2017-12-09 | ||||||||
2.5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | ||||||||
2 | Elias Malm | Täfteå IK | 6:06.36500 | |||||
3 | Otto Timby | Täfteå IK | 6:07.36600 | |||||
14 | Holger Larsson | Täfteå IK | 7:17.43600 | |||||
2.5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | ||||||||
2 | Edwin Nordmark | Täfteå IK | 5:26.32500 | |||||
6 | Linus Grundström | Täfteå IK | 6:30.38900 | |||||
1km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | ||||||||
1 | Vilma Åkesson | Täfteå IK | 3:33.21200 | |||||
4 | Lisa Grundström | Täfteå IK | 4:36.27500 | |||||
1km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | ||||||||
1 | Lisa Hilli | Täfteå IK | 2:45.16400 | |||||
3 | Maja Olofsson | Täfteå IK | 3:13.19200 | |||||
4 | Matilda Westergren | Täfteå IK | 3:17.19600 | |||||
6 | Ella Åström | Täfteå IK | 3:40.21900 | |||||
1km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | ||||||||
1 | Hugo Lindgren | Täfteå IK | 3:20.19900 | |||||
5 | Leo Ingelsson | Täfteå IK | 6:19.37800 | |||||
1km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | ||||||||
2 | Vilmer Malm | Täfteå IK | 2:53.17200 | |||||
6 | Stellan Gundale | Täfteå IK | 3:17.19600 | |||||
8 | Edvin Koskenniemi | Täfteå IK | 3:21.20000 | |||||
10 | Philip Ingelsson | Täfteå IK | 3:26.20500 | |||||
2017-12-03 | ||||||||
15km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | ||||||||
79 | Erik Björkman | Täfteå IK | 42:25.254450 | 83.3p | ||||
2017-12-02 | ||||||||
5.8km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | ||||||||
2 | Isak Lundholm | Täfteå IK | 17:22.104100 | |||||
3 | Emil Löfgren | Täfteå IK | 17:26.104500 | |||||
2.9km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | ||||||||
1 | Moa Lindgren | Täfteå IK | 9:39.57800 | |||||
2 | Ida Åström | Täfteå IK | 10:12.61100 | |||||
3 | Maja Lundholm | Täfteå IK | 10:34.63300 | |||||
4 | Ebba Westergren | Täfteå IK | 11:24.68300 | |||||
5 | Rebecka Winroth | Täfteå IK | 11:35.69400 | |||||
2.9km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | ||||||||
9 | Brule Gundale | Täfteå IK | 11:00.65900 | |||||
13 | Emmy Kärrlander | Täfteå IK | 12:42.76100 | |||||
2.9km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | ||||||||
4 | Walter Nordmark | Täfteå IK | 11:39.69800 | |||||
5 | Robin Hilli | Täfteå IK | 11:59.71800 | |||||
2.9km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | ||||||||
1 | Edwin Nordmark | Täfteå IK | 8:35.51400 | |||||
2 | Otto Timby | Täfteå IK | 9:39.57800 | |||||
3 | Linus Grundström | Täfteå IK | 10:05.60400 | |||||
3 | Elias Malm | Täfteå IK | 10:05.60400 | |||||
9 | Holger Larsson | Täfteå IK | 12:24.74300 | |||||
1.5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | ||||||||
1 | Lisa Hilli | Täfteå IK | 4:46.28500 | |||||
2 | Matilda Westergren | Täfteå IK | 5:16.31500 | |||||
3 | Maja Olofsson | Täfteå IK | 5:26.32500 | |||||
4 | Ella Åström | Täfteå IK | 5:47.34600 | |||||
6 | Sofia Otten | Täfteå IK | 7:45.46400 | |||||
7 | Lisa Grundström | Täfteå IK | 8:07.48600 | |||||
1.5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | ||||||||
2 | Vilmer Malm | Täfteå IK | 4:39.27800 | |||||
3 | Hugo Lindgren | Täfteå IK | 5:20.31900 | |||||
4 | Philip Ingelsson | Täfteå IK | 5:26.32500 | |||||
5 | Stellan Gundale | Täfteå IK | 5:27.32600 | |||||
8 | Edvin Koskenniemi | Täfteå IK | 5:45.34400 | |||||
8.7km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | ||||||||
2 | Johan Malm | Täfteå IK | 30:38.183700 | 63.7p | ||||
4 | Stefan Larsson | Täfteå IK | 38:13.229200 | 51.1p | ||||
2017-12-02 | ||||||||
1.5km, Längdskidor, Fristil | ||||||||
95 | Erik Björkman | Täfteå IK | ||||||
2017-11-25 | ||||||||
9km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | ||||||||
6 | Simon Strömberg | Täfteå IK | 24:05.144400 | 77.2p | ||||
3km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | ||||||||
2 | Edwin Nordmark | Täfteå IK | 8:27.50600 | |||||
7 | Linus Grundström | Täfteå IK | 10:02.60100 | |||||
10 | David Björkman | Täfteå IK | 11:52.71100 | |||||
Längdskidor, Fristil, Intervallstart | ||||||||
7 | Erik Björkman | Täfteå IK | 37:40.225900 | - | ||||
2017-11-18 | ||||||||
15km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | ||||||||
120 | Erik Björkman | Täfteå IK | 44:10.264920 | 79.3p | ||||
2017-11-17 | ||||||||
10km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | ||||||||
138 | Erik Björkman | Täfteå IK | 27:08.162770 | 81.0p | ||||
2017-09-02 | ||||||||
10km, Rullskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
2 | Ida Åström | Täfteå IK | 34:22.206160 | 46.2p | ||||
10km, Rullskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
1 | Jonas Åström | Täfteå IK | 34:23.206240 | 46.2p | ||||
2017-06-18 | ||||||||
15km, Rullskidor, Klassisk stil, Intervallstart | ||||||||
- | Simon Strömberg | Täfteå IK | 23:59:58.8639700 | |||||
- | Linus Westergren | Täfteå IK | 23:59:58.8639700 | |||||
2017-04-22 | ||||||||
2km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | ||||||||
1 | Moa Lindgren | Täfteå IK | 11:10.66900 | |||||
2 | Ida Åström | Täfteå IK | 11:40.69900 | |||||
2km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | ||||||||
10 | Walter Nordmark | Täfteå IK | 12:41.76000 | |||||
2km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | ||||||||
7 | Edwin Nordmark | Täfteå IK | 10:16.61500 | |||||
1km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | ||||||||
7 | Ella Åström | Täfteå IK | 7:29.44800 | |||||
1km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | ||||||||
7 | Edvin Koskenniemi | Täfteå IK | 6:55.41400 | |||||
