Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Smart Energy Cup BAUHAUS Cup
2022-04-09
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
D 21
15km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Ebba Andersson
Piteå Elit SK
38:15.229480
82.4p
2
Moa Olsson
Falun Borlänge SK
40:24.242360
+2:08.12780
78.4p
3
Moa Hansson
Falun Borlänge SK
40:55.245440
+2:39.15860
77.6p
4
Tilda Johansson
Sollefteå Skidor IF
41:15.247490
+3:00.17910
77.0p
5
Lovisa Modig
Falun Borlänge SK
41:21.248000
+3:05.18420
76.8p
6
Evelina Settlin
Hudiksvalls IF
42:17.253680
+4:02.24100
75.3p
7
Sofia Henriksson
Piteå Elit SK
42:40.255970
+4:24.26390
74.7p
8
Lisa Vinsa
Piteå Elit SK
42:43.256210
+4:27.26630
74.6p
9
Ebba Stenman
IFK Umeå
43:10.258970
+4:54.29390
73.9p
10
Magdalena Nilsson
IFK Umeå
43:17.259610
+5:01.30030
73.7p
11
Elin Andersson
WE Sports Club
43:22.260190
+5:07.30610
73.6p
12
Evelina Niemi
Kalix SK
43:28.260700
+5:12.31120
73.4p
13
Jenny Solin
Sollefteå Skidor IF
43:36.261570
+5:20.31990
73.2p
14
Emma Ivarsson
Årsunda IF
44:04.264360
+5:48.34780
72.5p
15
Maja-Lina Sande
Gellivare Skidallians IK
44:27.266660
+6:11.37080
71.9p
16
Ebba Larsson
Gellivare Skidallians IK
44:42.268160
+6:26.38580
71.6p
17
Tilde Bångman
Offerdals SK
44:46.268540
+6:30.38960
71.5p
18
Emma Björklund
IFK Mora SK
45:01.270040
+6:45.40460
71.1p
19
Emma Jönsson
Östersunds SK
45:16.271510
+7:00.41930
70.8p
20
Moa Larsson
Falun Borlänge SK
45:18.271770
+7:02.42190
70.7p
21
Josehanna Lundgren Wikström
IFK Mora SK
45:20.271980
+7:05.42400
70.7p
22
Maria Olofsson
Kalix SK
45:41.274020
+7:25.44440
70.2p
23
Elsa Wallin
Högbo GIF
45:48.274750
+7:32.45170
70.0p
24
Anna Parent
Canada
45:53.275230
+7:37.45650
69.9p
25
Ingrid Hallquist
Åsarna IK
45:56.275540
+7:40.45960
69.8p
26
Maria Jonasson
Falun Borlänge SK
46:18.277700
+8:02.48120
69.3p
27
Svea Holmbom
Sävast Ski Team IF
46:21.278000
+8:05.48420
69.3p
28
Ida Andersson
WE Sports Club
46:24.278370
+8:08.48790
69.2p
29
Lisa Jonsson
Ulricehamns IF
47:23.284270
+9:07.54690
67.9p
30
Annie Lindh
IF Hallby SOK
47:25.284450
+9:09.54870
67.8p
31
Helena Lundkvist
Kalix SK
48:15.289440
+9:59.59860
66.8p
32
Nelly Stenman
Älvsby IF SK
49:13.295210
+10:57.65630
65.6p
33
Moa Malmström
Högbo GIF
50:27.302630
+12:11.73050
64.1p
34
Madelene Melin
Malungs IF
50:52.305120
+12:36.75540
63.6p
35
Felicia Norrby Rydin
Tranemo IF
50:57.305610
+12:41.76030
63.5p
36
Paige Lembke
WE Sports Club
51:52.311160
+13:36.81580
62.5p
37
Rebecca Lekberg
IK Stern
53:21.320050
+15:05.90470
60.9p
-
Maja Årebäck
Hudiksvalls IF
23:59:58.8639700
-
Elina Rönnlund
IFK Umeå
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)