Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Tranemoloppet
2010-01-06
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Information
Arrangör:
Tranemo IF
Plats: Tranemo
Längdskidor
Klassisk stil
Länk till officiella resultat
Resultatsammanfattning
H 21
15km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Markus Jönsson
Ulricehamns IF
41:35.249400
83.2p
2
Dan Moberg
Ulricehamns IF
42:32.255100
80.9p
3
Christian Olsson
Tranemo IF
43:02.258100
79.8p
H 35
15km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Mattias Nygren
Ulricehamns IF
49:16.295500
67.6p
2
Andreas Carlsson
Falköpings AIK SK
51:18.307700
64.4p
3
Henric Karlsson
Tranemo IF
53:40.321900
61.1p
H 40
15km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Staffan Sandberg
Stenungsunds OK
45:46.274500
73.9p
2
Jonas Blom
IF Hagen SK
46:57.281600
71.7p
3
Karl-Erik Assarsson
Rydboholms SK
48:27.290600
69.0p
H 45
15km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Niklas Andersson
Falköpings AIK SK
47:38.285700
70.4p
2
Mikael Tärning
Falköpings AIK SK
51:24.308300
64.3p
3
Anders Nilsson
Grönahögs IK
55:28.332700
58.8p
H 50
15km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Håkan Axelsson
Borås SK
52:28.314700
62.7p
2
Per Jonstoij
Tvärreds IF
55:26.332500
58.8p
H 55
15km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Roland Börjesson
Tranemo IF
52:25.314400
62.8p
2
Kent Tigerberg
Lidköpings VSK
52:59.317800
62.0p
3
Bo Tigerberg
Lidköpings VSK
55:05.330400
59.2p
H 60
15km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Yngve Alvén
IK Wilske
54:59.329800
59.4p
2
Kjell Martinsson
Dalstorps IF
56:39.339800
57.3p
3
Stig Johansson
Axa SC
57:02.342100
56.9p
D 20
10km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Amanda Karlsson
Ulricehamns IF
48:31.291000
43.9p
D 21
10km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Hanna Falk
Ulricehamns IF
31:24.188300
67.8p
2
Helena Lidhage
IK Ymer
44:42.268100
47.7p
D 35
10km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Lubov Pospeshina
IFK Skövde SK
41:25.248400
51.4p
H 18
10km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Carl Engström
OK Landehof
31:50.190900
66.9p
2
Viktor Öberg
Borås SK
32:04.192300
66.4p
3
Johannes Carlzén
Tvärreds IF
32:50.196900
64.9p
D 16
5km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Sara Hagström
Falköpings AIK SK
17:59.107800
2
Lovisa Gunterberg
Hössna IF
19:05.114400
3
Fanny Holmgren
Ulricehamns IF
21:44.130300
D 18
5km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Maja Falk
Ulricehamns IF
15:56.95500
65.0p
2
Frida Sivermark
Ulricehamns IF
16:42.100100
62.0p
3
Linda Sivermark
Ulricehamns IF
16:46.100500
61.8p
H 16
5km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Karl Oskar Jansson Riis
SOK Träff
15:54.95300
2
Pontus Hermansson
OK Landehof
15:58.95700
3
Alexander Nilsson
OK Landehof
16:52.101100
D 12
2.5km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Johanna Hagström
Falköpings AIK SK
10:00.59900
2
Lisa Johansson
Tranemo IF
10:21.62000
3
Madelene Axelsson
Borås SK
10:56.65500
D 14
2.5km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Frida Bjerke
Falköpings AIK SK
9:25.56400
2
Klara Svensson
Äspereds IF
9:45.58400
3
Elin Blomqvist
OK Landehof
9:48.58700
H 12
2.5km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Albin Persson
Tranemo IF
9:44.58300
2
Jacob Jonstoij
Tvärreds IF
9:50.58900
3
Simon Berndtsson
Tranemo IF
10:01.60000
H 14
2.5km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Albin Tärning
Falköpings AIK SK
7:57.47600
2
Jonathan Engström
Borås GIF
8:16.49500
3
Alexander Svensson
Äspereds IF
9:33.57200
D 10
1.7km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Johanna Johansson
Tranemo IF
8:04.48300
2
Alma Wilhelmsson
Falköpings AIK SK
8:12.49100
3
Ellen Andersson
Falköpings AIK SK
8:21.50000
Logga in för att slippa de här annonserna
H 10
1.7km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Andreas Skoglund
Norway
7:46.46500
2
Hugo Sjögren
Tranemo IF
8:03.48200
3
Erik Backlund
Äspereds IF
8:15.49400
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)
Se hela resultatlistan
Inofficiella resultat
Resultaten från den här tävlingen är inte inlagda av arrangören själv, det är alltså inte officiella resultat.
Läs mer
Länk till officiella resultat
Karta
Relaterat
Tidigare tävlingar
Tranemoloppet 2023
Tranemoloppet 2019
Tranemoloppet 2018
Tranemoloppet 2016
Tranemoloppet 2015
Tranemoloppet / DM Västergötland 2014
Tranemoloppet 2013
Tranemoloppet 2012
Tranemoloppet 2011
Tranemoloppet 2010
Tranemoloppet 2009
Tranemoloppet 2006
Tävlingar i närheten
Konstsnöracet 2010
Huskvarnaloppet 2010
Västgötapremiären 2010
Höstrullen 2010
Lindénarullen 2010
Hallands Rull-Ski 2010
Stadsloppet Tidaholm 2010
Bädda in
Bädda in resultaten på din hemsida eller blogg!
Till inbäddningssidan