Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Stora fjälltopploppet
2022-04-23
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Anmärkning
bannan förkortad till 24/27km
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
D 18
24km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Eva Ingebrigtsen
Bratsberg IL
1:10:30.422960
75.6p
2
Nora Bråmer
IFK Mora SK
1:12:00.431960
+1:30.8900
74.2p
3
Malin Oskarsson
IFK Mora SK
1:12:43.436200
+2:12.13140
73.5p
4
Jonna Persson Kjellgren
Järpens SK
1:16:06.456500
+5:35.33440
70.6p
5
Nora Wallenius
IFK Umeå
1:17:22.464130
+6:51.41070
69.5p
6
Tova Andersson
Brovallens IF
1:17:22.464190
+6:52.41130
69.5p
7
Mira Göransson
Äspereds IF
1:17:52.467120
+7:21.44060
69.1p
8
Sofia Pedersen
Järpens SK
1:18:44.472370
+8:14.49310
68.4p
9
Alva Nilsson
Bergeforsens SK
1:19:19.475800
+8:48.52740
68.0p
10
Astrid Karlstedt
Östersunds SK
1:19:49.478890
+9:19.55830
67.6p
11
Elsa Carling
Falu IK
1:20:15.481450
+9:44.58390
67.3p
12
Emmi Nyberg
Storvreta IK
1:20:17.481600
+9:46.58540
67.2p
13
Hanna Stenmark
Östersunds SK
1:21:00.485960
+10:30.62900
66.7p
14
Linnea Björkman
IFK Mora SK
1:21:46.490590
+11:16.67530
66.1p
15
Pipar Maja Gruvris
Siljansnäs Skid & Löparklubb
1:21:56.491570
+11:26.68510
66.0p
16
Nova-li Björnsdotter
Järpens SK
1:22:04.492340
+11:33.69280
65.9p
17
Louise Wallin
IFK Mora SK
1:22:04.492350
+11:33.69290
65.9p
18
Anna Backlund
Högbo GIF
1:22:58.497700
+12:27.74640
65.3p
19
Kerstin Åberg
Järpens SK
1:23:53.503270
+13:23.80210
64.6p
20
Elsa Malmgren
Östersunds SK
1:24:17.505680
+13:47.82620
64.3p
21
Liv Persson
Sollefteå Skidor IF
1:24:54.509300
+14:23.86240
63.9p
22
Maja Boberg
Duveds IF
1:25:15.511410
+14:44.88350
63.7p
23
Ella Hyttinen
IFK Hedemora SK
1:25:18.511750
+14:47.88690
63.6p
24
Saga Östling
Bergeforsens SK
1:26:06.516570
+15:36.93510
63.1p
25
Ylva Sandström
Stockviks SF
1:27:17.523650
+16:46.100590
62.3p
26
Ida Backén
Svegs IK
1:27:58.527720
+17:27.104660
61.9p
27
Meija Peterson
Gillberga SK
1:28:04.528350
+17:33.105290
61.8p
28
Nelly Söderström
Malungs IF
1:30:01.540000
+19:30.116940
60.6p
29
Linn Jansson
Tullus Sg
1:31:50.550920
+21:19.127860
59.5p
30
Sanna Hörnell
Domnarvets GOIF
1:32:15.553410
+21:44.130350
59.2p
31
Alva Svahn
Östersunds SK
1:35:03.570290
+24:33.147230
57.6p
32
Elin Morlind
Åsarna IK
1:35:34.573310
+25:03.150250
57.4p
33
Julia Hagelberg-nordahl
Falu IK
1:37:13.583250
+26:42.160190
56.5p
34
Louise Hallander
SK Bore
1:38:23.590250
+27:52.167190
55.8p
35
Wilma Karlsson
Östersunds SK
1:41:31.609020
+31:00.185960
54.3p
36
Klara Sätter
Tullus Sg
1:46:47.640670
+36:17.217610
51.8p
37
Hanny Edström
Bondsjöhöjdens IK
2:08:51.773040
+58:20.349980
43.5p