Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Volkswagen ungdomscup skicross
2022-03-12
INFO
RESULTAT
KARTA
Visa ihopslagen resultatlista
Visa deltider
D 13
1.4km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Vera Myhlback
Dalarna
3:20.19920
2
Alice Bryngelsson
Ångermanland
3:24.20320
+4.300
3
Lisa Lundberg
Dalarna
3:26.20540
+6.520
4
Hedda Fochsen
Stockholm
3:33.21200
+12.1180
5
Tilda Sundqvist
Norrbotten
3:33.21210
+12.1190
6
Noomi Zeffer
Stockholm
3:33.21250
+13.1230
7
Filippa Karlsson
Dalarna
3:34.21390
+14.1370
8
Hanna Strand
Göteborg
3:35.21430
+15.1410
9
Alma Näsström
Ångermanland
3:35.21440
+15.1420
10
Siri Colliander
Uppland
3:35.21450
+15.1430
11
Vanja Björk
Ångermanland
3:35.21470
+15.1450
12
Kerstin LÖVGREN
Dalarna
3:37.21600
+16.1580
13
Elsie Hördegårdh
Göteborg
3:38.21710
+17.1690
14
Maja Sveder
Dalarna
3:41.22010
+20.1990
15
Signe Thoresson
Uppland
3:41.22040
+21.2020
16
Agnes Karlsson
Dalarna
3:41.22090
+21.2070
17
Thelma Falk
Norrbotten
3:42.22130
+22.2110
17
Alvina Millestu
Jämtland Härjedalen
3:42.22130
+22.2110
19
Agnes Liss Berglund
Dalarna
3:43.22200
+22.2180
20
Frida Lauri
Ångermanland
3:43.22210
+22.2190
21
Freja Partapuoli
Norrbotten
3:43.22240
+23.2220
22
Annie Modigs
Dalarna
3:45.22410
+24.2390
23
Elin Bergman
Dalarna
3:45.22440
+25.2420
24
Ethel Noppa
Uppland
3:46.22550
+26.2530
25
Eira Olsson
Bohuslän Dal
3:47.22630
+27.2610
26
Vilma Kuokkanen
Norrbotten
3:48.22780
+28.2760
27
Ella Zetterström
Jämtland Härjedalen
3:50.22910
+29.2890
28
Edit Valman
Uppland
3:50.22930
+30.2910
29
Meja Bylund
Uppland
3:50.22990
+30.2970
30
Tuva Lindberg
Gästrikland
3:51.23000
+30.2980
31
Elsa Sahlman
Ångermanland
3:51.23060
+31.3040
32
Märta Mannelqvist
Ångermanland
3:52.23120
+32.3100
33
Lovis Fargve Wernersson
Västmanland
3:52.23140
+32.3120
34
Adina Aidanpää
Norrbotten
3:53.23200
+32.3180
35
Idde Fargve Wernersson
Västmanland
3:55.23400
+34.3380
36
Ebba Persson Kjellgren
Jämtland Härjedalen
3:57.23620
+37.3600
37
Ellen Johansson
Västergötland
3:57.23650
+37.3630
38
Lovis Backman
Uppland
3:57.23690
+37.3670
39
Julia Wikander
Medelpad
3:58.23700
+37.3680
40
Elvira Niva
Norrbotten
3:59.23810
+38.3790
41
Selma Åberg
Medelpad
3:59.23830
+39.3810
42
Sofia Otten
Västerbotten
3:59.23870
+39.3850
43
Pauline Dahl
Stockholm
4:02.24120
+42.4100
44
Olivia Bång
Jämtland Härjedalen
4:02.24180
+42.4160
45
Wilma Grubb
Dalarna
4:03.24210
+42.4190
46
Moa Persson
Stockholm
4:04.24320
+44.4300
47
Meja Strid
Göteborg
4:04.24380
+44.4360
48
Sigrid Ohlsson
Jämtland Härjedalen
4:07.24660
+47.4640
49
Molly Joelsson
