Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Ski Team Ungdomscup Sprint
2023-03-11
INFO
RESULTAT
KARTA
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 14
0.9km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Isak Norgren
Medelpad
2:25.14480
2
Hugo Söder
Dalarna
2:25.14490
+0
3
Olle Johansson
Göteborg
2:27.14630
+1.50
4
Edvin Håkansson
Värmland
2:27.14670
+1.90
5
Einar Blomberg
Hälsingland
2:29.14880
+4.300
6
Knut Ramström
Västmanland
2:31.15070
+5.490
7
Theodor Andersson
Västerbotten
2:32.15150
+6.570
8
William Derke
Östergötland
2:35.15450
+9.870
9
Vilmer Wingskog Lindqvist -
Västergötland
2:35.15460
+9.880
10
Wilmer Lehmivaara
Norrbotten
2:37.15630
+11.1050
11
Isak Unger
Dalarna
2:37.15660
+11.1080
12
Aron Hyttinen
Dalarna
2:38.15720
+12.1140
12
Hugo Lindgren
Västerbotten
2:38.15720
+12.1140
14
Colter Anderson
Stockholm
2:38.15750
+12.1170
15
Sigge Löfgren
Dalarna
2:39.15870
+13.1290
16
Erik Nordahl
Dalarna
2:40.15980
+15.1400
17
Teodor Westman
Västerbotten
2:41.16050
+15.1470
18
Jonathan Österlin
Göteborg
2:42.16100
+16.1520
19
Arvid Nygård
Jämtland Härjedalen
2:42.16110
+16.1530
20
Oscar Persson
Uppland
2:42.16170
+16.1590
20
Erik Tingelöf
Ångermanland
2:42.16170
+16.1590
22
Arvid Björklund
Dalarna
2:43.16250
+17.1670
23
Vidar Olsson
Västmanland
2:44.16300
+18.1720
24
Anton Thermaenius
Stockholm
2:45.16430
+19.1850
24
Elias Eklund
Uppland
2:45.16430
+19.1850
26
Axel Danielsson
Medelpad
2:45.16450
+19.1870
27
Oscar Sundblad
Östergötland
2:46.16590
+21.2010
28
Noah Bertils
Jämtland Härjedalen
2:47.16640
+21.2060
29
Abraham Lewis Dawson
Stockholm
2:47.16670
+21.2090
30
Malte Worm
Västergötland
2:48.16710
+22.2130
31
Erik Jansson
Västmanland
2:49.16800
+23.2220
31
Scott Reed
Stockholm
2:49.16800
+23.2220
33
Vilmer Tronde
Jämtland Härjedalen
2:49.16840
+23.2260
33
Aaron Gunnarsson
Dalarna
2:49.16840
+23.2260
35
Vilhelm Wikberg
Västerbotten
2:50.16910
+24.2330
36
Oscar Gustafsson
Ångermanland
2:50.16950
+24.2370
37
Elias Fredriksson
Östergötland
2:51.17070
+25.2490
38
Zaakris Haanes
Dalarna
2:52.17100
+26.2520
39
Vidar Fritzson
Västergötland
2:53.17220
+27.2640
39
Kia Redman Mceven
Stockholm
2:53.17220
+27.2640
41
Edward Nässén
Medelpad
2:53.17240
+27.2660
42
Ole Breistrand
Norrbotten
2:54.17300
+28.2720
43
Edvin Lindberg
Gästrikland
2:54.17310
+28.2730
44
Elias Landh
Dalarna
2:54.17330
+28.2750
45
Albin Martinsson
Västmanland
2:54.17380
+29.2800
45
Jesper Nilsson
Ångermanland
2:54.17380
+29.2800
47
Gustav Eggöy Markhester
Stockholm
2:55.17430
+29.2850
48
Alfred Biversten
Västergötland
2:56.17500
+30.2920
49
Klas Eriksson
Värmland
2:56.17520
+30.2940
50
Malte Kempe
Norrbotten
2:56.17570
+30.2990
51
Erik Kylborn
Örebro
2:57.17670
+31.3090
52
Måns Lindström
Ångermanland
2:57.17680
+32.3100
53
Melker Zetterström
Dalarna
2:57.17690
+32.3110
54
Sture Sundell
Göteborg
2:58.17710
+32.3130
55
David Walther
Medelpad
3:01.18030
+35.3450
56
Malte Dag Åkerlund
Dalarna
3:01.18070
+35.3490
57
Melker Brodén
Uppland
3:01.18080
+36.3500
58
Vilgot Elofsson
Dalarna
3:02.18130
+36.3550
59
Nils Sjögren
Uppland
3:02.18180
+37.3600
59
Elton Johnsson
Uppland
3:02.18180
+37.3600
59
Rasmus Wedholm
Dalarna
3:02.18180
+37.3600
62
Olle Bakkan
Jämtland Härjedalen
3:03.18230
+37.3650
63
Malte Gyllroth
Ångermanland
3:04.18370
+38.3790
64
Edvin Nyström
Norrbotten
3:06.18510
+40.3930
65
Carl Thoresson
Uppland
3:06.18530
+40.3950
66
Elis Näsbom
Västmanland
3:06.18580
+41.4000
67
Oscar Gustavsson
Värmland
3:07.18640
+41.4060
68
William Ribbefors
Ångermanland
3:08.18700
+42.4120
69
Otis Ziesnitz
Dalarna
3:09.18860
+43.4280
70
Allen Oscar Andersson
Norrbotten
3:09.18870
+43.4290
71
Johannes Fernström
Hälsingland
3:09.18890
+44.4310
72
Bill Melkstam
Stockholm
3:10.18920
+44.4340
73
Oscar Ahlstedt
Bohuslän Dal
3:10.18990
+45.4410
74
Julius Schoeneck
Dalarna
3:12.19130
+46.4550
75
Emil Thorpman
Bohuslän Dal
3:13.19230
+47.4650
76
Liam Segerqvist
Västergötland
3:14.19370
+48.4790
77
Milo Bonato
Jämtland Härjedalen
3:14.19380
+49.4800
78
Vidar Norrgård
Medelpad
3:15.19410
+49.4830
79
River Larsson
Västergötland
3:18.19780
+53.5200
80
Adrian Sanches
Stockholm
3:19.19800
+53.5220
81
Elias Spiridpoulus
Stockholm
3:22.20130
+56.5550
82
Viktor Gustafsson
Östergötland
3:22.20150
+56.5570
83
Oskar Werner
Göteborg
3:27.20630
+1:01.6050
84
Sander Sjöström
Stockholm
3:30.20900
+1:04.6320
85
Daniel Bennet
Örebro
3:30.20930
+1:04.6350
86
Olle Nordström
Norrbotten
3:33.21290
+1:08.6710
87
Euell Brown
Stockholm
3:41.22010
+1:15.7430
88
Ilian Lidén
Ångermanland
3:43.22260
+1:17.7680
89
Albin Larsson
Uppland
3:44.22380
+1:19.7800
90
Oskar Hjeltström
Medelpad
3:48.22720
+1:22.8140
91
Axel Borell
Uppland
3:49.22840
+1:23.8260
92
Linus Back
Värmland
3:50.22900
+1:24.8320
93
Kasper Hjort
Stockholm
3:50.22930
+1:24.8350
94
Edwin Malmström
Stockholm
3:51.23020
+1:25.8440