Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Maserloppet
2011-01-30
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa ihopslagen resultatlista
D 21
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Karin Vemhäll
Rembo IK
2:03:52.743100
71.5p
2
Susanne Hedlund
Granbergsdals IF
2:10:36.783500
+6:44.40300
66.6p
3
Therese Hansson
Funäsdalens IF
2:19:00.833900
+15:08.90700
61.4p
4
Karin Carlsson
Kvarnsvedens GOIF SK
2:23:33.861200
+19:41.118000
58.9p
5
Matilda Buske
Falun Borlänge SK
2:27:57.887600
+24:05.144400
56.6p
6
Sophia Karlsson
Domnarvets GOIF
2:43:07.978600
+39:15.235400
50.1p
7
Elisabet Halvarsson
Karlslunds IF SF
2:45:29.992800
+41:37.249600
49.2p
8
Linda Byström
IF Thor
2:53:16.1039500
+49:24.296300
46.5p
9
Anna Mattsson
Axa SC
3:06:36.1119500
+1:02:44.376300
42.5p
10
Sara Björklund
Korsnäs IF SK
3:09:16.1135500
+1:05:24.392300
41.8p
11
Frida Karlsson
Abb IF SK
3:16:46.1180500
+1:12:54.437300
39.9p
D 35
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Catarina Öberg
Stora Tuna IK SK
2:35:24.932300
53.2p
2
Maria Byhlin
Stora Tuna IK SK
2:46:19.997800
+10:55.65400
48.9p
3
Hannele Junkala
Falu IK
2:47:02.1002100
+11:38.69700
48.6p
4
Åsa Bergman
Nacka Värmdö SK
2:56:00.1055900
+20:36.123500
45.6p
5
Sofia Svantesson
Trollhättans SOK
2:56:54.1061300
+21:30.128900
45.3p
6
Carina Forsberg
Grava SK
3:10:37.1143600
+35:13.211200
41.4p
7
Annelie Bergman
Domnarvets GOIF
3:40:01.1320000
+1:04:37.387600
34.9p
8
Katharina Lindh
Domnarvets GOIF
3:43:21.1340000
+1:07:57.407600
34.3p
9
Maria Holmgren
Svärdsjö IF
3:53:05.1398400
+1:17:41.466000
32.7p
H 21
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Adam Steen
Falun Borlänge SK
1:50:17.661600
83.9p
2
Jan Mattsson
Storvreta IK
1:50:18.661700
+1
83.9p
3
Pär Jonsson
Dala-Järna IK
1:51:24.668300
+1:07.6600
82.7p
4
Tomas Löfgren
Kvarnsvedens GOIF SK
1:52:51.677000
+2:34.15300
81.2p
5
David Andersson
Göteborgs SK
1:53:29.680800
+3:12.19100
80.6p
6
Per Wangel
Falu IK
1:56:58.701700
+6:41.40000
77.3p
7
Johan Nordlund
Göteborgs SK
1:58:30.710900
+8:13.49200
75.9p
8
Markus Lang
Stora Tuna IK SK
2:00:32.723100
+10:15.61400
74.2p
9
Mattias Nilsson
Funäsdalens IF
2:01:08.726700
+10:51.65000
73.7p
10
Oscar Nilsson
Karlslunds IF SF
2:02:09.732800
+11:52.71100
72.9p
11
Peter Gerdlöf
Häverödals IF
2:02:11.733000
+11:54.71300
72.8p
12
Torbjörn Eliasson
Korsnäs IF SK
2:02:42.736100
+12:25.74400
72.4p
13
Daniel Nilsson
Lekeryd-Svarttorps SK
2:03:23.740200
+13:06.78500
71.9p
14
Anton Östlin
Björkfors GOIF
