Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Södertäljeloppet
2009-02-04
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21 Motion
20km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Anders Eriksson
IFK Mora SK
1:05:44.394300
66.9p
2
Johan Myhr
Valsjöns IF
1:06:25.398400
+41.4000
66.2p
3
Niclas Sjögren
Astrazeneca IF
1:06:26.398500
+42.4100
66.2p
4
Niclas Eklöw
Sundbybergs IK
1:06:46.400500
+1:02.6100
65.8p
5
Fredrik Gustafsson
Strängnäs-Malmby OL
1:07:15.403400
+1:31.9000
65.4p
6
Olle Hjerne
IFK Tumba SOK
1:08:13.409200
+2:29.14800
64.4p
7
Magnus Andersson
Valsjöns IF
1:08:36.411500
+2:52.17100
64.1p
8
Johan Flyning
Södertälje IF
1:11:07.426600
+5:23.32200
61.8p
9
Andreas Hörnfelt
Mälarö SOK
1:11:39.429800
+5:55.35400
61.3p
10
Peter Sundén
Huddinge SK LF
1:11:59.431800
+6:15.37400
61.1p
11
Peter Reiler
Reilers IF
1:11:59.431800
+6:15.37400
61.1p
12
Stefan Sivars
Dalarna
1:12:00.431900
+6:16.37500
61.0p
13
Tommi Ratilainen
Södertälje IF
1:12:04.432300
+6:20.37900
61.0p
14
Johan Karlsson
Oxvretens SK
1:12:07.432600
+6:23.38200
60.9p
15
Johan Stridh
Sundbybergs IK
1:13:30.440900
+7:46.46500
59.8p
16
Linus Ericsson
Oxvretens SK
1:14:14.445300
+8:30.50900
59.2p
17
Stefan Pettersson
Oxvretens SK
1:14:21.446000
+8:37.51600
59.1p
18
Per Magnusson
Strängnäs-Malmby OL
1:14:22.446100
+8:38.51700
59.1p
19
Johan Qviberg
Nacka Värmdö SK
1:14:23.446200
+8:39.51800
59.1p
20
Stefan Alm
Trosabygdens OK
1:14:24.446300
+8:40.51900
59.1p
21
Göran Hammarson
Alfa-Laval IF
1:14:25.446400
+8:41.52000
59.1p
22
Per-Ivar Corin
Astrazeneca IF
1:14:26.446500
+8:42.52100
59.0p
23
Michael Eriksson
Oxvretens SK
1:14:26.446500
+8:42.52100
59.0p
24
Jonas Borg
Oxvretens SK
1:15:55.455400
+10:11.61000
57.9p
25
Jörgen Källback
Arvika IS
1:16:04.456300
+10:20.61900
57.8p
26
Mats Lindberg
Reilers IF
1:16:10.456900
+10:26.62500
57.7p
27
Anders Lundin
Strängnäs-Malmby OL
1:18:05.468400
+12:21.74000
56.3p
28
Nicholas Thalén
Enhörna IF
1:19:37.477600
+13:53.83200
55.2p
29
Göran Isaksson
Nyköpings OK
1:20:02.480100
+14:18.85700
54.9p
30
Jimmy Furunäs
IFK Mariefred
1:20:04.480300
+14:20.85900
54.9p
31
Martin Lampinen
IFK Södertälje
1:20:07.480600
+14:23.86200
54.9p
32
Birger Dahl
Scania IF
1:20:08.480700
+14:24.86300
54.8p
33
Peter Skog
Axa SC
1:20:09.480800
+14:25.86400
54.8p
34
Kent Aurbakken
Köla AIK
1:20:26.482500
+14:42.88100
54.6p
35
Daniel Hägerby
Scania IF
1:22:20.493900
+16:36.99500
53.4p
36
Lars Frånstedt
Stockholms SIF
1:22:21.494000
+16:37.99600
53.4p
37
Fredrik Asplund
Mariefreds SOK
1:22:25.494400
+16:41.100000
53.3p
38
Stefen Bredell
Axa SC
1:22:29.494800
+16:45.100400
53.3p
39
Mikael Schmitt
Reilers IF
1:22:32.495100
+16:48.100700
53.3p
40
Kalle Widnert
Ericsson IK
1:22:36.495500
