Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
JSM 2022 Masstart
2022-03-09
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 18
15km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Elias Danielsson
Högbo GIF
40:56.245590
82.2p
2
Hugo Nilsson
Hudiksvalls IF
41:32.249150
+35.3460
81.2p
3
Carl Gustafsson
Vårby IK
42:14.253300
+1:17.7610
80.0p
4
Viking Olsson
Hägglunds Ski Team SK
42:17.253690
+1:21.8000
79.9p
5
Melker Hendén
Ulricehamns IF
42:32.255190
+1:36.9500
79.5p
6
Melker Åkerström
IFK Skövde SK
42:37.255690
+1:41.10000
79.4p
7
Valter Ljungdahl
Matfors SK
42:40.255950
+1:43.10260
79.3p
8
Hjalmar Oskarsson
Ås IF
42:50.256980
+1:53.11290
79.0p
9
Filip Enberg
Strömnäs GIF
42:52.257180
+1:55.11490
79.0p
10
Ebbe Zachrisson
Östersunds SK
43:01.258080
+2:04.12390
78.7p
11
Edvin Högman
Ulricehamns IF
43:02.258170
+2:05.12480
78.7p
12
Arvid Norberg
Hudiksvalls IF
43:04.258330
+2:07.12640
78.7p
13
Albin Jeleby
Häverödals SK
43:06.258550
+2:09.12860
78.6p
14
Alexander Bjuredal
Sälens IF
43:11.259080
+2:14.13390
78.5p
15
Ivar Törnblom
IFK Umeå
43:18.259730
+2:21.14040
78.3p
16
Erik Gustafsson
Täby IS SK
43:22.260190
+2:26.14500
78.2p
17
Filip Berglund
Ulricehamns IF
43:30.260920
+2:33.15230
78.0p
18
Edvin Schön
Storvreta IK
43:33.261270
+2:36.15580
77.9p
19
Marcus Nilsson
Hägglunds Ski Team SK
43:36.261520
+2:39.15830
77.8p
20
Rikard Sjödin
Matfors SK
43:42.262140
+2:45.16450
77.7p
21
Eskil Peterson
Borås GIF
43:44.262310
+2:47.16620
77.6p
22
Axel Eriksson
Stora Tuna IK SK
43:57.263620
+3:00.17930
77.3p
23
Benjamin Edman
IFK Umeå
44:00.263940
+3:03.18250
77.2p
24
Tomas Holmgren
Matfors SK
44:02.264110
+3:05.18420
77.2p
25
David Palmgren
Bergeforsens SK
44:03.264250
+3:06.18560
77.1p
26
Elias Redman
Östersunds SK
44:14.265380
+3:17.19690
76.8p
27
Oskar Höglund
Sollefteå Skidor IF
44:18.265740
+3:21.20050
76.7p
28
Elias Malm
Täfteå IK
44:21.266080
+3:24.20390
76.6p
29
Bosse Lövgren
Falu IK
44:30.266950
+3:33.21260
76.4p
30
Elias Jannok
Gellivare Skidallians IK
44:38.267740
+3:41.22050
76.2p
31
Olle Långberg
Hudiksvalls IF
44:40.267900
+3:43.22210
76.2p
32
Olle Börjesson
Vreta Skid o Mk
44:44.268300
+3:47.22610
76.1p
33
Axel Sandberg
OK Landehof
44:57.269610
+4:00.23920
75.8p
34
Isak Andersson Lind
IFK Umeå
45:07.270600
+4:10.24910
75.5p
35
Nikolaj Riekkola
Luleå Gjutarens IF
45:11.271010
+4:14.25320
75.4p
36
Wilhelm Sterner
Täby IS SK
45:13.271290
+4:17.25600
75.4p
37
Axel Mäkinen
Högbo GIF
45:15.271440
+4:18.25750
75.3p
38
Joel Nilsson
IFK Umeå
45:18.271780
+4:21.26090
75.2p
39
Alfons Wedin
Garphyttans IF
45:19.271820
+4:22.26130
75.2p
40
Hugo Granström
Funäsdalens IF
45:20.271980
+4:23.26290
75.2p
41
Erik Franzén
Borås SK
45:22.272100
+4:25.26410
75.2p
42
Axel Gunneriusson
Östersunds SK
45:41.274020
+4:44.28330
74.7p
43
Otto Timby
Täfteå IK
45:43.274250
+4:46.28560
74.6p
44
Adam Dahlgren
Ulricehamns IF
45:49.274800
+4:52.29110
74.5p
45
Carl Sternander
Vreta Skid o Mk
45:49.274850
+4:52.29160
74.5p
46
Nils Borin
Östersunds SK
45:53.275250
+4:56.29560
74.4p
47
Alexander Lodin
Tunafors SK
46:04.276340
+5:07.30650
74.1p
48
Elias Bengtsson
Tynderö IK
46:09.276870
+5:12.31180
74.0p
49
Hampus Bergkvist
Matfors SK
46:28.278790
+5:32.33100
73.6p
50
Axel Broms
IF Hallby SOK
46:38.279770
