Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
USM Fristil
2005-02-11
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 15
5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Oscar Quicklund
Östersunds SK
10:13.61230
2
Anton Karlsson
Åsarna IK
10:45.64470
+32.3140
3
Johan Eriksson
IFK Hedemora SK
10:57.65650
+44.4320
4
Fredrik Jonsson
Hudiksvalls IF
11:03.66290
+50.4960
5
Magnus Zakrisson
Åsarna IK
11:04.66390
+51.5060
6
Nicklas Hansson
IFK Umeå
11:12.67130
+59.5800
7
Johan Ilhamn
Östersunds SK
11:14.67320
+1:00.5990
8
Marcus Remnaland
Bengtsfors Bois
11:15.67460
+1:02.6130
9
Marcus Svelander
Åsarna IK
11:19.67850
+1:06.6520
10
Erik Söderman
Stockviks SF
11:28.68730
+1:15.7400
11
Benjamin Selling
Bondsjöhöjdens IK
11:28.68740
+1:15.7410
12
Adam Wikström
IFK Kiruna
11:30.68990
+1:17.7660
13
Jonas Ahlstrand
Norbergs SK
11:31.69000
+1:17.7670
14
Oscar Byhlinder
Orsa SK
11:31.69070
+1:18.7740
15
Tom Impola
Norbergs SK
11:32.69130
+1:19.7800
16
Niklas Hägglund
Alnö SK
11:33.69270
+1:20.7940
17
Anton Lindblad
OK Landehof
11:40.69900
+1:26.8570
18
Lars Andersson
Lerdala IF
11:40.69970
+1:27.8640
19
Torsten Kempe
Tynderö IK
11:42.70130
+1:29.8800
20
Marcus Byman
Myssjö-Ovikens IF
11:42.70170
+1:29.8840
21
Fridolf Persson
Funäsdalens IF
11:42.70190
+1:29.8860
22
Claes Rosenqvist
IFK Bergvik
11:45.70430
+1:32.9100
23
Sebastian Högdahl
Hudiksvalls IF
11:45.70450
+1:32.9120
24
Adrian Bergström
Strömnäs GIF
11:46.70540
+1:33.9210
25
Klas Hasselgren
Sundbybergs IK
11:47.70660
+1:34.9330
26
Joakim Grundström
Hägglunds IOFK
11:50.70980
+1:37.9650
27
Kalle Eriksson
Domnarvets GOIF
11:51.71010
+1:37.9680
28
Dennis Kitti
Kalix SK
11:52.71120
+1:38.9790
29
Patrik Tallbom
Östersunds SK
11:53.71220
+1:39.9890
30
David Siebers
IK Hakarpspojkarna
11:53.71230
+1:40.9900
31
Christoffer Olsson
Hudiksvalls IF
11:55.71430
+1:42.10100
32
Olle Kalered
Skogspojkarnas OK
11:56.71510
+1:42.10180
33
Kim Svedlund
Häverödals IF
11:57.71680
+1:44.10350
34
Johan Berlin
Knutby IF
11:58.71700
+1:44.10370
35
Andreas Eriksson
Spöland Vännäs IF
11:58.71720
+1:44.10390
36
Niklas Jonsson
Vilhelmina IK
11:59.71870
+1:46.10540
37
Mikael Sandgren
Stora Tuna IK SK
11:59.71880
+1:46.10550
38
Sebastian Månsson
Garphyttans IF
12:01.72000
+1:47.10670
39
Simon Kvarnström
Ekshärads SF
12:02.72110
+1:48.10780
39
Håkan Ström
Funäsdalens IF
12:02.72110
+1:48.10780
41
Niklas Göransson
Stockviks SF
12:02.72170
+1:49.10840
42
Markus von Knorring
Stockviks SF
12:04.72340
+1:51.11010
43
Henrik Forsberg
Bodens SK
12:06.72500
+1:52.11170
44
Marcus Johansson
