Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Södra Berget Runt
2011-01-30
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21
40km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Andreas Svanebo
Stockviks SF
1:59:38.717700
81.1p
2
Arvid Elffors
Lucksta IF
2:04:38.747700
+5:00.29900
76.6p
3
Jens Carlevi
Vattenfalls IF Trollhättan
2:07:03.762200
+7:25.44400
74.7p
4
Pessi Liukkonen
IF Strategen
2:10:44.784300
+11:06.66500
71.8p
5
Martin Eklöf
Björkfors GOIF
2:13:05.798400
+13:27.80600
70.1p
6
Joel Larsson
Göteborgs SK
2:13:22.800100
+13:44.82300
69.9p
7
Magnus Skoog
Sundsvalls OK
2:15:42.814100
+16:04.96300
68.3p
8
Stefan Sjölund
Skogslöparna
2:15:51.815000
+16:13.97200
68.2p
9
Peter Johansson
Selånger SOK
2:16:05.816400
+16:27.98600
68.1p
10
Hans Sjödin
Bondsjöhöjdens IK
2:17:34.825300
+17:56.107500
67.1p
11
Hans Jansson
Club Ski & Run
2:17:34.825300
+17:56.107500
67.1p
12
Erik Gradin
Stöde IF
2:18:19.829800
+18:41.112000
66.6p
13
Martin Birgersson
Selånger SOK
2:18:49.832800
+19:11.115000
66.3p
14
Jonas Bystedt
Hemsö IF
2:20:05.840400
+20:27.122600
65.5p
15
Göran Bäckman
Kemira IF
2:21:05.846400
+21:27.128600
64.9p
16
Tomas Edström
Alnö Race Team
2:21:35.849400
+21:57.131600
64.6p
17
Magnus Jansson
Kovlands IF
2:22:47.856600
+23:09.138800
63.9p
18
Erik Fröjdh
Stockviks SF
2:23:07.858600
+23:29.140800
63.7p
19
Peder Olsson
Alnö Race Team
2:23:18.859700
+23:40.141900
63.6p
20
Björn Sohlin
Bondsjöhöjdens IK
2:23:28.860700
+23:50.142900
63.5p
21
Martin Melander
Ortvikens Mk
2:24:00.863900
+24:22.146100
63.2p
22
Rickard Eriksson
Ricards Måleri
2:24:02.864100
+24:24.146300
63.2p
23
Anders Brink
Eksjö SOK
2:24:47.868600
+25:09.150800
62.8p
24
Olle Bystedt
Hemsö IF
2:25:01.870000
+25:23.152200
62.6p
25
Arvid Rinaldo
Tunafors SK
2:25:13.871200
+25:35.153400
62.5p
26
Jonas Byström
Skogslöparna
2:26:32.879100
+26:54.161300
61.8p
27
Elias Sjödin
IK Studenterna
2:26:40.879900
+27:02.162100
61.7p
28
Lars Ericsson
Stockviks SF
2:27:12.883100
+27:34.165300
61.4p
29
Torbjörn Engberg
Järla IF SK
2:27:28.884700
+27:50.166900
61.3p
30
Jan Lindell
Stockviks SF
2:29:08.894700
+29:30.176900
60.4p
31
Hans-Olov Åberg
Brännans IF
2:29:57.899600
+30:19.181800
60.0p
32
Staffan Edström
Metso Paper FK
2:31:21.908000
+31:43.190200
59.3p
33
Anders Frisk
Åf SK
2:31:39.909800
+32:01.192000
59.1p
34
Niclas Bergfors
Ljustorps IF
2:32:05.912400
+32:27.194600
58.9p
35
Tomas Karlsson
Alnö Race Team
2:32:20.913900
+32:42.196100
58.8p