2:03:45.742400
+13:28.80700
71.6p
15
Oskar Djärv
Rembo IK
2:03:48.742700
+13:31.81000
71.5p
16
Fredrik Gustafsson
Strängnäs SK
2:04:09.744800
+13:52.83100
71.3p
17
Magnus Jansson
Brudpiga RK
2:05:24.752300
+15:07.90600
70.3p
18
Nils Svensson
Axa SC
2:06:34.759300
+16:17.97600
69.5p
19
Per Olov Andersson
IFK Västerås SK
2:06:57.761600
+16:40.99900
69.2p
20
Johan Kärner
Falu IK
2:07:36.765500
+17:19.103800
68.7p
21
Marcus Andersson
Ornäs IK
2:08:16.769500
+17:59.107800
68.2p
22
Jimmy Nyberg
Norbergs Ck
2:08:36.771500
+18:19.109800
68.0p
23
Esbjörn Jonsson
Boxholm-Ekeby SK
2:09:26.776500
+19:09.114800
67.4p
24
Antonio Cicchetti
Torshälla-Nyby IS
2:10:07.780600
+19:50.118900
66.9p
25
Jesper Djärv
Rembo IK
2:10:40.783900
+20:23.122200
66.6p
26
Henning Søndmør
Engerdal IL
2:10:47.784600
+20:30.122900
66.5p
27
Henrik Baltzari
IFK Tärendö
2:12:07.792600
+21:50.130900
65.6p
28
Erik Dahlström
IK Jarl Rättvik
2:12:08.792700
+21:51.131000
65.6p
29
Joel Enqvist
Siljansnäs Skid & Löparklubb
2:12:57.797600
+22:40.135900
65.1p
30
Per Nordahl
Domnarvets GOIF
2:13:04.798300
+22:47.136600
65.0p
31
Thobias Berggren
Hällefors SK
2:13:08.798700
+22:51.137000
64.9p
32
Magnus Falk
Åf SK
2:13:35.801400
+23:18.139700
64.7p
33
Henrik Erlandsson
Axa SC
2:14:04.804300
+23:47.142600
64.3p
34
Daniel Hindrikes
Kvarnsvedens GOIF SK
2:16:26.818500
+26:09.156800
62.9p
35
Lars Bleckur
IK Jarl Rättvik
2:18:54.833300
+28:37.171600
61.4p
36
Mika Sällinen
Häverödals IF
2:19:36.837500
+29:19.175800
61.0p
37
Magnus Eriksson
Korsnäs IF SK
2:20:39.843800
+30:22.182100
60.4p
38
Patric Björk
Rembo IK
2:23:15.859400
+32:58.197700
59.0p
39
Simon Wahlström
OK Kroppefjäll
2:28:20.889900
+38:03.228200
56.5p
40
Niklas Rådberg
Spirit IF
2:28:59.893800
+38:42.232100
56.1p
41
Michael Asplund
Accenture IF
2:30:03.900200
+39:46.238500
55.6p
42
Mathias Wilhelmsson
IF Thor
2:33:27.920600
+43:10.258900
54.1p
43
Anders Borgström
Stockholms SIF
2:33:44.922300
+43:27.260600
53.9p
44
Johan Olsson
SOK 68
2:35:00.929900
+44:43.268200
53.4p
45
Markus Isaksson
Sya SK
2:37:25.944400
+47:08.282700
52.4p
46
Joakim Eliasson
Abb IF SK
2:38:53.953200
+48:36.291500
51.8p
47
Magnus Farth
Rembo IK
2:39:11.955000
+48:54.293300
51.6p
48
Mattias Ekström
IFK Mora SK
2:41:46.970500
+51:29.308800
50.6p
49
Edward Sandström
IFK Mora SK
2:42:53.977200
+52:36.315500
50.2p
50
David Aspelin
Hallstahammars SK SOFK
2:43:04.978300
+52:47.316600
50.1p
51
Johan Gunnarsson
Siljansnäs Skid & Löparklubb
2:44:09.984800
+53:52.323100
