450710
44.9p
40
Mats Jansson
Malungs IF
3:30:08.1260700
+1:16:43.460220
44.5p
41
Tommy Matson
Vasaloppsklubben Hedemora
3:30:57.1265640
+1:17:32.465160
44.3p
42
Jan Reuter
Granbergsdals IF
3:31:56.1271540
+1:18:31.471060
44.1p
43
Stein Erik Lauvås
Ørje IL
3:33:19.1279800
+1:19:54.479320
43.8p
44
Matz Evensson
IF Thor
3:35:48.1294740
+1:22:23.494260
43.2p
45
Per Jemt
Arvika IS
3:41:28.1328700
+1:28:03.528220
41.9p
46
Mikael Ejdsell
Hagfors SF
3:46:09.1356810
+1:32:44.556330
41.0p