Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
USM Sprint
2022-02-19
INFO
RESULTAT
KARTA
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 16
1km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Eddie Pettersson
Oxbergs IF
2
Malte Hendén
Ulricehamns IF
3
Eddie Gustafsson
Ulricehamns IF
4
Måns Ravald
ÅS IF
5
Joel Martinson
Ikhp Huskvarna
6
Anton Weber
Borås GIF
7
Erik Nederheim
Täby IS SK
8
Ulrik Jonsson
Strömnäs GIF Skidklubb
9
Albin Larsson
Filipstads SF
10
Anton Modigs
Korsnäs IF SK
11
Jesper Jakobsson
Gällivare SK
12
Malte Lewandowski
Frösö IF
13
Rasmus Persson
IK Rex
14
Jåvva Rensberg
Funäsdalens IF
15
Leo Kristiansson
Dala-järna IK
16
Oscar Wikander
Alnö SK
17
Carl Björk
IFK Skövde SK
18
Hugo Ekström
Grava SK
19
Anton Unger
Falu IK Skidklubb
20
Seth Nordin
Lycksele IF
21
Alvin Rydin Sahlin
Västerås Skidklubb
22
David Wallin
Järbo IF
23
Joel Byström
Vårby IK
24
Ludwig Åqvist
Borås GIF
25
Carl Montan
Tranemo IF Skidklubb
26
Andrei Kuzmin
Stockviks SF
27
Linus Källman
Sollefteå Skidor IF
28
Vilhelm Lernevik
Ikhp Huskvarna
29
Melvin Löfgren
Falu IK Skidklubb
30
Viktor Persson
Borås SK
31
William Rytter
Älvdalens IF SK
32
Nils Danneskog
Hudiksvalls IF
33
Oskar Bergman
IFK Mora SK
34
Malte Söderlund
Falu IK Skidklubb
35
Oliver Hedberg
Sunne Slf
36
Emil Larsson
Filipstads SF
37
Felix Frykfeldt
Ikhp Huskvarna
38
Nicolas Laren Hillerström
IFK Hedemora SK
39
Rasmus Anttila
Järbo IF
40
Johan Richardsson
Järpens SK
41
Alvin Lestander
Västerås Skidklubb
42
Marcus Modig
Västerås Skidklubb
43
Tore Sandegård
Valbo Aif
44
Hugo Andersson
Kalix SK
45
Olle Hamberg
Frösö IF
46
Noah Rådmark
Täby IS SK
47
Arvid Ingvarsson
Luleå Gjutarens IF
48
Joar Rosvold
Rehns BK
49
Tor Kronholm
Luleå Gjutarens IF
50
Julius Forsell
Filipstads SF
51
Isak Vinsanius
IFK Mora SK
52
Walter Nordmark
Täfteå IK
53
Pontus Nilsson
Linköpings SK
54
Alexander Mattsson
IFK Umeå
55
Carl Erngrund
Alnö SK
56
Ragnar Hultdin
IFK Umeå
57
Leo Leckne
Täby IS SK