Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Stråkenloppet
2011-01-23
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 60
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Erik Rollborn
Västerviks OK
2:30:26.902570
62.8p
2
Jan Osvald Soovik
Göteborgs Hamns IF
2:33:16.919510
+2:49.16840
61.4p
3
Jimmy Nordli
Trøsken IL
2:33:54.923390
+3:28.20720
61.1p
4
Arvo Teppola
IK Hakarpspojkarna
2:34:22.926140
+3:55.23470
60.9p
5
Erkki Saksman
IF Hagen SK
2:34:22.926160
+3:55.23490
60.9p
6
Ove Thorsson
IK Trenne
2:35:11.931080
+4:45.28410
60.5p
7
Bengt Norberg
Göteborgs Hamns IF
2:47:42.1006140
+17:15.103470
55.1p
8
Håkan Mellegård
IF Hagen SK
2:51:37.1029690
+21:11.127020
53.6p
9
Carsten Nyboe
FK Friskus Varberg
2:54:34.1047330
+24:07.144660
52.5p
10
Kjell Brunnsgård
OK Gisle
2:55:15.1051470
+24:49.148800
52.3p
11
Sture Erixon
Jönköpings OK
2:55:45.1054490
+25:19.151820
52.1p
12
Karl Bertil Eklund
Kexholms SK
2:56:12.1057190
+25:46.154520
51.9p
13
Thure Andersson
Grönahögs IK
2:56:44.1060320
+26:17.157650
51.7p
14
Lennart Lindbom
IK Hakarpspojkarna
2:58:00.1067990
+27:34.165320
51.3p
15
Arne Johansson
Saab FF Järfälla
2:58:33.1071200
+28:06.168530
51.1p
16
Gert Olsen
Holte Ski
2:59:51.1079060
+29:24.176390
50.7p
17
Gösta Carlsson
Garphyttans IF
3:03:38.1101780
+33:12.199110
49.4p
18
Stig Börjesson
Ulricehamns IF
3:04:25.1106490
+33:59.203820
49.2p
19
Runo Schyberg
Fjärås AIK
3:05:04.1110300
+34:37.207630
49.0p
20
Bo Cederlöf
Göteborgs Hamns IF
3:10:20.1141910
+39:53.239240
47.4p
21
Sune Johansson
Falköpings AIK SK
3:13:47.1162620
+43:20.259950
46.4p
22
Dag Lorén
IK Ymer
3:16:33.1179200
+46:06.276530
45.7p
23
Kenneth Andersson
Anderstorps OK
3:18:53.1193250
+48:26.290580
45.0p
24
Anders Kumlin
IK Ymer
3:22:01.1212010
+51:34.309340
44.2p
25
Göran Levinson
Vreta Skid o Mk
3:22:43.1216280
+52:17.313610
44.1p
26
Anders Idensjö
Ljungbypolisens SIF
3:24:21.1226060
+53:54.323390
43.6p
27
Peter Hellman
OK Landehof
3:25:45.1234430
+55:18.331760
43.3p
28
Rolf Bergman
Vattenfalls IF Trollhättan
3:31:52.1271110
+1:01:25.368440
41.9p
29
Gunnar Davidsson
Skogsbygdens IF
3:38:57.1313640
+1:08:30.410970
40.3p
30
Lars Erik Björkegren
IF Hallby SOK
3:39:34.1317380
+1:09:08.414710
40.2p
31
Bengt Axelsson
Nässjö SF
3:47:57.1367600
+1:17:30.464930
38.5p
32
Anders Meiton
IK Stern
4:21:45.1570400
+1:51:18.667730
32.9p
-
Sune Johansson
Falköpings AIK SK
23:59:58.8639700
-
-
Bo Cederlöf
Göteborgs Hamns IF
23:59:59.8639800
-
-
Bo Cederlöf
Göteborgs Hamns IF
23:59:59.8639800
-
-
Stig Hård
Rya IF
23:59:59.8639800
-