2017-04-21 | ||||||||
0.8km, Längdskidor, Fristil, Masstart | ||||||||
4 | Edwin Nordmark | Täfteå IK | ||||||
0.5km, Längdskidor, Fristil, Masstart | ||||||||
5 | Ella Åström | Täfteå IK | ||||||
0.5km, Längdskidor, Fristil, Masstart | ||||||||
1 | Moa Lindgren | Täfteå IK | ||||||
4 | Ida Åström | Täfteå IK | ||||||
0.5km, Längdskidor, Fristil, Masstart | ||||||||
6 | Edvin Koskenniemi | Täfteå IK | ||||||
0.5km, Längdskidor, Fristil, Masstart | ||||||||
12 | Walter Nordmark | Täfteå IK | ||||||
2017-04-21 | ||||||||
0.8km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | ||||||||
5 | Edwin Nordmark | Täfteå IK | 2:33.15280 | |||||
0.5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | ||||||||
6 | Ella Åström | Täfteå IK | 2:03.12290 | |||||
0.5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | ||||||||
1 | Ida Åström | Täfteå IK | 1:30.8990 | |||||
2 | Moa Lindgren | Täfteå IK | 1:32.9110 | |||||
0.5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | ||||||||
6 | Edvin Koskenniemi | Täfteå IK | 1:59.11830 | |||||
0.5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | ||||||||
12 | Walter Nordmark | Täfteå IK | 1:48.10780 | |||||
2017-04-09 | ||||||||
Längdskidor, Sprint, Fristil | ||||||||
Semifinal | ||||||||
4 | Ida Åström | Täfteå IK | ||||||
4 | Ebba Westergren | Täfteå IK | ||||||
Längdskidor, Sprint, Fristil | ||||||||
Semifinal | ||||||||
3 | Simon Strömberg | Täfteå IK | ||||||
2017-04-09 | ||||||||
Längdskidor, Fristil, Intervallstart | ||||||||
3 | Ida Åström | Täfteå IK | 2:21.14050 | |||||
6 | Ebba Westergren | Täfteå IK | 2:23.14290 | |||||
Längdskidor, Fristil, Intervallstart | ||||||||
2 | Simon Strömberg | Täfteå IK | 2:06.12570 | |||||
11 | Linus Westergren | Täfteå IK | 2:11.13070 | |||||
2017-04-08 | ||||||||
31km, Längdskidor, Fristil, Masstart | ||||||||
- | Alfred Nilsson | Täfteå IK | 23:59:59.8639800 | |||||
2017-04-08 | ||||||||
6km, Längdskidor, Fristil, Masstart | ||||||||
4 | Simon Strömberg | Täfteå IK | 16:32.99190 | |||||
12 | Linus Westergren | Täfteå IK | 17:10.102920 | |||||
2.9km, Längdskidor, Fristil, Masstart | ||||||||
1 | Ida Åström | Täfteå IK | 10:07.60620 | |||||
9 | Ebba Westergren | Täfteå IK | 11:31.69010 | |||||
2.4km, Längdskidor, Fristil, Masstart | ||||||||
5 | Matilda Westergren | Täfteå IK | 11:17.67630 | |||||
2017-04-01 | ||||||||
5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | ||||||||
7 | Hannah Eneslätt | Täfteå IK | 28:22.170100 | |||||
5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | ||||||||
1 | Isak Lundholm | Täfteå IK | 15:22.92100 | |||||
5 | Emil Löfgren | Täfteå IK | 16:31.99000 | |||||
5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | ||||||||
1 | Viktor Holmgren | Täfteå IK | 16:01.96000 | |||||
5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | ||||||||
2 | Simon Strömberg | Täfteå IK | 14:53.89200 | |||||
3 | Linus Westergren | Täfteå IK | 15:12.91100 | |||||
2.5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | ||||||||
1 | Maja Lundholm | Täfteå IK | 8:53.53200 | |||||
2 | Ida Åström | Täfteå IK | 9:05.54400 | |||||
5 | Ebba Westergren | Täfteå IK | 10:22.62100 | |||||
2.5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | ||||||||
7 | Linn Åkesson | Täfteå IK | 10:30.62900 | |||||
10 | Emmy Kärrlander | Täfteå IK | 11:55.71400 | |||||
2.5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | ||||||||
8 | Brule Gundale | Täfteå IK | 9:50.58900 | |||||
2.5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | ||||||||
5 | Walter Nordmark | Täfteå IK | 10:27.62600 | |||||
2.5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | ||||||||
1 | Otto Timby | Täfteå IK | 8:21.50000 | |||||
2 | Elias Malm | Täfteå IK | 8:40.51900 | |||||
- | Holger Larsson | Täfteå IK | 23:59:59.8639800 | |||||
2.5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | ||||||||
2 | Edwin Nordmark | Täfteå IK | 7:56.47500 | |||||
7 | Linus Grundström | Täfteå IK | 9:34.57300 | |||||
1.5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | ||||||||
2 | Matilda Westergren | Täfteå IK | 6:56.41500 | |||||
3 | Maja Olofsson | Täfteå IK | 7:08.42700 | |||||
7 | Ella Åström | Täfteå IK | 7:50.46900 | |||||
11 | Moa Timby | Täfteå IK | 8:30.50900 | |||||
1.5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | ||||||||
1 | Vilmer Malm | Täfteå IK | 6:03.36200 | |||||
7 | Stellan Gundale | Täfteå IK | 7:03.42200 | |||||
2017-04-01 | ||||||||
47km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
5 | Josef Karlsson | Täfteå IK | 2:41:52.971140 | 67.0p | ||||
2017-03-26 | ||||||||
15km, Längdskidor, Fristil, Jaktstart | ||||||||
15 | Erik Björkman | Täfteå IK | 50:08.300700 | 84.7p | ||||
2017-03-25 | ||||||||
50km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | ||||||||
52 | Jens Hulgaard | Täfteå IK | 2:35:35.933480 | 83.0p | ||||
58 | Johan Sandberg | Täfteå IK | 2:38:28.950740 | 81.8p | ||||
63 | Christian Spoerry | Täfteå IK | 2:41:58.971770 | 80.5p | ||||
2017-03-25 | ||||||||
3km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | ||||||||
27 | Erik Björkman | Täfteå IK | 7:25.44490 | 80.8p | ||||
2017-03-25 | ||||||||
50km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
146 | Josef Karlsson | Täfteå IK | 3:15:31.1173000 | 61.4p | ||||
2017-03-18 | ||||||||
30km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | ||||||||
33 | Erik Björkman | Täfteå IK | 1:28:07.528610 | 88.7p | ||||
2017-03-18 | ||||||||
2.5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | ||||||||
1 | Moa Lindgren | Täfteå IK | 7:30.44900 | |||||
2017-03-11 | ||||||||
