Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Stråkenloppet
2010-01-24
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H/D 21 Motion
21km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Matilda Wilsson
IFK Skövde SK
1:18:52.473110
61.7p
2
Carola Norén Engstrand
Landsbro IF SK
1:29:24.536300
+10:31.63090
54.4p
3
Viktor Josefsson
Forserums SOK
1:29:34.537300
+10:41.64090
54.3p
4
Martin Larsson
Hestra IF
1:32:36.555580
+13:44.82370
52.6p
5
Karin Spjuth
IK Hakarpspojkarna
1:38:18.589760
+19:26.116550
49.5p
6
Per Olof Larsson
Hestra IF
1:39:20.595980
+20:28.122770
49.0p
7
Stefan Lund
IK Vista
1:40:26.602520
+21:34.129310
48.5p
8
Dan Gustavsson
Beatebergs IK
1:40:56.605510
+22:04.132300
48.2p
9
Sara Helander
Domnarvets GOIF
1:41:51.611050
+22:59.137840
47.8p
10
Marie Louise Nilsson
SK Hylte
1:42:16.613540
+23:24.140330
47.6p
11
Helena Lindén
Växjö OK
1:42:35.615460
+23:43.142250
47.4p
12
Marie Ahlander
Tibro
1:45:12.631160
+26:20.157950
46.3p
13
Thor-Björn Lund
IK Vista
1:45:20.631910
+26:28.158700
46.2p
14
Linda Granath
Marhults SOFK
1:45:58.635700
+27:05.162490
45.9p
15
Anette Bernhed
Mölnlycke IF
1:48:20.649990
+29:28.176780
44.9p
16
Heléne Svensson
IK Vista
1:49:23.656290
+30:31.183080
44.5p
17
Stina Sjöberg
Askersund
1:51:04.666330
+32:12.193120
43.8p
18
Stefan Mathsson
Åsarp
1:52:30.674930
+33:38.201720
43.3p
19
Ulf Jogbratt
OK Tranan
1:56:07.696660
+37:15.223450
41.9p
20
Karl Mollén
Kimstad GOIF
1:58:30.710910
+39:38.237700
41.1p
21
Ingemar Davidsson
Mullsjö SOK
1:58:43.712240
+39:51.239030
41.0p
22
Peter Jare
Sj Ledningsgrupp
1:59:52.719140
+41:00.245930
40.6p
23
Andreas Klasson
Hälle IF
2:00:18.721770
+41:26.248560
40.5p
24
Bo Jungergård
Tidaholm SOK Sisu
2:00:37.723630
+41:45.250420
40.4p
25
Maria Skogsberg
Mariestads FK
2:00:42.724110
+41:50.250900
40.3p
26
Karin Kullman
OK Alehof
2:01:05.726450
+42:13.253240
40.2p
27
Ove Karlsson
OK Alehof
2:01:56.731580
+43:04.258370
39.9p
28
Glenn Davidsson
No Club
2:01:57.731690
+43:05.258480
39.9p
29
Katja Larsson
SOK 68
2:02:18.733750
+43:26.260540
39.8p
30
Göran Svensson
Skillingaryds FK
2:02:49.736880
+43:57.263670
39.6p
31
Carola Simonsson
Landsbro IF SK
2:04:34.747360
+45:42.274150
39.1p
32
Anna Karlsson
IFK Skövde SK
2:05:03.750240
+46:11.277030
38.9p
33
Karin Nilsson
IK Trenne
2:05:29.752870
+46:37.279660
38.8p
34
Lena Malek
Tibro
2:06:41.760010
+47:49.286800
38.4p
35
Maria Norell
FK Herkules
2:07:04.762350
+48:12.289140
38.3p
36
Mats Kristiansson
Trollhättans SOK
2:08:01.768080
+49:09.294870
38.0p
37
Pär Axenfjord
Mullsjö SOK
2:08:52.773110
+50:00.299900
37.8p
38
Anneli Öjdal
Uddevalla SK
2:11:31.789030
+52:39.315820
37.0p
39
Mikael Öjdal
Uddevalla SK
2:11:32.789170
+52:40.315960
37.0p
40
Anita Lilja
Jönköpings OK
2:12:12.793150
+53:20.319940
36.8p
41
Håkan Söderlund
Mullsjö SOK
2:14:12.805120
+55:20.331910
36.3p
42
Kjell Sigby
Ölmstads IS
2:14:13.805220
+55:21.332010
36.3p
43
Anita Johansson
Sollentuna Sbk
2:14:57.809660
+56:05.336450
36.1p
44
Marianne Lindgren
IK Hakarpspojkarna
2:18:04.828320
+59:12.355110
35.3p
45
Liselott Sigby
Ölmstads IS
2:20:22.842110
+1:01:30.368900
34.7p
46
Catarina Carlehed
Tibro
2:21:49.850850
+1:02:57.377640
34.3p
47
Claes Carlehed
Tibro
2:21:49.850860
+1:02:57.377650
34.3p
48
Lotta Porsö
IK Hakarpspojkarna
2:22:25.854430
+1:03:33.381220
34.2p
49
Rosmarie Stenvall
Kättilstorp
2:23:08.858720
+1:04:16.385510
34.0p
50
Kent Gröhn
Jönköpings OK
2:23:30.860920
+1:04:38.387710
33.9p
51
Björn Kristianson
Trollhättans SOK
2:24:02.864150
+1:05:10.390940
33.8p
52
Peter Persson
Hermansby IF
2:24:56.869580
+1:06:04.396370
33.6p
53
Magdalena Fager
Telia IoFF
2:29:10.894960
+1:10:18.421750
32.6p
54
Per Anders Ahlgren
ASK Växjö
2:30:10.900920
+1:11:18.427710
32.4p
55
Janne Bang
Holte Ski
2:31:36.909590
+1:12:44.436380
32.1p
56
Therese Karlsson
OK Alehof
2:37:23.944210
+1:18:31.471000
30.9p
57
Cecilia Karlsson
Värnamo Ck
2:39:44.958360
+1:20:52.485150
30.5p
58
Ann Charlotte Mattsson
Huskvarna
2:42:11.973020
+1:23:19.499810
30.0p
59
Maria Arne
Hallstahammars SK SOFK
2:44:00.983900
+1:25:07.510690
29.7p
60
Jenny Bjelke
Sjötofta IF
2:57:30.1064910
+1:38:38.591700
27.4p
61
Eva Månsson
Kållered
4:23:52.1583120
+3:05:00.1109910
18.4p
62
Christina Sandberg
Göteborgs SK
4:23:59.1583890
+3:05:07.1110680
18.4p