49.7p
52
Jonatan Hallenberg
SK Gruvspårets Vänner
2:44:37.987600
+54:20.325900
49.5p
53
Johan Friman
Emmaboda-Verda OK
2:47:27.1004600
+57:10.342900
48.5p
54
Fredrik Holting
Rånäs OK
2:47:46.1006500
+57:29.344800
48.4p
55
Thomas Silfverberg
Axa SC
2:51:42.1030100
+1:01:25.368400
47.0p
56
Arvid Rudberg
Gamleby OK
3:01:52.1091100
+1:11:35.429400
43.8p
57
Anders Ekberg
Sisu Forshaga SK
3:05:01.1110000
+1:14:44.448300
42.9p
-
Fredric Björk
Rembo IK
23:59:58.8639700
-
-
Marcus Andersson
Göteborgs SK
23:59:58.8639700
-
-
Stefan Boremyr
Kvarnsvedens GOIF SK
23:59:58.8639700
-
-
Magnus Fridolfsson
Stora Tuna IK SK
23:59:59.8639800
-
-
Johan Höij
OK Linné
23:59:59.8639800
-
-
Erik Persson
Gamleby OK
23:59:59.8639800
-
Logga in för att slippa de här annonserna
H 35
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Tomas Andersson
Långshyttans AIK SK
1:57:00.701900
77.3p
2
Nicklas Johansson
City Wolfs SC
1:58:18.709700
+1:18.7700
76.1p
3
Mikael Lindberg
Domnarvets GOIF
1:58:22.710100
+1:22.8100
76.1p
4
Torbjörn Furn
Nacka Värmdö SK
2:07:03.762200
+10:03.60200
69.1p
5
Stefan Palander
Sellnäs IF
2:10:10.780900
+13:10.78900
66.9p
6
Elias Eriksson
Leksands SK
2:11:31.789000
+14:31.87000
66.0p
7
Fredrik Andersson
Kvarnsvedens GOIF SK
2:13:14.799300
+16:14.97300
64.9p
8
Peter Mårtensson
Axa SC
2:13:51.803000
+16:51.101000
64.5p
9
Martin Othozon
Falu IK
2:15:01.810000
+18:01.108000
63.8p
10
Björn Eriksson
Svärdsjö IF
2:15:15.811400
+18:15.109400
63.6p
11
Peter Hammarbäck
Siljansnäs Skid & Löparklubb
2:19:37.837600
+22:37.135600
61.0p
12
Jan Magnus Söderlund
Stockholms-Postens IK
2:21:55.851400
+24:55.149400
59.7p
13
Fredrik Tinnerholm
IK Segro
2:22:20.853900
+25:20.151900
59.5p
14
Per Westlund
Dalregementets IF
2:23:29.860800
+26:29.158800
58.9p
15
Jörgen Hasselström
Sisu Forshaga SK
2:27:41.886000
+30:41.184000
56.8p
16
Andreas Jacobsson
Stora Tuna IK SK
2:29:18.895700
+32:18.193700
56.0p
17
Stefan Thorsell
Järfälla SK
2:33:18.919700
+36:18.217700
54.1p
18
Erik Islén
Falu IK
2:33:56.923500
+36:56.221500
53.9p
19
Magnus Hult
Norrbärke SK
2:36:20.937900
+39:20.235900
52.8p
20
Jonas Levin
Axa SC
2:36:38.939700
+39:38.237700
52.7p
21
Krister Johansson
Korsnäs IF SK
2:38:30.950900
+41:30.248900
51.9p
22
Mattias Isebrink
Clas Ohlson IF
2:44:44.988300
+47:44.286300
49.5p
23
Johan Glännerud
Korsnäs IF SK
2:50:56.1025500
+53:56.323500
47.3p
24
Henrik Östensson
Scania IF
3:01:40.1089900
+1:04:40.387900
43.9p
25
Johan Lindersson
Ericsson IK
3:03:21.1100000
+1:06:21.398000