10km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | ||||||||
11 | Erik Björkman | Täfteå IK | 27:10.162920 | 85.0p | ||||
2017-03-09 | ||||||||
1.1km, Längdskidor, Sprint, Fristil | ||||||||
Kval | ||||||||
70 | Erik Björkman | Täfteå IK | 2:43.16249 | |||||
2017-03-08 | ||||||||
20km, Längdskidor, Fristil, Masstart | ||||||||
19 | Erik Björkman | Täfteå IK | 1:00:06.360550 | 84.6p | ||||
2017-02-25 | ||||||||
1.1km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | ||||||||
11 | Ella Åström | Täfteå IK | 4:57.29600 | |||||
- | Maja Olofsson | Täfteå IK | 23:59:59.8639800 | |||||
1.1km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | ||||||||
1 | Maja Lundholm | Täfteå IK | 3:29.20800 | |||||
2 | Moa Lindgren | Täfteå IK | 3:35.21400 | |||||
3 | Ida Åström | Täfteå IK | 3:36.21500 | |||||
6 | Linn Åkesson | Täfteå IK | 4:07.24600 | |||||
1.1km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | ||||||||
2 | Elias Malm | Täfteå IK | 3:21.20000 | |||||
9 | Walter Nordmark | Täfteå IK | 4:11.25000 | |||||
1.1km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | ||||||||
1 | Isak Lundholm | Täfteå IK | 2:57.17600 | |||||
2 | Emil Löfgren | Täfteå IK | 2:59.17800 | |||||
0.8km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | ||||||||
- | Vilma Åkesson | Täfteå IK | ||||||
0.8km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | ||||||||
- | Hugo Lindgren | Täfteå IK | ||||||
2017-02-25 | ||||||||
43km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
7 | Johan Sandberg | Täfteå IK | 2:09:55.779400 | 77.4p | ||||
- | Viktor Forsberg | Täfteå IK | 23:59:58.8639700 | |||||
2017-02-19 | ||||||||
40km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
160 | Annsofie Johansson | Täfteå IK | 2:45:10.990900 | 50.0p | ||||
2017-02-18 | ||||||||
45km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
30 | Henrik Forslund | Täfteå IK | 2:24:30.866900 | 54.1p | ||||
2017-02-18 | ||||||||
10km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | ||||||||
15 | Erik Björkman | Täfteå IK | 27:23.164230 | 85.1p | ||||
10km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | ||||||||
- | Jens Hulgaard | Täfteå IK | 23:59:59.8639800 | |||||
2017-02-17 | ||||||||
1.2km, Längdskidor, Fristil | ||||||||
62 | Erik Björkman | Täfteå IK | ||||||
2017-02-13 | ||||||||
8.5km, Längdskidor, Fristil, Stafett | ||||||||
7 | Täfteå IK 1 | 21:17.127630 | ||||||
Simon Strömberg | Täfteå IK | 6:25.38420 | ||||||
Viktor Holmgren | Täfteå IK | 6:33.39200 | ||||||
Linus Westergren | Täfteå IK | 8:19.49810 | ||||||
2017-02-12 | ||||||||
60km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
- | Lars Westergren | Täfteå IK | 23:59:59.8639800 | |||||
2017-02-11 | ||||||||
50km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
34 | Andreas Andersson | Täfteå IK | 2:38:01.948000 | 69.0p | ||||
2017-02-11 | ||||||||
9.6km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
4 | Erik Björkman | Täfteå IK | 25:11.151040 | 82.9p | ||||
2.4km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
1 | Maja Lundholm | Täfteå IK | 8:13.49230 | |||||
2 | Moa Lindgren | Täfteå IK | 8:15.49400 | |||||
3 | Ida Åström | Täfteå IK | 8:28.50730 | |||||
4 | Ebba Westergren | Täfteå IK | 9:07.54690 | |||||
7 | Rebecka Winroth | Täfteå IK | 10:24.62350 | |||||
2.4km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
5 | Linn Åkesson | Täfteå IK | 10:00.59970 | |||||
2.4km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
6 | Brule Gundale | Täfteå IK | 8:45.52400 | |||||
2.4km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
8 | Hannah Eneslätt | Täfteå IK | 10:00.59950 | |||||
2.4km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
1 | Walter Nordmark | Täfteå IK | 8:48.52760 | |||||
2.4km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
1 | Otto Timby | Täfteå IK | 7:56.47550 | |||||
3 | Elias Malm | Täfteå IK | 7:59.47880 | |||||
6 | Holger Larsson | Täfteå IK | 9:54.59340 | |||||
2.4km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
1 | Edwin Nordmark | Täfteå IK | 7:04.42370 | |||||
9 | Linus Grundström | Täfteå IK | 8:35.51440 | |||||
2.4km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
2 | Isak Lundholm | Täfteå IK | 6:58.41700 | |||||
3 | Emil Löfgren | Täfteå IK | 6:58.41740 | |||||
1.3km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
3 | Maja Olofsson | Täfteå IK | 5:18.31750 | |||||
4 | Matilda Westergren | Täfteå IK | 5:27.32640 | |||||
5 | Ella Åström | Täfteå IK | 6:09.36850 | |||||
6 | Moa Timby | Täfteå IK | 6:30.38970 | |||||
1.3km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
1 | Vilmer Malm | Täfteå IK | 4:34.27370 | |||||
3 | Stellan Gundale | Täfteå IK | 4:50.28970 | |||||
7 | Edvin Koskenniemi | Täfteå IK | 5:20.31980 | |||||
10 | Philip Ingelsson | Täfteå IK | 6:13.37220 | |||||
1.3km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
7 | Hannes Lidman | Täfteå IK | 5:23.32200 | |||||
2017-02-10 | ||||||||
7.5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | ||||||||
25 | Simon Strömberg | Täfteå IK | 19:38.117700 | |||||
31 | Linus Westergren | Täfteå IK | 19:59.119840 | |||||
5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | ||||||||
44 | Viktor Holmgren | Täfteå IK | 14:03.84240 | |||||
2017-02-05 | ||||||||
0.65km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | ||||||||
2 | Moa Lindgren | Täfteå IK | 1:47.10610 | |||||
2017-02-05 | ||||||||
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
1 | Ann-sofie Johansson | Täfteå IK | 3:05:01.1110000 | 46.4p | ||||
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
