Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Tranemo Midnight Ski Marathon
2023-02-22
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Marcus Johansson
Lager 157
1:37:53.587290
86.8p
2
Hugo Sjögren
Ulricehamns IF
1:42:22.614130
+4:28.26740
82.6p
3
Markus Jönsson
Tranemo IF
1:42:24.614340
+4:30.26950
82.6p
4
Simon Jonsson
Ski Team Göhlins
1:42:31.615070
+4:37.27680
82.5p
5
Tommy Bylund
DPONLY Ski Club
1:42:31.615080
+4:37.27690
82.5p
6
Erik Backlund
Äspereds IF
1:42:37.615640
+4:43.28250
82.4p
7
Erik Wickström
Hestra IF
1:42:49.616860
+4:55.29470
82.2p
8
Marcus Ullman
DPONLY Ski Club
1:43:12.619180
+5:18.31790
81.9p
9
Emanuel Elmersson
Ski Team Göhlins
1:43:42.622190
+5:49.34800
81.4p
10
Magnus Calestam
IF Hagen SK
1:43:45.622420
+5:51.35030
81.4p
11
Elias Andersson
Ski Team Göhlins
1:44:13.625220
+6:19.37830
81.0p
12
Alexander Thudeen
Sya SK
1:46:10.636940
+8:16.49550
79.4p
13
Samuel Hahnsson
IK Stern
1:46:50.640910
+8:56.53520
78.8p
14
Ragnar Hellsvik
DPONLY Ski Club
1:46:57.641670
+9:03.54280
78.7p
15
Samuel Hoof
Ulricehamns IF
1:47:02.642140
+9:08.54750
78.7p
16
Alexander Elmersson
Ski Team Göhlins
1:48:29.650820
+10:35.63430
77.5p
17
Erik Nero
Mullsjö SOK
1:48:56.653520
+11:02.66130
77.2p
18
Jesper Barrefors
Göteborgs SK
1:49:01.654050
+11:07.66660
77.1p
19
Johan Kanto
Göteborgs SK
1:49:22.656180
+11:28.68790
76.9p
20
Simon Bengtsson
IF Ski Team Skåne
1:49:34.657310
+11:40.69920
76.7p
21
Isak Nilsson
Ski Team Göhlins
1:49:34.657340
+11:40.69950
76.7p
22
Andreas Bengtsson
Hestra IF
1:49:35.657450
+11:41.70060
76.7p
23
Anders Sörensson
Munkedals SOK
1:52:46.676560
+14:52.89170
74.3p
24
Isak Turesson
FK Friskus Varberg
1:53:05.678480
+15:11.91090
74.1p
25
Johannes Knoll
Axa SC
1:53:18.679720
+15:24.92330
74.0p
26
Johan Kastensson
Eksjö SOK
1:53:19.679840
+15:25.92450
74.0p
27
Ragnar Crona
Göteborgs SK
1:53:34.681370
+15:40.93980
73.8p
28
Oscar Claesson
IF Hallby SOK
1:54:18.685720
+16:24.98330
73.3p
29
Isac Karlsson
Tranemo IF
1:54:25.686460
+16:31.99070
73.2p
30
Patrik Jonsson
Eksjö SOK
1:55:09.690840
+17:15.103450
72.7p
31
Staffan Stegmark
Team Skills
1:55:59.695800
+18:05.108410
72.1p
32
Martin Melin
OK Kullingshof
1:56:01.696020
+18:07.108630
72.1p
33
Lars Gabrielsson
Dalstorps IF
1:56:01.696060
+18:07.108670
72.1p
34
Jonathan Hansson
Burseryds IF
1:56:17.697670
+18:23.110280
71.9p
35
Johan Hugoh
Göteborgs SK
1:57:43.706240
+19:49.118850
71.0p
36
Johan Jakobsson
XC Sthlm Ski Club
