Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Volkswagen ungdomscup skicross
2022-03-12
INFO
RESULTAT
KARTA
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 14
1.4km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Vilmer Malm
Västerbotten
3:03.18200
2
Ville Jutterdal
Östergötland
3:04.18330
+1.30
3
Albin Persson
Medelpad
3:04.18360
+1.60
4
Axel Larsson
Västerbotten
3:05.18420
+2.120
5
Elmer Nordlander
Ångermanland
3:06.18520
+3.220
6
Valter Gerle
Göteborg
3:07.18620
+4.320
7
Oskar Jonsson
Västerbotten
3:07.18630
+4.330
8
Elvin Alvtegen
Jämtland Härjedalen
3:10.18900
+7.600
9
Andre Jonsson
Norrbotten
3:10.18920
+7.620
10
Viktor Kullman
Dalarna
3:10.18960
+7.660
11
Valdemar Carlsson-steen
Västergötland
3:10.18980
+7.680
12
Julius Eklund
Uppland
3:12.19120
+9.820
13
Axel Engström
Norrbotten
3:12.19170
+9.870
14
Melker Erlandsson
Västergötland
3:13.19200
+10.900
15
William Dovander
Stockholm
3:15.19430
+12.1130
16
EINAR TÖRNBLOM
Västerbotten
3:16.19510
+13.1210
17
Melker Alvarsson
Västergötland
3:17.19640
+14.1340
18
Axel Vikman
Uppland
3:17.19670
+14.1370
19
Gustav Norberg
Dalarna
3:18.19750
+15.1450
20
Hugo Persson
Jämtland Härjedalen
3:18.19790
+15.1490
21
Viggo Rudklint
Göteborg
3:20.19940
+17.1640
22
Carl Bärwolf
Dalarna
3:22.20110
+19.1810
23
Adam Svärdfedt
Jämtland Härjedalen
3:22.20190
+19.1890
24
Sixten Widmark
Örebro Län
3:23.20200
+20.1900
25
Nils Rönnestrand
Jämtland Härjedalen
3:23.20250
+20.1950
26
Vilmer Wikström
Jämtland Härjedalen
3:23.20260
+20.1960
27
Hjalmar Anderberg
Dalarna
3:24.20330
+21.2030
28
Alvar Lindblom
Jämtland Härjedalen
3:25.20420
+22.2120
29
Ruben Eriksson
Norrbotten
3:25.20440
+22.2140
30
Emil Löfholm
Jämtland Härjedalen
3:26.20500
+23.2200
31
Maximus Stom
Medelpad
3:26.20530
+23.2230
32
Otis Richardsson
Västergötland
3:27.20620
+24.2320
33
Ivar Ahlberg
Stockholm
3:27.20650
+24.2350
34
Herje Olsson
Jämtland Härjedalen
3:27.20650
+24.2350
35
Gustav Mattsson
Gästrikland
3:27.20680
+24.2380
36
Jack Edström
Norrbotten
3:28.20720
+25.2420
37
Filip Bergqvist
Västergötland
3:28.20740
+25.2440
38
Junior Ylipää
Stockholm
3:28.20780
+25.2480
39
Gustav Nilsson
Göteborg
3:29.20800
+26.2500
40
Gustaf Persson
Bohuslän Dal
3:29.20830
+26.2530
41
Axel Lindblad
Värmland
3:29.20870
+26.2570
42
Axel Högberg
Stockholm
3:29.20890
+26.2590
43
Oscar Johansson
Dalarna
3:30.20910
+27.2610
44
Tim Karmteg
Jämtland Härjedalen
3:30.20920
+27.2620
45
Ville Malmström
Norrbotten
3:30.20930
+27.2630
46
Ludvig Johansson
Stockholm
3:30.20970
+27.2670
47
Olle Toutin
Jämtland Härjedalen
3:31.21020
+28.2720
48
Ture Nordgren
Ångermanland
3:31.21070
+28.2770
49
Melker Jakobsson
Medelpad
3:33.21200
+30.2900
50
Gustav Ramsin