10 | Johan Sandberg | Täfteå IK | 2:10:29.782800 | 70.3p | ||||
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
8 | Jonas Jonsson | Täfteå IK | 2:35:55.935400 | 56.7p | ||||
2017-02-05 | ||||||||
16.5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | ||||||||
1 | Erik Björkman | Täfteå IK | 42:56.257500 | 83.0p | ||||
5.5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | ||||||||
4 | Viktor Holmgren | Täfteå IK | 16:27.98600 | |||||
3.5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | ||||||||
8 | Brule Gundale | Täfteå IK | 13:30.80900 | |||||
17 | Hannah Eneslätt | Täfteå IK | 15:47.94600 | |||||
3.5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | ||||||||
1 | Isak Lundholm | Täfteå IK | 10:40.63900 | |||||
4 | Emil Löfgren | Täfteå IK | 11:05.66400 | |||||
6 | Edwin Nordmark | Täfteå IK | 11:20.67900 | |||||
2.5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | ||||||||
2 | Ida Åström | Täfteå IK | 8:45.52400 | |||||
6 | Ebba Westergren | Täfteå IK | 9:30.56900 | |||||
9 | Linn Åkesson | Täfteå IK | 9:46.58500 | |||||
2.5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | ||||||||
2 | Otto Timby | Täfteå IK | 8:28.50700 | |||||
8 | Walter Nordmark | Täfteå IK | 10:00.59900 | |||||
1.5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | ||||||||
3 | Matilda Westergren | Täfteå IK | 7:17.43600 | |||||
4 | Maja Olofsson | Täfteå IK | 7:22.44100 | |||||
7 | Ella Åström | Täfteå IK | 8:01.48000 | |||||
8 | Moa Timby | Täfteå IK | 8:18.49700 | |||||
1.5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | ||||||||
9 | Stellan Gundale | Täfteå IK | 7:22.44100 | |||||
10 | Hannes Lidman | Täfteå IK | 7:26.44500 | |||||
2017-02-04 | ||||||||
15km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | ||||||||
2 | Jonatan Lindqvist | Täfteå IK | 38:46.232500 | 81.1p | ||||
10km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | ||||||||
2 | Erik Björkman | Täfteå IK | 25:54.155300 | 82.3p | ||||
3 | Viktor Strömberg | Täfteå IK | 28:24.170300 | 75.0p | ||||
5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | ||||||||
4 | Viktor Holmgren | Täfteå IK | 14:41.88000 | |||||
- | Linus Westergren | Täfteå IK | 23:59:59.8639800 | |||||
2.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | ||||||||
1 | Maja Lundholm | Täfteå IK | 10:50.64900 | |||||
3 | Ida Åström | Täfteå IK | 11:10.66900 | |||||
8 | Ebba Westergren | Täfteå IK | 12:20.73900 | |||||
- | Rebecka Winroth | Täfteå IK | 23:59:59.8639800 | |||||
2.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | ||||||||
8 | Brule Gundale | Täfteå IK | 11:38.69700 | |||||
15 | Julia Jonsson | Täfteå IK | 14:15.85400 | |||||
- | Hannah Eneslätt | Täfteå IK | 23:59:59.8639800 | |||||
2.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | ||||||||
1 | Otto Timby | Täfteå IK | 10:17.61600 | |||||
8 | Walter Nordmark | Täfteå IK | 13:20.79900 | |||||
- | Elias Malm | Täfteå IK | 23:59:59.8639800 | |||||
- | Holger Larsson | Täfteå IK | 23:59:59.8639800 | |||||
2.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | ||||||||
2 | Isak Lundholm | Täfteå IK | 9:25.56400 | |||||
4 | Edwin Nordmark | Täfteå IK | 9:40.57900 | |||||
6 | Emil Löfgren | Täfteå IK | 9:51.59000 | |||||
17 | Linus Grundström | Täfteå IK | 11:32.69100 | |||||
1.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | ||||||||
4 | Maja Olofsson | Täfteå IK | 7:15.43400 | |||||
6 | Matilda Westergren | Täfteå IK | 7:34.45300 | |||||
8 | Ella Åström | Täfteå IK | 7:47.46600 | |||||
11 | Moa Timby | Täfteå IK | 8:34.51300 | |||||
1.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | ||||||||
8 | Stellan Gundale | Täfteå IK | 6:56.41500 | |||||
12 | Edvin Koskenniemi | Täfteå IK | 7:25.44400 | |||||
- | Philip Ingelsson | Täfteå IK | 23:59:59.8639800 | |||||
- | Vilmer Malm | Täfteå IK | 23:59:59.8639800 | |||||
2017-01-29 | ||||||||
40km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
12 | Johan Sandberg | Täfteå IK | 1:52:47.676683 | 73.4p | ||||
53 | Henrik Forslund | Täfteå IK | 2:34:05.924474 | 49.3p | ||||
40km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
14 | Jonas Jonsson | Täfteå IK | 2:20:03.840218 | 55.5p | ||||
40km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
15 | Fanny VIKMAN | Täfteå IK | 3:26:17.1237618 | 34.8p | ||||
40km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
42 | Staffan Sten | Täfteå IK | 2:45:29.992806 | 45.2p | ||||
71 | Erik Marklund | Täfteå IK | 3:26:18.1237738 | 34.8p | ||||
2017-01-29 | ||||||||
5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | ||||||||
2 | Linus Westergren | Täfteå IK | 12:26.74520 | |||||
4 | Simon Strömberg | Täfteå IK | 12:51.77000 | |||||
8 | Viktor Holmgren | Täfteå IK | 14:28.86700 | |||||
2.5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | ||||||||
1 | Maja Lundholm | Täfteå IK | 7:52.47170 | |||||
3 | Ida Åström | Täfteå IK | 8:10.48920 | |||||
11 | Ebba Westergren | Täfteå IK | 9:05.54480 | |||||
- | Moa Lindgren | Täfteå IK | 23:59:59.8639800 | |||||
2.5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | ||||||||
12 | Brule Gundale | Täfteå IK | 8:47.52670 | |||||
14 | Julia Jonsson | Täfteå IK | 10:45.64430 | |||||
2.5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | ||||||||
1 | Otto Timby | Täfteå IK | 7:47.46690 | |||||
3 | Elias Malm | Täfteå IK | 7:49.46860 | |||||
12 | Walter Nordmark | Täfteå IK | 10:10.60990 | |||||
- | Holger Larsson | Täfteå IK | 23:59:59.8639800 | |||||
2.5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | ||||||||
1 | Isak Lundholm | Täfteå IK | 6:29.38810 | |||||
