Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Duvedsrajden
2011-02-06
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
15km
Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
H 21 Motion
Tomas Northug
Strindheim IL
46:22.278120
76.9p
2
H 21 Motion
Frode Jernstad
Team Sportsbua
46:55.281460
+33.3240
76.0p
3
H 21 Motion
Per-Anders Östberg
Landöns IF
47:25.284430
+1:03.6210
75.2p
4
H 21 Motion
Eric Simonsson
Landöns IF
47:42.286110
+1:19.7890
74.7p
5
H 21 Motion
David Jansson
New Sweden
47:53.287220
+1:31.9000
74.4p
6
H 21 Motion
Johan Persson
Järpens SK
49:00.293960
+2:38.15740
72.7p
7
H 21 Motion
Lars Persson
Östersunds SK
49:35.297480
+3:13.19260
71.9p
8
H 21 Motion
Auvo Dufva
Åsarna IK
49:56.299560
+3:34.21340
71.4p
9
H 21 Motion
Odd-Björnar Ness
Statoil IF
50:05.300430
+3:43.22210
71.2p
10
H 21 Motion
Olle Jonsson
Duveds IF
50:29.302850
+4:07.24630
70.6p
11
H 21 Motion
Mats Jonsson
Duveds IF
50:29.302870
+4:07.24650
70.6p
12
H 21 Motion
Magnus Schei Bakkhaug
Mosvik IL
50:41.304030
+4:19.25810
70.3p
13
H 21 Motion
Patrik Norberg
Vattudalens Ldk
52:10.312990
+5:48.34770
68.3p
14
H 21 Motion
Johan Setterberg
Åre Chokladfabrik
52:11.313090
+5:49.34870
68.3p
15
D 21 Motion
Elin Simonsson
Landöns IF
52:14.313380
+5:52.35160
68.2p
16
H 21 Motion
Lennart Wasell
Mörsils IF
54:52.329140
+8:30.50920
65.0p
17
H 21 Motion
Jonas Berg
Mosvik IL
55:44.334320
+9:22.56100
63.9p
18
D 21 Motion
Maria Andersson
Häggenås SK
59:46.358530
+13:24.80310
59.6p
19
H 21 Motion
Björn Holm
Åre Chokladfabrik
1:01:21.368070
+14:59.89850
58.1p
20
H 21 Motion
Geir Kolstad
Stiklestad Eiendom Bil
1:02:31.375070
+16:09.96850
57.0p
21
H 21 Motion
Tomas Jonsson
Åre Kommun Uif
1:02:34.375330
+16:12.97110
57.0p
22
D 21 Motion
Karin Estensson
Vallbo SK
1:03:33.381290
+17:11.103070
56.1p
23
D 21 Motion
Åsa Persson Kjellgren
Järpens SK
1:03:54.383370
+17:32.105150
55.8p
24
D 21 Motion
Åsa Krisell
Åre Kommun Uif
1:04:09.384830
+17:47.106610
55.6p
25
H 21 Motion
Lukas Säw
Duveds IF
1:04:33.387250
+18:11.109030
55.2p
26
D 21 Motion
Catrin Backman
Hede SK
1:09:13.415290
+22:51.137070
51.5p
27
D 21 Motion
Anneli Hellstrand
Duveds IF
1:09:14.415380
+22:52.137160
51.5p
28
D 21 Motion
Helen Jonsson
Duveds IF
1:10:10.420930
+23:48.142710
50.8p
29
H 21 Motion
Torkel Johansson
Duveds IF
1:13:18.439780
+26:56.161560
48.6p
30
D 21 Motion
Karin Ström
Undersåkers IF
1:13:25.440450
+27:03.162230
48.5p
31
H 21 Motion
Joakim Larsson
Motala Chokladfabriken
1:16:34.459360
+30:12.181140
46.5p
32
D 21 Motion
Anna Karin Dahl
Åre Kommun Uif
1:19:27.476640
+33:05.198420
44.9p
33
H 21 Motion
Håkan Thörnkvist
Skistar
1:21:24.488320
+35:02.210100
43.8p
34
D 21 Motion
Elisabeth Bångman
Östersunds SK
23:59:58.8639700
35
D 21 Motion
Madeleine Alteby
Duveds IF
23:59:59.8639800
35
D 21 Motion
Anna Maria Kristoffersson
Duveds IF
23:59:59.8639800
35
H 21 Motion
