Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Tiger Balsam Ski Tour 2015
INFO
STÄLLNING
Ställning efter 4 deltävlingar
Har..
Ors..
Vä..
Bes..
Tot:
D 21
1
Karin Vemhäll
Rembo IK
50
50
50
50
=200
2
Emma Bergman
Alnö SK
30
30
=60
2
Marie Nilsson
Axa SC
30
30
=60
4
Fia Jobs
IF Ski Team Skåne
20
20
=40
4
Anna Winther
Svegs IK
20
20
=40
6
Sandra Svensk
Axa SC
12
12
=24
6
Bernie Nelson
Australia
12
12
=24
8
Elin Woxlin
Ovanåker
11
11
=22
8
Frida Börjesson
Stockholms RK
11
11
=22
10
Julia Dahl
IFK Mora SK
10
10
=20
10
Sandra Hänninen
Åmots SK
10
10
=20
12
Sara Sjökvist
Järla IF SK
9
9
=18
12
Erika Sundin
IFK Mora SK
9
9
=18
14
Anna Danielsson
Korsnäs IF SK
8
8
=16
14
Malin Fyhr
Bålsta SK
8
8
=16
16
Lovisa Niss
Brudpiga RK
7
7
=14
16
Eva Ederjern
IFK Bergvik
7
7
=14
18
Jessica Svensson
Stockholms RK
6
6
=12
18
Emelie Bränd
Dalaporten OL
6
6
=12
20
Amanda Steen
Tynderö IK
-
5
0
5
=10
20
Lina Renström
Storviks IF
5
5
=10
22
Jessica Gustafsson
OK Landehof
4
4
=8
22
Maria Calleberg
Söderhamns OK
4
4
=8
24
Hanna Laxholm
Team Ormsalva
3
3
=6
24
Katarina Sundqvist
Dala XC Ski Team
3
3
=6
26
Kristin Karlsson
SOK Aneby
2
2
=4
26
Malin Löfgren
Atlas Copco IF
2
2
=4
28
Katharina Carlsen
Järvsö IF
1
1
=2
28
Maria Svernhage
IF Rigor
1
1
=2
H 21
1
Axel Bergsten
IFK Skövde SK
50
20
50
20
=140
2
Jörgen Brink
Delsbo IF
50
50
=100
3
Stefan Sunnerberg
Brudpiga RK
30
30
=60
3
Oscar Persson
Träningskonsulten sports club
30
30
=60
5
Joakim Engström
Perbellum SS
20
5
20
5
=50
6
Lars Ljung
Norrala IF
12
12
=24
6
Gabriel Thorn
Träningskonsulten sports club
12
12
=24
8
Fredrik Byström
Orsa SK
11
11
=22
8
Robin Norum
IFK Umeå
11
11
=22
10
Daniel Tynell
Grycksbo IF OK
10
10
=20
10
Gustav Nilsson
Njutångers IF SK
10
10
=20
12
Adam Steen
Team Ormsalva
9
9
=18
12
Johan Nilsson
Söderhamns SK
9
9
=18
14
Fredrik Andreé
Bengtsfors Bois
8
8
=16
14
Patrik Bergman
Svegs IK
8
8
=16
16
Stefan Palm
Lager 157
7
7
=14
16
John Wiklund
Stockholms RK
7
-
7
-
=14
18
Johannes Ringsby
SK Bore
6
6
=12
18
Anders Boström
XC Sthlm Ski Club
6
-
6
0
=12
20
Albin Andersson
IF Rigor
5
5
=10
21
Jonatan Steen
Sågmyra SK
4
4
=8
21
Jonas Öhrn
Stockholms RK
4
4
=8
23
David Flinkfeldt
Hudiksvalls IF
3
3
=6
23
Mattias Widmark
Svegs IK
3
3
=6
25
Emil Brindbergs
Vansbro AIK SK
2
2
=4
25
Anders Söderlund
Nacka Värmdö SK
2
2
=4
27
Mats Mattes
Edsbyns SK
1
1
=2
27
Ludwig Tärning
SK Bore
1
1
=2