+5:41.34080
73.3p
51
Björn Rönnestrand
Ås IF
46:39.279810
+5:42.34120
73.3p
52
Elliot Åkesson
IF Hallby SOK
46:41.280030
+5:44.34340
73.3p
53
Hjalmar Wilhelmsson
Filipstads SF
46:43.280290
+5:47.34600
73.2p
54
Axel Arnesson
Ås IF
46:53.281290
+5:57.35600
73.0p
55
Leo Eriksson
Östersunds SK
46:56.281590
+6:00.35900
72.9p
56
Elof Karlsson
IFK Umeå
46:58.281750
+6:01.36060
72.9p
57
Viktor Norberg
Falu IK
47:09.282880
+6:12.37190
72.6p
58
Ludvig Millestu
Utrikes SK
47:12.283170
+6:15.37480
72.6p
59
Anton Sternander
Vreta Skid o Mk
47:15.283460
+6:18.37770
72.5p
60
Hampus Widebo
IFK Umeå
47:16.283550
+6:19.37860
72.5p
61
Melvin Törshagen
Granbergsdals IF
47:17.283600
+6:20.37910
72.5p
62
Martin Lundholm
Luleå Gjutarens IF
47:17.283690
+6:21.38000
72.4p
63
Love Däldehög
Hudiksvalls IF
47:21.284010
+6:24.38320
72.4p
64
Axel Eriksson
Myssjö-Ovikens IF
47:27.284670
+6:30.38980
72.2p
65
Helmer Jöhnemark
Stora Tuna IK SK
47:56.287580
+6:59.41890
71.6p
66
Albin Berglund
Hemmingsmarks IF
48:00.287930
+7:03.42240
71.5p
67
Simon Andersson Forsså
Högbo GIF
48:05.288400
+7:08.42710
71.4p
68
Linus Pettersson
Sollefteå Skidor IF
48:11.289010
+7:14.43320
71.3p
69
Leo Karlöf
Täby IS SK
48:18.289770
+7:21.44080
71.1p
70
Per Boberg
Duveds IF
48:42.292150
+7:45.46460
70.6p
71
Lukas Walther
Matfors SK
49:13.295230
+8:16.49540
69.9p
72
Ruben Tholander
Sundbybergs IK
49:22.296100
+8:25.50410
69.7p
73
Alfred Derke
Sya SK
50:27.302610
+9:30.56920
68.4p
74
Allan Wahlström
Bålsta SK
50:38.303780
+9:41.58090
68.2p
75
Melker Lindgren
Täfteå IK
51:00.305960
+10:03.60270
67.7p
76
Andreas Ersson
Jättendals IF
51:09.306890
+10:13.61200
67.5p
77
Jonathan Hedberg
Sunne SLF
51:10.306980
+10:13.61290
67.5p
78
Linus Grundström
Täfteå IK
51:11.307020
+10:14.61330
67.5p
79
Linus Nilsson
Åmåls OK
51:17.307650
+10:20.61960
67.4p
80
Erik Callmer
Björnstorps IF
51:17.307680
+10:20.61990
67.4p
81
Marcus Vuorela
Föreningen IKJ Haninge
51:28.308760
+10:31.63070
67.2p
82
Linus Antonsen
Sävast Ski Team IF
51:56.311500
+10:59.65810
66.6p
83
Hugo Fryxell
Täby IS SK
52:01.312070
+11:04.66380
66.5p
84
Jesper Schouten
Vreta Skid o Mk
52:24.314350
+11:27.68660
66.1p
85
Ludvig Wibom
Mälarö SOK
53:16.319500
+12:19.73810
65.2p
86
Jonathan Quick
Falköpings AIK SK
53:49.322820
+12:52.77130
64.5p
87
Ceasar Helmersson-kareld
Kvarnsvedens GOIF SK
54:04.324350
+13:07.78660
64.3p
88
Elias Nyqvist
OK Landehof
54:51.329050
+13:54.83360
63.4p
89
Alexander Macdonald-larsson
Garphyttans IF
55:33.333210
+14:36.87520
62.7p
-
Matteus Hallqvist
Storvreta IK
23:59:57.8639600
-
Anton Grahn
IFK Mora SK
23:59:58.8639700
-
Jonathan Lindberg
IFK Mora SK
23:59:58.8639700
-
Simon Nordlander
Stockviks SF
23:59:58.8639700
-
Simon Claesson
Ulricehamns IF
23:59:58.8639700
-
Axel Palm
Falu IK
23:59:58.8639700
-
Filip Sundin
Grava SK
23:59:58.8639700
-
Hugo Ström
Dala-Järna IK
23:59:58.8639700
-
Lukas Ejvinsson
Matfors SK
23:59:58.8639700
-
Oskar Karlberg
Siljansnäs Skid & Löparklubb
23:59:58.8639700
-
Melwin Bång
Östersunds SK
23:59:58.8639700
-
Albin Hannemann
Hägglunds Ski Team SK
23:59:58.8639700
-
Erik Byström
Vårby IK
23:59:58.8639700
-
Axel Svensson
Sundbybergs IK
23:59:59.8639800
-
Anton Ökvist
Ersnäs IF
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)