4 | Emil Löfgren | Täfteå IK | 6:56.41530 | |||||
10 | Edwin Nordmark | Täfteå IK | 7:10.42930 | |||||
14 | Linus Grundström | Täfteå IK | 7:59.47890 | |||||
1.5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | ||||||||
4 | Maja Olofsson | Täfteå IK | 5:05.30430 | |||||
8 | Matilda Westergren | Täfteå IK | 5:27.32670 | |||||
9 | Moa Timby | Täfteå IK | 5:39.33840 | |||||
10 | Ella Åström | Täfteå IK | 5:42.34130 | |||||
1.5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | ||||||||
5 | Vilmer Malm | Täfteå IK | 4:14.25360 | |||||
13 | Stellan Gundale | Täfteå IK | 4:53.29200 | |||||
16 | Edvin Koskenniemi | Täfteå IK | 5:09.30820 | |||||
2017-01-22 | ||||||||
40km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
2 | Ann-sofie Johansson | Täfteå IK | 2:53:48.1042770 | 48.7p | ||||
40km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
1 | Erik Björkman | Täfteå IK | 1:57:11.703020 | 79.4p | ||||
40km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
- | Jonas Jonsson | Täfteå IK | 23:59:59.8639800 | |||||
40km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
46 | Staffan Sten | Täfteå IK | 3:02:07.1092620 | 46.1p | ||||
50 | Erik Johansson | Täfteå IK | 3:09:20.1135960 | 44.0p | ||||
20km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
18 | Inger Fjellström | Täfteå IK | 1:40:24.602320 | 46.8p | ||||
20km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
6 | Linus Westergren | Täfteå IK | 1:05:15.391420 | 72.0p | ||||
2017-01-21 | ||||||||
15km, Längdskidor, Fristil, Masstart | ||||||||
1 | Erik Björkman | Täfteå IK | 34:43.208270 | 83.4p | ||||
6km, Längdskidor, Fristil, Masstart | ||||||||
1 | Simon Strömberg | Täfteå IK | 16:52.101170 | |||||
- | Linus Westergren | Täfteå IK | 23:59:59.8639800 | |||||
5km, Längdskidor, Fristil, Masstart | ||||||||
- | Julia Jonsson | Täfteå IK | 23:59:59.8639800 | |||||
5km, Längdskidor, Fristil, Masstart | ||||||||
1 | Isak Lundholm | Täfteå IK | 13:04.78340 | |||||
2 | Emil Löfgren | Täfteå IK | 13:09.78830 | |||||
3km, Längdskidor, Fristil, Masstart | ||||||||
1 | Moa Lindgren | Täfteå IK | 10:38.63740 | |||||
2 | Ida Åström | Täfteå IK | 10:52.65110 | |||||
3 | Maja Lundholm | Täfteå IK | 11:06.66550 | |||||
7 | Rebecka Winroth | Täfteå IK | 12:24.74340 | |||||
- | Ebba Westergren | Täfteå IK | 23:59:59.8639800 | |||||
3km, Längdskidor, Fristil, Masstart | ||||||||
4 | Linn Åkesson | Täfteå IK | 11:42.70140 | |||||
8 | Emmy Kärrlander | Täfteå IK | 12:36.75580 | |||||
3km, Längdskidor, Fristil, Masstart | ||||||||
5 | Brule Gundale | Täfteå IK | 11:06.66510 | |||||
3km, Längdskidor, Fristil, Masstart | ||||||||
6 | Walter Nordmark | Täfteå IK | 12:32.75150 | |||||
3km, Längdskidor, Fristil, Masstart | ||||||||
1 | Elias Malm | Täfteå IK | 10:10.60900 | |||||
7 | Holger Larsson | Täfteå IK | 12:58.77780 | |||||
- | Otto Timby | Täfteå IK | 23:59:59.8639800 | |||||
3km, Längdskidor, Fristil, Masstart | ||||||||
4 | Edwin Nordmark | Täfteå IK | 9:40.57920 | |||||
8 | Linus Grundström | Täfteå IK | 10:40.63920 | |||||
2km, Längdskidor, Fristil, Masstart | ||||||||
3 | Matilda Westergren | Täfteå IK | 7:30.44980 | |||||
4 | Maja Olofsson | Täfteå IK | 7:31.45060 | |||||
5 | Ella Åström | Täfteå IK | 7:59.47890 | |||||
8 | Moa Timby | Täfteå IK | 8:58.53790 | |||||
2km, Längdskidor, Fristil, Masstart | ||||||||
1 | Vilmer Malm | Täfteå IK | 6:57.41680 | |||||
3 | Stellan Gundale | Täfteå IK | 7:07.42680 | |||||
7 | Philip Ingelsson | Täfteå IK | 7:40.45920 | |||||
8 | Edvin Koskenniemi | Täfteå IK | 8:05.48430 | |||||
2km, Längdskidor, Fristil, Masstart | ||||||||
6 | Hannes Lidman | Täfteå IK | 7:30.44960 | |||||
2017-01-15 | ||||||||
2km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | ||||||||
2 | Edwin Nordmark | Täfteå IK | 8:11.49000 | |||||
2km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | ||||||||
4 | Emil Löfgren | Täfteå IK | 8:05.48400 | |||||
1.3km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | ||||||||
5 | Walter Nordmark | Täfteå IK | 7:12.43100 | |||||
2017-01-14 | ||||||||
3km, Längdskidor, Jaktstart | ||||||||
2 | Maja Lundholm | Täfteå IK | 21:27.128680 | |||||
3 | Ida Åström | Täfteå IK | 21:48.130720 | |||||
4 | Ebba Westergren | Täfteå IK | 24:44.148340 | |||||
3km, Längdskidor, Jaktstart | ||||||||
9 | Brule Gundale | Täfteå IK | 23:58.143730 | |||||
3km, Längdskidor, Jaktstart | ||||||||
1 | Otto Timby | Täfteå IK | 20:15.121410 | |||||
3 | Elias Malm | Täfteå IK | 20:50.124920 | |||||
3km, Längdskidor, Jaktstart | ||||||||
2 | Isak Lundholm | Täfteå IK | 17:18.103760 | |||||
1km, Längdskidor, Jaktstart | ||||||||
5 | Maja Olofsson | Täfteå IK | 13:26.80590 | |||||
6 | Ella Åström | Täfteå IK | 14:09.84810 | |||||
7 | Matilda Westergren | Täfteå IK | 14:16.85560 | |||||
1km, Längdskidor, Jaktstart | ||||||||
6 | Stellan Gundale | Täfteå IK | 12:09.72800 | |||||
- | Edvin Koskenniemi | Täfteå IK | 23:59:59.8639800 | |||||
Längdskidor, Jaktstart | ||||||||
1 | Simon Strömberg | Täfteå IK | 32:55.197440 | - | ||||
2 | Linus Westergren | Täfteå IK | 33:08.198700 | - | ||||
7 | Viktor Holmgren | Täfteå IK | 37:44.226390 | - | ||||
2017-01-08 | ||||||||
5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | ||||||||
1 | Viktor Holmgren | Täfteå IK | 19:42.118100 | |||||
5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | ||||||||
1 | Simon Strömberg | Täfteå IK | 16:59.101800 | |||||
2.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | ||||||||
1 | Moa Lindgren | Täfteå IK | 10:55.65400 | |||||
2 | Maja Lundholm | Täfteå IK | 11:01.66000 | |||||
3 | Ida Åström | Täfteå IK | 11:15.67400 | |||||