Uppland
4:08.24730
+48.4710
50
Sally Johansson
Norrbotten
4:09.24870
+49.4850
51
Anna Zachrisson
Jämtland Härjedalen
4:10.24900
+49.4880
52
Tove Anttila
Gästrikland
4:10.24930
+50.4910
53
Rebecka Drugge
Norrbotten
4:10.24950
+50.4930
54
Lovisa Gyllbäck
Stockholm
4:11.25010
+50.4990
55
Livia Forsberg
Ångermanland
4:11.25070
+51.5050
56
Alva Hedlund
Bohuslän Dal
4:12.25150
+52.5130
57
Linnea Planting-bergloo
Stockholm
4:14.25370
+54.5350
58
Linnéa Landberger Åkerlund
Stockholm
4:16.25500
+55.5480
59
Natalie Norén
Dalarna
4:16.25590
+56.5570
60
Lovisa Vestman
Ångermanland
4:17.25640
+57.5620
61
Alva Hallin
Västergötland
4:17.25650
+57.5630
62
Alice Nordbrandt
Jämtland Härjedalen
4:21.26050
+1:01.6030
63
Hanna Wennberg
Gästrikland
4:22.26190
+1:02.6170
64
Stella Björk
Västergötland
4:24.26340
+1:04.6320
65
Jonna Viksell
Medelpad
4:25.26490
+1:05.6470
66
Linnea Nybond
Jämtland Härjedalen
4:26.26510
+1:05.6490
67
Moa Hansson
Ångermanland
4:29.26800
+1:08.6780
68
Marta Björck
Västergötland
4:29.26880
+1:09.6860
69
Emma Byström
Ångermanland
4:31.27000
+1:10.6980
70
Embla Nilsson
Medelpad
4:37.27600
+1:16.7580
71
Greta Wikström Lind
Ångermanland
4:37.27660
+1:17.7640
72
Molly Hedenström
Norrbotten
4:38.27700
+1:17.7680
73
Nellie Axelsson
Ångermanland
4:38.27730
+1:18.7710
74
Sara Häggquist
Ångermanland
4:41.28010
+1:20.7990
75
Thea Forsgren
Ångermanland
4:43.28230
+1:23.8210
76
Elsa Gustafsson
Norrbotten
4:52.29100
+1:31.9080
77
Lisa Grundström
Västerbotten
4:54.29370
+1:34.9350
78
Jennifer Persson
Västergötland
4:57.29610
+1:36.9590
79
Holly Strindlund
Ångermanland
5:07.30610
+1:46.10590
80
Signe Grimell
Ångermanland
5:09.30810
+1:48.10790
81
Lia Nyberg
Medelpad
6:40.39990
+3:20.19970
Logga in för att slippa de här annonserna
D 14
1.4km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Julia Blomgren
Jämtland Härjedalen
3:17.19630
2
Malva Nisén
Jämtland Härjedalen
3:19.19850
+2.120
3
Ella Nordanbro
Dalarna
3:21.20040
+4.310
4
Moa Kristiansson
Dalarna
3:27.20630
+10.900
5
Lisa Ahlrik
Västergötland
3:29.20880
+12.1150
5
Wera Eckerbom
Jämtland Härjedalen
3:29.20880
+12.1150
7
Hannah Karlsson
Ångermanland
3:30.20920
+12.1190
8
Molly Sandin
Medelpad
3:31.21090
+14.1360
9
Tuva Richardsson
Jämtland Härjedalen
3:32.21160
+15.1430
10
Tilde Elofsson
Östergötland
3:33.21280
+16.1550
11
Anna Lindgren
Västerbotten
3:34.21390
+17.1660
12
Linnéa Rytter
Dalarna
3:35.21400
+17.1670
13
Ebba Fryxell
Dalarna
3:35.21410
+17.1680
14
Hanna Oscarsson
Jämtland Härjedalen
3:35.21420
+17.1690
15
Maja Stridsman
Norrbotten
3:35.21450
+18.1720
16
