Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Rollsborundan
2008-11-02
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21 Motion
18km, Rullskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Tobias Westman
IK Stern
38:57.233670
67.9p
2
Per Nedvall
Björnstorps IF
38:59.233820
+1.50
67.9p
3
Markus Jönsson
Alliansloppets SK
39:00.233920
+2.150
67.8p
4
Anders Johansson
Håfreströms IF
39:02.234130
+4.360
67.8p
5
Staffan Sandberg
Stenungsunds OK
39:13.235220
+15.1450
67.4p
6
Anders Boestad
IK Vista
40:24.242320
+1:26.8550
65.1p
7
Peter Westerberg
Vänersborgs SK
40:25.242400
+1:27.8630
65.1p
8
Ivan Scheblykin
Björnstorps IF
40:53.245220
+1:55.11450
64.2p
9
Stefan Nordlander
Navåsens FK
40:53.245280
+1:56.11510
64.2p
10
Patrik Sonehag
IK Stern
40:54.245350
+1:56.11580
64.2p
11
Jonas Henningsson
Simlångsdalens IF
41:45.250480
+2:48.16710
62.7p
12
Joakim Svensson
Hultsfreds Lk
41:47.250690
+2:50.16920
62.6p
13
Håkan Gustafsson
IK Stern
41:48.250790
+2:51.17020
62.6p
14
Kent Tigerberg
Lidköpings VSK
41:51.251030
+2:53.17260
62.5p
15
Henrik Landström
Säffle SK
42:57.257660
+3:59.23890
60.7p
16
Richard Karlsson
Kungälvs OK
42:59.257840
+4:01.24070
60.6p
17
Joakim Jarnelid
Magra IS
43:01.258000
+4:03.24230
60.6p
18
Håkan Huselius
Björnstorps IF
43:01.258060
+4:03.24290
60.5p
19
Göran Pettersson
Göteborgs SK
43:02.258150
+4:04.24380
60.5p
20
Martin Lasu
Nacka Värmdö SK
43:02.258180
+4:05.24410
60.5p
21
Stefan Norling
IK Stern
43:03.258200
+4:05.24430
60.5p
22
Gustaf Eklöf
Hestra IF
43:03.258250
+4:05.24480
60.5p
23
Johan Joelsson
Östervåla IF
43:08.258770
+4:11.25000
60.4p
24
Arvo Teppola
IK Hakarpspojkarna
43:38.261720
+4:40.27950
59.6p
25
Daniel Björndahl
Kungälvs OK
44:38.267710
+5:40.33940
58.1p
26
Lennart Alleborg
OK Landehof
44:39.267880
+5:42.34110
58.0p
27
Magnus Aasa
OK Kullingshof
44:41.268000
+5:43.34230
58.0p
28
Bo Tigerberg
Lidköpings VSK
44:42.268150
+5:44.34380
57.9p
29
Rikard Nedar
Volvo Flygmotor FF
44:43.268260
+5:45.34490
57.9p
30
Tony Norling
IK Stern
44:45.268400
+5:47.34630
57.9p
31
Anders Stenberg
OK Vivill
44:51.269000
+5:53.35230
57.7p
32
Rickard Börjesson
Borås SK
46:26.278530
+7:28.44760
55.5p
33
Claes-Göran Claesson
OK Alehof
46:33.279280
+7:36.45510
55.3p
34
Andreas Carlsson
Falköpings AIK SK
46:35.279480
+7:38.45710
55.3p
35
Pelle Dalberg
IK Stern
46:36.279570
+7:39.45800
55.3p
36
Morgan Darius
Falköpings AIK SK
46:43.280250
+7:45.46480
55.1p
37
Mikael Peterson
Falköpings AIK SK
46:45.280490
+7:48.46720
55.1p
38
Eskil Svensson
Simlångsdalens IF
46:49.280860
+7:51.47090
55.0p
39
Mikael Sandberg
Kungälvs Roddklubb
46:53.281240
+7:55.47470
54.9p
40
Joel Larsson
Sävedalens AIK
46:55.281420
+7:57.47650
54.8p
41
Stefan Karlsson
Hermansby IF
48:33.291230
+9:35.57460
52.8p
42
Lars Johansson
Björnstorps IF
48:45.292420
+9:47.58650
52.5p
43
Clas Göran Öster
Uddevalla SK
48:46.292540
+9:48.58770
52.5p
44
Anders Bergvall
IK Stern
48:48.292710
+9:50.58940
52.5p
45
Kjell Thorberntsson
OK Alehof
48:50.292980
+9:53.59210
52.4p
46
Magnus Johnsson
Navåsens FK
48:52.293110
+9:54.59340
52.4p
47
Gunnar Schymberg
IK Stern
48:53.293230
+9:55.59460
52.4p
48
Lars Dalberg
IK Stern
49:06.294520
+10:08.60750
52.1p
49
Lars Jansson
OK Gipen
49:24.296360
+10:26.62590
51.7p
50
Jonny Persson
OK Gipen
49:34.297360
+10:36.63590
51.5p
51
Anton Bengtsson
Stenungsunds OK
49:37.297600
+10:39.63830
51.5p
52
Lars Hammarlund
IK Stern
49:50.298930
+10:52.65160
51.2p
53
Tor Leif Førde
IK Stern
51:43.310280
+12:46.76510
49.1p
54
Kjell Carlgren
OK Alehof
51:46.310520
+12:48.76750
49.1p
55
Benny Eriksson
IK Stern
52:06.312530
+13:08.78760
48.7p
56
Johan Nilsson
Kungälvs OK
53:33.321230
+14:35.87460
47.3p
57
Markus Lintala
