Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Järborundan
2006-02-11
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Information
Arrangör:
Järbo IF
Plats: Järbo
Längdskidor
Klassisk stil
Länk till officiella resultat
Resultatsammanfattning
H 21
15km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Ronnie Löf
Högbo GOIF
44:05.264400
80.1p
2
Robert Eskelund
Jäderfors SK
44:37.267600
79.1p
3
Peter Jönsson
Ramsele IK
44:42.268100
79.0p
3
Magnus Myhr
Åsarna IK
44:42.268100
79.0p
D 21
10km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Anita Nordenström
IFK Mora SK
34:47.208600
65.0p
2
Nina Lintzén
Högbo AIK
35:39.213800
63.5p
3
Anneli Jungland
Orsa SK
39:17.235600
57.6p
H 20
10km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Martin Wikstrand
Årsunda IF
31:41.190000
71.4p
2
Christian Stjärnström
Årsunda IF
32:09.192800
70.4p
3
Marcus Vestlund
Gävle SK
33:18.199700
67.9p
H 40
10km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Lars Hagrot
Sundbybergs IK
58:49.352800
38.5p
D 16
5km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Maria Nordström
Gävle SK
17:08.102700
2
Lisa Gröning
Hedesunda IF
18:05.108400
3
Malin Eriksson
Tierps IF
18:27.110600
D 20
5km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Elisabeth Högberg
Jädraås AIK
17:05.102400
61.3p
2
Carin Östlund
Tullus Sg
18:01.108000
58.2p
3
Stina Edejern
IFK Bergvik
18:04.108300
58.0p
H 16
5km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Emil Linell
Högbo GOIF
15:46.94500
2
Christoffer Moberg
Gävle SK
17:09.102800
3
Andreas Andersson
Storviks IF
17:10.102900
D 12
2.5km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Rebecka Dannberg
Storviks IF
10:22.62100
2
Kristin Persson
Hedesunda IF
10:29.62800
3
Rebecca Kastemyr
Månkarbo IF
11:03.66200
D 14
2.5km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Hanna Rönnlund
Ockelbo SK
9:26.56500
2
Anna Svärd
Ockelbo SK
9:30.56900
2
Isabella Dannberg
Storviks IF
9:30.56900
H 12
2.5km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Andre Eklund
Jädraås AIK
10:31.63000
2
Oskar Suomi Olsson
Storviks IF
10:50.64900
3
Edvin Hedblom
Årsunda IF
10:59.65800
H 14
2.5km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Peppe Femling
Högbo GOIF
8:50.52900
2
Henrik Casserlund
Månkarbo IF
8:51.53000
3
Henrik Fristedt
Högbo GOIF
8:55.53400
D 10
2km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Selma Engström
Hedesunda IF
9:20.55900
2
Johanna Olsson
Hedesunda IF
10:23.62200
3
Ida Sundin
Hedesunda IF
10:44.64300
H 10
2km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Edwin Åkerlund
Hedesunda IF
9:33.57200
2
Erik Hållström
Valbo Aif
9:52.59100
3
Joakim Ståhl
Järbo IF
10:07.60600
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)
Se hela resultatlistan
Inofficiella resultat
Resultaten från den här tävlingen är inte inlagda av arrangören själv, det är alltså inte officiella resultat.
Läs mer
Länk till officiella resultat
Karta
Relaterat
Tidigare tävlingar
Järborundan 2015
Järborundan 2013
Järborundan 2012
Järborundan 2011
Järborundan 2010
Järborundan 2009
Järborundan 2007
Järborundan 2006
Tävlingar i närheten
Lilla SS 2006
Engelbrektsloppet 2006
Gavleloppet 2006
Hornbergsloppet 2006
Ungdomskannan 2006
Matsboloppet 2006
Bädda in
Bädda in resultaten på din hemsida eller blogg!
Till inbäddningssidan