Märta Östberg
Västerbotten
3:38.21720
+20.1990
17
Ebba Drugge
Norrbotten
3:39.21850
+22.2120
18
Telma Jakobsson
Västerbotten
3:39.21890
+22.2160
19
Stella Vilhelmsson
Västergötland
3:40.21970
+23.2240
20
Agnes Gustafsson
Bohuslän Dal
3:41.22000
+23.2270
21
Vera Johansson Källstrand
Jämtland Härjedalen
3:41.22040
+24.2310
22
Alva Boman
Uppland
3:42.22140
+25.2410
23
Liv Kallur
Dalarna
3:42.22160
+25.2430
24
Mira Varg
Jämtland Härjedalen
3:42.22190
+25.2460
25
Sandra Franz
Dalarna
3:43.22210
+25.2480
26
Astrid Wallenius
Västmanland
3:44.22310
+26.2580
27
Iris Bergkvist
Norrbotten
3:44.22370
+27.2640
28
Alicia Ivarsson
Gästrikland
3:45.22430
+28.2700
29
Elin Lundmark
Jämtland Härjedalen
3:45.22480
+28.2750
30
Rebecka Lindgren
Uppland
3:46.22530
+29.2800
31
Elsa Jaktlund
Jämtland Härjedalen
3:47.22610
+29.2880
31
Elsa Mattsson
Dalarna
3:47.22610
+29.2880
33
Mercedes Melbye
Värmland
3:47.22650
+30.2920
34
Emma Larsson
Dalarna
3:48.22720
+30.2990
35
Elsa Norgren
Dalarna
3:48.22770
+31.3040
36
Agnes Boström
Medelpad
3:49.22890
+32.3160
36
Elsa Reuter
Bohuslän Dal
3:49.22890
+32.3160
38
Etna Jonasson
Ångermanland
3:50.22900
+32.3170
39
Hilda Ramström
Norrbotten
3:50.22980
+33.3250
40
Ida-maria Hugozon
Medelpad
3:52.23140
+35.3410
41
Lina Jernberg
Dalarna
3:52.23150
+35.3420
42
Milly Hansson
Norrbotten
3:53.23210
+35.3480
43
Ida Eriksson
Dalarna
3:53.23260
+36.3530
44
Lovisa Lilja
Medelpad
3:54.23310
+36.3580
45
Hanna Rydesäter
Hälsingland
3:54.23350
+37.3620
46
Agnes Ledin
Stockholm
3:56.23520
+38.3790
47
Maja Mossberg
Jämtland Härjedalen
3:56.23540
+39.3810
48
MY Mikaelsson
Ångermanland
3:56.23560
+39.3830
49
Vera Jeppsson
Gästrikland
3:57.23650
+40.3920
50
Liv Hammarberg
Göteborg
3:57.23670
+40.3940
51
Ebba Lundkvist
Jämtland Härjedalen
3:58.23730
+41.4000
52
Tilde Vikblom
Gästrikland
3:59.23820
+41.4090
53
Agnes Andersson
Dalarna
4:00.23950
+43.4220
54
Maja Lundgren
Västergötland
4:01.24040
+44.4310
55
Ida Björnmyr
Gästrikland
4:02.24100
+44.4370
56
Lina Lingman
Hälsingland
4:02.24110
+44.4380
57
Molly Boman
Stockholm
4:02.24140
+45.4410
58
Ida Jansson
Uppland
4:03.24240
+46.4510
59
Emma Bonato
Jämtland Härjedalen
4:04.24320
+46.4590
60
Ingrid Wissman
Uppland
4:04.24370
+47.4640
61
Vendela Olsson
Bohuslän Dal
4:05.24420
+47.4690
62
Signe Lyckelid
Västergötland
4:06.24530
+49.4800
63
Emmy Gustafsson
Ångermanland
4:07.24630
+50.4900
64
Evelina Jonsson
Ångermanland
4:08.24760
+51.5030
65
Elli Svanborg
Västerbotten
4:10.24980
+53.5250
66
Maja Backlund
Västergötland
4:11.25010
+53.5280
67
Tyra Stattin
Ångermanland
4:11.25090
