Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Bauhaus Cup - Skellefteå Sprint
2022-01-15
INFO
RESULTAT
KARTA
Visa ihopslagen resultatlista
Visa deltider
D 18
1.3km, Längdskidor, Fristil
1
Erika Lavén
Täby IS SK
2
Maja Axelsson
OK Landehof
3
Andrea Verdenius Saether
Norway
4
Alva Svahn
Östersunds SK
5
Elin Näslund
Vårby IK
6
Alva Isaksson
Sävast Ski Team IF
7
Jonna Persson Kjellgren
Järpens SK
8
Linnea Björkman
IFK Mora SK
9
Ida Rosjö
IF Hallby SOK
10
Lina Lantto
Gellivare Skidallians IK
11
Alva Nilsson
Bergeforsens SK
12
Nora Bråmer
IFK Mora SK
13
Malin Oskarsson
IFK Mora SK
14
Nora Wallenius
IFK Umeå
15
Louise Wallin
IFK Mora SK
16
Elsa Carling
Falu IK
17
Hanna Stenmark
Östersunds SK
18
Lina Rydén
IFK Mora SK
19
Mira Göransson
Äspereds IF
20
Maja Aronsson
Östersunds SK
21
Ingrid Bentsen
Norway
22
Irma Östberg
Åsarna IK
23
Tova Andersson
Brovallens IF
24
Elin Morlind
Åsarna IK
25
Ellen Berglund
Skellefteå SK
26
Hedda Samuelsson
Östersunds SK
27
Saga Östling
Bergeforsens SK
28
Ebba Holmgren
Arjeplogs SK
29
Lisa Larsson
Älvsby IF SK
30
Marte Alstad-larsen
Norway
31
Tilde Josefsson
Täby IS SK
32
Ella Burman
Skellefteå SK
33
Vera Vennberg
Sävast Ski Team IF
34
Emmi Nyberg
Storvreta IK
35
Diana Söderberg
Kalix SK
36
Maja Boberg
Duveds IF
37
Louise Jonsson
Alnö SK
38
Kerstin Åberg
Järpens SK
39
Ida Abrahamson
Äspereds IF
40
Olivia Söderlind
IFK Kiruna
41
Alva Dahlin
Bergeforsens SK
42
Elvira Nilsson
Sollefteå Skidor IF
43
Nelly Söderström
Malungs IF
44
Felicia Westin
Sävast Ski Team IF
45
Emma Bengtsson
Tranemo IF
46
Tea Nilsson
Skellefteå SK
47
Clara Granljung
Kalix SK
48
Emilia Eriksson
Ulricehamns IF
49
Belle Spets
Vårby IK
50
Pipar Maja Gruvris
Siljansnäs Skid & Löparklubb
51
Alva Hedström
Funäsdalens IF
52
Vilja Åkerlund
Skellefteå SK
53
Sofie Ettling
Finspångs SOK
54
Tindra Viksten
Östersunds SK
55
Elsa Malmgren
Östersunds SK
56
Emma Antonsen
Sävast Ski Team IF
57
Liv Persson
Sollefteå Skidor IF
58
Ylva Sandström
Stockviks SF
59
Ella Hyttinen
IFK Hedemora SK
60
Hanna Östberg
Domnarvets GOIF
61
Emilia Johansson
Hägglunds Ski Team SK
62
Nova-li Björnsdotter
Järpens SK
63
Ronja Nilsson
Sollefteå Skidor IF
64
Anna Backlund
Högbo GIF
65
Wilma Nilsson
Kalix SK
66
Lisa Hörnqvist
Luleå Gjutarens IF
67
Ebba Lindholm
Stockviks SF
68
Rebecka Rudholm
Skellefteå SK
69
Ines Lignell
Lucksta IF
70
Wilma Karlsson
Östersunds SK
71
Ida Bervenstål
Granbergsdals IF
72
Hedvig Lindqvist
IK Rex
Logga in för att slippa de här annonserna
D 20
1.3km, Längdskidor, Fristil
1
Tove Eriksson
Hudiksvalls IF
2
Lisa Ingesson
Strömnäs GIF
3
Saga Fältenhag
Högbo GIF
4
Marie Risvoll Amundsen
Norway
5
Emma Lindberg
IFK Mora SK
6
Hanna Lundberg
Luleå Gjutarens IF
7
Therese Patomella