Niklas Edh
Järpens SK
23:59:59.8639800
35
H 21 Motion
David Berg
Bodsjöböle SK
23:59:59.8639800
35
H 21 Motion
Peter Knoblach
Åre Björnen Skidcenter
23:59:59.8639800
7.5km
Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
H 20
Thomas Dahlen
Varden Il,
25:12.151170
77.7p
2
D 20
Johanna Meyer
Camp Södergren SC
25:42.154190
+30.2920
76.2p
3
H 20
Fredrik Hjelm
Östersunds SK
27:08.162700
+1:55.11430
72.2p
4
D 20
Lina Kardin
Offerdals SK
27:52.167170
+2:40.15900
70.3p
5
D 20
Matilda Andersson
Häggenås SK
28:28.170750
+3:15.19480
68.8p
6
H 20
Måns Sunesson
Sellnäs IF
29:10.174920
+3:57.23650
67.2p
7
D 20
Helene A Dalen
Ekne IL
29:14.175310
+4:01.24040
67.0p
8
H 21 Motion
Per Erik Rönnestrand
ÅS IL
29:14.175350
+4:01.24080
67.0p
9
D 20
Erika Oskarsson
Camp Södergren SC
29:19.175820
+4:06.24550
66.9p
10
H 20
Atle Edvinsson
Brunflo IF
29:33.177280
+4:21.26010
66.3p
11
H 21 Motion
Bo Sahlén
Sponsorplats
31:16.187500
+6:03.36230
62.7p
12
D 21 Motion
May Northug
Mosvik IL
31:25.188400
+6:12.37130
62.4p
13
D 21 Motion
Astrid Åslin
Offerdals SK
32:20.193940
+7:07.42670
60.6p
14
H 21 Motion
Per Magnus Landén
ÅS IL
33:20.199900
+8:07.48630
58.8p
15
H 21 Motion
Morten Fossum
No Club
33:29.200890
+8:17.49620
58.5p
16
H 21 Motion
Mikael Timan
Östersunds SK
34:27.206650
+9:14.55380
56.9p
17
D 21 Motion
Ingrid Bertilsson
Duveds IF
35:46.214560
+10:33.63290
54.8p
18
D 21 Motion
Anki Helander
Järpens SK
38:39.231810
+13:26.80540
50.7p
19
H 21 Motion
Jörn Nielsen
City Wolfs SC
40:49.244850
+15:36.93580
48.0p
20
D 21 Motion
Ann Färdvall
Utrikes SK
40:57.245620
+15:44.94350
47.9p
21
D 21 Motion
Tina Esbron
Duveds IF
42:44.256300
+17:31.105030
45.9p
22
D 21 Motion
Elisabeth Carlsén
Duveds IF
42:55.257490
+17:43.106220
45.7p
23
D 21 Motion
Kari Palmelind
Duveds IF
43:03.258260
+17:50.106990
45.5p
24
D 21 Motion
Erika Kjellman
Undersåkers IF
50:44.304380
+25:32.153110
38.6p
25
D 21 Motion
Maria Hallonsten
Åre Kommun Uif
50:48.304780
+25:36.153510
38.6p
26
D 21 Motion
Eva Söderin
Åre Chokladfabrik
54:57.329650
+29:44.178380
35.7p
27
D 21 Motion
Maria Gelotte
No Club
1:19:54.479350
+54:41.328080
24.5p
28
D 21 Motion
Elin Andersson
Duveds IF
1:19:54.479390
+54:42.328120
24.5p
29
H 21 Motion
Lars Bergström
No Club
1:33:17.559640
+1:08:04.408370
21.0p
30
D 21 Motion
Margaretha Bergström
No Club
1:33:59.563850
+1:08:46.412580
20.9p
31
D 21 Motion
Mona Lisa Lidberg
Åre Kommun Uif
1:33:59.563880
+1:08:47.412610
20.9p
32
D 21 Motion
Camilla Tjernberg
Åre Kommun Uif
23:59:58.8639700
33
D 20
Vilde Haugan Buhrkall
Mosvik IL
23:59:59.8639800
33
D 20
Gunilla Hansen
Tromsø SK
23:59:59.8639800
33
D 21 Motion
Jennie Fälth
Åre Kommun Uif
23:59:59.8639800
33
D 21 Motion
Anita Mobärg
Undersåkers IF
23:59:59.8639800
33
D 21 Motion
Annaclara Forss
Mörsils IF
23:59:59.8639800
33
D 21 Motion
Eva Prediger
Åre Kommun Uif
23:59:59.8639800
33