9 | Wilma Jonsson | Täfteå IK | 16:42.100100 | |||||
2.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | ||||||||
6 | Brule Gundale | Täfteå IK | 12:02.72100 | |||||
2.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | ||||||||
8 | Julia Jonsson | Täfteå IK | 13:09.78800 | |||||
2.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | ||||||||
2 | Walter Nordmark | Täfteå IK | 12:48.76700 | |||||
2.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | ||||||||
1 | Otto Timby | Täfteå IK | 10:05.60400 | |||||
3 | Elias Malm | Täfteå IK | 10:59.65800 | |||||
4 | Holger Larsson | Täfteå IK | 12:11.73000 | |||||
2.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | ||||||||
2 | Edwin Nordmark | Täfteå IK | 9:52.59100 | |||||
8 | Linus Grundström | Täfteå IK | 11:40.69900 | |||||
2.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | ||||||||
1 | Isak Lundholm | Täfteå IK | 9:17.55600 | |||||
3 | Emil Löfgren | Täfteå IK | 9:31.57000 | |||||
1.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | ||||||||
2 | Moa Timby | Täfteå IK | 10:42.64100 | |||||
- | Maja Olofsson | Täfteå IK | 23:59:59.8639800 | |||||
- | Ella Åström | Täfteå IK | 23:59:59.8639800 | |||||
1.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | ||||||||
1 | Vilmer Malm | Täfteå IK | 7:39.45800 | |||||
6 | Stellan Gundale | Täfteå IK | 8:44.52300 | |||||
2017-01-08 | ||||||||
20km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
9 | Erik Björkman | Täfteå IK | 55:49.334820 | 84.7p | ||||
2017-01-07 | ||||||||
2km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
6 | Ebba Westergren | Täfteå IK | 9:34.57370 | |||||
1.6km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
3 | Matilda Westergren | Täfteå IK | 9:07.54660 | |||||
2017-01-07 | ||||||||
2.8km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | ||||||||
1 | Moa Lindgren | Täfteå IK | 11:19.67800 | |||||
2 | Maja Lundholm | Täfteå IK | 11:32.69100 | |||||
3 | Ida Åström | Täfteå IK | 11:36.69500 | |||||
2.8km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | ||||||||
10 | Walter Nordmark | Täfteå IK | 14:05.84400 | |||||
2.8km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | ||||||||
1 | Isak Lundholm | Täfteå IK | 9:16.55500 | |||||
9 | Edwin Nordmark | Täfteå IK | 10:18.61700 | |||||
17 | Linus Grundström | Täfteå IK | 11:56.71500 | |||||
2017-01-06 | ||||||||
3km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | ||||||||
10 | Linus Westergren | Täfteå IK | 8:35.51400 | |||||
1.5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | ||||||||
7 | Ebba Westergren | Täfteå IK | 7:09.42800 | |||||
1km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | ||||||||
3 | Matilda Westergren | Täfteå IK | 5:19.31800 | |||||
2017-01-06 | ||||||||
10km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | ||||||||
7 | Erik Björkman | Täfteå IK | 24:43.148210 | 85.4p | ||||
2016-12-30 | ||||||||
6km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | ||||||||
3 | Simon Strömberg | Täfteå IK | 16:51.101000 | |||||
2016-12-18 | ||||||||
10km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | ||||||||
14 | Erik Björkman | Täfteå IK | 26:34.159370 | 83.4p | ||||
2016-12-17 | ||||||||
1.5km, Längdskidor, Klassisk stil | ||||||||
61 | Erik Björkman | Täfteå IK | ||||||
2016-12-17 | ||||||||
5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | ||||||||
6 | Viktor Holmgren | Täfteå IK | 14:20.85900 | |||||
5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | ||||||||
1 | Linus Westergren | Täfteå IK | 12:01.72000 | |||||
2 | Simon Strömberg | Täfteå IK | 12:29.74800 | |||||
2.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | ||||||||
1 | Maja Lundholm | Täfteå IK | 7:47.46600 | |||||
2 | Ida Åström | Täfteå IK | 7:57.47600 | |||||
7 | Ebba Westergren | Täfteå IK | 9:00.53900 | |||||
- | Moa Lindgren | Täfteå IK | 23:59:59.8639800 | |||||
2.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | ||||||||
10 | Linn Åkesson | Täfteå IK | 9:42.58100 | |||||
2.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | ||||||||
13 | Brule Gundale | Täfteå IK | 8:55.53400 | |||||
2.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | ||||||||
7 | Walter Nordmark | Täfteå IK | 9:20.55900 | |||||
2.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | ||||||||
1 | Otto Timby | Täfteå IK | 7:16.43500 | |||||
2 | Elias Malm | Täfteå IK | 7:20.43900 | |||||
13 | Holger Larsson | Täfteå IK | 9:34.57300 | |||||
2.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | ||||||||
3 | Edwin Nordmark | Täfteå IK | 6:59.41800 | |||||
13 | Linus Grundström | Täfteå IK | 8:25.50400 | |||||
2.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | ||||||||
1 | Isak Lundholm | Täfteå IK | 6:31.39000 | |||||
5 | Emil Löfgren | Täfteå IK | 6:58.41700 | |||||
1km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | ||||||||
2 | Maja Olofsson | Täfteå IK | 4:20.25900 | |||||
3 | Matilda Westergren | Täfteå IK | 4:37.27600 | |||||
6 | Ella Åström | Täfteå IK | 4:59.29800 | |||||
10 | Moa Timby | Täfteå IK | 5:35.33400 | |||||
1km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | ||||||||
2 | Vilmer Malm | Täfteå IK | 3:38.21700 | |||||
8 | Edvin Koskenniemi | Täfteå IK | 4:21.26000 | |||||
13 | Stellan Gundale | Täfteå IK | 4:46.28500 | |||||
16 | Philip Ingelsson | Täfteå IK | 5:02.30100 | |||||
2016-12-11 | ||||||||
10.8km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | ||||||||
3 | Erik Björkman | Täfteå IK | 26:05.156400 | 82.2p | ||||
2.7km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | ||||||||