Gellivare Skidallians IK
8
Flisa Ravald
Ås IF
9
Alba Björnsdotter
Järpens SK
10
Saga Nilsson
Skellefteå SK
11
Maja Heikki
Sälens IF
12
Ida Nilsson
Bergeforsens SK
13
Emelie Englund
Bergeforsens SK
14
Ebba Karlsson
Täby IS SK
15
Linda-louise Köld
Rehns BK
16
Wilma Johansson
Åsarna IK
17
Elin Forsgren
Vårby IK
18
Tilda Ström
Dala-Järna IK
19
Moa Hedman
Högbo GIF
20
Elsa Hermansson
IFK Mora SK
21
Ebba Englund
Bergeforsens SK
22
Anna Jonsson
Duveds IF
23
Klara Torshage
Vårby IK
24
Elin Vesterlund
Vännäs SK
25
Lina Björk
IFK Skövde SK
26
Elin Henriksson
Skellefteå SK
27
Tove Karlsson
Täby IS SK
28
Ebba Bengtsson
Tynderö IK
29
Agnes Öhrn
Bergeforsens SK
30
Josefine Söderqvist
Storvreta IK
31
Julia Löfström
Järpens SK
32
Elin Törnqvist
Garphyttans IF
33
Amanda Pallin
Alnö SK
34
Moa Pettersson-waara
Antnäs BK
35
Stina Nilsson
Rembo IK
36
Elin Modin
Sollefteå Skidor IF
37
Tindra Österberg
Östersunds SK
38
Jade Artaud
Älvsby IF SK
39
Lina Sjöberg
Gimo IF SK
40
Saga Norberg
Ersnäs IF
41
Ella Selmosson
Lidköpings VSK
42
Elvira Hermansson
Offerdals SK
43
Ebba Gårdmark
Storvreta IK
44
Hilda Olovsson
Älvsby IF SK
45
Olivia Ednarsson
Brandsbols SK
46
Emma Johansson
Sävast Ski Team IF
H 18
1.3km, Längdskidor, Fristil
1
Jonathan Lindberg
IFK Mora SK
2
Bosse Lövgren
Falu IK
3
Elias Danielsson
Högbo GIF
4
Anton Grahn
IFK Mora SK
5
Tomas Holmgren
Matfors SK
6
Erik Franzén
Borås SK
7
Viktor Norberg
Falu IK
8
Elias Malm
Täfteå IK
9
Viking Olsson
Hägglunds Ski Team SK
10
Elias Jannok
Gellivare Skidallians IK
11
Joel Nilsson
IFK Umeå
12
Simon Claesson
Ulricehamns IF
13
Emil Sehlstedt
IFK Umeå
14
Isak Andersson Lind
IFK Umeå
15
Ebbe Zachrisson
Östersunds SK
16
Arvid Törnblom
IFK Umeå
17
Wilhelm Sterner
Täby IS SK
18
Valter Ljungdahl
Matfors SK
19
Nils Borin
Östersunds SK
20
David Palmgren
Bergeforsens SK
21
Hugo Nilsson
Hudiksvalls IF
22
Gustav Berggren
Skellefteå SK
23
Lukas Ejvinsson
Matfors SK
24
Axel Eriksson
Stora Tuna IK SK
25
Max Johansson
Östersunds SK
26
Carl Gustafsson
Vårby IK
27
Leo Karlöf
Täby IS SK
28
Marcus Nilsson
Hägglunds Ski Team SK
29
Hugo Ström
Dala-Järna IK
30
Axel Sandberg
OK Landehof
31
Hugo Granström
Funäsdalens IF
32
Eskil Peterson
Borås GIF
33
Filip Sundin
Grava SK
34
Axel Gunneriusson
Östersunds SK
35
Albin Jeleby
Häverödals SK
36
Nikolaj Riekkola
Luleå Gjutarens IF
37
Olle Börjesson
Vreta Skid o Mk
38
Edvin Schön
Storvreta IK
39
Axel Mäkinen
Högbo GIF
40
Linus Antonsen
Sävast Ski Team IF
41
Axel Arnesson
Ås IF
42
Sebastian Svahn
IFK Mora SK
43
Arvid Norberg
Hudiksvalls IF
44
Melker Hendén
Ulricehamns IF
45
Edvin Högman
Ulricehamns IF
46
Benjamin Edman
IFK Umeå
47
Edwin Nordmark
Täfteå IK
48
Elias Bengtsson
Tynderö IK
49
Wiliam Björklin
Högbo GIF
50