H 21 Motion
Miroslav Bayer
Åre Kommun Uif
23:59:59.8639800
33
H 21 Motion
Knut Aksel Hansten
IL Splint
23:59:59.8639800
33
H 21 Motion
Örjan Sandler
Östersunds SK
23:59:59.8639800
Logga in för att slippa de här annonserna
5.8km
Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
H 16
Olle Jonsson
Duveds IF
16:46.100520
2
H 16
Henrik Ottosson
Åsarna IK
17:09.102800
+22.2180
3
H 16
Torben Svensson
Järpens SK
17:18.103760
+32.3140
4
H 16
Emil Persson
Östersunds SK
17:22.104110
+35.3490
5
H 16
Hannes Stenström
Järpens SK
17:23.104270
+37.3650
6
H 15
Max Novak
Offerdals SK
17:29.104860
+43.4240
7
H 16
Martin Emilsson
Offerdals SK
17:30.104930
+44.4310
8
H 16
Olov Roos
Stuguns SOK Gjurd
18:30.110970
+1:44.10350
9
D 16
Hedda Bångman
Offerdals SK
18:44.112370
+1:58.11750
10
H 15
Per Andersson
Häggenås SK
19:05.114430
+2:19.13810
11
D 15
Maria Jonasson
Östersunds SK
19:38.117760
+2:52.17140
12
D 16
Julia Johansson
Duveds IF
20:05.120470
+3:19.19850
13
D 16
Emma Åsberg
Duveds IF
22:23.134200
+5:36.33580
14
D 16
Ellen von Horn
Duveds IF
25:24.152300
+8:37.51680
15
D 16
Rosanna Hellstrand
Duveds IF
30:34.183360
+13:48.82740
16
H 15
Carl Larsson
Järpens SK
23:59:58.8639700
2.9km
Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
D 14
Wilma Jönsson
Östersunds SK
9:59.59810
2
H 14
Hannes Liljedahl
Östersunds SK
10:02.60150
+3.240
3
H 14
Anders Roos
Stuguns SOK Gjurd
10:04.60320
+5.410
4
D 14
Signe Rosenberg
Duveds IF
10:14.61310
+15.1400
5
D 13
Johanna Albertsson
Stuguns SOK Gjurd
10:17.61680
+18.1770
6
D 13
Tilda Johansson
Duveds IF
10:19.61840
+20.1930
7
D 13
Tua Dahlgren
Spikbodarnas IK
10:23.62230
+24.2320
8
H 14
Emil Sellsve
Järpens SK
10:29.62850
+30.2940
9
H 13
Niklas Nord
Offerdals SK
10:42.64110
+43.4200
10
H 13
Elliot Edvinsson
Brunflo IF
10:42.64170
+43.4260
11
H 14
Joel Hessling
Utrikes SK
10:44.64360
+45.4450
12
H 14
Felix Meyer
Duveds IF
10:51.65070
+52.5160
13
D 12
Gry Abrahamsson Gjersvold
Utrikes SK
10:53.65200
+53.5290
14
D 11
Gabriella Pålsson
Utrikes SK
10:53.65240
+54.5330
15
H 11
Ossian Rosenberg
Duveds IF
10:57.65660
+58.5750
16
D 14
Olivia Bengtsson
Gäddede SK
10:59.65860
+1:00.5950
17
H 11
Linus Berglund
Duveds IF
11:02.66150
+1:03.6240
18
D 13
Emma Wasell
Mörsils IF
11:04.66340
+1:05.6430
19
H 12
Andreas Hjelm
Östersunds SK
11:06.66540
+1:07.6630
20
D 14
Ilona Lusth
Åsarna IK
11:09.66880
+1:10.6970
21
H 11
Sven Leander
Åsarna IK
11:10.66950
+1:11.7040
22
D 14
Ellionore Bäckman
Hede SK
11:11.67080
+1:12.7170
23
D 14
Elin Engelin
Offerdals SK
11:12.67120
+1:13.7210
24
H 14
Ludvig Hellstrand
Duveds IF
11:12.67140
+1:13.7230
25
H 13
Karel Novak
Offerdals SK
11:12.67170
+1:13.7260
26
H 14
John Leander
Åsarna IK
11:13.67210
+1:14.7300
27
H 12
Axel Färdvall
Utrikes SK
11:13.67270
+1:14.7360
28
H 14
Erik Mobärg
Undersåkers IF
11:16.67510
+1:17.7600
29
H 12
Måns Olsson
Mörsils IF
11:18.67720