+54.5360
68
Alice Morelius
Dalarna
4:12.25100
+54.5370
69
Linn Darius
Västerbotten
4:12.25150
+55.5420
70
Thea Berglund
Norrbotten
4:12.25190
+55.5460
71
Nora Strid
Medelpad
4:13.25240
+56.5510
72
Alice Jonasson
Gästrikland
4:13.25260
+56.5530
73
Litea Darius
Västerbotten
4:14.25310
+56.5580
74
Saga Persson
Norrbotten
4:16.25520
+58.5790
75
Elsa Nilsson
Ångermanland
4:17.25600
+59.5870
76
Amelie Lidman
Västerbotten
4:17.25620
+59.5890
77
Emma Norling
Dalarna
4:17.25630
+1:00.5900
78
Julia Holmström
Västergötland
4:19.25820
+1:01.6090
79
Emma Mattsson
Uppland
4:21.26060
+1:04.6330
80
Linnèa Persson
Norrbotten
4:21.26070
+1:04.6340
81
Ester Lindgren
Västergötland
4:25.26420
+1:07.6690
82
Hedvig Zetterlund
Dalarna
4:26.26510
+1:08.6780
83
Amanda Larsson
Göteborg
4:31.27050
+1:14.7320
84
Ida Olofsson
Ångermanland
4:34.27370
+1:17.7640
85
Alva Lidgren
Västerbotten
4:35.27470
+1:18.7740
86
Lovisa Stenberg
Västerbotten
4:40.27990
+1:23.8260
87
Ellen Lahti
Norrbotten
4:43.28220
+1:25.8490
88
Ester Sundberg
Ångermanland
4:44.28340
+1:27.8610
89
Emma Perbo
Ångermanland
4:44.28380
+1:27.8650
90
Alma Åhrén
Jämtland Härjedalen
4:57.29640
+1:40.9910
91
Tilde Larsson
Ångermanland
5:29.32820
+2:11.13090
92
Isa Kimselius
Stockholm
5:50.34940
+2:33.15210
H 13
1.4km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Edvin Håkansson
Värmland
3:06.18560
2
Einar Blomberg
Hälsingland
3:07.18670
+1.10
3
Hugo Söder
Dalarna
3:09.18860
+3.200
4
Theodor Andersson
Västerbotten
3:13.19280
+7.620
5
Hugo Lindgren
Västerbotten
3:16.19550
+9.890
6
Olle Johansson
Göteborg
3:17.19670
+11.1010
7
Isak Norgren
Medelpad
3:19.19860
+13.1200
8
Vilmer Wingskog Lindqvist -
Västergötland
3:20.19960
+14.1300
9
Arvid Björklund
Dalarna
3:22.20130
+15.1470
10
Knut Ramström
Västmanland
3:23.20260
+17.1600
11
Aron Hyttinen
Dalarna
3:24.20340
+17.1680
12
William Derke
Östergötland
3:26.20500
+19.1840
13
Erik Tingelöf
Ångermanland
3:29.20810
+22.2150
14
Isak Unger
Dalarna
3:29.20850
+22.2190
15
Ivar Kronholm
Norrbotten
3:30.20960
+24.2300
16
Anton Thermaenius
Stockholm
3:31.21080
+25.2420
17
Ole Breistrand
Norrbotten
3:32.21180
+26.2520
18
Malte Kempe
Norrbotten
3:33.21230
+26.2570
19
Oscar Persson
Uppland
3:33.21280
+27.2620
20
Axel Danielsson
Medelpad
3:35.21420
+28.2760
21
Wilmer Lehmivaara
Norrbotten
3:35.21430
+28.2770
22
Lukas Bergstedt
Norrbotten
3:36.21500
+29.2840
23
Jonathan Österlin
Göteborg
3:36.21510
+29.2850
24
Sigge Löfgren
Dalarna
3:36.21540
+29.2880
25
Arvid Nygård
Jämtland Härjedalen
3:37.21680
+31.3020
26
Oscar Gustafsson
Ångermanland
3:38.21700
+31.3040