1:57:43.706280
+19:49.118890
71.0p
37
Alexander Lundh
Halmstads Skidklubb
1:58:04.708310
+20:10.120920
70.7p
38
Göran Sahlin
Falköpings AIK SK
1:58:23.710230
+20:29.122840
70.5p
39
Stefan Mennborg
IK Hakarpspojkarna
1:58:27.710670
+20:33.123280
70.5p
40
Viktor Fredriksson
Göteborgs SK
1:58:28.710730
+20:34.123340
70.5p
41
Johan Magnusson
Tranemo IF
1:58:38.711700
+20:44.124310
70.4p
42
Christian Ragnar
Berga SOK
1:58:39.711840
+20:45.124450
70.4p
43
Andreas Markeby
No Club
1:58:41.712000
+20:47.124610
70.3p
44
Niclas Hansson
Burseryds IF
1:58:45.712460
+20:51.125070
70.3p
45
Simon Nilsson
Eksjö SOK
1:58:52.713150
+20:58.125760
70.2p
46
Jonas Forsner
IK Stern
1:59:25.716430
+21:31.129040
69.9p
47
Magnus Hofwing
IF Hallby SOK
1:59:49.718870
+21:55.131480
69.6p
48
Jonathan Fleischer
Axa SC
1:59:56.719500
+22:02.132110
69.5p
49
Andreas Andersson
IF Hagen SK
2:01:05.726440
+23:11.139050
68.8p
50
Niclas Nilsson
DPONLY Ski Club
2:01:57.731620
+24:03.144230
68.3p
51
Alexander Svensson
Ulricehamns IF
2:02:14.733340
+24:20.145950
68.1p
52
Fredrik Stjärnvy
IF Rigor
2:03:04.738380
+25:10.150990
67.6p
53
Filip Johansson
Hestra IF
2:03:05.738430
+25:11.151040
67.6p
54
Martin Sivertsson
IK Stern
2:03:35.741430
+25:41.154040
67.3p
55
Richard Ahlstedt
Simlångsdalens IF
2:03:49.742880
+25:55.155490
67.2p
56
Johan Karlsson
Överkalix IF
2:03:54.743320
+26:00.155930
67.1p
57
Kristoffer Karlsson
Nässjö SF
2:04:03.744280
+26:09.156890
67.1p
58
Fredrik Almqvist
Skogsbygdens IF
2:05:59.755820
+28:05.168430
66.0p
59
Johan Johansson Park
Gnosjö FK
2:06:27.758660
+28:33.171270
65.7p
60
Mats Johannesson
Mölndal Outdoor IF
2:06:36.759540
+28:42.172150
65.6p
61
Dennis Weidfors
Alstermo IF
2:06:39.759880
+28:45.172490
65.6p
62
Andreas Nilsson
Nybro Ski
2:06:43.760200
+28:49.172810
65.5p
63
Patrik Petersson
Apladalens Lk
2:07:21.764010
+29:27.176620
65.2p
64
Johannes Carlsson Matti
Borås SK
2:07:26.764590
+29:33.177200
65.1p
65
Mikael Corbé
Borås GIF
2:07:35.765460
+29:41.178070
65.1p
66
Linus Wallden
SK Graal
2:08:52.773170
+30:58.185780
64.4p
67
Vilmer Strandberg
Halmstads Skidklubb
2:09:25.776490
+31:32.189100
64.1p
68
Nils Rydberg
Eksjö SOK
2:09:35.777410
+31:41.190020
64.0p
69
Henrik Gustavsson
Munkedals SOK
2:10:02.780150
+32:08.192760
63.7p
70
Johan Elander
OK Landehof
2:11:16.787560
+33:22.200170
63.1p
71
Richard Solebris Andersson
Annebergs GIF
2:11:25.788490
+33:32.201100
63.0p
72
Kristian Tydén
IK Ymer
2:11:59.791880