36
Johan Södersten
Järfälla OK
2:36:19.937800
+36:41.220000
56.9p
37
Tony Svensson
Sundsvalls SLK
2:37:02.942100
+37:24.224300
56.6p
38
Mats Näsholm
Kramfors Polisens IF
2:37:50.946900
+38:12.229100
56.2p
39
Mikael Fridlund
Selånger SOK
2:39:10.954900
+39:32.237100
55.6p
40
Mattias Öjbo
Njurunda SK
2:39:23.956200
+39:45.238400
55.5p
41
Claes Kempe
Tynderö IK
2:42:02.972100
+42:24.254300
54.4p
42
Håkan Bergman
Bondsjöhöjdens IK
2:42:35.975400
+42:57.257600
54.1p
43
Tomas Edström
Metso Paper FK
2:43:18.979700
+43:40.261900
53.8p
44
Nikolaus Söderström
IF Strategen
2:44:03.984200
+44:25.266400
53.5p
45
Jimmy Nygren Nurminen
Storvreta IK
2:45:21.992000
+45:43.274200
53.0p
46
Kristoffer Ståhl
Njurunda Motorklubb
2:46:02.996100
+46:24.278300
52.7p
47
Mårten Prézent
Hemsö IF
2:46:20.997900
+46:42.280100
52.6p
48
Robert Bergman
Bondsjöhöjdens IK
2:46:23.998200
+46:45.280400
52.6p
49
Stefan Jonsson
Sundsvalls SLK
2:46:27.998600
+46:49.280800
52.5p
50
Jan Åhlin
Ortvikens Mk
2:46:55.1001400
+47:17.283600
52.4p
51
Fredrik Södersten
Tierps IF
2:47:26.1004500
+47:48.286700
52.2p
52
Lars Kongsholm
Sundsvalls OK
2:47:31.1005000
+47:53.287200
52.1p
53
Kjetil Kristiansen
Njurunda SK
2:47:37.1005600
+47:59.287800
52.1p
54
Fredrik Pontén
Metso Paper FK
2:48:21.1010000
+48:43.292200
51.8p
55
Håkan Stenskog
Indals-Lidens SK
2:48:23.1010200
+48:45.292400
51.8p
56
Erik Nordlund
IK Aluminium
2:49:35.1017400
+49:57.299600
51.3p
57
Jonas Lundmark
Storvreta IK
2:50:01.1020000
+50:23.302200
51.2p
58
Johan Renström
Axa SC
2:51:06.1026500
+51:28.308700
50.8p
59
Leif Selling
Bondsjöhöjdens IK
2:53:58.1043700
+54:20.325900
49.7p
60
Rolf Johansson
Sundsvalls OK
2:54:29.1046800
+54:51.329000
49.6p
61
Lars Eriksson
Stöde IF
2:54:40.1047900
+55:02.330100
49.5p
62
Patrik Stenborg
IFK Gnarp
2:55:06.1050500
+55:28.332700
49.3p
63
Tommie Nilsson
Selånger SOK
2:57:12.1063100
+57:34.345300
48.6p
64
Mikael Larsson
Nobel Aktiv IF
2:58:16.1069500
+58:38.351700
48.3p
65
Patrick Star
No Club
2:59:00.1073900
+59:22.356100
48.0p
66
Magnus Wedin
Ramböll Sverige AB
2:59:30.1076900
+59:52.359100
47.9p
67
Lars Olov Larsson
Alnö SK
2:59:40.1077900
+1:00:02.360100
47.8p
68
Tor Marntell
Sundsvalls OK
3:02:04.1092300
+1:02:26.374500
47.0p
69
Mats-Göran Åsheim
Njurunda SK
3:02:44.1096300
+1:03:06.378500
46.8p
70
Mattias Jonasson
Peab Fritid
3:03:05.1098400
+1:03:27.380600
46.7p
71
Ulrik Frödin
Sundsvalls OK
3:03:45.1102400
+1:04:07.384600
46.5p
72
Johan Stridsberg
