Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
SM Dubbeljakt
2011-02-03
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa ihopslagen resultatlista
H 21
30km, Längdskidor, Klassiskt/Fristil, Dubbeljakt
1
Marcus Hellner
Gellivare SK
1:23:05.498430
91.6p
2
Johan Olsson
Åsarna IK
1:23:10.498960
+5.430
91.5p
3
Daniel Rickardsson
Hudiksvalls IF
1:23:30.500920
+24.2390
91.2p
4
Anders Södergren
Östersunds SK
1:23:44.502370
+39.3840
91.1p
5
Tiio Söderhielm
Åsarna IK
1:24:02.504180
+57.5650
90.8p
6
Fredrik Karlsson
Hudiksvalls IF
1:25:25.512460
+2:20.13930
89.7p
7
Mathias Fredriksson
Axa SC
1:25:50.514990
+2:45.16460
89.4p
8
Emil Jönsson
Årsunda IF
1:26:06.516590
+3:01.18060
89.2p
9
Fredrik Jonsson
Hudiksvalls IF
1:26:45.520470
+3:40.21940
88.7p
10
Lars Nelson
Funäsdalens IF
1:26:47.520610
+3:41.22080
88.7p
11
Jens Eriksson
Dala-Floda IF
1:27:00.521970
+3:55.23440
88.5p
12
Anton Sjöholm
Östersunds SK
1:27:54.527370
+4:49.28840
87.8p
13
Mikael Norberg
Piteå Elit SK
1:28:35.531420
+5:29.32890
87.4p
14
Calle Halfvarsson
IFK Mora SK
1:28:37.531670
+5:32.33140
87.3p
15
Markus Ottosson
IFK Umeå
1:28:49.532850
+5:44.34320
87.2p
16
Jörgen Brink
Hudiksvalls IF
1:29:01.534070
+5:56.35540
87.0p
17
Martin Liljemark
SK Bore
1:29:20.535930
+6:15.37400
86.8p
18
Håkan Löfström
Falun Borlänge SK
1:29:47.538600
+6:41.40070
86.5p
19
Jonatan Thoresson
Östersunds SK
1:29:50.538940
+6:45.40410
86.4p
20
Anders Svanebo
Stockviks SF
1:30:06.540580
+7:01.42050
86.2p
21
Markus Leijon
IFK Mora SK
1:30:10.540930
+7:05.42400
86.2p
22
Anders Jonsson
Stockviks SF
1:30:22.542130
+7:17.43600
86.1p
23
Tor Larsson
Storumans IK
1:31:18.547790
+8:13.49260
85.4p
24
David Frisk
IFK Mora SK
1:31:35.549410
+8:29.50880
85.2p
25
Johan Westerlund
Piteå Elit SK
1:31:51.551090
+8:46.52560
85.0p
26
Patrik Karlsson
Garphyttans IF
1:31:56.551590
+8:51.53060
85.0p
27
Marcus Johansson
Ulricehamns IF
1:31:58.551720
+8:52.53190
84.9p
28
Fredrik Uusitalo
Sollefteå SK
1:32:38.555750
+9:33.57220
84.5p
29
Hampus Lindblom
Åsarna IK
1:32:56.557520
+9:50.58990
84.3p
30
David Hedlund
Piteå Elit SK
1:32:59.557860
+9:54.59330
84.2p
31
Gunnar Hammarberg
Östersunds SK
1:33:02.558170
+9:57.59640
84.2p
32
Bill Impola
Malungs IF
1:33:30.560950
+10:25.62420
83.9p
33
Robin Norum
IFK Umeå
1:34:25.566400
+11:19.67870
83.3p
34
Rikard Tynell
Falun Borlänge SK
1:34:33.567280
+11:28.68750
83.2p
35
Gustav Nordström
Gävle SK
1:34:33.567290
+11:28.68760
83.2p
36
Erik Silfver
Lucksta IF
1:35:05.570430
+12:00.71900
82.8p
37
Jim Åhl
Bodens SK
1:35:19.571870
+12:14.73340
82.7p
38
Oscar Lund
IF Hallby SOK
1:35:42.574180
+12:37.75650
82.4p
39
Adrian Bergström
Piteå Elit SK
1:36:12.577120
+13:06.78590
82.1p
40
Erik Wickström
IF Hallby SOK
1:36:37.579650
+13:32.81120
81.8p
41
Erik Johansson
Tranemo IF
1:37:30.584920
+14:24.86390
81.3p
42
Emil Ekman
IF Hallby SOK
1:37:49.586870
+14:44.88340
81.1p
43
Patrik Lind
Torshälla-Nyby IS
1:38:00.587940
+14:55.89410
80.9p
44
Ronny Wedin
Norbergs SK
1:39:11.595010
+16:05.96480
80.2p
45
Samuel Norlén
Ulricehamns IF
1:39:17.595620
+16:11.97090
80.2p
46
Patrik Tallbom
Östersunds SK
1:39:27.596640
+16:22.98110
80.0p
47
Rasmus Blom
Högsäters GF
1:39:55.599420
