Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Hornbergsloppet
2007-01-28
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Information
Arrangör:
Årsunda IF
Plats: Årsunda
Längdskidor
Klassisk stil
Masstart
Länk till officiella resultat
Resultatsammanfattning
D 18
21km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Emmy Thelberg
Valbo Aif
1:11:09.426800
62.5p
2
Kathrine Larsson
Ockelbo SK
1:16:57.461600
57.8p
3
Josefine Olsson
Ockelbo SK
1:16:58.461700
57.8p
D 20
21km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Malin Thelberg
Valbo Aif
1:14:34.447300
59.6p
D 21
21km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Ulrica Persson
Sunne SLF
1:00:28.362700
73.5p
2
Nina Lintzén
Högbo AIK
1:02:55.377400
70.7p
3
Elin Blomfeldt
Gävle SK
1:14:43.448200
59.5p
H 18
21km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Gustav Nordström
Gävle SK
55:44.334300
79.8p
2
Klas Hasselgren
Sundbybergs IK
59:45.358400
74.4p
3
Johan Olsson
Årsunda IF
1:00:14.361300
73.8p
H 20
21km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Christian Stjärnström
Årsunda IF
59:48.358700
74.3p
H 21
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Gustaf Berglund
Åsarna IK
1:55:34.693300
85.3p
2
Per-Olov Svahn
Boxholm-Ekeby SK
1:55:43.694200
85.1p
3
Markus Leijon
IFK Mora SK
1:55:47.694600
85.1p
H 35
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Erik Desmeules
Sågmyra SK
2:06:23.758200
76.2p
2
Mikael Wikström
Högbo GOIF
2:12:40.795900
71.7p
3
Magnus Gadefors
Väsby SK
2:14:41.808000
70.4p
H 40
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Lennart Holmström
IF Åland
2:06:38.759700
76.0p
2
Hans Carlsson
Väsby SK
2:08:52.773100
74.4p
3
Magnus Holmer
Korsnäs IF SK
2:09:39.777800
73.8p
H 50
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Jan-Olof Löfgren
Vasaloppsklubben Hedemora
2:17:24.824300
68.7p
2
Dan Johansson
Stångenäs Ais
2:18:25.830400
68.1p
3
Björn Lindberg
Öregrunds IK
2:21:30.848900
66.3p
H 60
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Ove Johansson
Fjärdhundra SK
2:33:40.921900
60.0p
2
Gustaf Nilsson
Tärnsjö IF
2:35:03.930200
59.4p
3
Masasbengt Mats I Fredriksson
Malungs IF
2:44:59.989800
55.2p
D 21 Motion
21km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Stina Franzon
Vegan Runners IK
1:31:57.551600
48.3p
2
Ann-Sofi Karlsson
Årsunda IF
1:34:11.565000
47.2p
3
Anette Olsson
Östervåla IF
1:36:09.576800
46.2p
H 21 Motion
21km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Kristian Tufvesson
IK Rex
1:10:12.421100
63.3p
2
Patrik Tufvesson
IK Rex
1:11:51.431000
61.9p
3
Mikael Wetter
Storviks IF
1:12:40.435900
61.2p
D 21 Motion
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Johanna Wikstrand
Sollefteå SK
2:34:46.928500
59.5p
2
Erika Olsson
Bergsjö IF
2:40:54.965300
56.8p
3
Karlsson Jenny
Brottby SK
2:43:03.978200
55.9p
H 21 Motion
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Jens Strömmer
Upplands Regemente IF
2:39:00.953900
57.6p
2
Rikard Persson
Lantmäteriverkets FF
2:39:05.954400
57.6p
3
Fredrik Erixon
Djurgårdens IF Af
2:48:32.1011100
53.8p
Se hela resultatlistan
Inofficiella resultat
Resultaten från den här tävlingen är inte inlagda av arrangören själv, det är alltså inte officiella resultat.
Läs mer
Länk till officiella resultat
Karta
Relaterat
Tidigare tävlingar
Hornbergsloppet 2019
Hornbergsloppet 2016
Hornbergsloppet 2015
Hornbergsloppet 2014
Hornbergsloppet 2013
Hornbergsloppet 2012
Hornbergsloppet 2011
Hornbergsloppet 2010
Hornbergsloppet 2009
Hornbergsloppet 2007
Hornbergsloppet 2006
Hornbergsloppet 2005
Hornbergsloppet 2004
Hornbergsloppet 2003
Tävlingar i närheten
Bessemerloppet 2007
Engelbrektsloppet 2007
Järborundan 2007
Kristinaloppet 2007
Gavleloppet 2007
Matsboloppet 2007
Bädda in
Bädda in resultaten på din hemsida eller blogg!
Till inbäddningssidan