Cykelklubben Se
53:34.321390
+14:37.87620
47.2p
58
Evert Pettersson
OK Gipen
53:37.321610
+14:39.87840
47.2p
59
Leif Claesson
Hermansby IF
54:52.329190
+15:55.95420
46.0p
60
Markus Landin
Kungälvs OK
54:53.329280
+15:56.95510
46.0p
61
Christer Bengtsson
IK Uven
54:54.329370
+15:57.95600
46.0p
62
Hans Tjäder
Kungälvs OK
55:11.331060
+16:13.97290
45.7p
63
Henrik Dellborg
IK Stern
55:56.335550
+16:58.101780
45.0p
64
Lennart Färjhage
OK Gipen
56:09.336800
+17:11.103030
44.8p
65
Timo Saaranen
IK Stern
56:14.337380
+17:17.103610
44.8p
66
Christer Corneliusson
Kungälvs Roddklubb
56:15.337490
+17:18.103720
44.7p
67
Karl Lennart Alexandersson
Kungälvs OK
56:24.338340
+17:26.104570
44.6p
68
Gunnar Knutsson
Kungälvs OK
56:29.338850
+17:31.105080
44.5p
69
Per Hansson
Brattås Ck
59:34.357330
+20:36.123560
42.0p
70
Tomas Kaisenborg
Brattås Ck
59:35.357410
+20:37.123640
42.0p
71
Claes Lindberg
OK Skogshjortarna
59:35.357460
+20:37.123690
42.0p
72
Henrik Johansson-Kask
Säffle SK
59:36.357510
+20:38.123740
42.0p
73
Per Haglöf
Peab Väst IF
59:36.357560
+20:38.123790
42.0p
74
Anders Buskqvist
IK Stern
59:37.357610
+20:39.123840
42.0p
75
Peter Havner
Kungälvs OK
59:40.357920
+20:42.124150
41.9p
76
Ola Hafström
IK Stern
59:44.358330
+20:46.124560
41.9p
77
Rickard Ambring
Kungälvs OK
59:46.358540
+20:48.124770
41.9p
78
Eivind Claesson
Hermansby IF
1:00:26.362580
+21:29.128810
41.3p
79
Jonatan Börjesson
Hestra IF
1:00:41.364010
+21:43.130240
41.2p
80
Anders Svensson
Magra IS
1:02:54.377380
+23:57.143610
39.6p
81
Rolf Berg
IK Stern
1:03:25.380430
+24:27.146660
39.2p
82
Sven-Arne Olsson
Hermansby IF
1:03:32.381150
+24:34.147380
39.1p
83
Benny Stenborg
IK Stern
1:04:08.384720
+25:10.150950
38.7p
84
Fredrik Lindberg
Vattenfalls IF Trollhättan
1:04:40.387980
+25:43.154210
38.4p
85
Björn Thyr
Vattenfalls IF Trollhättan
1:04:41.388070
+25:44.154300
38.4p
86
Mårten Kolsmyr
Trollhättans SOK
1:04:43.388220
+25:45.154450
38.4p
87
Anders Karlsson
Kungälvs OK
1:05:42.394100
+26:44.160330
37.7p
88
Lennart Eriksson
Kungälvs OK
1:05:48.394700
+26:50.160930
37.7p
89
Karl Axel Bergh
Kungälvs OK
1:07:34.405350
+28:36.171580
36.6p
90
Göran Ottosson
Hermansby IF
1:08:04.408350
+29:06.174580
36.3p
91
Andreas Hellberg
IK Stern
1:08:38.411790
+29:41.178020
36.0p
92
Marcus Ahlstedt
IK Uven
1:09:11.415050
+30:13.181280
35.7p
93
Finn Hjertén
Säffle SK
1:09:14.415330
+30:16.181560
35.6p
94
Pär Johnning
Friskis och Svettis
1:09:16.415590
+30:19.181820
35.6p
95
Göte Niklasson
Kungälvs OK
1:09:18.415790
+30:21.182020
35.6p
96
Hans Mårtensson
Stenungsunds OK
1:09:37.417610
+30:39.183840
35.4p
97
Göran Karlsson
Kungälvs OK
1:09:46.418560
+30:48.184790
35.3p
98
Håkan Carlbom
OK Gipen
1:11:46.430560
+32:48.196790
34.3p
99
Håkan Lundmark
Stenungsunds OK
1:15:15.451470
+36:18.217700
32.6p
100
Martin Weimarck
IK Stern
1:19:13.475280
+40:16.241510
30.8p
101
Toivo Harju
IK Stern
1:20:42.484160
+41:44.250390
30.2p
-
Bertil Qvick
Kungälvs OK
23:59:58.8639700
-
Martin Holmgren
IK Stern
23:59:58.8639700
-
Michael Hurtig
Kungälvs OK
23:59:58.8639700
-
Andreas Mattsson
IK Stern
23:59:59.8639800
-
Jan Åke Pettersson
Trollhättepolisens IF
23:59:59.8639800
-
Kristian Karppinen
Eksjö SOK
23:59:59.8639800
-
Leif Pettersson
FK Herkules
23:59:59.8639800
-
Marcus Johansson
IK Stern
23:59:59.8639800
-
Martin Ottosson
Kungälvs OK
23:59:59.8639800
-
Mikael Törngren
Huldasrör
23:59:59.8639800
-
Nisse Hassellöf
IK Stern
23:59:59.8639800
-
Samuel Larsson
Falköpings AIK SK
23:59:59.8639800
-
Stefan Karlsson
Ronneby OK
23:59:59.8639800
-
Stefan Mattsson
IK Stern
23:59:59.8639800
-
Stefan Nilsson
Marstrand
23:59:59.8639800
-
Tommy Hammar
Ronneby OK
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)