43.4p
26
Martin Söderberg
Spirit IF
3:04:12.1105100
+1:07:12.403100
43.1p
27
Stefan Wagner
Scania IF
3:13:47.1162600
+1:16:47.460600
40.6p
-
Andreas Packalén
Kvarnsvedens GOIF SK
23:59:58.8639700
-
-
Andreas Jankarls
Svärdsjö IF
23:59:59.8639800
-
-
Håkan Huselius
Björnstorps IF
23:59:59.8639800
-
H 40
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Gunnar Kihlberg
Falu IK
2:08:59.773800
67.7p
2
Lennart Frommegård
Karlslunds IF SF
2:14:12.805100
+5:13.31200
64.3p
3
Christer Ljunqvist
Stennäsets IF
2:14:27.806600
+5:28.32700
64.1p
4
Kent Lindgren
Kvarnsvedens GOIF SK
2:15:40.813900
+6:41.40000
63.4p
5
Fredrik Jansson
Stora Tuna IK SK
2:17:48.826700
+8:49.52800
62.1p
6
Tomas Berg
Källbottens IK
2:17:49.826800
+8:50.52900
62.1p
7
Lars Erik Perjons
IFK Mockfjärd
2:18:10.828900
+9:11.55000
61.9p
8
Paul Larsson
Gustafs GOIF
2:19:12.835100
+10:13.61200
61.3p
9
Per Hansson
Sundbybergs IK
2:19:49.838800
+10:50.64900
60.9p
10
Johan Landstedt
Arlanda-Märsta SK
2:20:31.843000
+11:32.69100
60.5p
11
Jens Wendt
Peab Fritid
2:20:36.843500
+11:37.69600
60.5p
12
Magnus Holmgren
Svärdsjö IF
2:23:32.861100
+14:33.87200
58.9p
13
Henrik Jalkenäs
Falu IK
2:24:12.865100
+15:13.91200
58.5p
14
Patrik Svensson
Stadium IF
2:24:22.866100
+15:23.92200
58.4p
15
Mauri Liikamaa
Fagersta Backhopparklubb
2:26:06.876500
+17:07.102600
57.6p
16
Lars Strandberg
Föreningen Engelbrektsloppet
2:26:13.877200
+17:14.103300
57.5p
17
Mats Lövgren
Rembo IK
2:27:10.882900
+18:11.109000
57.0p
18
Andreas Gustafsson
Domnarvets GOIF
2:27:30.884900
+18:31.111000
56.9p
19
Magnus Elwin
Axa SC
2:27:40.885900
+18:41.112000
56.8p
20
Robert Lundgren
Rö IK Rimbo
2:28:46.892500
+19:47.118600
56.2p
21
Jonny Hedberg
Stora Tuna IK SK
2:29:06.894500
+20:07.120600
56.1p
22
Eric Karlefeldt
Kvarnsvedens GOIF SK
2:30:12.901100
+21:13.127200
55.6p
23
Svante Djärv
Rembo IK
2:33:56.923500
+24:57.149600
53.9p
24
Anders Hammar
Stora Tuna IK SK
2:35:15.931400
+26:16.157500
53.3p
25
Ulf Andersson
Norbergs SK
2:40:07.960600
+31:08.186700
51.3p
26
Mattias Hedberg
Axa SC
2:40:36.963500
+31:37.189600
51.1p
27
Johan Heneryd
Karlslunds IF SF
2:41:36.969500
+32:37.195600
50.7p
28
Anders Fredriksson
Kvarnsvedens GOIF SK
2:42:46.976500
+33:47.202600
50.2p
29
Mikael Hidland
Täby IS SK
2:44:17.985600
+35:18.211700
49.6p
30
Robert Persson
Åf SK
2:45:22.992100
+36:23.218200
49.2p
31
Jakob Petersen Klingberg
Kvarnsvedens GOIF SK
2:45:55.995400
+36:56.221500
49.0p
32
Pål Olofsson
Axa SC
2:54:12.1045100
+45:13.271200
46.2p
33