+1:19.7810
30
D 13
Filippa Ehn
Spikbodarnas IK
11:19.67820
+1:20.7910
31
H 12
Johan Hellström
Duveds IF
11:22.68160
+1:23.8250
32
H 12
Viktor Engvall
Utrikes SK
11:25.68410
+1:26.8500
33
D 13
Josefin Pedersen
Järpens SK
11:28.68780
+1:29.8870
34
H 11
Joel Andersson
IFK Mora SK
11:30.68910
+1:31.9000
35
D 12
Patricia Ivansson
Offerdals SK
11:40.69940
+1:41.10030
36
H 11
Malte Stefansson
IFK Mora SK
11:44.70330
+1:45.10420
37
D 13
Amanda Sjölund
Spikbodarnas IK
11:45.70460
+1:46.10550
38
H 14
André Timan
Östersunds SK
11:48.70700
+1:48.10790
39
D 11
Julia Albertsson
Stuguns SOK Gjurd
11:52.71180
+1:53.11270
40
H 12
Emil Ragnarsson
Offerdals SK
11:53.71250
+1:54.11340
41
H 11
Erik Engelin
Offerdals SK
11:54.71310
+1:55.11400
42
H 12
Olle Bäckebjörk
Offerdals SK
11:57.71630
+1:58.11720
43
D 12
Sanna Ångström
Duveds IF
11:57.71640
+1:58.11730
44
H 11
William Selander
Spikbodarnas IK
12:01.72070
+2:02.12160
45
H 13
Tobias Engberg
Mörsils IF
12:03.72210
+2:04.12300
46
D 12
Emma Söderberg
Offerdals SK
12:05.72490
+2:06.12580
47
H 12
Felix Forsberg
Järpens SK
12:15.73490
+2:16.13580
48
D 11
Anna Johansson
Duveds IF
12:17.73620
+2:18.13710
49
D 14
Malin Ångström
Duveds IF
12:22.74150
+2:23.14240
50
D 11
Anna Backman
Hede SK
12:22.74170
+2:23.14260
51
D 11
Maria Novak
Offerdals SK
12:23.74280
+2:24.14370
52
H 13
Klas Hagelbeck
Duveds IF
12:25.74470
+2:26.14560
53
D 11
Ida Dahlgren
Spikbodarnas IK
12:38.75780
+2:39.15870
54
H 11
Henrik Millestu
Utrikes SK
12:41.76020
+2:42.16110
55
H 14
David von Horn
Duveds IF
12:41.76070
+2:42.16160
56
D 11
Emma Jönsson
Östersunds SK
12:49.76870
+2:50.16960
57
H 11
Kasper Wiken
Åsarna IK
12:51.77090
+2:52.17180
58
D 13
Sally Bager
Järpens SK
12:53.77240
+2:54.17330
59
H 12
Oskar Edh
Järpens SK
13:01.78020
+3:02.18110
60
H 11
Simen Sandvik
Tiller IL
13:07.78650
+3:08.18740
61
D 12
Alice Svärd
Östersunds SK
13:10.78960
+3:11.19050
62
D 12
Lydia Landin
Spikbodarnas IK
13:13.79260
+3:14.19350
63
D 12
Magdalena Mixter Schönningsson
Spikbodarnas IK
13:17.79600
+3:17.19690
64
D 11
Maja Hagelbeck
Duveds IF
13:24.80320
+3:25.20410
65
H 13
Daniel Kjellman
Undersåkers IF
13:51.83010
+3:52.23100
66
H 14
Gustav Norin
Mörsils IF
13:53.83220
+3:54.23310
67
H 12
Gustav Hellstrand
Duveds IF
13:55.83410
+3:56.23500
68
H 14
Oskar Bodén
Duveds IF
14:05.84480
+4:06.24570
69
D 12
Johanna Morin
Offerdals SK
14:06.84550
+4:07.24640
70
D 11
Ella Alteby
Duveds IF
14:39.87810
+4:40.27900
71
H 13
Sebastian Yusuf
Mörsils IF
14:58.89780
+4:59.29870
72
H 11
Josef Landén
ÅS IL
15:20.91980
+5:21.32070
73
H 11
Elon Wissing
Duveds IF
16:49.100870
+6:50.40960
74
H 11
Olle Moe
Duveds IF
18:12.109100
+8:12.49190
75
D 11
Unni Olofsdotter
Undersåkers IF
18:14.109300
+8:14.49390
76
D 12
Rebecca Kjellgren
Duveds IF
19:47.118660
+9:48.58750
77
H 13
Hampus Millestu
Utrikes SK
23:59:59.8639800
77
H 13
Ludvig Karlsson