1 | Isak Lundholm | Täfteå IK | 7:24.44300 | |||||
5 | Emil Löfgren | Täfteå IK | 7:45.46400 | |||||
18 | Edwin Nordmark | Täfteå IK | 8:30.50900 | |||||
24 | Linus Grundström | Täfteå IK | 9:44.58300 | |||||
2km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | ||||||||
3 | Maja Lundholm | Täfteå IK | 6:32.39100 | |||||
4 | Ida Åström | Täfteå IK | 6:34.39300 | |||||
- | Lisa Grundström | Täfteå IK | 23:59:59.8639800 | |||||
2km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | ||||||||
16 | Walter Nordmark | Täfteå IK | 8:11.49000 | |||||
2016-12-10 | ||||||||
10km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | ||||||||
2 | Erik Björkman | Täfteå IK | 25:05.150400 | 82.0p | ||||
2km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | ||||||||
3 | Ida Åström | Täfteå IK | 6:41.40000 | |||||
2016-11-27 | ||||||||
15km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | ||||||||
83 | Jens Hulgaard | Täfteå IK | 41:12.247100 | 84.2p | ||||
2016-09-05 | ||||||||
7.2km, Rullskidor, Klassisk stil, Intervallstart | ||||||||
14 | Simon Eriksson | Täfteå IK | 33:42.202100 | 58.1p | ||||
2016-07-16 | ||||||||
20.5km, Rullskidor | ||||||||
5 | Jens Hulgaard | Täfteå IK | 49:09.294800 | 74.2p | ||||
2016-04-16 | ||||||||
15km, Längdskidor, Fristil, Masstart | ||||||||
2 | Jens Hulgaard | Täfteå IK | 44:32.267100 | 81.4p | ||||
2016-04-10 | ||||||||
220km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
24 | Johan Sandberg | Täfteå IK | 9:24:26.3386500 | 80.8p | ||||
2016-04-09 | ||||||||
31km, Längdskidor, Fristil, Masstart | ||||||||
12 | Marcus Grate | Täfteå IK | 1:15:52.455130 | 85.7p | ||||
6.2km, Längdskidor, Fristil, Masstart | ||||||||
19 | Emmi Eriksson | Täfteå IK | 18:34.111310 | |||||
4.5km, Längdskidor, Fristil, Masstart | ||||||||
27 | Rasmus Eriksson | Täfteå IK | 13:21.80040 | |||||
2.4km, Längdskidor, Fristil, Masstart | ||||||||
2 | Ida Åström | Täfteå IK | 8:06.48510 | |||||
10 | Ebba Westergren | Täfteå IK | 9:09.54810 | |||||
2.4km, Längdskidor, Fristil, Masstart | ||||||||
28 | Lukas Eriksson | Täfteå IK | 13:45.82450 | |||||
2016-04-09 | ||||||||
6.2km, Längdskidor, Fristil, Masstart | ||||||||
19 | Emmi Eriksson | Täfteå IK | 18:34.111310 | |||||
4.5km, Längdskidor, Fristil, Masstart | ||||||||
27 | Rasmus Eriksson | Täfteå IK | 13:21.80040 | |||||
2.4km, Längdskidor, Fristil, Masstart | ||||||||
2 | Ida Åström | Täfteå IK | 8:06.48510 | |||||
10 | Ebba Westergren | Täfteå IK | 9:09.54810 | |||||
2.4km, Längdskidor, Fristil, Masstart | ||||||||
28 | Lukas Eriksson | Täfteå IK | 13:45.82450 | |||||
2016-04-02 | ||||||||
15km, Längdskidor, Klassisk stil, Jaktstart | ||||||||
- | Viktor Strömberg | Täfteå IK | 23:59:59.8639800 | - | ||||
15km, Längdskidor, Klassisk stil, Jaktstart | ||||||||
4 | Marcus Grate | Täfteå IK | 43:19.259820 | 89.8p | ||||
2016-04-01 | ||||||||
3km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | ||||||||
- | Viktor Strömberg | Täfteå IK | 23:59:59.8639800 | |||||
3km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | ||||||||
4 | Marcus Grate | Täfteå IK | 6:40.39930 | |||||
2016-03-20 | ||||||||
5km, Längdskidor, Fristil, Masstart | ||||||||
4 | Linus Westergren | Täfteå IK | 12:40.75900 | |||||
2.5km, Längdskidor, Fristil, Masstart | ||||||||
17 | Brule Gundale | Täfteå IK | 11:45.70400 | |||||
20 | Emmy Kärrlander | Täfteå IK | 12:15.73400 | |||||
2.5km, Längdskidor, Fristil, Masstart | ||||||||
1 | Edwin Nordmark | Täfteå IK | 9:37.57600 | |||||
4 | Otto Timby | Täfteå IK | 9:45.58400 | |||||
6 | Elias Malm | Täfteå IK | 10:33.63200 | |||||
11 | Linus Grundström | Täfteå IK | 10:49.64800 | |||||
16 | Holger Larsson | Täfteå IK | 11:44.70300 | |||||
2.5km, Längdskidor, Fristil, Masstart | ||||||||
1 | Isak Lundholm | Täfteå IK | 9:00.53900 | |||||
4 | Viktor Holmgren | Täfteå IK | 9:07.54600 | |||||
9 | Emil Löfgren | Täfteå IK | 9:18.55700 | |||||
1.5km, Längdskidor, Fristil, Masstart | ||||||||
1 | Maja Lundholm | Täfteå IK | 7:22.44100 | |||||
2 | Ida Åström | Täfteå IK | 7:25.44400 | |||||
4 | Ebba Westergren | Täfteå IK | 8:32.51100 | |||||
1.5km, Längdskidor, Fristil, Masstart | ||||||||
7 | Walter Nordmark | Täfteå IK | 8:11.49000 | |||||
2016-03-20 | ||||||||
15km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | ||||||||
3 | Björn Sandström | Täfteå IK | 39:50.238970 | 94.4p | ||||
75 | Jens Hulgaard | Täfteå IK | 47:31.285070 | 81.4p | ||||
2016-03-19 | ||||||||
54km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
453 | Tore Stigbrand | Täfteå IK | 4:17:23.1544200 | 51.8p | ||||
853 | Hampus Stigbrand | Täfteå IK | 7:10:57.2585600 | 31.0p | ||||
2016-03-19 | ||||||||
5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | ||||||||
4 | Simon Strömberg | Täfteå IK | 12:44.76300 | |||||
2016-03-19 | ||||||||
5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | ||||||||
2 | Viktor Holmgren | Täfteå IK | 17:05.102400 | |||||
5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | ||||||||
1 | Linus Westergren | Täfteå IK | 14:28.86700 | |||||
2.5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | ||||||||
11 | Emmy Kärrlander | Täfteå IK | 11:34.69300 | |||||
2.5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | ||||||||
8 | Brule Gundale | Täfteå IK | 10:37.63600 | |||||
2.5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | ||||||||
- | Hannah Eneslätt | Täfteå IK | 23:59:59.8639800 | |||||
2.5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | ||||||||
2 | Otto Timby | Täfteå IK | 8:58.53700 | |||||
3 | Elias Malm | Täfteå IK | 9:32.57100 | |||||