27
Gustav Eggöy Markhester
Stockholm
3:38.21710
+31.3050
28
Elias Eklund
Uppland
3:38.21750
+31.3090
29
Vilhelm Wikberg
Västerbotten
3:39.21800
+32.3140
30
Malte Dag Åkerlund
Dalarna
3:39.21860
+33.3200
31
Noah Bertils
Jämtland Härjedalen
3:39.21870
+33.3210
32
Elias Landh
Dalarna
3:40.21910
+33.3250
33
Oscar Sundblad
Östergötland
3:40.21920
+33.3260
34
Olle Bakkan
Jämtland Härjedalen
3:42.22120
+35.3460
35
Sixten Pettersson
Norrbotten
3:43.22200
+36.3540
36
Linus Höjer
Stockholm
3:43.22220
+36.3560
37
Erik Kylborn
Örebro Län
3:43.22240
+36.3580
38
Vilmer Tronde
Jämtland Härjedalen
3:46.22580
+40.3920
39
Edvin Lindberg
Gästrikland
3:48.22750
+41.4090
40
Elton Johansson
Uppland
3:49.22870
+43.4210
41
Edvin Nyström
Norrbotten
3:49.22890
+43.4230
41
Rasmus Wedholm
Dalarna
3:49.22890
+43.4230
43
Malte Worm
Västergötland
3:50.22920
+43.4260
44
Albin Martinsson
Västmanland
3:50.22950
+43.4290
45
River Larsson
Västergötland
3:51.23050
+44.4390
46
Youheng Yang null
Gästrikland
3:51.23060
+45.4400
47
Måns Lindström
Ångermanland
3:52.23100
+45.4440
48
Klas Eriksson
Värmland
3:52.23110
+45.4450
49
David Walther
Medelpad
3:52.23160
+46.4500
50
Melker Zetterström
Dalarna
3:57.23610
+50.4950
51
Carl Thoresson
Uppland
3:57.23620
+50.4960
52
Vidar Olsson
Västmanland
3:58.23720
+51.5060
53
Melker Brodén
Uppland
3:59.23860
+53.5200
54
Nils Sjögren
Uppland
4:00.23900
+53.5240
55
Viktor Höök
Dalarna
4:03.24200
+56.5540
56
Vidar Fritzson
Västergötland
4:04.24370
+58.5710
57
Sigge Staaf
Jämtland Härjedalen
4:06.24510
+59.5850
58
Milo Bonato
Jämtland Härjedalen
4:07.24630
+1:00.5970
59
William Ribbefors
Ångermanland
4:08.24750
+1:01.6090
60
Elias Fredriksson
Östergötland
4:08.24780
+1:02.6120
61
Viktor Gustafsson
Östergötland
4:09.24820
+1:02.6160
62
Jonathan Engström
Ångermanland
4:10.24970
+1:04.6310
63
Elliot Engrund
Jämtland Härjedalen
4:14.25340
+1:07.6680
64
Jesper Nilsson
Ångermanland
4:16.25540
+1:09.6880
65
Oskar Hjeltström
Medelpad
4:17.25600
+1:10.6940
66
Bertil Röös
Uppland
4:17.25690
+1:11.7030
67
Elias Spiridopoulos Petersson
Stockholm
4:18.25730
+1:11.7070
68
Anton Nolberg
Medelpad
4:23.26210
+1:16.7550
69
Edwin Malmström
Stockholm
4:27.26690
+1:21.8030
70
Johannes Fernström
Hälsingland
4:28.26710
+1:21.8050
71
Vidar Norrgård
Medelpad
4:31.27090
+1:25.8430
72
Ilian Lidén
Ångermanland
4:47.28620
+1:40.9960
73
Axel Borell
Uppland
4:47.28660
+1:41.10000
74
Frode Lidfalk
Västerbotten
4:54.29310
+1:47.10650
75
Jacob Birberg
Medelpad
5:08.30770
+2:02.12110
H 14
1.4km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Vilmer Malm