+16:49.100890
79.8p
48
Adam Larsson
Falun Borlänge SK
1:40:12.601110
+17:06.102580
79.6p
49
Marcus Svelander
Åsarna IK
1:41:05.606460
+18:00.107930
79.1p
50
Tom Impola
Malungs IF
1:41:18.607760
+18:13.109230
78.9p
51
Emil Lagergren
Tynderö IK
1:41:28.608730
+18:23.110200
78.8p
52
Tobias Westman
IK Stern
1:42:03.612220
+18:57.113690
78.5p
53
Max Själin
Storumans IK
1:42:11.613090
+19:06.114560
78.4p
54
Carl Olander
OK Landehof
1:45:01.630010
+21:55.131480
76.8p
55
Torsten Kempe
Tynderö IK
1:46:07.636650
+23:02.138120
76.1p
-
Philip Askeroth
IK Stern
23:59:58.8639700
-
-
Anton Lindblad
Östersunds SK
23:59:58.8639700
-
-
Joakim Engström
IFK Mora SK
23:59:58.8639700
-
-
Klas Nilsson
Bodens SK
23:59:58.8639700
-
-
Anders Högberg
IFK Umeå
23:59:59.8639800
-
-
Oscar Quicklund
Östersunds SK
23:59:59.8639800
-
-
Jesper Modin
Piteå Elit SK
23:59:59.8639800
-
-
Lars Ljung
Hudiksvalls IF
23:59:59.8639800
-
-
David Siebers
IK Hakarpspojkarna
23:59:59.8639800
-
-
Kalle Gräfnings
Falun Borlänge SK
23:59:59.8639800
-
-
Jimmie Johnsson
Falun Borlänge SK
23:59:59.8639800
-
-
Leon Spiller
Falun Borlänge SK
23:59:59.8639800
-
Logga in för att slippa de här annonserna
D 21
15km, Längdskidor, Klassiskt/Fristil, Dubbeljakt
1
Charlotte Kalla
IFK Tärendö
46:26.278580
77.6p
2
Anna Haag
IFK Mora SK
46:43.280250
+16.1570
77.3p
3
Maria Rydqvist
Östersunds SK
47:01.282000
+34.3320
76.9p
4
Sofia Bleckur
IFK Mora SK
47:58.287720
+1:31.9040
75.8p
5
Sara Lindborg
Östersunds SK
48:25.290460
+1:58.11780
75.2p
6
Ida Ingemarsdotter
Åsarna IK
49:07.294630
+2:40.15950
74.4p
7
Emma Wikén
Åsarna IK
49:10.294930
+2:43.16250
74.3p
8
Hanna Falk
Ulricehamns IF
49:24.296320
+2:57.17640
74.1p
9
Lina Korsgren
Falun Borlänge SK
49:24.296340
+2:57.17660
74.0p
10
Lisa Larsen
Sundbybergs IK
49:31.297060
+3:04.18380
73.9p
11
Ingrid Vikman
Östersunds SK
49:41.298000
+3:14.19320
73.7p
12
Mia Eriksson
IFK Tärendö
49:42.298120
+3:15.19440
73.7p
13
Hanna Seppas
IFK Mora SK
49:55.299450
+3:28.20770
73.5p
14
Kristina Strandberg
IFK Hedemora SK
50:14.301300
+3:47.22620
73.1p
15
Britta Johansson Norgren
Sollefteå SK
50:40.303900
+4:13.25220
72.6p
16
Sanna Hallberg
Åsarna IK
50:42.304180
+4:16.25500
72.6p
17
Therese Svensson
Åsarna IK
51:19.307830
+4:52.29150
71.9p
18
Eva Svensson
IFK Mora SK
51:23.308210
+4:56.29530
71.8p
19
Magdalena Pajala
Piteå Elit SK
51:23.308210
+4:56.29530
71.8p
20
Jennie Jirhed
Östersunds SK
51:56.311520
+5:29.32840
71.2p
21
Amanda Mattsson
Stockviks SF
53:21.320030
+6:54.41350
69.7p
22
Lisa K Svensson
Åsarna IK
53:43.322220
+7:16.43540
69.4p
23
Frida Hallquist
Åsarna IK
54:11.325010
+7:44.46330
68.9p
24
Eva Johansson
Linköpings SK
55:01.330050
+8:34.51370
68.1p
25
Petra Nilsson
Åsarna IK
55:33.333200
+9:06.54520
67.5p
26
Emilia Lindstedt
Sundbybergs IK
55:45.334400
+9:18.55720
67.4p
27
Kristina Lycke
Malungs IF
57:17.343630
+10:50.64950
65.9p
28
Matilda Henriksson
Skellefteå SK
57:49.346850
+11:22.68170
65.4p
-
Linda Danvind Malm
IFK Umeå
23:59:58.8639700
-
-
Emma Eriksson
Falun Borlänge SK
23:59:58.8639700
-
-
Linn Sömskar
IFK Umeå
23:59:59.8639800
-
-
Ida Indahl
Camp Södergren SC
23:59:59.8639800
-
-
Anna Nystedt
Stockviks SF
23:59:59.8639800
-