Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Haldo Hanssons minne
2023-02-11
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Joel Andersson
IFK Mora SK
1:45:41.634000
85.7p
2
Hannes Stenström
Nacka Värmdö SK
1:46:56.641500
+1:15.7400
84.4p
2
Adam Gillman
Garphyttans IF
1:46:56.641500
+1:15.7400
84.4p
4
Patrik Tallbom
Östersunds SK
1:47:03.642200
+1:22.8100
84.3p
5
Theodor Danielsson
Enebybergs IF
1:47:10.642900
+1:29.8800
84.2p
6
Mattias Brørs
Beitstad IL SKI
1:47:57.647600
+2:16.13500
83.4p
7
Tor Rönnestrand
Ås IF
1:47:59.647800
+2:18.13700
83.3p
8
John Lagerskog
IFK Arvidsjaur Skidor
1:48:03.648200
+2:22.14100
83.3p
9
Erik Melin
Östersunds SK
1:48:17.649600
+2:36.15500
83.0p
10
Petter Sagvold
Leirådal il
1:49:28.656700
+3:47.22600
81.9p
11
Jonas Persson
Östersund
1:52:18.673700
+6:37.39600
79.3p
12
Isidor Wiksten
Matfors SK
1:53:36.681500
+7:55.47400
78.2p
13
Jonas Wikström
Östersunds SK
1:57:57.707600
+12:16.73500
74.6p
14
Ludvig Hellstrand
Duveds IF
2:00:28.722700
+14:47.88600
72.7p
15
Emil Tiberg
Östersunds SK
2:00:39.723800
+14:58.89700
72.5p
16
Fredrik Thyselius
Stuguns SK
2:03:01.738000
+17:20.103900
70.8p
17
August Andersson
Östersund
2:03:25.740400
+17:44.106300
70.5p
18
Olof Garnegård
Åre
2:04:27.746600
+18:46.112500
69.8p
19
Niklas Sved
Östersund
2:04:42.748100
+19:01.114000
69.6p
20
Jonas Lindahl
Norabygdens SK
2:05:57.755600
+20:16.121500
68.8p
21
Gabriel Miernik
Gellivare Skidallians IK
2:07:41.766000
+22:00.131900
67.6p
22
Sebastian Becker
Östersunds SK
2:08:11.769000
+22:30.134900
67.3p
23
Robert Johansson
Aspås IF
2:08:23.770200
+22:42.136100
67.2p
24
Arvid Andersson
Östersund
2:09:09.774800
+23:28.140700
66.7p
25
Andreas Håkansson
Åre
2:12:44.796300
+27:03.162200
64.5p
26
Jacob Arén
XC Sthlm Ski Club
2:13:00.797900
+27:19.163800
64.4p
27
Marcus Andersson
Östersunds SK
2:13:22.800100
+27:41.166000
64.2p
28
Joakim Berneke Hallberg
Östersunds SK
2:13:33.801200
+27:52.167100
64.1p
29
Andreas Karlsson
Mariestads FK
2:16:20.817900
+30:39.183800
62.5p
30
Christian Bremer
Östersund
2:16:26.818500
+30:45.184400
62.4p
31
Thomas Lind
Östersunds SK
2:16:41.820000
+31:00.185900
62.3p
32
Jonas Odelberg
Östersund
2:17:40.825900
+31:59.191800
61.7p
33
Johan Svensson
Åre
2:17:42.826100
+32:01.192000
61.7p
34
Christoffer Lindebring
Åre SLK
2:18:54.833300
+33:13.199200
61.1p
35
Mikael Sernheim
Häggenås SK
2:21:07.846600
+35:26.212500
59.9p
36
Henrik Karlsson
Östersund
2:23:16.859500
+37:35.225400
58.9p
37
Daniel Alvebro
Östersund
2:23:39.861800
+37:58.227700
58.7p
38
Adam Norgren
Östersund
2:23:56.863500
+38:15.229400
58.5p
39
Erik Almström
IFK Östersund
2:24:25.866400
+38:44.232300
58.3p
40
Johannes Jakobsson
Åre
2:27:34.885300
+41:53.251200
56.8p
41
Björn Artursson
Nacka Värmdö SK
2:29:19.895800
+43:38.261700
56.0p
42
Oskar Olausson
Alsens IF
2:31:40.909900
+45:59.275800
55.0p
43
Jonas Andersson
Jämtkraft IF
2:35:37.933600
+49:56.299500
53.4p
44
Dominik Probst
Östersund
2:35:43.934200
+50:02.300100
53.3p
45
Julian Johannessen
Spillum IL
2:37:45.946400
+52:04.312300
52.5p
46
Christoffer Ingemarsson
Göteborgs SK
2:37:46.946500
+52:05.312400
52.5p
47
Fredrik Bäckman
Brunflo IF
2:37:59.947800
+52:18.313700
52.4p
48
Björn Nordström
Östersund
2:38:46.952500
+53:05.318400
52.1p
49
Mikael Goldring
Östersund
2:39:31.957000
+53:50.322900
51.9p
50
Olle Majiet
Östersund
2:39:53.959200
+54:12.325100
51.7p
51
Daniel Gjørv Hovd
Spillum IL
2:40:39.963800
+54:58.329700
51.4p
52
Jacob Johansson
Härjedalen
2:41:38.969700
+55:57.335600
51.1p
53
Joakim Danielsson
Östersunds SK
2:43:53.983200
+58:12.349100
50.3p
54
Axel Johansson
Östersund
2:46:54.1001300
+1:01:13.367200
49.2p
55
Tore Walldén
Bräcke
2:47:28.1004700
+1:01:47.370600
49.0p
56
Joakim Jansson
Alnö SK
2:50:44.1024300
+1:05:03.390200
47.9p
57
Ram Askeri
Östersunds SK
2:51:46.1030500
+1:06:05.396400
47.6p
58
Felix Lundin
Östersund
2:55:42.1054100
+1:10:01.420000
46.4p
59
Magnus Gustafsson
Östersund
2:57:05.1062400
+1:11:24.428300
45.9p
60
Stian Wiken Furnes
Spillum IL
2:57:24.1064300
+1:11:43.430200
45.8p
61
Björn Kjellberg
Östersund
3:08:50.1132900
+1:23:09.498800
42.7p
62
Oskar Schütte
Östersunds SK
3:19:19.1195800
+1:33:38.561700
40.1p
63
Johan Törnvall
Åre
3:19:38.1197700
+1:33:57.563600
40.1p
64
Oskar Ahlskog
Lycksele
3:27:58.1247700
+1:42:17.613600
38.3p
65
Stefan Dahlgren
Axa SC
3:32:00.1271900
+1:46:19.637800
37.5p
66
Erik Isberg
Östersund
3:32:14.1273300
+1:46:33.639200
37.4p
67
Petter Berglund
Östersunds SK
3:35:05.1290400
+1:49:24.656300
36.8p
68
Hampus Sundberg
Krokoms Mck
3:42:53.1337200
+1:57:12.703100
35.4p
69
Sebastian Olsson
Båstad
4:05:40.1473900
+2:19:59.839800
31.8p
-
Magnus Lindfors
IK Studenterna i Umeå
23:59:58.8639700
-
William Lantz Winberg
Åre
23:59:59.8639800
-
Anton Kindlund
IFK Arvidsjaur Skidor
23:59:59.8639800
-
Fredrik Ekström
Östersund
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)