Västerbotten
3:03.18200
2
Ville Jutterdal
Östergötland
3:04.18330
+1.30
3
Albin Persson
Medelpad
3:04.18360
+1.60
4
Axel Larsson
Västerbotten
3:05.18420
+2.120
5
Elmer Nordlander
Ångermanland
3:06.18520
+3.220
6
Valter Gerle
Göteborg
3:07.18620
+4.320
7
Oskar Jonsson
Västerbotten
3:07.18630
+4.330
8
Elvin Alvtegen
Jämtland Härjedalen
3:10.18900
+7.600
9
Andre Jonsson
Norrbotten
3:10.18920
+7.620
10
Viktor Kullman
Dalarna
3:10.18960
+7.660
11
Valdemar Carlsson-steen
Västergötland
3:10.18980
+7.680
12
Julius Eklund
Uppland
3:12.19120
+9.820
13
Axel Engström
Norrbotten
3:12.19170
+9.870
14
Melker Erlandsson
Västergötland
3:13.19200
+10.900
15
William Dovander
Stockholm
3:15.19430
+12.1130
16
EINAR TÖRNBLOM
Västerbotten
3:16.19510
+13.1210
17
Melker Alvarsson
Västergötland
3:17.19640
+14.1340
18
Axel Vikman
Uppland
3:17.19670
+14.1370
19
Gustav Norberg
Dalarna
3:18.19750
+15.1450
20
Hugo Persson
Jämtland Härjedalen
3:18.19790
+15.1490
21
Viggo Rudklint
Göteborg
3:20.19940
+17.1640
22
Carl Bärwolf
Dalarna
3:22.20110
+19.1810
23
Adam Svärdfedt
Jämtland Härjedalen
3:22.20190
+19.1890
24
Sixten Widmark
Örebro Län
3:23.20200
+20.1900
25
Nils Rönnestrand
Jämtland Härjedalen
3:23.20250
+20.1950
26
Vilmer Wikström
Jämtland Härjedalen
3:23.20260
+20.1960
27
Hjalmar Anderberg
Dalarna
3:24.20330
+21.2030
28
Alvar Lindblom
Jämtland Härjedalen
3:25.20420
+22.2120
29
Ruben Eriksson
Norrbotten
3:25.20440
+22.2140
30
Emil Löfholm
Jämtland Härjedalen
3:26.20500
+23.2200
31
Maximus Stom
Medelpad
3:26.20530
+23.2230
32
Otis Richardsson
Västergötland
3:27.20620
+24.2320
33
Ivar Ahlberg
Stockholm
3:27.20650
+24.2350
34
Herje Olsson
Jämtland Härjedalen
3:27.20650
+24.2350
35
Gustav Mattsson
Gästrikland
3:27.20680
+24.2380
36
Jack Edström
Norrbotten
3:28.20720
+25.2420
37
Filip Bergqvist
Västergötland
3:28.20740
+25.2440
38
Junior Ylipää
Stockholm
3:28.20780
+25.2480
39
Gustav Nilsson
Göteborg
3:29.20800
+26.2500
40
Gustaf Persson
Bohuslän Dal
3:29.20830
+26.2530
41
Axel Lindblad
Värmland
3:29.20870
+26.2570
42
Axel Högberg
Stockholm
3:29.20890
+26.2590
43
Oscar Johansson
Dalarna
3:30.20910
+27.2610
44
Tim Karmteg
Jämtland Härjedalen
3:30.20920
+27.2620
45
Ville Malmström
Norrbotten
3:30.20930
+27.2630
46
Ludvig Johansson
Stockholm
3:30.20970
+27.2670
47
Olle Toutin
Jämtland Härjedalen
3:31.21020
+28.2720
48
Ture Nordgren
Ångermanland
3:31.21070
+28.2770
49
Melker Jakobsson
Medelpad
3:33.21200
+30.2900
50
Gustav Ramsin
Västergötland
3:33.21290
+30.2990
51
Olle Westervall
Jämtland Härjedalen
3:34.21300
+31.3000
52
Erik Jansson
Uppland