Jerker Sandell
Kvarnsvedens GOIF SK
2:55:00.1049900
+46:01.276000
45.9p
34
Magnus Åhl
Domnarvets GOIF
2:56:17.1057600
+47:18.283700
45.5p
35
Johan Mikalsen
Domnarvets GOIF
2:59:48.1078700
+50:49.304800
44.4p
36
Stefan Andersson
Domnarvets GOIF
3:00:46.1084500
+51:47.310600
44.1p
37
Harald Rydén
Fazer IF
3:14:16.1165500
+1:05:17.391600
40.5p
-
Erik Hårdén
Oxbergs IF
23:59:59.8639800
-
-
Per Lagerström
IFK Västerås SK
23:59:59.8639800
-
H 50
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Lars Samuelsson
Bålsta SK
2:10:46.784500
66.5p
2
Mats Hammerin
Domnarvets GOIF
2:14:32.807100
+3:46.22500
64.1p
3
Hans-Olof Bjurman
Domnarvets GOIF
2:24:24.866300
+13:38.81700
58.4p
4
Åke Lantz
IFK Sala
2:28:35.891400
+17:49.106800
56.3p
5
Ulf Hjalmarsson
Tullinge SK
2:30:03.900200
+19:17.115600
55.6p
6
Lars-Erik Boquist
Långshyttans AIK SK
2:33:32.921100
+22:46.136500
54.0p
7
Birger Ivarsson
Avesta OK
2:34:26.926500
+23:40.141900
53.6p
8
Sven-Olov Andersson
Orsa SK
2:42:32.975100
+31:46.190500
50.3p
9
Lennart Hägg
Storviks IF
2:47:52.1007100
+37:06.222500
48.3p
10
Torbjörn Harring
Stennäsets IF
2:49:44.1018300
+38:58.233700
47.7p
11
Juhani Karanta
Nacka Värmdö SK
2:52:59.1037800
+42:13.253200
46.6p
12
Roger Jansson
Falun Borlänge SK
3:35:10.1290900
+1:24:24.506300
35.8p
-
Björn Andersson
Strängnäs SK
23:59:58.8639700
-
-
Michael Jönsson
Brudpiga RK
23:59:59.8639800
-
-
Jan Andersson
Domnarvets GOIF
23:59:59.8639800
-
H 60
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Sven Persson
Domnarvets GOIF
2:13:59.803800
64.4p
2
Bo Fredriksson
Sundborns GOIF
2:21:34.849300
+7:35.45400
59.9p
3
Kent Törnblom
Domnarvets GOIF
2:24:57.869600
+10:58.65700
58.1p
4
Jan Lund
Korsnäs IF SK
2:28:34.891300
+14:35.87400
56.3p
5
Hans Östberg
Falun Borlänge SK
2:32:43.916200
+18:44.112300
54.4p
6
Hjalmar Nordquist
Kopparbergs IF
2:42:14.973300
+28:15.169400
50.4p
7
Erland Lindberg
Domnarvets GOIF
2:48:55.1013400
+34:56.209500
48.0p
8
Lars Karlsson
Stora Tuna IK SK
3:09:16.1135500
+55:17.331600
41.8p
D 21 Motion
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Helena Faktus
Korsnäs IF SK
3:11:11.1147000
41.2p
2
Sandra Danielsson
Leksands SK
3:18:04.1188300
+6:53.41200
39.5p
3
Britt Eriksson
Sala OK
3:18:56.1193500
+7:45.46400
39.3p
4
Helena Lidén
Solna OK
3:29:06.1254500
+17:55.107400
37.1p
5
Helena Wintgren
Stockholms SIF
3:29:44.1258300
+18:33.111200
36.9p
6
Maria Danielsson
Stora Tuna IK SK
3:32:25.1274400
+21:14.127300
36.4p
7
Caroline Törnblom
Hägersta GF
3:35:29.1292800
