Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Hemarännet
2009-01-25
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Information
Arrangör:
Byske SK
Plats: Byske
Längdskidor
Klassisk stil
Länk till officiella resultat
Resultatsammanfattning
H 21
16km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Peter Lundbäck
Bodens SK
50:25.302400
75.2p
1
Johan Westerlund
Hemmingsmarks IF
50:25.302400
75.2p
3
Jonny Nilimaa
Gellivare SK
50:26.302500
75.2p
H 20
8km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Jim Åhl
Gellivare SK
24:15.145400
72.8p
2
Erik Silfver
Burträsk SK
24:22.146100
72.5p
3
Adrian Bergström
Strömnäs GIF
24:27.146600
72.2p
D 20
6km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Maria Sundström
Strömnäs GIF
24:24.146300
63.4p
2
Emma Wennebjörk
Gellivare SK
24:57.149600
62.0p
3
Erica Rönnqvist
Kalix SK
25:32.153100
60.5p
D 21
6km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Karolina Skoog
Piteå Elit SK
23:47.142600
65.0p
2
Karin Nilsson
Luleå Gjutarens IF
24:18.145700
63.6p
3
Catrin Fjällström
Lycksele IF
25:34.153300
60.5p
D 15
3km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Sofia Henriksson
Storfors SK
9:55.59400
2
Emma Westerlund
Hemmingsmarks IF
10:51.65000
3
Evelina Wickbom
Sävast Ski Team IF
11:00.65900
D 16
3km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Lovisa Modig
Bergnäsets AIK
9:59.59800
2
Pernilla Larsson
Luleå Gjutarens IF
10:43.64200
3
Josefine Spett
Rutviks SK
10:54.65300
H 15
3km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Jonas Pettersson
Strömnäs GIF
9:30.56900
2
Erik Axelsson
Strömnäs GIF
9:52.59100
3
Hannes Viklund
Byske SK
9:55.59400
H 16
3km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Martin Norberg
Malmbergets Aif
9:59.59800
2
Henric Öberg
Strömnäs GIF
10:00.59900
3
Robin Andersson
Burträsk SK
10:01.60000
D 13
2km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Jenny Nordlund
Norrfjärdens IF
8:05.48400
2
Jenny Larsson
Luleå Gjutarens IF
8:17.49600
3
Ida Rönnkvist
Kalix SK
8:40.51900
D 14
2km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Anna Magnusson
Hemmingsmarks IF
8:23.50200
2
Hanna Öberg
Hemmingsmarks IF
8:40.51900
3
Ida Sundström
Luleå Gjutarens IF
8:52.53100
H 13
2km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Markus Fredriksson
Lycksele IF
7:29.44800
2
Johannes Hortlund
Älvsby IF SK
8:12.49100
3
Kalle Eriksson
OK Sarven
8:17.49600
H 14
2km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Tobias Karlsson
Norrfjärdens IF
7:19.43800
2
Tobias Berglund
Hemmingsmarks IF
7:55.47400
3
Erik Johansson
OK Sarven
8:26.50500
D 11
1.3km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Louise Roslin
Storfors SK
7:02.42100
2
Elin Nordlund
Strömnäs GIF
7:42.46100
3
Ebba Stenman
Vidsels IK
7:45.46400
3
Sanna Lindgren
Byske SK
7:45.46400
D 12
1.3km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Marie Axelsson
Strömnäs GIF
6:00.35900
2
Matilda Lenman
Skellefteå SK
6:25.38400
3
Matilda Jönsson
Sävast Ski Team IF
6:30.38900
H 11
1.3km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Axel From
Rutviks SK
6:12.37100
2
Johan Nordlund
Hemmingsmarks IF
6:40.39900
3
Jimmy Berglund
Hemmingsmarks IF
6:47.40600
H 12
1.3km, Längdskidor, Klassisk stil
1
David Arvidsson
IFK Arvidsjaur SK
5:43.34200
2
Jonatan Ek
Kalix SK
6:05.36400
3
André Mattei
Sävast Ski Team IF
6:14.37300
D 9
0.8km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Anna Andersson
Hemmingsmarks IF
5:31.33000
2
Erika Johansson
Öjebyns IF
5:35.33400
3
Svea Holmbom
Sävast Ski Team IF
5:54.35300
Logga in för att slippa de här annonserna
D 10
0.8km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Johanna Gustavsson
Hemmingsmarks IF
4:56.29500
2
Lovisa Fåhreus
Strömnäs GIF
5:01.30000
3
Sofia Westin
Sävast Ski Team IF
5:08.30700
3
Jenny Isaksson Westermark
Skellefteå SK
5:08.30700
H 9
0.8km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Elias Hortlund
Älvsby IF SK
4:37.27600
2
Aron Pettersson
Vidsels IK
5:01.30000
3
Elias Fors
Luleå Gjutarens IF
5:16.31500
H 10
0.8km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Martin Granberg
Strömnäs GIF
4:32.27100
2
Andreas Karlsson
Norrfjärdens IF
4:48.28700
3
William Westerlund
Byske SK
5:04.30300
D 21 Motion
8km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Susanne Andersson
Hemmingsmarks IF
32:48.196700
53.8p
2
Katarina Lysell Bergström
Strömnäs GIF
33:12.199100
53.2p
3
Catarina Sundqvist
Byske SK
34:45.208400
50.8p
H 21 Motion
8km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Hans Årebäck
Bolidens SK
29:05.174400
60.7p
2
Tommy Lindgren
Byske SK
29:14.175300
60.4p
3
Niklas Lindgren
Byske SK
29:16.175500
60.3p
H/D 21 Motion
3km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Sven Karlsson
Hemmingsmarks IF
11:30.68900
45.2p
2
Daniel Viklund
Hemmingsmarks IF
11:32.69100
45.0p
3
John Eriksson
Hemmingsmarks IF
13:10.78900
38.4p
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)
Se hela resultatlistan
Inofficiella resultat
Resultaten från den här tävlingen är inte inlagda av arrangören själv, det är alltså inte officiella resultat.
Läs mer
Länk till officiella resultat
Karta
Relaterat
Tidigare tävlingar
Hemarännet 2022
Hemarännet 2020
HEMArännet 2018
HEMArännet 2017
HEMArännet 2016
HEMArännet 2015
Hemarännet 2014
Hemarännet 2013
Hemarännet 2012
Hemarännet 2011
Hemarännet 2010
Hemarännet 2009
Hemarännet 2008
Tävlingar i närheten
Intersport/Junior Cup 2009
Intersport/Vattenfall Cup 2009
Intersport Cup 2009
Vattenfall Cup 2009
Skatamarksloppet 2009
7-Mila 2009
Andörjan 2009
Bädda in
Bädda in resultaten på din hemsida eller blogg!
Till inbäddningssidan