Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
JSM 2022 Masstart
2022-03-09
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 20
20km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Edvin Anger
Åsarna IK
51:55.311460
86.2p
2
Gabriel Söderqvist
Storvreta IK
52:49.316820
+53.5260
84.9p
3
Hannes Mickelsson
Gellivare Skidallians IK
52:49.316860
+54.5300
84.9p
4
Axel Werner
IK Stern
53:23.320290
+1:28.8730
84.1p
5
Sander Krouwel
Stora Tuna IK SK
53:27.320650
+1:31.9090
84.0p
6
Simon Nilsson
Granbergsdals IF
53:27.320690
+1:32.9130
84.0p
7
Seth Gustafsson
Grava SK
53:31.321080
+1:36.9520
83.9p
8
Leo Svahn
Östersunds SK
53:50.322950
+1:54.11390
83.4p
9
Nils Bergström
Rehns BK
53:56.323530
+2:00.11970
83.3p
10
Hugo Sjögren
Tranemo IF
54:18.325770
+2:23.14210
82.8p
11
Victor Berglund
Duveds IF
54:33.327210
+2:37.15650
82.5p
12
Hjalmar Berg
Sunne SLF
54:39.327890
+2:44.16330
82.3p
13
Oskar Algotsson
Åsarna IK
54:53.329210
+2:57.17650
82.0p
14
Olle Andersson
Ulricehamns IF
54:53.329260
+2:58.17700
82.0p
15
Bruno Dettmann
Orsa SK
54:56.329540
+3:00.17980
81.9p
16
Axel Erixon
Grava SK
55:01.330060
+3:06.18500
81.8p
17
David Lantto
Gellivare Skidallians IK
55:05.330440
+3:09.18880
81.7p
18
Axel Isacsson
Ulricehamns IF
55:17.331610
+3:21.20050
81.5p
19
Erik Larsson
IFK Mora SK
55:45.334430
+3:49.22870
80.9p
20
Ludvig Jonsson
Hudiksvalls IF
56:04.336340
+4:08.24780
80.5p
21
Gustav Hedström
Östersunds SK
56:08.336740
+4:12.25180
80.4p
22
Jens Junes
IFK Umeå
56:13.337250
+4:17.25690
80.3p
23
Anders Dahl
Alnö SK
56:19.337860
+4:24.26300
80.1p
24
Herman Swärd
Tidaholm SOK Sisu
56:23.338210
+4:27.26650
80.1p
25
Henri Murto
Gellivare Skidallians IK
56:30.338920
+4:34.27360
79.9p
26
Nils Sjöberg
OK Landehof
56:35.339430
+4:39.27870
79.8p
27
Walter Helldén
Gellivare Skidallians IK
56:43.340270
+4:48.28710
79.6p
28
Wille Långberg
Hudiksvalls IF
56:44.340340
+4:48.28780
79.6p
29
Filip Strand
Domnarvets GOIF
56:49.340820
+4:53.29260
79.5p
30
Erik Fransson
Borås SK
56:58.341720
+5:02.30160
79.3p
31
Kasper Olsen
Grava SK
57:08.342780
+5:13.31220
79.1p
32
Måns Olsen
Grava SK
57:32.345120
+5:36.33560
78.6p
33
Elliot Angelsiöö
Storvreta IK
57:42.346190
+5:47.34630
78.4p
34
Martin Blomberg
Lycksele IF
58:03.348250
+6:07.36690
78.0p
35
Anders Danielson Frost
Dala-Järna IK
58:18.349740
+6:22.38180
77.7p
36
Oskar Lundberg
Borås SK
58:18.349760
+6:23.38200
77.7p
37
Jonas Lenz
Matfors SK
58:21.350070
+6:26.38510
77.6p
38
Alexander Danneskog
Hudiksvalls IF
58:25.350460
+6:30.38900
77.5p
39
Tor Rönnestrand
Ås IF
58:33.351240
+6:37.39680
77.4p
40
Lukas Karlberg
IK Rex
58:40.351980
+6:45.40420
77.2p
41
Albin Blomberg
Rehns BK
58:55.353480
+7:00.41920
76.9p
42
Isak Lundholm
Täfteå IK
58:58.353750
+7:02.42190
76.9p
43
Viktor Holmgren
Täfteå IK
59:11.355060
+7:16.43500
76.6p
44
Birk Blomqvist
Rehns BK
59:24.356310
+7:28.44750
76.4p
45
Kalle Georgsson
Högbo GIF
1:00:04.360340
+8:08.48780
75.6p
46
Harald Ekenberg
IK Stern
1:00:10.360900
+8:14.49340
75.5p
47
Albin Källiden
Granbergsdals IF
1:00:11.361070
+8:16.49510
75.5p
48
Gabriel Miernik
Gellivare Skidallians IK
1:00:17.361610
+8:21.50050
75.4p
49
Ludvig Anderberg
IFK Mora SK
1:00:55.365490
+9:00.53930
74.6p
50
Albin Nyqvist
OK Landehof
1:00:56.365530
+9:00.53970
74.6p
51
Jonathan Bergman
Fagersta Södra IK
1:01:19.367820
+9:23.56260
74.2p
52
David Musslinder
Falköpings AIK SK
1:02:03.372260
+10:08.60700
73.4p
53
Melker Eklund
Vårby IK
1:02:05.372400
+10:09.60840
73.4p
54
Joel Björnlinger
IK Hakarpspojkarna
1:02:13.373240
+10:17.61680
73.2p
55
Laban Nordin
Vårby IK
1:02:17.373600
+10:21.62040
73.2p
56
Simon Markström
Luleå Gjutarens IF
1:02:47.376680
+10:52.65120
72.6p
57
Axel Mannelqvist
Vårby IK
1:03:15.379420
+11:19.67860
72.1p
58
Benjamin Claesson
IF Hallby SOK
1:03:17.379610
+11:21.68050
72.1p
59
Frank Krouwel
Stora Tuna IK SK
1:03:20.379950
+11:24.68390
72.1p
60
Hugo Abrahamsson
IFK Umeå
1:03:31.381020
+11:35.69460
71.9p
61
Tobias Snell
Luleå Gjutarens IF
1:04:01.384070
+12:06.72510
71.4p
62
Karl-filip Köld
Medåkers IF
1:04:24.386340
+12:28.74780
71.0p
63
Hampus Björck
IFK Umeå
1:04:37.387630
+12:41.76070
70.8p
64
Hannes Sjölund Myhr
Ås IF
1:05:32.393180
+13:37.81620
69.8p
65
Anton Henriksson
Rehns BK
1:05:46.394540
+13:50.82980
69.6p
-
Albin Augustsson
IFK Mora SK
23:59:58.8639700
-
Malte Jutterdal
Vreta Skid o Mk
23:59:58.8639700
-
Andreas Elvseth
Offerdals SK
23:59:58.8639700
-
Viktor Majbäck
Sj SK Kiruna
23:59:58.8639700
-
Jonas Carlsson
Stora Tuna IK SK
23:59:58.8639700
-
Erik Bryne
Domnarvets GOIF
23:59:58.8639700
-
Alfons Peterson
Kimstad GOIF
23:59:58.8639700
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)