Hössna IF
12:06.72540
+1:53.11210
45
Joakim Kristoffersson
Bondsjöhöjdens IK
12:10.72980
+1:57.11650
46
Viktor Nilsson
Norbergs SK
12:11.73090
+1:58.11760
47
Christian Persson
Spöland Vännäs IF
12:12.73190
+1:59.11860
48
Emil Johansson
Tynderö IK
12:13.73280
+2:00.11950
49
Per Sjögren
Bjuråkers GOIF
12:17.73630
+2:04.12300
50
Henrik Nilsson
SK Bore
12:18.73710
+2:04.12380
51
Mikael Bergsten
Hudiksvalls IF
12:18.73750
+2:05.12420
52
Oscar Stenvall
Tynderö IK
12:20.73910
+2:06.12580
53
Fredrik Lind
IFK Hedemora SK
12:22.74150
+2:09.12820
54
Isak Nordqvist
Kalix SK
12:22.74160
+2:09.12830
55
Olle Ericsson
Röbäcks SK
12:23.74270
+2:10.12940
56
Marcus Svalsjö
OK Landehof
12:24.74350
+2:11.13020
57
Zakris Strömquist
Östersunds SK
12:26.74560
+2:13.13230
58
Daniel Bysell
Orsa SK
12:30.74940
+2:17.13610
59
Fredric Björk
Rembo IK
12:32.75130
+2:19.13800
60
Linus Persson
Hudiksvalls IF
12:32.75150
+2:19.13820
61
Simon Waller
Kalix SK
12:33.75210
+2:19.13880
62
Emil Wiklund
Bjuråkers GOIF
12:34.75360
+2:21.14030
63
Alexander Klimov
Sundbybergs IK
12:34.75390
+2:21.14060
64
Victor Nilsson
IFK Umeå
12:35.75430
+2:22.14100
65
Emil Lagergren
Tynderö IK
12:35.75440
+2:22.14110
66
Daniel Hultman
Tvärreds IF
12:35.75450
+2:22.14120
67
Johan Lindberg
Boxholm-Ekeby SK
12:38.75750
+2:25.14420
68
Niklas Persson
Älvdalens IF SK
12:38.75780
+2:25.14450
69
Marc Pettersson
Gellivare SK
12:40.75900
+2:26.14570
70
Emil Englund
Vännäs SK
12:40.75920
+2:26.14590
71
Jonas Klahr
Orsa SK
12:43.76220
+2:29.14890
72
Erik Svensson
Alvesta SOK
12:53.77240
+2:40.15910
73
Peter Jansson
Gillberga SK
12:53.77270
+2:40.15940
74
Carl Olander
OK Landehof
12:53.77290
+2:40.15960
75
Emil Ekman
Nässjö SF
12:55.77460
+2:42.16130
76
Magnus Frestadius
IFK Strömsund
12:56.77500
+2:42.16170
77
Mikael Johansson
Högsäters GF
12:56.77520
+2:42.16190
78
Lucien Sloof
SK Bore
13:00.77950
+2:47.16620
79
Emil Jalderyd
Ulricehamns IF
13:04.78340
+2:51.17010
80
Johan Daniels
Orsa SK
13:04.78350
+2:51.17020
81
Patrick Scott Rossi
Östersunds SK
13:19.79880
+3:06.18550
82
Gustav Niord
Borensbergs IF SK
13:20.79940
+3:07.18610
83
Magnus Berndtson
Köla AIK
13:21.80030
+3:08.18700
84
Fredrik Nilsson
Bjuråkers GOIF
13:24.80320
+3:10.18990
85
Andreas Allerhed
IFK Mora SK
13:25.80400
+3:11.19070
86
Jesper Brofjärd
Borås GIF
13:27.80670
+3:14.19340
87
Andreas Conradsson
Ödeshögs SK
13:33.81290
+3:20.19960
88
Mats Andersson
Klåveröds SK
13:44.82320
+3:30.20990
89
Tobias Augustsson
Borensbergs IF SK
13:49.82810
+3:35.21480
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)