Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Södertäljeloppet
2010-02-10
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Information
Arrangör:
Axa Sports Club
Plats: Södertälje
Längdskidor
Klassisk stil
Masstart
Resultatsammanfattning
H 21
40km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Mathias Fredriksson
Axa SC
1:55:29.692800
84.9p
2
Thobias Fredriksson
Axa SC
1:55:29.692800
84.9p
3
Patrik Lind
Torshälla-Nyby IS
2:04:22.746100
77.2p
H 40
40km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Per Ek
Nyköpings OK
2:08:27.770600
74.1p
2
Tommi Ratilainen
Södertälje IF
2:13:05.798400
70.9p
3
Tomas Hult
Södertälje IF
2:18:00.827900
67.7p
H 50
40km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Tomas Andersson
Torshälla-Nyby IS
2:23:05.858400
64.8p
2
Stefan Alm
Trosabygdens OK
2:32:29.914800
60.0p
3
Per-Olof Johansson
Nynäs IK
2:38:01.948000
57.4p
H 60
40km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Jaako Oinonen
Torshälla-Nyby IS
2:31:22.908100
60.5p
2
Roland Kusgård
Södertälje IF
2:36:02.936100
58.3p
3
Tomas Norlén
Södertälje IF
2:39:03.954200
57.0p
D 21
20km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Madeleine Eriksson
Södertälje IF
1:14:24.446300
74.3p
2
Ingela Liwell
IFK Södertälje
1:24:33.507200
65.4p
3
Kajsa Nilsson
Nyköpings OK
1:30:32.543100
61.1p
D 40
20km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Catarina Andersson
Kjula IF
1:38:31.591000
56.1p
2
Kristina Hagfalk
Ålberga GOIF
1:39:53.599200
55.4p
D 21 Motion
40km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
2
Catharina Karlsson
Scania IF
2:56:44.1060300
50.3p
3
Ida Fransson
Axa SC
3:00:12.1081100
49.2p
H 21 Motion
40km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Patrik Baneryd
Nacka Värmdö SK
2:12:11.793000
71.5p
2
Magnus Graas
OK Linné
2:12:38.795700
71.2p
3
Erik Fabritius
Hiisirasti
2:12:42.796100
71.1p
D 21 Motion
20km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Sofia Hållmarker
IFK Mora SK
1:20:27.482600
68.8p
2
Anette Larsson
Tunafors SK
1:23:39.501800
66.1p
3
Ann-Charlotte Karlquist
IFK Södertälje
1:31:49.550800
60.2p
H 21 Motion
20km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Per Gullquist
Södertälje IF
1:17:07.462600
71.7p
2
Andreas Psilander
Bkk
1:21:43.490200
67.7p
3
Scott Danielson
Axa SC
1:23:25.500400
66.3p
Se hela resultatlistan
Inofficiella resultat
Resultaten från den här tävlingen är inte inlagda av arrangören själv, det är alltså inte officiella resultat.
Läs mer
Karta
Relaterat
Tidigare tävlingar
Södertäljeloppet 2011
Södertäljeloppet 2010
Södertäljeloppet 2009
Tävlingar i närheten
Rexaracet 2010
Södertäljeloppet Rullskidor 2010
Värmdörullen 2010
Enhörnaloppet 2010
E18-Loppet 2010
Norr-Rullen 2010
Vålarullen 2010
Bädda in
Bädda in resultaten på din hemsida eller blogg!
Till inbäddningssidan