Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Veteran SM Klassiskt
2011-02-04
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
10km
Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
H 40
Ronnie Löf
Högbo GOIF
26:27.158600
80.6p
2
H 40
Jimmy Birklin
Falu IK
26:55.161400
+28.2700
78.8p
3
H 45
Mikael Svensson
IFK Skövde SK
27:14.163300
+47.4600
77.6p
4
H 45
Mikael Martens
Malungs IF
27:31.165000
+1:04.6300
76.6p
5
H 40
Ulf Tingström
Ikj Haninge
27:34.165300
+1:07.6600
76.4p
6
H 35
Peter Thunvall
Ikj Haninge
27:36.165500
+1:09.6800
76.3p
7
H 35
John Lagerskog
IFK Arvidsjaur SK
27:46.166500
+1:19.7800
75.7p
8
H 40
Johan Gustafsson
IFK Mora SK
27:58.167700
+1:31.9000
75.0p
9
H 40
Lars Martinsson
IFK Grängesberg SK
28:13.169200
+1:46.10500
74.1p
10
H 45
Nicklas Ström
IFK Mora SK
28:21.170000
+1:54.11300
73.7p
11
H 50
Olle Yttermo
Ikj Haninge
28:26.170500
+1:59.11800
73.4p
12
H 40
Henrik Johnsson
Hällbybrunns IF
28:36.171500
+2:09.12800
72.8p
13
H 50
Christer Liljegren
Stenkyrka IF
28:47.172600
+2:20.13900
72.2p
14
H 45
Jan Sarenmark
Brudpiga RK
28:52.173100
+2:25.14400
72.0p
15
H 40
Thomas Persson
Åtvidabergs IF
28:58.173700
+2:31.15000
71.7p
16
H 40
Ronny Halvarsson
IFK Mora SK
29:00.173900
+2:33.15200
71.6p
17
H 45
Stig Erlandsson
Norra Dals SK
29:04.174300
+2:37.15600
71.3p
18
H 40
John Flyning
Södertälje IF
29:18.175700
+2:51.17000
70.6p
19
H 50
Björne Lidman
Ikj Haninge
29:29.176800
+3:02.18100
70.1p
20
H 40
Viktor Larsson Ikj
Haninge SOK
29:36.177500
+3:09.18800
69.7p
21
H 55
Mikael Slotte
Envikens IF Sverige
30:05.180400
+3:38.21700
68.3p
22
H 55
Lars Olsson
Särna SK
30:10.180900
+3:43.22200
68.0p
23
H 50
Tomas Andersson
Torshälla-Nyby IS
30:25.182400
+3:58.23700
67.3p
24
H 45
Hans Sundberg
Ikj Haninge
30:29.182800
+4:02.24100
67.2p
25
H 55
Lasse Olsson
Arvika IS
30:30.182900
+4:03.24200
67.1p
26
H 55
Karl-Erik Eriksson
Ornäs IK
30:35.183400
+4:08.24700
66.9p
27
H 45
Sören Sundberg
Högbo GOIF
30:40.183900
+4:13.25200
66.6p
28
H 50
Jan Mårts
Vasaloppsklubben Hedemora
30:43.184200
+4:16.25500
66.5p
29
H 45
Oskar Nederheim
Ikj Haninge
30:54.185300
+4:27.26600
66.0p
30
H 55
Lennart Jonsson
IFK Arvidsjaur SK
30:58.185700
+4:31.27000
65.8p
31
H 50
Gunnar Spelkvist
Hällefors SK
31:13.187200
+4:46.28500
65.2p
32
H 45
Torbjörn Åhman
IFK Arvidsjaur SK
31:24.188300
+4:57.29600
64.7p
33
H 55
Tomas Nilsson
FK Göingarna
31:37.189600
+5:10.30900
64.1p
34
H 45
Lars Gunnarsson
Malungs IF
32:47.196600
+6:20.37900
61.3p
35
H 50
Henrik Dalvik
Sundbybergs IK
33:29.200800
+7:02.42100
59.7p
36
H 50
Lars Hagrot
Sundbybergs IK
34:55.209400
+8:28.50700
56.7p
37
H 45
Peter Hilmersson
Göteborgs SK
39:00.233900
+12:33.75200
49.6p
5km
Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
H 60
Sven-Erik Fjellborg
IFK Kiruna
13:33.81200
73.3p
2
H 60
Jan-Olof Löfgren
Vasaloppsklubben Hedemora
13:40.81900
+7.600
72.5p
3
H 65
Conny Lagerskog
IFK Arvidsjaur SK
14:28.86700
+55.5400
67.4p
4
H 65
Hans Jansson
Club Ski & Run
14:29.86800
+56.5500
67.3p
5
H 65
Arne Persson
Haninge SOK
14:36.87500
+1:03.6200
66.6p
6
D 50
Anna Evaldsson Ikj
Haninge SOK
14:43.88200
+1:10.6900
66.0p
7
H 60
Leif Hedman
SK Järven
14:52.89100
+1:19.7800
65.1p
8
H 65
Artur Forsberg
IF Linden
14:57.89600
+1:24.8300
64.7p
9
H 60
Jaakko Oinonen
Torshälla-Nyby IS
15:06.90500
+1:33.9200
63.9p
9
H 70
Lennart Svensson
Svenljunga IK
15:06.90500
+1:33.9200
63.9p
11
H 60
Yngve Alvén
IK Wilske
15:08.90700
+1:35.9400
63.7p
12
D 35
Anita Nordenström
IFK Mora SK
15:09.90800
