Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Engelbrektsloppet 60
2023-02-12
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 40
60km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Anders Boström
XC Sthlm Ski Club
2:28:05.888400
83.8p
2
Robert Brundin
Karlslunds IF SF
2:28:30.890900
+25.2400
83.5p
3
Andreas Berthagen
Storvreta IK
2:31:25.908400
+3:20.19900
81.3p
4
Stefan Sunnerberg
Brudpiga RK
2:33:47.922600
+5:42.34100
79.6p
5
Andreas Degerfeldt
Turebergs IF
2:35:25.932400
+7:20.43900
78.5p
6
Kim Andersson
IF Hagen SK
2:40:37.963600
+12:32.75100
75.1p
7
Matti Näslund
XC Sthlm Ski Club
2:43:31.981000
+15:26.92500
73.3p
8
Magnus Hofwing
IF Hallby SOK
2:43:41.982000
+15:36.93500
73.2p
9
Henrik Wallin
AB Karl Hedin IF
2:43:59.983800
+15:54.95300
73.0p
10
Magnus Jonsson
Broby GOIF
2:44:01.984000
+15:56.95500
73.0p
11
Fredrik Helander
Turebergs IF
2:44:02.984100
+15:57.95600
73.0p
12
Marcus Hellmark
Rävdun SK
2:44:12.985100
+16:07.96600
72.9p
13
Erik Rydvall
Nacka Värmdö SK
2:45:53.995200
+17:48.106700
71.9p
14
Fredrik Gustafsson
Strängnäs SK
2:47:06.1002500
+19:01.114000
71.2p
15
Johan Larsson
Tisdagsklubben Örebro
2:47:11.1003000
+19:06.114500
71.2p
16
David Czuczor
Korsnäs IF SK
2:47:18.1003700
+19:13.115200
71.1p
17
Jonas Nordberg
IF Åland
2:47:45.1006400
+19:40.117900
70.9p
18
Thomas Brunkert
Hällbybrunns IF
2:48:26.1010500
+20:21.122000
70.5p
19
Stefan Ax
Abb IF SK
2:50:40.1023900
+22:35.135400
69.3p
20
Henrik Baltzari
IFK Tärendö
2:50:53.1025200
+22:48.136700
69.2p
21
Anton Engqvist
Selånger SOK
2:51:20.1027900
+23:15.139400
68.9p
22
Martin Persson
Föreningen IKJ Haninge
2:51:38.1029700
+23:33.141200
68.8p
23
Jonas Jung
Ufk
2:53:19.1039800
+25:14.151300
67.9p
24
Emil Östlin
IK Hakarpspojkarna
2:53:20.1039900
+25:15.151400
67.9p
25
Jonas persson
Häverödals SK
2:56:14.1057300
+28:09.168800
66.4p
26
Mattias Brännström
Grava SK
2:57:04.1062300
+28:59.173800
66.0p
27
Peter Malmborg
Stockholms RK
2:58:01.1068000
+29:56.179500
65.6p
28
Martin Belak
Axa SC
2:58:10.1068900
+30:05.180400
65.5p
29
Per Pettersson
Hägersta GF
3:00:56.1085500
+32:51.197000
64.2p
30
Anders Ekman
Norbergs Ck
3:04:00.1103900
+35:55.215400
62.8p
31
Johan Gustafsson
Götlunda IF
3:10:10.1140900
+42:05.252400
60.3p
32
Niklas Tillman
Storvreta IK
3:12:19.1153800
+44:14.265300
59.4p
33
Fredrik Barkskog
Norrbärke SK
3:13:21.1160000
+45:16.271500
59.0p
34
Peter Lydell
Gimo IF SK
3:15:47.1174600
+47:42.286100
58.1p
35
Emil Grip
Hällefors SK
3:16:45.1180400
+48:40.291900
57.7p
36
Daniel Hillfelt
Ärna IF Uppsala Garnison
3:17:44.1186300
+49:39.297800
57.4p
37
Fredrik Alderman
Nacka Värmdö SK
3:21:09.1206800
+53:04.318300
56.1p
38
Karl-Johan Thuresson
Kilsmo IK
3:25:41.1234000
+57:36.345500
54.6p
39
Fredrik Malmgren
Föreningen Engelbrektsloppet
3:34:47.1288600
+1:06:42.400100
51.8p
40
Jimmy Koivisto
Norbergs OK
3:37:06.1302500
+1:09:01.414000
51.1p
41
Anton Georgiev
Västerås Skidklubb
3:51:19.1387800
+1:23:14.499300
47.3p
42
Markus Andersson
Karlslunds IF SF
3:57:23.1424200
+1:29:18.535700
45.8p
43
Peter Roberts
7-Mila SK
5:19:16.1915500
+2:51:11.1027000
32.4p
44
Hannes Schreuder-Pettersén
Sundbybergs IK
6:33:52.2363100
+4:05:47.1474600
25.5p
-
Patrick Gustafsson
IK Westmannia Frisk
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)