Njurunda SK
3:04:07.1104600
+1:04:29.386800
46.4p
73
Lars Jonsson
Sundsvalls OK
3:06:56.1121500
+1:07:18.403700
45.5p
74
Gene Agestedt
Norrfors IK
3:07:03.1122200
+1:07:25.404400
45.5p
75
Åke Lindkvist
Hassels IF
3:07:36.1125500
+1:07:58.407700
45.3p
76
Sören Persson
Stöde IF
3:09:01.1134000
+1:09:23.416200
44.9p
77
Anders Sjödin
OK Nipan
3:09:44.1138300
+1:10:06.420500
44.7p
78
Thord Järlehag
Nobel Aktiv IF
3:13:26.1160500
+1:13:48.442700
43.7p
79
Joel Svensson
Peab Fritid
3:14:46.1168500
+1:15:08.450700
43.3p
80
Niklas Wikman
Sweco IF
3:15:56.1175500
+1:16:18.457700
43.0p
81
Tomas Virtanen
Selånger SOK
3:18:19.1189800
+1:18:41.472000
42.4p
82
Patrik Bergström
IK Aluminium
3:19:32.1197100
+1:19:54.479300
42.1p
83
Aron Sortelius
Kramfors Alliansen
3:19:36.1197500
+1:19:58.479700
42.1p
84
Carl Martinez
Alnö SK
3:20:24.1202300
+1:20:46.484500
41.9p
85
Mats Lundbäck
Järfälla OK
3:21:29.1208800
+1:21:51.491000
41.6p
86
Glenn Ylander
Hammerdal IF
3:22:09.1212800
+1:22:31.495000
41.4p
87
Lars Westling
IF Strategen
3:22:38.1215700
+1:23:00.497900
41.3p
88
Jonas Modin
Indals-Lidens SK
3:23:05.1218400
+1:23:27.500600
41.2p
89
Kent Sjölund
Axa SC
3:26:15.1237400
+1:26:37.519600
40.4p
90
Jens Rytte
Nacka Värmdö SK
3:29:19.1255800
+1:29:41.538000
39.7p
91
Kjell Arne Eriksson
Mondi Dynäs IK
3:30:52.1265100
+1:31:14.547300
39.4p
92
Perola Bergström
IK Aluminium
3:35:23.1292200
+1:35:45.574400
38.4p
93
Karl-Erik Eriksson
Fränsta IK
3:37:42.1306100
+1:38:04.588300
37.9p
94
Ingvar Söderbladh
No Club
3:39:41.1318000
+1:40:03.600200
37.5p
95
Dan Sandström
No Club
3:39:41.1318000
+1:40:03.600200
37.5p
96
Andreas Söderholm
Sundsvalls SLK
3:39:58.1319700
+1:40:20.601900
37.5p
97
Patrik Ruthberg
Stockviks SF
3:43:44.1342300
+1:44:06.624500
36.7p
-
Magnus Nordin
Nobel Aktiv IF
23:59:58.8639700
-
Björn Tingelöf
Sollefteå SK
23:59:58.8639700
-
Markus Frödin
Sundsvalls OK
23:59:58.8639700
-
Anton Alex
Sundsvalls OK
23:59:58.8639700
-
Niklas Sellin
Hägglunds IOFK
23:59:58.8639700
-
Matts Boman
Lucksta IF
23:59:58.8639700
-
Johan Lindh
Nolby Alpina SK
23:59:58.8639700
-
Patrik Johansson
Sca FF
23:59:58.8639700
-
Martin Lundgren
Sundsvalls OK
23:59:59.8639800
-
Peter Angelöw
Ortvikens Mk
23:59:59.8639800
-
Jörgen Söderqvist
Sundsvallscyklisterna
23:59:59.8639800
-
Daniel Andersson
Gävle SK
23:59:59.8639800
-
Torbjörn Strömberg
Erikslunds SK
23:59:59.8639800
-
Göran Jönsson
Alsens IF
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)