5 | Holger Larsson | Täfteå IK | 10:22.62100 | |||||
2.5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | ||||||||
3 | Edwin Nordmark | Täfteå IK | 8:53.53200 | |||||
4 | Linus Grundström | Täfteå IK | 9:14.55300 | |||||
2.5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | ||||||||
1 | Isak Lundholm | Täfteå IK | 7:40.45900 | |||||
7 | Emil Löfgren | Täfteå IK | 8:47.52600 | |||||
1.5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | ||||||||
1 | Ida Åström | Täfteå IK | 5:37.33600 | |||||
2 | Maja Lundholm | Täfteå IK | 5:41.34000 | |||||
4 | Ebba Westergren | Täfteå IK | 6:24.38300 | |||||
1.5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | ||||||||
4 | Walter Nordmark | Täfteå IK | 6:09.36800 | |||||
2016-03-19 | ||||||||
10km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | ||||||||
11 | Marcus Grate | Täfteå IK | 23:55.143430 | 88.0p | ||||
2016-03-19 | ||||||||
44km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
1 | Joel Bodén | Täfteå IK | 1:47:53.647200 | 83.9p | ||||
12 | Johan Sandberg | Täfteå IK | 2:00:27.722600 | 72.9p | ||||
2016-03-16 | ||||||||
20km, Längdskidor, Klassiskt/Fristil, Masstart | ||||||||
21 | Marcus Grate | Täfteå IK | 1:04:37.387600 | 82.8p | ||||
2016-03-13 | ||||||||
2.5km, Längdskidor, Klassisk stil | ||||||||
2 | Otto Timby | Täfteå IK | 9:27.56600 | |||||
15km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | ||||||||
1 | Joel Bodén | Täfteå IK | 41:20.247900 | 79.9p | ||||
2.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | ||||||||
7 | Brule Gundale | Täfteå IK | 11:48.70700 | |||||
2.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | ||||||||
4 | Edwin Nordmark | Täfteå IK | 9:20.55900 | |||||
2.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | ||||||||
1 | Isak Lundholm | Täfteå IK | 8:35.51400 | |||||
5 | Emil Löfgren | Täfteå IK | 9:13.55200 | |||||
2.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | ||||||||
2 | Viktor Holmgren | Täfteå IK | 8:39.51800 | |||||
1.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | ||||||||
1 | Ida Åström | Täfteå IK | 6:27.38600 | |||||
2 | Maja Lundholm | Täfteå IK | 6:28.38700 | |||||
4 | Ebba Westergren | Täfteå IK | 7:03.42200 | |||||
1.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | ||||||||
2 | Walter Nordmark | Täfteå IK | 7:02.42100 | |||||
2016-03-12 | ||||||||
2.4km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
1 | Elina Fjellström | Täfteå IK | 12:16.73500 | |||||
2016-03-12 | ||||||||
10km, Längdskidor | ||||||||
1 | Alfred Nilsson | Täfteå IK | 31:51.191000 | 64.5p | ||||
10km, Längdskidor | ||||||||
2 | Andreas Lundholm | Täfteå IK | 28:57.173600 | 71.0p | ||||
4 | Jonas Jonsson | Täfteå IK | 31:52.191100 | 64.5p | ||||
3km, Längdskidor | ||||||||
4 | Brule Gundale | Täfteå IK | 15:38.93700 | |||||
3km, Längdskidor | ||||||||
4 | Julia Jonsson | Täfteå IK | 16:35.99400 | |||||
3km, Längdskidor | ||||||||
1 | Otto Timby | Täfteå IK | 13:08.78700 | |||||
3km, Längdskidor | ||||||||
2 | Edwin Nordmark | Täfteå IK | 13:39.81800 | |||||
3 | Linus Grundström | Täfteå IK | 14:08.84700 | |||||
3km, Längdskidor | ||||||||
1 | Isak Lundholm | Täfteå IK | 11:58.71700 | |||||
5 | Emil Löfgren | Täfteå IK | 13:13.79200 | |||||
1.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | ||||||||
1 | Ida Åström | Täfteå IK | 7:34.45300 | |||||
2 | Maja Lundholm | Täfteå IK | 7:39.45800 | |||||
4 | Ebba Westergren | Täfteå IK | 8:15.49400 | |||||
13 | Wilma Jonsson | Täfteå IK | 11:27.68600 | |||||
1.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | ||||||||
1 | Walter Nordmark | Täfteå IK | 8:08.48700 | |||||
2016-03-12 | ||||||||
Längdskidor, Sprint, Klassisk stil | ||||||||
Kvartsfinal | ||||||||
6 | Emmi Eriksson | Täfteå IK | 3:10.18957 | |||||
Längdskidor, Sprint, Klassisk stil | ||||||||
B-Final | ||||||||
2 | Linus Westergren | Täfteå IK | 2:45.16454 | |||||
6 | Simon Strömberg | Täfteå IK | 2:50.16925 | |||||
2016-03-11 | ||||||||
5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | ||||||||
41 | Emmi Eriksson | Täfteå IK | 18:34.111350 | |||||
5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | ||||||||
10 | Simon Strömberg | Täfteå IK | 15:20.91970 | |||||
12 | Linus Westergren | Täfteå IK | 15:26.92530 | |||||
2016-03-05 | ||||||||
7.5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | ||||||||
4 | Lukas Adolfsson | Täfteå IK | 24:16.145580 | 71.0p | ||||
7.5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | ||||||||
1 | Marcus Grate | Täfteå IK | 18:57.113660 | 90.1p | ||||
3 | Erik Björkman | Täfteå IK | 20:54.125390 | 82.0p | ||||
4.5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | ||||||||
5 | Emmi Eriksson | Täfteå IK | 15:50.94920 | |||||
4.5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | ||||||||
1 | Simon Strömberg | Täfteå IK | 13:01.78010 | |||||
3 | Linus Westergren | Täfteå IK | 13:51.83080 | |||||
4.5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | ||||||||
5 | Gustav Eneslätt | Täfteå IK | 16:22.98140 | |||||
3km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | ||||||||
5 | Linn Åkesson | Täfteå IK | 13:03.78210 | |||||
6 | Emmy Kärrlander | Täfteå IK | 13:11.79070 | |||||
3km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | ||||||||
6 | Brule Gundale | Täfteå IK | 11:57.71670 | |||||
3km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | ||||||||
5 | Hannah Eneslätt | Täfteå IK | 12:47.76640 | |||||
6 | Julia Jonsson | Täfteå IK | 13:14.79390 | |||||
3km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | ||||||||
2 | Otto Timby | Täfteå IK | 10:22.62130 |