3:34.21390
+31.3090
52
Isak Nilsson
Bohuslän Dal
3:34.21390
+31.3090
54
Olle Fischer
Värmland
3:35.21400
+32.3100
55
Emil Johansson
Västergötland
3:35.21440
+32.3140
56
Carl Sjögren
Västergötland
3:35.21480
+32.3180
57
Sverre Engström
Västergötland
3:35.21490
+32.3190
58
Liam Schånberg
Östergötland
3:36.21500
+33.3200
59
Casper Sundström
Gästrikland
3:37.21620
+34.3320
60
Arvid Karlsson
Stockholm
3:38.21790
+35.3490
61
Wilmer Salmonsson Bystrand
Jämtland Härjedalen
3:40.21920
+37.3620
62
Vilhelm Söderman
Uppland
3:41.22010
+38.3710
63
Erik Maripuu
Jämtland Härjedalen
3:41.22080
+38.3780
64
Edvin Eriksson
Dalarna
3:42.22160
+39.3860
64
Alvin Lefdén
Östergötland
3:42.22160
+39.3860
64
Tim Drakfors
Västergötland
3:42.22160
+39.3860
64
Assar Magnusson
Västmanland
3:42.22160
+39.3860
68
Alfred Conradson
Dalarna
3:42.22170
+39.3870
69
Oscar Forsberg
Östergötland
3:43.22250
+40.3950
70
Emil Andersson
Norrbotten
3:44.22340
+41.4040
71
Alexander Thalin Navia
Uppland
3:45.22400
+42.4100
72
Elias Bengtsson
Västergötland
3:45.22470
+42.4170
73
Maciek Knap
Stockholm
3:45.22490
+42.4190
74
Sigge Saitton
Ångermanland
3:46.22540
+43.4240
75
Leo Nordin
Ångermanland
3:46.22570
+43.4270
76
Ludvig Burenius
Stockholm
3:47.22690
+44.4390
77
Vidar Holmbom
Norrbotten
3:50.22910
+47.4610
78
Erik Larsson
Uppland
3:50.22940
+47.4640
79
Rufus Frode
Östergötland
3:50.22960
+47.4660
80
Viggo Johansson
Västerbotten
3:50.22990
+47.4690
81
Vigor Danielsson
Stockholm
3:51.23040
+48.4740
82
Alexander Stub
Stockholm
3:52.23100
+49.4800
83
Ville Åberg
Ångermanland
3:52.23110
+49.4810
84
Henning Nordvall
Medelpad
3:53.23230
+50.4930
85
Oliver Larsson
Västergötland
3:54.23380
+51.5080
86
Hilmer Bergqvist
Ångermanland
3:57.23600
+54.5300
87
Albin Persson
Hälsingland
3:58.23780
+55.5480
88
Edvin Olofsson
Ångermanland
3:59.23800
+56.5500
89
Ludwig Grundström
Ångermanland
3:59.23880
+56.5580
90
Victor Sayago Jonsell
Stockholm
4:01.24060
+58.5760
91
Otto Råd
Värmland
4:02.24160
+59.5860
92
Vidar Asp
Stockholm
4:05.24450
+1:02.6150
93
Mattias Hafenbuch
Norrbotten
4:06.24590
+1:03.6290
94
MATKALA NORDLUND Samuel
Medelpad
4:07.24630
+1:04.6330
95
Erik Rosenquist
Stockholm
4:07.24650
+1:04.6350
95
Loa Nordström
Jämtland Härjedalen
4:07.24650
+1:04.6350
97
Manfred Nordin
Västerbotten
4:09.24820
+1:06.6520
98
Sixten Österman
Örebro Län
4:12.25100
+1:09.6800
99
Jakob Lønborg
Ångermanland
4:18.25710
+1:15.7410
100
Vide Jonsson
Östergötland
4:23.26240
+1:20.7940
101
Eskil Lindblom Yttergård
Medelpad
4:26.26550
+1:23.8250
102
Simon Sjölund
Stockholm
4:41.28000
+1:38.9700