+24:18.145700
35.8p
8
Anna Johansson
Hägersta GF
3:35:38.1293700
+24:27.146600
35.8p
9
Helena Axelsson
Axa SC
4:57:52.1787100
+1:46:41.640000
24.7p
-
Pernilla Danielsson
Leksands SK
23:59:58.8639700
-
-
Emily Ericsson
Accenture IF
23:59:58.8639700
-
-
Ulrika Rockström
Carnegie IF
23:59:59.8639800
-
H 21 Motion
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Tomas Carlsson
Falun Borlänge SK
2:23:32.861100
58.9p
2
Mikael Mejer
Falun Borlänge SK
2:27:38.885700
+4:06.24500
56.8p
3
Viktor Gredin
Falu IK
2:29:05.894400
+5:33.33200
56.1p
4
Anders Björk
Domnarvets GOIF
2:29:08.894700
+5:36.33500
56.1p
5
Johan Forslund
Domnarvets GOIF
2:31:03.906200
+7:31.45000
55.2p
6
Erik Martin
OK Roslagen
2:33:54.923300
+10:22.62100
53.9p
7
Mårten Källström
Sala OK
2:35:11.931000
+11:39.69800
53.3p
8
Thomas Källström
Spirit IF
2:36:26.938500
+12:54.77300
52.8p
9
Joakim Lundgren
Ornäs IK
2:36:27.938600
+12:55.77400
52.8p
10
Erik Löfgren
Kalls IF
2:39:36.957500
+16:04.96300
51.5p
11
Lasse Karlsson
Csk Ludvika
2:39:53.959200
+16:21.98000
51.4p
12
Tobias Wallerius
Stockholms RK
2:42:01.972000
+18:29.110800
50.5p
13
Roger Franzén
Sollentuna Sbk
2:43:11.979000
+19:39.117800
50.1p
14
Martin Svensson
Björkfors GOIF
2:44:26.986500
+20:54.125300
49.6p
15
Mats Linder
Domnarvets GOIF
2:45:31.993000
+21:59.131800
49.2p
16
Daniel Ekström
Falun Borlänge SK
2:47:21.1004000
+23:49.142800
48.5p
17
Ulf Radbrandt
Abb IF SK
2:55:08.1050700
+31:36.189500
45.9p
18
Johan Wester
Medle SK
3:01:26.1088500
+37:54.227300
43.9p
19
Carl Sahlin
Falun Borlänge SK
3:03:14.1099300
+39:42.238100
43.4p
20
Robert Sundström
FK Friskus Varberg
3:04:50.1108900
+41:18.247700
43.0p
21
Per Erik Yngve
Mälarö SOK
3:05:37.1113600
+42:05.252400
42.7p
22
Peter Hedberg
Falun Borlänge SK
3:06:26.1118500
+42:54.257300
42.5p
23
Sven Olof Svensson
Björkfors GOIF
3:08:20.1129900
+44:48.268700
42.0p
24
Henrik Fahlåker
Hestra SK
3:13:29.1160800
+49:57.299600
40.7p
25
Robert Stierngranat
Enebybergs IF
3:16:39.1179800
+53:07.318600
39.9p
26
Jörgen Sjöberg
Abb IF SK
3:26:01.1236000
+1:02:29.374800
37.7p
27
Thomas Eriksson
Falun Borlänge SK
3:30:31.1263000
+1:06:59.401800
36.8p
28
Marcus Bergman
Molkoms SK
3:36:12.1297100
+1:12:40.435900
35.6p
29
Anders Forsberg
Åf SK
3:36:31.1299000
+1:12:59.437800
35.6p
30
Peter Gardell
Bålsta SK
3:41:03.1326200
+1:17:31.465000
34.7p
-
Ola Millnert
Accenture IF
23:59:58.8639700
-
-
Patrik Kallin
IFK Västerås SK
23:59:59.8639800
-
-
Jonas Östberg
Falun Borlänge SK
23:59:59.8639800
-
-