Ivar Törnblom
IFK Umeå
51
Erik Gustafsson
Täby IS SK
52
Melker Åkerström
IFK Skövde SK
53
Ludvig Millestu
Utrikes SK
54
Elliot Åkesson
IF Hallby SOK
55
Ruben Tholander
Sundbybergs IK
56
Elias Redman
Östersunds SK
57
Jason Blomqvist
Matfors SK
58
Oskar Höglund
Sollefteå Skidor IF
59
Filip Berglund
Ulricehamns IF
60
Martin Lundholm
Luleå Gjutarens IF
61
Melker Hultdin
IFK Umeå
62
Axel Eriksson
Myssjö-Ovikens IF
63
Hampus Widebo
IFK Umeå
64
Hugo Fryxell
Täby IS SK
65
Adam Dahlgren
Ulricehamns IF
66
Theodor Eriksson
Skellefteå SK
67
Linus Grundström
Täfteå IK
68
Melker Lindgren
Täfteå IK
69
Ivar Labba
Älvsby IF SK
70
Axel Svensson
Sundbybergs IK
71
Alexander Lodin
Tunafors SK
72
Anton Sternander
Vreta Skid o Mk
73
Melwin Bång
Östersunds SK
74
Sune Ögren
Sj SK Kiruna
75
Nils Johansson
Sävast Ski Team IF
76
Marcus Vuorela
Föreningen IKJ Haninge
77
Albin Hannemann
Hägglunds Ski Team SK
H 20
1.3km, Längdskidor, Fristil
1
Måns Skoglund
Täby IS SK
2
Edvin Anger
Åsarna IK
3
Birk Fjellheim
Norway
4
Ludvig Berg
Rehns BK
5
Joergen Schjoelberg
Norway
6
Gustav Pålsson
Östersunds SK
7
Oskar Algotsson
Åsarna IK
8
Theo Mattei
Sj SK Kiruna
9
Hjalmar Berg
Sunne SLF
10
Martin Blomberg
Lycksele IF
11
Hugo Sjögren
Tranemo IF
12
Hugo Abrahamsson
IFK Umeå
13
Harald Ekenberg
IK Stern
14
Jonas Lenz
Matfors SK
15
Jonas Carlsson
Stora Tuna IK SK
16
Kalle Georgsson
Högbo GIF
17
Gustav Hedström
Östersunds SK
18
Albin Augustsson
IFK Mora SK
19
Markus Melén
Falu IK
20
Leo Svahn
Östersunds SK
21
Jens Junes
IFK Umeå
22
Malte Jutterdal
Vreta Skid o Mk
23
Axel Karlsson
Täby IS SK
24
Andreas Blix
Norway
25
David Lantto
Gellivare Skidallians IK
26
Walter Helldén
Gellivare Skidallians IK
27
Viktor Holmgren
Täfteå IK
28
Andreas Elvseth
Offerdals SK
29
Emil Löfgren
Täfteå IK
30
Simon Nilsson
Granbergsdals IF
31
Simon Nilsson
IF Hallby SOK
32
Henri Murto
Gellivare Skidallians IK
33
Jakob Saeter Verdenius
Norway
34
Oskar Lundberg
Borås SK
35
Tobias Snell
Luleå Gjutarens IF
36
Sebastian Hägglöf
Hägglunds Ski Team SK
37
Erik Fransson
Borås SK
38
Albin Källiden
Granbergsdals IF
39
Hannes Mickelsson
Gellivare Skidallians IK
40
Herman Swärd
Tidaholm SOK Sisu
41
Martin Lundström
Bodens SK
42
Lukas Stridsman
Antnäs BK
43
Olle Andersson
Ulricehamns IF
44
Anders Dahl
Alnö SK
45
Jonathan Bergman
Fagersta Södra IK
46
Axel Isacsson
Ulricehamns IF
47
Ludvig Anderberg
IFK Mora SK
48
Jon Oscarsson
Ås IF
49
Nils Sjöberg
OK Landehof
50
Axel Mannelqvist
Vårby IK
51
Karl-filip Köld
Medåkers IF
52
Simon Markström
Luleå Gjutarens IF
53
Benjamin Claesson
IF Hallby SOK
54
Arve Lignell
Lucksta IF
55
David Musslinder
Falköpings AIK SK
56
Anton Henriksson
Rehns BK
57
Lukas Karlberg
IK Rex
58
Gabriel Miernik
Gellivare Skidallians IK