Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
JSM 2022 Intervallstart
2022-03-12
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
D 18
5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Malin Oskarsson
IFK Mora SK
12:49.76860
73.6p
2
Sofia Pedersen
Järpens SK
12:57.77680
+8.720
72.8p
3
Nora Bråmer
IFK Mora SK
13:04.78340
+14.1380
72.2p
4
Jonna Persson Kjellgren
Järpens SK
13:17.79620
+27.2660
71.0p
5
Alva Isaksson
Sävast Ski Team IF
13:26.80580
+37.3620
70.1p
6
Mira Göransson
Äspereds IF
13:31.81080
+42.4120
69.6p
7
Maja Axelsson
OK Landehof
13:40.81930
+50.4970
68.9p
8
Lina Rydén
IFK Mora SK
13:45.82440
+55.5480
68.4p
9
Tova Andersson
Brovallens IF
13:49.82850
+59.5890
68.1p
10
Lina Lantto
Gellivare Skidallians IK
13:53.83270
+1:04.6310
67.7p
11
Ebba Holmgren
Arjeplogs SK
13:56.83560
+1:07.6600
67.5p
12
Alva Ersson
IFK Mora SK
13:58.83700
+1:08.6740
67.4p
13
Hanna Stenmark
Östersunds SK
14:00.83950
+1:10.6990
67.2p
14
Elin Morlind
Åsarna IK
14:02.84140
+1:12.7180
67.0p
15
Kerstin Åberg
Järpens SK
14:02.84150
+1:12.7190
67.0p
16
Ida Rosjö
IF Hallby SOK
14:03.84260
+1:14.7300
66.9p
17
Lizzie Sonnefelt
Duveds IF
14:07.84660
+1:18.7700
66.6p
18
Emilia Eriksson
Ulricehamns IF
14:13.85200
+1:23.8240
66.1p
19
Elsa Malmgren
Östersunds SK
14:13.85240
+1:23.8280
66.1p
20
Vera Vennberg
Sävast Ski Team IF
14:16.85540
+1:26.8580
65.9p
21
Nelly Mårtensson
Garphyttans IF
14:20.85960
+1:31.9000
65.5p
22
Louise Wallin
IFK Mora SK
14:22.86100
+1:32.9140
65.4p
23
Meija Peterson
Gillberga SK
14:23.86280
+1:34.9320
65.3p
24
Hanna Östberg
Domnarvets GOIF
14:28.86780
+1:39.9820
64.9p
25
Maja Boberg
Duveds IF
14:33.87270
+1:44.10310
64.5p
26
Nelly Söderström
Malungs IF
14:36.87540
+1:46.10580
64.3p
27
Pipar Maja Gruvris
Siljansnäs Skid & Löparklubb
14:36.87580
+1:47.10620
64.3p
28
Elsa Carling
Falu IK
14:38.87710
+1:48.10750
64.2p
29
Clara Granljung
Kalix SK
14:40.87920
+1:50.10960
64.0p
30
Elsa Brandt
Domnarvets GOIF
14:41.88040
+1:51.11080
63.9p
31
Olivia Söderlind
IFK Kiruna
14:42.88110
+1:52.11150
63.9p
32
Ella Hyttinen
IFK Hedemora SK
14:43.88260
+1:54.11300
63.7p
33
Ida Garfvè
IFK Mora SK
14:46.88510
+1:56.11550
63.6p
34
Saga Östling
Bergeforsens SK
14:50.88950
+2:00.11990
63.2p
35
Sofie Ettling
Finspångs SOK
14:51.89000
+2:01.12040
63.2p
36
Emma Bengtsson
Tranemo IF
14:51.89020
+2:01.12060
63.2p
37
Alva Dahlin
Bergeforsens SK
14:53.89240
+2:03.12280
63.0p
38
Nova-li Björnsdotter
Järpens SK
14:56.89500
+2:06.12540
62.8p
39
Ylva Sandström
Stockviks SF
14:57.89600
+2:07.12640
62.8p
40
Linnea Carlsson
Grava SK
14:57.89650
+2:07.12690
62.7p
41
Wilma Nilsson
Kalix SK
14:59.89810
+2:09.12850
62.6p
42
Louise Jonsson
Alnö SK
15:02.90160
+2:13.13200
62.4p
43
Liv Persson
Sollefteå Skidor IF
15:02.90190
+2:13.13230
62.3p
44
Frida Lundgren
Filipstads SF
15:07.90610
+2:17.13650
62.0p
45
Irma Östberg
Åsarna IK
15:08.90790
+2:19.13830
61.9p
46
Tindra Viksten
Östersunds SK
15:13.91260
+2:24.14300
61.6p
47
Emelie Olsson
Åmåls OK
15:16.91550
+2:26.14590
61.4p
48
Ronja Nilsson
Sollefteå Skidor IF
15:18.91710
+2:28.14750
61.3p
49
Wilma Karlsson
Östersunds SK
15:18.91770
+2:29.14810
61.2p
50
Rebecka Rudholm
Skellefteå SK
15:19.91870
+2:30.14910
61.1p
51
Ida Abrahamson
Äspereds IF
15:20.91960
+2:31.15000
61.1p
52
Philippa Lönnback
Storumans IK
15:21.92000
+2:31.15040
61.1p
53
Ida Bervenstål
Granbergsdals IF
15:25.92460
+2:36.15500
60.7p
54
Ebba Lindholm
Stockviks SF
15:26.92560
+2:37.15600
60.7p
55
Wilma Gustafsson
IFK Hedemora SK
15:28.92790
+2:39.15830
60.5p
56
Vilja Åkerlund
Skellefteå SK
15:30.92980
+2:41.16020
60.4p
57
Anna Backlund
Högbo GIF
15:38.93710
+2:48.16750
59.9p
58
Ines Lignell
Lucksta IF
15:40.93960
+2:51.17000
59.7p
59
Sanna Hörnell
Domnarvets GOIF
15:44.94370
+2:55.17410
59.5p
60
Emma Strand
Bergeforsens SK
15:56.95570
+3:07.18610
58.7p
61
Klara Eriksson
Högbo GIF
16:05.96470
+3:16.19510
58.1p
62
Cornelia Lingblom
IFK Sala
16:12.97140
+3:22.20180
57.7p
63
Louise Hallander
SK Bore
16:17.97640
+3:27.20680
57.4p
64
Julia Hagelberg-nordahl
Falu IK
16:22.98140
+3:32.21180
57.1p
65
Diana Söderberg
Kalix SK
16:36.99580
+3:47.22620
56.3p
66
Amanda Andersson
Tynderö IK
17:01.102080
+4:12.25120
54.8p
67
Wilma Nilsson
Sollefteå Skidor IF
17:09.102830
+4:19.25870
54.4p
-
Ida Öjerskog
OK Landehof
23:59:58.8639700
-
Hedvig Lindqvist
IK Rex
23:59:59.8639800
-
Felicia Lax
IF Hallby SOK
23:59:59.8639800
-
Molly Furunäs
IFK Grängesberg SK
23:59:59.8639800
-
Linnea Björkman
IFK Mora SK
23:59:59.8639800
-
Nora Wallenius
IFK Umeå
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)