Johan Rockström
Carnegie IF
23:59:59.8639800
-
D 21 Motion
23km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Evelina Larsson
Sundbybergs IK
1:14:59.449800
62.9p
2
Ida Johansson
Storvreta IK
1:22:26.494500
+7:27.44600
57.2p
3
Viktoria Petré Lindholm
Sya SK
1:30:07.540600
+15:08.90700
52.3p
4
Emma Larsson
Kvarnsvedens GOIF SK
1:30:26.542500
+15:27.92600
52.2p
5
Lisa Heens
Vansbro AIK SK
1:32:16.553500
+17:17.103600
51.1p
6
Jonna Hammar
Kvarnsvedens GOIF SK
1:34:49.568800
+19:50.118900
49.8p
7
Martina Hylén
Swedbank IF
1:35:35.573400
+20:36.123500
49.4p
8
Cecilia Kallin
City Wolfs SC
1:40:12.601100
+25:13.151200
47.1p
9
Pernilla Norwald
Tunafors SK
1:46:14.637300
+31:15.187400
44.4p
10
Viktoria Lundkvist
No Club
1:46:29.638800
+31:30.188900
44.3p
11
Lena Erlandsson
Stuvsta
1:47:59.647800
+33:00.197900
43.7p
12
Malin Widelund
OK Kåre
1:50:53.665200
+35:54.215300
42.5p
13
Pauliina Vottonen
Abb IF SK
1:52:13.673200
+37:14.223300
42.0p
14
Rebecca Forsberg
Hammarö GF
1:58:53.713200
+43:54.263300
39.7p
15
Soizick Lidström
Falu IK
2:00:32.723100
+45:33.273200
39.1p
16
Anette Andersson
Strängnäs SK
2:03:10.738900
+48:11.289000
38.3p
17
Johanna Edbäck
Falu IK
2:03:46.742500
+48:47.292600
38.1p
18
Johanna Dalin
Falun Borlänge SK
2:04:32.747100
+49:33.297200
37.9p
19
Majken Liden
Saltsjö Boo
2:06:42.760100
+51:43.310200
37.2p
-
Helena Tönne
Sundbybergs IK
23:59:58.8639700
-
-
Malin Hansson
IFK Mora SK
23:59:58.8639700
-
-
Malin Danielsson
Leksands SK
23:59:58.8639700
-
-
Therese Nilsson
Genarp
23:59:59.8639800
-
H 21 Motion
23km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Daniel Fakt
Bjursås IK
1:12:08.432700
65.4p
2
Viktor Lundmark
Kvarnsvedens GOIF SK
1:12:10.432900
+2.100
65.4p
3
Leo Larsen
Sundbybergs IK
1:13:45.442400
+1:37.9600
64.0p
4
Robin Bornström
Domnarvets GOIF
1:16:03.456200
+3:55.23400
62.0p
5
Mikael Johansson
Gillberga SK
1:17:15.463400
+5:07.30600
61.1p
6
Joel Burman
Kvarnsvedens GOIF SK
1:19:59.479800
+7:51.47000
59.0p
7
Andreas Westman
Djurmo
1:22:05.492400
+9:57.59600
57.5p
8
Emil Lundmark
Kvarnsvedens GOIF SK
1:28:57.533600
+16:49.100800
53.0p
9
Pontus Danielsson
Leksands SK
1:34:36.567500
+22:28.134700
49.9p
10
Magnus Danielsson
Leksands SK
1:34:37.567600
+22:29.134800
49.9p
11
Anton Källström
IFK Sala
1:45:20.631900
+33:12.199100
44.8p
12
Leif Kjellgren
Äppelbo AIK
1:49:33.657200
+37:25.224400
43.1p
13
Mattias Lindmark
Falun Borlänge SK
2:04:33.747200
+52:25.314400
37.9p
-
Emil Burman
Kvarnsvedens GOIF SK
23:59:58.8639700
-