Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Bauhaus Cup - Skellefteå Sprint
2022-01-15
INFO
RESULTAT
KARTA
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 18
1.3km, Längdskidor, Fristil
1
Jonathan Lindberg
IFK Mora SK
2
Bosse Lövgren
Falu IK
3
Elias Danielsson
Högbo GIF
4
Anton Grahn
IFK Mora SK
5
Tomas Holmgren
Matfors SK
6
Erik Franzén
Borås SK
7
Viktor Norberg
Falu IK
8
Elias Malm
Täfteå IK
9
Viking Olsson
Hägglunds Ski Team SK
10
Elias Jannok
Gellivare Skidallians IK
11
Joel Nilsson
IFK Umeå
12
Simon Claesson
Ulricehamns IF
13
Emil Sehlstedt
IFK Umeå
14
Isak Andersson Lind
IFK Umeå
15
Ebbe Zachrisson
Östersunds SK
16
Arvid Törnblom
IFK Umeå
17
Wilhelm Sterner
Täby IS SK
18
Valter Ljungdahl
Matfors SK
19
Nils Borin
Östersunds SK
20
David Palmgren
Bergeforsens SK
21
Hugo Nilsson
Hudiksvalls IF
22
Gustav Berggren
Skellefteå SK
23
Lukas Ejvinsson
Matfors SK
24
Axel Eriksson
Stora Tuna IK SK
25
Max Johansson
Östersunds SK
26
Carl Gustafsson
Vårby IK
27
Leo Karlöf
Täby IS SK
28
Marcus Nilsson
Hägglunds Ski Team SK
29
Hugo Ström
Dala-Järna IK
30
Axel Sandberg
OK Landehof
31
Hugo Granström
Funäsdalens IF
32
Eskil Peterson
Borås GIF
33
Filip Sundin
Grava SK
34
Axel Gunneriusson
Östersunds SK
35
Albin Jeleby
Häverödals SK
36
Nikolaj Riekkola
Luleå Gjutarens IF
37
Olle Börjesson
Vreta Skid o Mk
38
Edvin Schön
Storvreta IK
39
Axel Mäkinen
Högbo GIF
40
Linus Antonsen
Sävast Ski Team IF
41
Axel Arnesson
Ås IF
42
Sebastian Svahn
IFK Mora SK
43
Arvid Norberg
Hudiksvalls IF
44
Melker Hendén
Ulricehamns IF
45
Edvin Högman
Ulricehamns IF
46
Benjamin Edman
IFK Umeå
47
Edwin Nordmark
Täfteå IK
48
Elias Bengtsson
Tynderö IK
49
Wiliam Björklin
Högbo GIF
50
Ivar Törnblom
IFK Umeå
51
Erik Gustafsson
Täby IS SK
52
Melker Åkerström
IFK Skövde SK
53
Ludvig Millestu
Utrikes SK
54
Elliot Åkesson
IF Hallby SOK
55
Ruben Tholander
Sundbybergs IK
56
Elias Redman
Östersunds SK
57
Jason Blomqvist
Matfors SK
58
Oskar Höglund
Sollefteå Skidor IF
59
Filip Berglund
Ulricehamns IF
60
Martin Lundholm
Luleå Gjutarens IF
61
Melker Hultdin
IFK Umeå
62
Axel Eriksson
Myssjö-Ovikens IF
63
Hampus Widebo
IFK Umeå
64
Hugo Fryxell
Täby IS SK
65
Adam Dahlgren
Ulricehamns IF
66
Theodor Eriksson
Skellefteå SK
67
Linus Grundström
Täfteå IK
68
Melker Lindgren
Täfteå IK
69
Ivar Labba
Älvsby IF SK
70
Axel Svensson
Sundbybergs IK
71
Alexander Lodin
Tunafors SK
72
Anton Sternander
Vreta Skid o Mk
73
Melwin Bång
Östersunds SK
74
Sune Ögren
Sj SK Kiruna
75
Nils Johansson
Sävast Ski Team IF
76
Marcus Vuorela
Föreningen IKJ Haninge
77
Albin Hannemann
Hägglunds Ski Team SK