Järpens SK
23:59:59.8639800
77
H 13
Arvid Jonsson
Duveds IF
23:59:59.8639800
77
H 13
Anton Eriksson
Brunflo IF
23:59:59.8639800
77
H 11
Erik Dahlén
Sweden
23:59:59.8639800
77
H 11
Love Strömqvist
Stuguns SOK Gjurd
23:59:59.8639800
77
H 12
David Mobärg
Undersåkers IF
23:59:59.8639800
77
D 11
Wilma Johansson
Mörsils IF
23:59:59.8639800
77
D 12
Vilma Hellström
Spikbodarnas IK
23:59:59.8639800
1.7km
Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
H 9
Gustav Pålsson
Utrikes SK
7:09.42890
2
H 10
Erik Hennings
Östersunds SK
7:16.43560
+6.570
3
D 10
Tilde Bångman
Offerdals SK
7:23.44220
+13.1230
4
H 10
Elias Ragnarsson
Offerdals SK
7:50.46970
+40.3980
5
D 10
Elin Andersson
Östersunds SK
7:54.47350
+44.4360
6
H 10
Joel Engberg
Mörsils IF
7:57.47680
+47.4690
7
D 10
Bente Skåle
Östersunds SK
7:58.47740
+48.4750
8
D 10
Ida Andersson
Östersunds SK
8:02.48170
+52.5180
9
H 10
Filip Timan
Östersunds SK
8:37.51620
+1:27.8630
10
D 9
Märta Rosenberg
Duveds IF
8:38.51750
+1:28.8760
11
D 10
Ida Wasell
Mörsils IF
8:42.52110
+1:32.9120
12
H 10
Robin Ivansson
Offerdals SK
8:50.52960
+1:40.9970
13
D 9
Anna Novak
Offerdals SK
9:08.54780
+1:58.11790
14
H 9
Jörgen Sandvik
Tiller IL
9:12.55160
+2:02.12170
15
H 9
Tor Rönnestrand
ÅS IL
9:13.55200
+2:03.12210
16
D 10
Sara Hellström
Undersåkers IF
9:13.55240
+2:03.12250
17
D 9
Ellen Sjölund
Spikbodarnas IK
9:15.55460
+2:05.12470
18
D 10
Sofie Palmelind
Duveds IF
9:20.55910
+2:10.12920
19
H 10
Karl Oskar Pedersen
Undersåkers IF
9:22.56130
+2:12.13140
20
D 10
Lizette Morin
Offerdals SK
9:26.56550
+2:16.13560
21
D 10
Thea Rickardsson
Undersåkers IF
9:30.56930
+2:20.13940
22
D 10
Linnea Mobärg
Undersåkers IF
9:35.57430
+2:25.14440
23
D 9
Andrea Broholm
Tiller IL
10:14.61350
+3:04.18360
24
D 9
Nehm Carle
Duveds IF
10:18.61790
+3:09.18800
25
H 9
Even Jermstad
Tiller IL
10:26.62510
+3:16.19520
26
D 9
Emma Svedberg
ÅS IL
10:27.62650
+3:17.19660
27
D 9
Anna Jonsson
Duveds IF
10:31.63030
+3:21.20040
28
H 9
Felix Wahlberg
Duveds IF
10:36.63560
+3:26.20570
29
H 10
Samuel Kjellgren
Duveds IF
10:36.63590
+3:27.20600
30
D 9
Embla Stålhandske
Duveds IF
10:43.64280
+3:33.21290
31
H 10
Marcus Kjellman
Undersåkers IF
10:44.64380
+3:34.21390
32
D 9
Elin Kallström
Duveds IF
10:46.64530
+3:36.21540
33
D 10
Ida Carlsén
Duveds IF
11:46.70560
+4:36.27570
34
D 9
Johanna Larsson
Duveds IF
12:03.72230
+4:53.29240
35
D 9
Idun Karlsson
Järpens SK
12:22.74110
+5:12.31120
36
H 9
Isak Landén
ÅS IL
12:22.74120
+5:12.31130
37
D 10
Isabelle Eriksson
ÅS IL
12:54.77370
+5:44.34380
38
D 10
Nicolina Olsson Edfeldt
Duveds IF
14:55.89410
+7:45.46420
39
D 9
Saga Svärd
Östersunds SK
15:53.95240
+8:43.52250
40
D 9
Alma Forsberg
Undersåkers IF
23:59:59.8639800
40
D 9
Caroline Hellström
Spikbodarnas IK
23:59:59.8639800
40
D 10
Magda Aspholm
Spikbodarnas IK
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)