+1:36.9500
63.6p
13
H 65
Leif Larsson
Team Esplanad
15:12.91100
+1:39.9800
63.3p
14
H 65
Bror Olofsson
Järnvägarnas SK
15:13.91200
+1:40.9900
63.3p
15
H 70
Görgen Segerlund
Kukkola IF
15:15.91400
+1:42.10100
63.1p
16
H 70
Göran Pettersson
Göteborgs SK
15:19.91800
+1:46.10500
62.7p
17
H 65
Jan-Olov Jonsson
Strömsbergs IF
15:25.92400
+1:52.11100
62.2p
18
H 65
Bertil Persson
Göteborgs SK
15:26.92500
+1:53.11200
62.1p
19
H 65
Lars Åke Nordin
Väsby SK
15:27.92600
+1:54.11300
62.1p
20
H 65
Elof Höglund
Timrå SOK
15:37.93600
+2:04.12300
61.2p
21
H 65
Lars Eriksson
Enköpings Aif
15:42.94100
+2:09.12800
60.8p
22
H 70
Riku Kyllönen
Sundbybergs IK
15:47.94600
+2:14.13300
60.4p
23
H 60
Ingemar Karlsson
Strömsbergs IF
15:48.94700
+2:15.13400
60.4p
24
D 40
Marie Perrault
Hällbybrunns IF
15:52.95100
+2:19.13800
60.0p
25
D 40
Lena Hilmersson
Göteborgs SK
15:55.95400
+2:22.14100
59.8p
26
D 55
Lubov Pospeshina
IFK Skövde SK
15:56.95500
+2:23.14200
59.7p
27
H 65
Roland Malmgren
Hägglunds IOFK
15:57.95600
+2:24.14300
59.7p
28
D 40
Anna Åberg
Ikj Haninge
16:01.96000
+2:28.14700
59.3p
29
H 65
Hans Boström
Borås SK
16:09.96800
+2:36.15500
58.7p
30
D 40
Anne Li Widén
Sundbybergs IK
16:18.97700
+2:45.16400
58.1p
31
H 65
Taisto Muhonen
No Club
16:31.99000
+2:58.17700
57.1p
32
H 70
Alf Spåra
IK Aluminium
16:33.99200
+3:00.17900
57.0p
33
H 65
Erkki Saksman
IF Hagen SK
16:37.99600
+3:04.18300
56.7p
34
D 40
Annelie Jungland
Högsäters GF
16:41.100000
+3:08.18700
56.4p
35
H 65
Mats Fredriksson
Malungs IF
16:43.100200
+3:10.18900
56.3p
36
H 75
Helmer Furunäs
IFK Grängesberg SK
17:07.102600
+3:34.21300
54.7p
37
H 70
Gösta Norén
Gävle SK
17:24.104300
+3:51.23000
53.6p
38
H 75
Göte Sandbäck
Malungs IF
17:25.104400
+3:52.23100
53.6p
39
H 65
Gösta Carlsson
Garphyttans IF
17:26.104500
+3:53.23200
53.5p
40
H 65
Väinö Kujala
Torshälla-Nyby IS
17:55.107400
+4:22.26100
51.8p
41
H 75
Bernt Johansson
Sya SK
17:58.107700
+4:25.26400
51.6p
42
H 70
Arne Henriksson
Järnvägarnas SK
17:59.107800
+4:26.26500
51.5p
43
H 70
Åke Lundeberg
IFK Grängesberg SK
18:00.107900
+4:27.26600
51.5p
44
D 40
Daniela Profir
Sundbybergs IK
18:03.108200
+4:30.26900
51.3p
45
D 55
Marita Nordgren
Källbottens IK
18:04.108300
+4:31.27000
51.2p
46
H 70
Rolf Andersson Skidklubben
Leksands SK
18:08.108700
+4:35.27400
51.0p
47
H 70
Åke Leverin
Väsby SK
18:16.109500
+4:43.28200
50.6p
48
D 50
Christina Holm
IK Rex
18:24.110300
+4:51.29000
50.1p
49
H 60
Lars Dahlström
Sunnansjö IK
18:25.110400
+4:52.29100
50.1p
50
D 65
Eivor Lindgren
Fåkers IK
18:31.111000
+4:58.29700
49.7p
51
D 35
Ellinor Bergman
Sundbybergs IK
18:33.111200
+5:00.29900
49.6p
52
H 70
Lars-Enar Gunnarsson
Malungs IF
18:41.112000
+5:08.30700
49.2p
53
H 75
Sven Olof Andersson
Borås SK
18:46.112500
+5:13.31200
49.0p
54
D 65
Gun Eriksson
Offerdals SK
19:21.116000
+5:48.34700
47.2p
55
H 70
Jan Martinsson
Abb IF SK
19:30.116900
+5:57.35600
46.8p
56
D 60
Margareta Klingsmo
Boo IF
19:42.118100
+6:09.36800
46.2p
57
D 70
Asta Sjöberg
Lindebygdens OK
19:50.118900
+6:17.37600
45.8p
58
D 65
Gerd Eriksson
Offerdals SK
20:00.119900
+6:27.38600
45.4p
59
D 75
Ruth Svensson
Norabygdens SK
20:30.122900
+6:57.41600
44.1p
60
H 80
Lars-Gunnar Enström
Tranemo IF
20:57.125600
+7:24.44300
43.0p
61
H 65
Lars Halvarsson
Särna SK
21:26.128500
+7:53.47200
41.8p
62
H 75
Per-Åke Persson
Sunnansjö IK
22:17.133600
+8:44.52300
40.0p
63
D 70
Doris Bertilsson
Bodens SK
22:35.135400
+9:02.54100
39.4p
64
D 60
Ulla Britt Östman
Tymer
31:15.187400
+17:42.106100
27.3p