Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Lilla Skidspelen
2023-03-25
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 14
3km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Edvin Håkansson
Sunne SLF
8:30.50910
2
Einar Blomberg
Rehns BK
8:37.51670
+7.660
3
Hugo Söder
IFK Grängesberg SK
8:38.51710
+8.700
4
Olle Johansson
IK Stern
8:51.53000
+20.1990
5
Knut Ramström
Norbergs SK
9:14.55380
+44.4370
6
Vilmer Wingskog Lindqvist -
Ulricehamns IF
9:18.55780
+48.4770
7
Jonathan Österlin
Sävedalens AIK
9:20.55940
+50.4930
8
Isak Unger
Falu IK
9:23.56240
+53.5230
9
Aron Hyttinen
IFK Hedemora SK
9:25.56450
+55.5440
10
Abraham Lewis Dawson
Täby IS SK
9:27.56610
+57.5600
11
Vidar Olsson
Fagersta Södra IK
9:29.56800
+58.5790
12
William Derke
Sya SK
9:29.56840
+59.5830
13
Colter Anderson
Täby IS SK
9:36.57530
+1:06.6520
14
Vilgot Elofsson
Korsnäs IF SK
9:41.58090
+1:11.7080
15
Elias Eklund
IK Rex
9:47.58680
+1:17.7670
16
Anton Thermaenius
Täby IS SK
9:54.59310
+1:24.8300
17
Elias Fredriksson
Linköpings SK
9:59.59860
+1:29.8850
18
Vilmer Tronde
Östersunds SK
10:00.59910
+1:30.8900
19
Malte Dag Åkerlund
Sälens IF
10:01.60040
+1:31.9030
20
Gustav Eggöy Markhester
Huddinge SK LF
10:05.60410
+1:35.9400
21
Hugo Claesson
Stora Tuna IK SK
10:05.60440
+1:35.9430
22
Scott Reed
Täby IS SK
10:07.60660
+1:37.9650
23
Sigge Löfgren
Falu IK
10:12.61170
+1:42.10160
24
Oscar Persson
IK Rex
10:13.61260
+1:43.10250
25
Edvin Lindberg
Kungsgårdens SK
10:17.61610
+1:47.10600
26
Axel Danielsson
Stockviks SF
10:17.61680
+1:47.10670
27
Wilmer Ingrids
Falu IK
10:19.61860
+1:49.10850
28
Melker Zetterström
Orsa SK
10:27.62630
+1:57.11620
29
Vidar Fritzson
Ulricehamns IF
10:31.63070
+2:01.12060
30
Malte Östlund
Tierps IF
10:32.63180
+2:02.12170
31
Klas Eriksson
Sunne SLF
10:33.63220
+2:03.12210
32
Kai Mcewen Redman
Täby IS SK
10:37.63630
+2:07.12620
33
Viktor Höök
Källbottens IK
10:41.64070
+2:11.13060
34
Albin Martinsson
Västerås Skidklubb
10:42.64190
+2:12.13180
35
Elias Landh
Falu IK
10:45.64400
+2:14.13390
36
Rasmus Wedholm
Falu IK
10:45.64430
+2:15.13420
37
Albin Fundin
Svegs IK
10:51.65000
+2:20.13990
38
Sture Sundell
OK Landehof
10:57.65620
+2:27.14610
39
Oscar Sundblad
Boxholm-Ekeby SK
11:04.66340
+2:34.15330
40
Malte Worm
IFK Skövde SK
11:04.66380
+2:34.15370
41
Elis Näsbom
Sätra IF
11:06.66530
+2:36.15520
42
Otis Ziesnitz
Korsnäs IF SK
11:16.67590
+2:46.16580
43
Viktor Gustafsson
Linköpings SK
11:30.68910
+3:00.17900
44
Arvid Zetterström
Korsnäs IF SK
11:34.69380
+3:04.18370
45
Melker Brodén
Östervåla IF
11:39.69890
+3:09.18880
46
Oscar Gustavsson
Filipstads SF
11:59.71870
+3:29.20860
47
Linus Engstrand
Hedesunda IF
12:21.74040
+3:51.23030
48
Nils Ståbi
Falu IK
12:25.74480
+3:55.23470
49
Adrian Sanches
Järfälla SK
12:27.74630
+3:57.23620
50
Aaron Gunnarsson
Brovallens IF
12:39.75830
+4:09.24820
51
Euell Brown
Täby IS SK
12:52.77140
+4:22.26130
52
Sander Sjöström
Järfälla SK
13:43.82210
+5:13.31200
53
Axel Borell
IK Rex
13:50.82970
+5:20.31960
54
Theodor Sjöström
Järfälla SK
14:09.84800
+5:38.33790
55
Albin Larsson
IK Rex
15:55.95460
+7:25.44450
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)