+16:52.101100
53.2p
41
Peter Larsson
Axa SC
1:23:14.499300
+17:30.104900
52.8p
42
Anders Olofsson
Scania IF
1:23:35.501400
+17:51.107000
52.6p
43
Christer Serrander
Södertäljepolisen
1:24:55.509400
+19:11.115000
51.8p
44
Ulf Hjalmarsson
Tullinge SK
1:25:04.510300
+19:20.115900
51.7p
45
Björn Dahiln
Reilers IF
1:25:23.512200
+19:39.117800
51.5p
46
Per Molin
Handelsbankens IF
1:25:30.512900
+19:46.118500
51.4p
47
Mats Törnkvist
Scania IF
1:26:38.519700
+20:54.125300
50.7p
48
Lars Polgren
Scania IF
1:27:09.522800
+21:25.128400
50.4p
49
Håkan Gustavsson
Scania IF
1:31:10.546900
+25:26.152500
48.2p
50
David Wästlund
Astrazeneca IF
1:31:15.547400
+25:31.153000
48.2p
51
Mikael Stenbäck
Södertälje IF
1:31:20.547900
+25:36.153500
48.1p
52
Per-Fredrik Nilsson
Astrazeneca IF
1:31:27.548600
+25:43.154200
48.1p
53
Fredrik Nilsson
Enhörna IF
1:31:42.550100
+25:58.155700
47.9p
54
Torben Drabowski
Scania IF
1:32:57.557600
+27:13.163200
47.3p
55
Anders Olsson
Huddinge Ais
1:33:20.559900
+27:36.165500
47.1p
56
Leif Eriksson
Oxvretens SK
1:35:18.571700
+29:34.177300
46.1p
57
Sacke Scalkias
IFK Södertälje
1:35:50.574900
+30:06.180500
45.9p
58
Mats Blomqvist
Scania IF
1:36:37.579600
+30:53.185200
45.5p
59
Kjell Bravén
Scania IF
1:38:01.588000
+32:17.193600
44.8p
60
Martin Moldin
Astrazeneca IF
1:38:26.590500
+32:42.196100
44.7p
61
Viktor Lindroth
Stockholms SIF
1:41:09.606800
+35:25.212400
43.5p
62
Bendy Wallin
Scania IF
1:42:36.615500
+36:52.221100
42.8p
63
Mikael Wester
Vingåkers OK
1:42:51.617000
+37:07.222600
42.7p
64
Hugo Brink
Scania IF
1:43:02.618100
+37:18.223700
42.7p
65
Sven Erik Skoglund
Köla AIK
1:43:15.619400
+37:31.225000
42.6p
66
Lars Håkan Ek
Preem IF
1:43:47.622600
+38:03.228200
42.3p
67
Palle Berlin
Scania IF
1:44:01.624000
+38:17.229600
42.3p
68
Niklas Josefsson
Oxvretens SK
1:45:26.632500
+39:42.238100
41.7p
69
Mikael Lennqvist
Astrazeneca IF
1:49:50.658900
+44:06.264500
40.0p
70
Peter Ljungner
Mariefreds SOK
1:49:57.659600
+44:13.265200
40.0p
71
Tomas Håkansson
Sno
1:50:04.660300
+44:20.265900
39.9p
72
Peter Johansson
Scania IF
1:52:08.672700
+46:24.278300
39.2p
73
Dennis Åkersten
Scania IF
1:54:40.687900
+48:56.293500
38.3p
74
Svan Erik Fjellström
IFK Södertälje
1:56:25.698400
+50:41.304000
37.8p
75
Magnus Widlert
Järna SK
1:59:57.719600
+54:13.325200
36.6p
76
Odd Guteland
Snättringe SK
2:02:00.731900
+56:16.337500
36.0p
77
Andreas Ilken
Scania IF
2:05:58.755700
+1:00:14.361300
34.9p
78
Jonas Nilsson
Scania IF
2:10:12.781100
+1:04:28.386700
33.8p
79
Tomas Zackrisson
Postens IF
2:11:00.785900
+1:05:16.391500
33.6p
80
Mats Waldenkrans
Garpenholts Rekreation
2:25:01.870000
+1:19:17.475600
30.3p
81
Gösta Guteland
Snättringe SK
2:26:03.876200
+1:20:19.481800
30.1p