Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Smart Energy Cup BAUHAUS Cup
2022-04-09
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
D 20
7.5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Märta Rosenberg
Duveds IF
20:19.121850
77.3p
2
Lisa Eriksson
Strömnäs GIF
20:29.122880
+10.930
76.7p
3
Sara Andersson
IFK Mora SK
21:07.126660
+48.4710
74.5p
4
Tove Eriksson
Hudiksvalls IF
21:19.127860
+1:00.5910
73.9p
5
Saga Nilsson
Skellefteå SK
22:28.134710
+2:08.12760
70.3p
6
Ella Selmosson
Lidköpings VSK
22:29.134850
+2:10.12900
70.2p
7
Julia Löfström
Järpens SK
22:35.135420
+2:15.13470
69.9p
8
Therese Patomella
Gellivare Skidallians IK
22:36.135580
+2:17.13630
69.8p
9
Amanda Pallin
Alnö SK
22:46.136500
+2:26.14550
69.4p
10
Ida Nilsson
Bergeforsens SK
22:46.136540
+2:26.14590
69.4p
11
Linda-louise Köld
Rehns BK
22:47.136600
+2:27.14650
69.3p
12
HOLMBERG Sofi
Västerås Skidklubb
22:50.136900
+2:30.14950
69.2p
13
Alice Widholm
Lidköpings VSK
22:53.137250
+2:34.15300
69.0p
14
Hannah Forsman
Högbo GIF
22:53.137280
+2:34.15330
69.0p
15
Elin Törnqvist
Garphyttans IF
22:55.137460
+2:36.15510
68.9p
16
Moa Pettersson-waara
Antnäs BK
22:57.137660
+2:38.15710
68.8p
17
Stina Nilsson
Rembo IK
23:03.138240
+2:43.16290
68.6p
18
Wilma Johansson
Åsarna IK
23:03.138250
+2:44.16300
68.5p
19
Tilda Ström
Dala-Järna IK
23:04.138350
+2:45.16400
68.5p
20
Josefine Söderqvist
Storvreta IK
23:07.138600
+2:47.16650
68.4p
21
Anna Jonsson
Duveds IF
23:07.138670
+2:48.16720
68.3p
22
Anja Andersdotter
Garphyttans IF
23:13.139270
+2:54.17320
68.1p
23
Ebba Karlsson
Täby IS SK
23:26.140530
+3:06.18580
67.5p
24
Moa Hedman
Högbo GIF
23:28.140700
+3:08.18750
67.4p
25
Emelie Englund
Bergeforsens SK
23:35.141430
+3:15.19480
67.1p
26
Olivia Grönkvist
IF Hallby SOK
23:46.142550
+3:27.20600
66.6p
27
Maja Heikki
Sälens IF
23:51.143070
+3:32.21120
66.3p
28
Lina Björk
IFK Skövde SK
24:02.144100
+3:42.22150
65.9p
29
Tove Karlsson
Täby IS SK
24:07.144610
+3:47.22660
65.7p
30
Alva Björk
Orsa SK
24:09.144820
+3:49.22870
65.6p
31
Lina Sjöberg
Gimo IF SK
24:09.144840
+3:49.22890
65.6p
32
Ebba Englund
Bergeforsens SK
24:19.145840
+3:59.23890
65.1p
33
Jonna Hangasjärvi
Tullus Sg
24:30.146920
+4:10.24970
64.7p
34
Agnes Öhrn
Bergeforsens SK
24:35.147490
+4:16.25540
64.4p
35
Jade Artaud
Älvsby IF SK
24:45.148450
+4:26.26500
64.0p
36
Alva Eriksson
Sollefteå Skidor IF
24:48.148790
+4:29.26840
63.9p
37
Klara Torshage
Vårby IK
24:49.148850
+4:30.26900
63.9p
38
Elsa Holmbom
Sävast Ski Team IF
24:52.149160
+4:33.27210
63.7p
39
Elin Forsgren
Vårby IK
24:55.149470
+4:36.27520
63.6p
40
Elsa Larsson
Gellivare Skidallians IK
24:57.149610
+4:37.27660
63.6p
41
Amanda Olsson
Åmåls OK
25:08.150760
+4:49.28810
63.1p
42
Elin Modin
Sollefteå Skidor IF
25:49.154800
+5:29.32850
61.5p
43
Evelina Nilsson
IFK Umeå
25:58.155760
+5:39.33810
61.1p
44
Ebba Gårdmark
Storvreta IK
26:09.156810
+5:49.34860
60.7p
45
Olivia Ednarsson
Brandsbols SK
26:53.161290
+6:34.39340
59.1p
46
Julia Eriksson
Ulricehamns IF
30:01.180000
+9:41.58050
53.2p
-
Amanda Norrby Rydin
Tranemo IF
23:59:59.8639800
-
Alba Björnsdotter
Järpens SK
23:59:59.8639800
-
Hannah Sieberer
Austria
23:59:59.8639800
-
Saga Fältenhag
Högbo GIF
23:59:59.8639800
-
Emma Lindberg
IFK Mora SK
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)