+34:05.204490
62.7p
73
Jonathan Karlsson
Axa SC
2:12:19.793890
+34:26.206500
62.6p
74
Andreas Grahn
Landsbro IF SK
2:12:21.794020
+34:27.206630
62.6p
75
Kenneth Rolling
Halmstads Skidklubb
2:13:01.798040
+35:07.210650
62.2p
76
Dan Bengtsson
Burseryds IF
2:13:29.800800
+35:35.213410
62.0p
77
Jörgen Eriksson
Tranemo IF
2:13:36.801500
+35:42.214110
61.9p
78
Daniel Björndahl
Göteborgs SK
2:13:49.802890
+35:56.215500
61.8p
79
Elias Karlsson
Linköpings SK
2:13:51.803050
+35:57.215660
61.8p
80
Hugo Zedigh
Korsnäs IF SK
2:14:26.806560
+36:32.219170
61.5p
81
Johan Andersson
Umara SC
2:14:44.808310
+36:50.220920
61.4p
82
Jonathan Bark Lott
Göteborg
2:15:07.810600
+37:13.223210
61.2p
83
Nicklas Lindqvist
Landsbro IF SK
2:15:23.812250
+37:29.224860
61.1p
84
Gunnar Granlund
Team Skills
2:15:29.812860
+37:35.225470
61.0p
85
Simon Lundblad
Simlångsdalens IF
2:15:48.814780
+37:54.227390
60.8p
86
Mikael Samuelsson
IK Ymer
2:16:54.821380
+39:00.233990
60.3p
87
Mattias Berggren
IF Hagen SK
2:17:00.821980
+39:06.234590
60.3p
88
Filip Sandberg
Tranemo IF
2:17:18.823760
+39:24.236370
60.1p
89
Tobias Thorsson
IK Trenne
2:18:03.828210
+40:09.240820
59.8p
90
Oliver Nord
Lekeryd-Svarttorps SK
2:18:05.828460
+40:11.241070
59.8p
91
Alexander Svensson
Gnosjö FK
2:18:22.830100
+40:28.242710
59.6p
92
Fredrik Åberg
Nässjö SF
2:18:57.833670
+41:03.246280
59.4p
93
Christoffer Johansson
Axa SC
2:20:05.840410
+42:11.253020
58.9p
94
Johan Ohlsson
Brittatorps Tk
2:21:25.848460
+43:31.261070
58.3p
95
Daniel Nyqvist
Brittatorps Tk
2:22:25.854410
+44:31.267020
57.8p
96
Michael Johansson
DPONLY Ski Club
2:22:58.857790
+45:05.270400
57.6p
97
Filip Johansson
Axa SC
2:23:21.860070
+45:27.272680
57.4p
98
Johan Petersson
Gnosjö FK
2:24:20.865970
+46:26.278580
57.0p
99
Øystein Olsen
Moss SK
2:25:27.872680
+47:33.285290
56.5p
100
Fredrik Öberg
Redvägs SK
2:25:53.875220
+47:59.287830
56.4p
101
Olle Spets
FK Friskus Varberg
2:26:21.878020
+48:27.290630
56.2p
102
Daniel Spetz
FK Friskus Varberg
2:26:38.879730
+48:44.292340
56.1p
103
Dan Lilja
Tranemo IF
2:28:47.892650
+50:53.305260
55.2p
104
Johan Asplund
IFK Helsingborg
2:28:51.893020
+50:57.305630
55.2p
105
Håkan Egerhag
Apladalens Lk
2:29:34.897390
+51:41.310000
54.9p
106
John Johannesen
MO
2:29:38.897780
+51:44.310390
54.9p
107
Oskar Boberg
DPONLY Ski Club
2:30:05.900440
+52:11.313050
54.7p
108
Christopher Lyrbo
Nybro Ski
2:30:58.905790
+53:05.318400
54.4p
109
Ola Stenbeck
Eksjö SOK
2:31:09.906860
