Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Flyktingloppet
2010-03-28
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 60
22km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Einar Johan Svendgård
Skogn IL
1:01:52.371100
69.9p
2
Arne Finnehaug
Kolvereid IL
1:03:22.380100
+1:30.8900
67.6p
3
Jan Aufles
Kjærstad IL
1:03:26.380500
+1:34.9300
67.5p
4
Jan Olav Finstad
Ogndal IL
1:03:27.380600
+1:35.9400
67.5p
5
Svein Solbakken
Snåsa IL
1:03:28.380700
+1:36.9500
67.5p
6
Johannes A Okstad
IL Hållingen
1:04:26.386500
+2:34.15300
66.1p
7
Arthur Kjølstad
Ekne IL
1:05:34.393300
+3:42.22100
64.5p
8
Stein Ingar Sivertsen
Leirådal Il, Nor
1:06:23.398200
+4:31.27000
63.5p
9
Egil Eriksen
Grong IL
1:06:26.398500
+4:34.27300
63.4p
10
Jakob Hegge Sunde
Steinkjer Skl
1:07:15.403400
+5:23.32200
62.3p
11
Olav M Svendgård
Skogn IL
1:07:28.404700
+5:36.33500
62.1p
12
Sigfred Rønningen
Kolvereid IL
1:08:42.412100
+6:50.40900
60.6p
13
Kjell Terje Hopen
No Club
1:08:49.412800
+6:57.41600
60.4p
14
Arvid Valøen
Steinkjer Skl
1:08:58.413700
+7:06.42500
60.3p
15
Kolstein Lund
Spillum IL
1:10:00.419900
+8:08.48700
59.1p
16
Arve Lindstrøm
Malm IL
1:10:17.421600
+8:25.50400
58.7p
17
Asbjørn Turmo
Olderskog IL
1:10:18.421700
+8:26.50500
58.7p
18
Kåre Lie
Vinne Skilag
1:10:19.421800
+8:27.50600
58.7p
19
Odd Halseth
Nsb-Steinkjer
1:10:24.422300
+8:32.51100
58.6p
20
Einar Kilen
Mosvik IL
1:12:37.435600
+10:45.64400
56.3p
21
Lars Ledin
Själevad SK IF
1:12:41.436000
+10:49.64800
56.2p
22
Asbjørn S Bjørhusdal
Elva/Namsskogan IL
1:13:11.439000
+11:19.67800
55.7p
23
Trond Inge Laugen
Foldereid IL
1:13:36.441500
+11:44.70300
55.3p
24
Svein Sende
Leksdal IL
1:14:11.445000
+12:19.73800
54.7p
25
Hans Lundgren
Backe IF
1:14:24.446300
+12:32.75100
54.5p
26
Torbjørn Veie
Vinne Skilag
1:14:25.446400
+12:33.75200
54.5p
27
Bernt Ryggvik
Frosta IL
1:14:27.446600
+12:35.75400
54.4p
28
Paul Harry Moa
Harran IL
1:14:57.449600
+13:05.78400
54.0p
29
Hans Öhman
Salsåker-Ullångers IF
1:15:04.450300
+13:12.79100
53.9p
30
Steinar Gjeseth
Kolvereid IL
1:16:22.458100
+14:30.86900
52.7p
31
Alf Gunnes
Rennebu IL
1:16:30.458900
+14:38.87700
52.5p
32
Hans Nilsson
Östersunds SK
1:16:43.460200
+14:51.89000
52.4p
33
Gunnar Elvseth
Lierne IL
1:16:45.460400
+14:53.89200
52.3p
34
Hans Kristian Sæter
Halsø IL
1:17:23.464200
+15:31.93000
51.8p
35
Kjell Hegstad
Leirådal Il, Nor
1:17:23.464200
+15:31.93000
51.8p
36
Kåre Johansen
Grong IL
1:17:23.464200
+15:31.93000
51.8p
37
Magnar Andersen
Nte
1:19:08.474700
+17:16.103500
50.3p
38
Atle Heggland
Snåsa IL
1:21:48.490700
+19:56.119500
48.2p
39
Stig Eriksson
Hägglunds IOFK
1:22:02.492100
+20:10.120900
48.0p
40
Arnfinn Ofstad
Strindheim IL
1:22:40.495900
+20:48.124700
47.6p
41
Svein Småli
Rognli Jaktlag
1:23:39.501800
+21:47.130600
46.9p
42
Jan-Eric Ericson
IFK Strömsund
1:26:19.517800
+24:27.146600
45.0p
43
Hallvard Saursaunet
Egge IL
1:28:45.532400
+26:53.161200
43.5p
44
Kurt Jacobsson
Nordantjäl IK
1:29:03.534200
+27:11.163000
43.3p
45
Kent Carlen Carlen
Björklinge SOK
1:36:09.576800
+34:17.205600
39.4p
46
Sigurd Mikalsen
Spillum IL
1:36:39.579800
+34:47.208600
39.1p
47
Egon Bäckman
IFK Mora SK
1:41:58.611700
+40:06.240500
36.7p
48
Reidar Kjelvik
Nordli IL
1:42:28.614700
+40:36.243500
36.5p
49
Per Blomkvist
Germandö IF
1:55:11.691000
+53:19.319800
31.7p
50
Per Brekkvassmo
Elva/Namsskogan IL
2:12:57.797600
+1:11:05.426400
26.8p