Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Åsarna ski marathon 46
2023-02-18
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 35
45km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Kristian Wanvik
Team Stak Karar
2:13:45.802400
82.5p
2
Ola Karlsson
Östersunds SK
2:20:21.842000
+6:36.39500
77.7p
3
Mårten Areskoug
Östersunds SK
2:20:39.843800
+6:54.41300
77.5p
4
Peter Renlund
Trafikverket FF
2:21:12.847100
+7:27.44600
77.1p
5
Erik Nässén
No Club
2:24:51.869000
+11:06.66500
74.7p
6
Anders Movérare
Föreningen IKJ Haninge
2:25:27.872600
+11:42.70100
74.3p
7
Emil Binsell-Gerdin
No Club
2:27:49.886800
+14:04.84300
72.9p
8
Johan Thalin
Storvreta IK
2:30:43.904200
+16:58.101700
71.2p
9
Alexander Ekblad
Trafikverket FF
2:30:48.904700
+17:03.102200
71.1p
10
Mattias Aspholm
Frösö IF
2:30:55.905400
+17:10.102900
71.0p
11
Fredrik Olofsson
Östersunds SK
2:31:53.911200
+18:08.108700
70.5p
12
Fredric Killen
Trollhättans SOK
2:34:36.927500
+20:51.125000
69.0p
13
Lars Nygård Skalman
Hudiksvalls IF
2:35:03.930200
+21:18.127700
68.7p
14
Andreas Johansson
Östersunds SK
2:36:52.941100
+23:07.138600
67.8p
15
Bjørn Borge Skei
Nessegutten IL
2:37:37.945600
+23:52.143100
67.4p
16
David Grahn
Penpaperpine
2:38:15.949400
+24:30.146900
67.1p
17
Emil Söderman
Östersunds SK
2:38:24.950300
+24:39.147800
67.0p
18
Mikael Lange
Storvreta IK
2:40:30.962900
+26:45.160400
65.9p
19
Jonas Hedman
Nordannäldens IK
2:43:17.979600
+29:32.177100
64.6p
20
Magnus Dellert
XCGold
2:44:31.987000
+30:46.184500
64.0p
21
Hans Nordell
Östersunds SK
2:49:15.1015400
+35:30.212900
61.9p
22
Carl Hellbom
Frösö IF
2:51:44.1030300
+37:59.227800
60.8p
23
Petter Mahrs
Östersunds SK
2:54:52.1049100
+41:07.246600
59.5p
24
Jesper Daabach
Åsarna IK
2:55:48.1054700
+42:03.252200
59.1p
25
Tom Holm
Team Stak Karar
2:55:50.1054900
+42:05.252400
59.1p
26
Andreas Mattsson
Gällöskog
2:58:55.1073400
+45:10.270900
57.9p
27
Carl-fredrik Yri
Frösö IF
2:59:35.1077400
+45:50.274900
57.7p
28
Ragnar Thulin
IF Hallby SOK
3:00:53.1085200
+47:08.282700
57.2p
29
Erik Kärrfelt
Åsarna IK
3:08:03.1128200
+54:18.325700
54.6p
30
Jimmy Anjevall
Jämtkraft IF
3:08:13.1129200
+54:28.326700
54.6p
31
Erik Wallin
IF Thor
3:17:20.1183900
+1:03:35.381400
51.6p
32
Toni Karmteg
No Club
3:18:11.1189000
+1:04:26.386500
51.4p
33
Niklas Larsson
Funäsdalens IF
3:23:17.1219600
+1:09:32.417100
49.9p
34
Kalle Isaksson
Kustbevakningens friskvårdsförening
3:26:54.1241300
+1:13:09.438800
48.9p
35
Elias Haglund
Öset Skidor
3:29:06.1254500
+1:15:21.452000
48.3p
36
Joachim Sahlin
Åsarna IK
3:36:45.1300400
+1:23:00.497900
46.3p
37
Pär Sundin
Persåsens Skid och KK
3:39:47.1318600
+1:26:02.516100
45.6p
38
Tobias Östlin
No Club
3:44:09.1344800
+1:30:24.542300
44.6p
39
Kévin Lasmi
No Club
3:48:59.1373800
+1:35:14.571300
43.5p
40
Fredrik Liljekvist
Ses
3:59:09.1434800
+1:45:24.632300
41.4p
41
Christian Andersson
IFK Sala
4:12:32.1515100
+1:58:47.712600
39.0p
42
Christoffer Hägglund
Sockertoppen IF
4:14:49.1528800
+2:01:04.726300
38.6p
43
Patrick Ericson
IF Hallby SOK
4:31:19.1627800
+2:17:34.825300
36.0p
44
Anders Sjölander
Östersunds SK
4:38:21.1670000
+2:24:36.867500
35.0p