Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Järnaspelen
2010-01-16
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Information
Arrangör:
Dala-Järna IK
Plats: Vilhelmina
Längdskidor
Fristil
Intervallstart
Länk till officiella resultat
Resultatsammanfattning
H 21
15km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Rikard Andreasson
IFK Mora SK
36:41.220000
88.4p
2
Pär Jonsson
Dala-Järna IK
36:59.221800
87.7p
3
Joakim Engström
IFK Mora SK
37:35.225400
86.3p
D 21
10km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Susanne Nyström
IFK Mora SK
28:14.169300
73.4p
2
Lina Korsgren
Falun Borlänge SK
28:59.173800
71.5p
3
Maria Rydqvist
Östersunds SK
29:42.178100
69.8p
H 18
10km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Pierre Ohlson
Filipstads SF
26:41.160000
77.6p
2
Anton Enberg
Domnarvets GOIF
27:36.165500
75.1p
3
Johan Montén
Domnarvets GOIF
28:54.173300
71.7p
H 20
10km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Simon Andersson
Domnarvets GOIF
25:53.155200
80.0p
2
Simon Hallström
Idre SK
25:59.155800
79.7p
3
Kalle Eriksson
Domnarvets GOIF
26:34.159300
78.0p
D 16
5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Lotten Sjödén
Älvdalens IF SK
14:47.88600
2
Linnéa Björn
Norbergs SK
15:42.94100
3
Anna Dyvik
Leksands SK
15:56.95500
3
Maja Dahlqvist
Domnarvets GOIF
15:56.95500
D 18
5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Emma Dahlgren
Filipstads SF
16:35.99400
54.7p
2
Jenny Landström
Malungs IF
16:44.100300
54.2p
3
Jennie Karlsson
IFK Grängesberg SK
16:51.101000
53.8p
D 20
5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Sara Jobs
Sågmyra SK
14:54.89300
61.2p
2
Kristina Lycke
Malungs IF
15:24.92300
59.1p
3
Malin Nilsson
Malungs IF
15:43.94200
57.9p
H 16
5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Daniel Wikberg
IFK Mora SK
13:44.82300
2
Simon Fors
Domnarvets GOIF
13:47.82600
3
Viktor Eriksson
Domnarvets GOIF
13:52.83100
D 12
2.5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Sanna Sjödén
Älvdalens IF SK
8:32.51100
2
Sofie Oskarsson
Leksands SK
8:38.51700
3
Frida Peterson
Älvdalens IF SK
9:26.56500
D 14
2.5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Sara Wadman
IFK Mora SK
7:47.46600
2
Cajsa Martinsson
IFK Grängesberg SK
8:20.49900
3
Mathilda Björn
Norbergs SK
8:30.50900
H 12
2.5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Axel Aflodal
Sundbybergs IK
8:47.52600
2
Oskar Danielson Frost
Dala-Järna IK
8:57.53600
3
Jacob Albinsson
IFK Mora SK
9:05.54400
H 14
2.5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Viktor Lundmark
Kvarnsvedens GOIF SK
7:45.46400
2
Ferry Svahn
Vansbro AIK SK
7:51.47000
2
Per Anton Johansson
IFK Grängesberg SK
7:51.47000
D 10
1.5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Katrin Sjödén
Älvdalens IF SK
5:46.34500
2
Rebecka Widen
IFK Grängesberg SK
6:01.36000
3
Petra Forsman
Malungs IF
6:54.41300
H 10
1.5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Samuel Oskarsson
Leksands SK
5:16.31500
2
Natanael Pehrs
Dala-Järna IK
5:59.35800
3
Zeb Palm
Dala-Järna IK
6:05.36400
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)
Se hela resultatlistan
Inofficiella resultat
Resultaten från den här tävlingen är inte inlagda av arrangören själv, det är alltså inte officiella resultat.
Läs mer
Länk till officiella resultat
Karta
Relaterat
Tidigare tävlingar
Järnaspelen 2019
Järnaspelen 2015
Järnaspelen 2014
Järnaspelen 2012
Järnaspelen 2011
Järnaspelen 2010
Järnaspelen 2009
Tävlingar i närheten
Luspenloppet 2010
Lappmarksloppet 2010
Hotingloppet 2010
Bädda in
Bädda in resultaten på din hemsida eller blogg!
Till inbäddningssidan