Västergötland
3:33.21290
+30.2990
51
Olle Westervall
Jämtland Härjedalen
3:34.21300
+31.3000
52
Erik Jansson
Uppland
3:34.21390
+31.3090
52
Isak Nilsson
Bohuslän Dal
3:34.21390
+31.3090
54
Olle Fischer
Värmland
3:35.21400
+32.3100
55
Emil Johansson
Västergötland
3:35.21440
+32.3140
56
Carl Sjögren
Västergötland
3:35.21480
+32.3180
57
Sverre Engström
Västergötland
3:35.21490
+32.3190
58
Liam Schånberg
Östergötland
3:36.21500
+33.3200
59
Casper Sundström
Gästrikland
3:37.21620
+34.3320
60
Arvid Karlsson
Stockholm
3:38.21790
+35.3490
61
Wilmer Salmonsson Bystrand
Jämtland Härjedalen
3:40.21920
+37.3620
62
Vilhelm Söderman
Uppland
3:41.22010
+38.3710
63
Erik Maripuu
Jämtland Härjedalen
3:41.22080
+38.3780
64
Edvin Eriksson
Dalarna
3:42.22160
+39.3860
64
Alvin Lefdén
Östergötland
3:42.22160
+39.3860
64
Tim Drakfors
Västergötland
3:42.22160
+39.3860
64
Assar Magnusson
Västmanland
3:42.22160
+39.3860
68
Alfred Conradson
Dalarna
3:42.22170
+39.3870
69
Oscar Forsberg
Östergötland
3:43.22250
+40.3950
70
Emil Andersson
Norrbotten
3:44.22340
+41.4040
71
Alexander Thalin Navia
Uppland
3:45.22400
+42.4100
72
Elias Bengtsson
Västergötland
3:45.22470
+42.4170
73
Maciek Knap
Stockholm
3:45.22490
+42.4190
74
Sigge Saitton
Ångermanland
3:46.22540
+43.4240
75
Leo Nordin
Ångermanland
3:46.22570
+43.4270
76
Ludvig Burenius
Stockholm
3:47.22690
+44.4390
77
Vidar Holmbom
Norrbotten
3:50.22910
+47.4610
78
Erik Larsson
Uppland
3:50.22940
+47.4640
79
Rufus Frode
Östergötland
3:50.22960
+47.4660
80
Viggo Johansson
Västerbotten
3:50.22990
+47.4690
81
Vigor Danielsson
Stockholm
3:51.23040
+48.4740
82
Alexander Stub
Stockholm
3:52.23100
+49.4800
83
Ville Åberg
Ångermanland
3:52.23110
+49.4810
84
Henning Nordvall
Medelpad
3:53.23230
+50.4930
85
Oliver Larsson
Västergötland
3:54.23380
+51.5080
86
Hilmer Bergqvist
Ångermanland
3:57.23600
+54.5300
87
Albin Persson
Hälsingland
3:58.23780
+55.5480
88
Edvin Olofsson
Ångermanland
3:59.23800
+56.5500
89
Ludwig Grundström
Ångermanland
3:59.23880
+56.5580
90
Victor Sayago Jonsell
Stockholm
4:01.24060
+58.5760
91
Otto Råd
Värmland
4:02.24160
+59.5860
92
Vidar Asp
Stockholm
4:05.24450
+1:02.6150
93
Mattias Hafenbuch
Norrbotten
4:06.24590
+1:03.6290
94
MATKALA NORDLUND Samuel
Medelpad
4:07.24630
+1:04.6330
95
Erik Rosenquist
Stockholm
4:07.24650
+1:04.6350
95
Loa Nordström
Jämtland Härjedalen
4:07.24650
+1:04.6350
97
Manfred Nordin
Västerbotten
4:09.24820
+1:06.6520
98
Sixten Österman
Örebro Län
4:12.25100
+1:09.6800
99
Jakob Lønborg
Ångermanland
4:18.25710
+1:15.7410
100
Vide Jonsson
Östergötland
4:23.26240
+1:20.7940
101
Eskil Lindblom Yttergård
Medelpad
4:26.26550
+1:23.8250
102
Simon Sjölund
Stockholm
4:41.28000
+1:38.9700