Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Billingens Långlopp
2023-01-28
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 40
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Dan Moberg
IF Hagen SK
1:44:29.626800
83.5p
2
Martin Rosvall
Sunne SLF
1:46:39.639800
+2:10.12900
81.5p
3
Erik Wickström
Hestra IF Borås
1:48:58.653700
+4:29.26800
79.4p
4
Kristian Furuskog
Berga SOK
1:51:12.667100
+6:43.40200
77.5p
5
Henrik Litzell
Hestra IF
1:53:05.678400
+8:36.51500
76.0p
6
Martin Melin
OK Kullingshof
1:53:59.683800
+9:30.56900
75.3p
7
Fredrik Axegård
XC Sthlm
1:54:00.683900
+9:31.57000
75.3p
8
Magnus Hamp
IK Stern
1:54:28.686700
+9:59.59800
74.9p
9
Anders Carbonnier
XC Sthlm
1:55:13.691200
+10:44.64300
74.3p
10
Tobias Johansson
Axa SC
1:55:28.692700
+10:59.65800
74.1p
11
Staffan Stegmark
Ski Team Skåne
1:57:13.703200
+12:44.76300
72.8p
12
Fredric Killén
Tsok
1:57:38.705700
+13:09.78800
72.5p
13
Henrik Eric Rönnmark
Ulricehamns IF
1:57:43.706200
+13:14.79300
72.5p
14
Robin Sundqvist
Ik Stern
1:59:52.719100
+15:23.92200
71.0p
15
Christian Ragnar
Berga Sok
2:00:18.721700
+15:49.94800
70.7p
16
Richard Ahlstedt
Simlångsdalens IF
2:01:35.729400
+17:06.102500
69.8p
17
Magnus Edgren
Lekeryd-Svarttorps SK
2:02:48.736700
+18:19.109800
69.0p
18
Fredrik Jansberger
Lidköping
2:04:51.749000
+20:22.122100
67.7p
19
Johan Sundlöf
IF Hagen Skidklubb
2:05:02.750100
+20:33.123200
67.5p
20
Jonathan Guggenheim
IF Hagen Skidklubb
2:05:23.752200
+20:54.125300
67.3p
21
Fredrik Stjärnvy
IF Rigor
2:06:20.757900
+21:51.131000
66.7p
22
Per Sandström
Eds Sk
2:06:21.758000
+21:52.131100
66.7p
23
Mattias Qvarnström
Lekeryd/Svarttorp SK
2:06:33.759200
+22:04.132300
66.6p
24
Niklas Eriksson
IF Hallby SOK
2:07:31.765000
+23:02.138100
66.0p
25
Mattias Johansson
Team Swedemount SC
2:09:06.774500
+24:37.147600
65.1p
26
Fredrik Almqvist
Skogsbygdens IF
2:11:11.787000
+26:42.160100
63.9p
27
Johannes Carlsson Matti
Borås sk
2:11:42.790100
+27:13.163200
63.6p
28
Fredrik Georgsson
Jönköpings OK
2:11:55.791400
+27:26.164500
63.5p
29
Julius Hållstedt
Snö och tö Skidklubb
2:12:33.795200
+28:04.168300
63.1p
30
Johan Dire
Göteborgs Polismäns IF
2:14:09.804800
+29:40.177900
62.3p
31
Daniel Josefsson
Dponly Ski Club
2:15:31.813000
+31:02.186100
61.6p
32
Johan Hellkert Qvick
SKÖVDE
2:16:07.816600
+31:38.189700
61.2p
33
Sven Göran Carl Ohde
Idrottsklubben Stern
2:17:01.822000
+32:32.195100
60.8p
34
Jonas Jung
Ufk
2:17:09.822800
+32:40.195900
60.7p
35
Erik Lindkvist
Mölnlycke IF
2:17:51.827000
+33:22.200100
60.4p
36
Robin Larsen
GÖTEBORG
2:18:29.830800
+34:00.203900
60.0p
37
Hjalmar Svensson
Östersunds SK
2:21:33.849200
+37:04.222300
58.6p
38
Fredrik Johansson
NACKA
2:22:20.853900
+37:51.227000
58.2p
39
Johan Bahlner
Norrköpings SK
2:24:41.868000
+40:12.241100
57.1p
40
Björn Broberg
Hunneberg sport o motion
2:25:14.871300
+40:45.244400
56.9p
41
Fredrik Åberg
Nässjö SF
2:26:49.880800
+42:20.253900
56.2p
42
Mattias Berggren
Skövde
2:27:12.883100
+42:43.256200
56.0p
43
Gustav Von Sydow
GSK
2:31:04.906300
+46:35.279400
54.4p
44
Per Höjer
DPONLY Ski Club
2:32:14.913300
+47:45.286400
53.9p
45
Andreas Avedal
AXA SC
2:36:31.939000
+52:02.312100
52.3p
46
Joakim Florentinsson
XC Sthlm Ski Club
2:36:56.941500
+52:27.314600
52.1p
47
Niclas Erik Arnell
AXA SC
2:37:37.945600
+53:08.318700
51.8p
48
Onni Kari-Koskinen
IFK Skövde SK
2:38:04.948300
+53:35.321400
51.7p
49
Fredrik Ylander
Vilshärad
2:39:14.955300
+54:45.328400
51.3p
50
Fredrik Wånehed
Hallby SOK
2:39:40.957900
+55:11.331000
51.1p
51
Joacim Ahlebro
Hallby
2:39:40.957900
+55:11.331000
51.1p
52
Marcus Andersson
If Ski Team Skåne
2:40:16.961500
+55:47.334600
50.9p
53
Mats Jeppsson
OK Gynge
2:41:22.968100
+56:53.341200
50.5p
54
Linus Iseborn
Främmestads IK
2:44:27.986600
+59:58.359700
49.4p