+53:15.319470
54.3p
110
Klas Kälström Östh
Ryda SK
2:31:09.906890
+53:16.319500
54.3p
111
Martin Andersson
Brattås Ck
2:31:27.908640
+53:33.321250
54.2p
112
Magnus Jansson
DPONLY Ski Club
2:32:07.912660
+54:13.325270
53.9p
113
Juha Salmela
Tranemo IF
2:32:25.914420
+54:31.327030
53.8p
114
Daniel Ljungkvist
Landsbro IF SK
2:33:35.921410
+55:41.334020
53.4p
115
Joachim Hansson
Halmstads Skidklubb
2:33:49.922880
+55:55.335490
53.3p
116
Kenneth Holgersson
Tidaholm SOK Sisu
2:35:57.935680
+58:03.348290
52.5p
117
Anders Wennberg
Anderstorps OK
2:37:29.944820
+59:35.357430
52.0p
118
Per Höjer
DPONLY Ski Club
2:37:56.947540
+1:00:02.360150
51.8p
119
Mikael Lund
DPONLY Ski Club
2:39:15.955400
+1:01:21.368010
51.4p
120
Jonas Nilsson
OK Nackhe
2:41:48.970790
+1:03:55.383400
50.5p
121
Thomas Olsson
IK Stern
2:42:28.974750
+1:04:34.387360
50.3p
122
Magnus Jönsson
Axa SC
2:43:09.978800
+1:05:15.391410
50.1p
123
Thomas Pantzare
OK Alehof
2:45:29.992870
+1:07:35.405480
49.3p
124
Per Abrahamsson
Burseryds IF
2:47:27.1004600
+1:09:33.417210
48.7p
125
Viktor Andersson
Axa SC
3:05:07.1110650
+1:27:13.523260
43.8p
126
Sten Karlsson
Anderstorps OK
3:08:10.1128950
+1:30:16.541560
43.1p
127
Ingemar Svensson
Brandkårens IK
3:23:55.1223450
+1:46:01.636060
39.6p
-
Knut Stabell
Moss SK
23:59:57.8639600
-
Rickard Bergengren
IF Ski Team Skåne
23:59:58.8639700
-
Oscar Olsson
SK Glädjen Göteborg
23:59:58.8639700
-
Andreas Ahlberg
Ulricehamns IF
23:59:58.8639700
-
Tobias Svensson
Eksjö SOK
23:59:58.8639700
-
Ove Helgee
Alstermo IF
23:59:58.8639700
-
Peter Malmborg
Stockholms RK
23:59:58.8639700
-
Krister Müller
FK Finn
23:59:58.8639700
-
Thomas Braam
Hvetlanda SK
23:59:58.8639700
-
Johannes Jillerö
SK Glädjen Göteborg
23:59:59.8639800
-
Anders Carlson
Göteborgs SK
23:59:59.8639800
-
Anders Molander
Hestra IF
23:59:59.8639800
-
Emil Andersson
IF Hallby SOK
23:59:59.8639800
-
Glenn Lindblom
Halmstads Skidklubb
23:59:59.8639800
-
Magnus Hamp
IK Stern
23:59:59.8639800
-
Johan Ahlberg
Ryda SK
23:59:59.8639800
-
Niklas Backåberg
Växjö
23:59:59.8639800
-
Sven Ohde
Umara SC
23:59:59.8639800
-
Mats Öhrstig
IK Ymer
23:59:59.8639800
-
Johan Cederholm
Landsbro IF SK
23:59:59.8639800
-
Urban Thorsson
Ätrans IF
23:59:59.8639800
-
Daniel Svensson
Borgstena IF
23:59:59.8639800
-
Fredrik Svensson
Karlskrona SOK
23:59:59.8639800
-
Emil Carlson
IF Hagen SK
23:59:59.8639800
-
Johan Back
Vaggeryds SOK
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)