Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
JSM 2022 Masstart
2022-03-09
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
D 18
10km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Nora Bråmer
IFK Mora SK
29:53.179260
73.3p
2
Evelina Crüsell
Skellefteå SK
30:10.180940
+16.1580
72.6p
3
Malin Oskarsson
IFK Mora SK
30:36.183570
+43.4210
71.6p
4
Alva Isaksson
Sävast Ski Team IF
31:07.186640
+1:13.7280
70.4p
5
Sofia Pedersen
Järpens SK
31:07.186680
+1:14.7320
70.3p
6
Jonna Persson Kjellgren
Järpens SK
31:17.187630
+1:23.8270
70.0p
7
Mira Göransson
Äspereds IF
31:19.187810
+1:25.8450
69.9p
8
Ebba Holmgren
Arjeplogs SK
31:19.187850
+1:25.8490
69.9p
9
Diana Söderberg
Kalix SK
31:20.187910
+1:26.8550
69.9p
10
Nora Wallenius
IFK Umeå
31:31.189060
+1:38.9700
69.4p
11
Elin Näslund
Vårby IK
31:55.191440
+2:01.12080
68.6p
12
Lina Lantto
Gellivare Skidallians IK
31:56.191530
+2:02.12170
68.5p
13
Tova Andersson
Brovallens IF
31:56.191560
+2:03.12200
68.5p
14
Emilia Eriksson
Ulricehamns IF
32:25.194420
+2:31.15060
67.5p
15
Hanna Stenmark
Östersunds SK
32:34.195310
+2:40.15950
67.2p
16
Alva Ersson
IFK Mora SK
32:49.196830
+2:55.17470
66.6p
17
Linnea Björkman
IFK Mora SK
33:09.198830
+3:15.19470
66.0p
18
Lizzie Sonnefelt
Duveds IF
33:11.199000
+3:17.19640
65.9p
19
Clara Granljung
Kalix SK
33:16.199510
+3:22.20150
65.7p
20
Elsa Malmgren
Östersunds SK
33:16.199560
+3:23.20200
65.7p
21
Ella Hyttinen
IFK Hedemora SK
33:17.199690
+3:24.20330
65.7p
22
Elsa Carling
Falu IK
33:20.199900
+3:26.20540
65.6p
23
Ylva Sandström
Stockviks SF
33:28.200740
+3:34.21380
65.3p
24
Emma Bengtsson
Tranemo IF
33:30.200960
+3:37.21600
65.2p
25
Elin Morlind
Åsarna IK
33:33.201240
+3:39.21880
65.1p
26
Vera Vennberg
Sävast Ski Team IF
33:35.201490
+3:42.22130
65.1p
27
Irma Östberg
Åsarna IK
33:36.201550
+3:42.22190
65.0p
28
Pipar Maja Gruvris
Siljansnäs Skid & Löparklubb
33:38.201730
+3:44.22370
65.0p
29
Hanna Östberg
Domnarvets GOIF
33:55.203400
+4:01.24040
64.4p
30
Vilja Åkerlund
Skellefteå SK
33:58.203750
+4:04.24390
64.3p
31
Olivia Söderlind
IFK Kiruna
34:12.205170
+4:19.25810
63.9p
32
Kerstin Åberg
Järpens SK
34:21.206000
+4:27.26640
63.6p
33
Meija Peterson
Gillberga SK
34:22.206170
+4:29.26810
63.6p
34
Wilma Nilsson
Kalix SK
34:42.208110
+4:48.28750
62.9p
35
Emelie Olsson
Åmåls OK
34:45.208480
+4:52.29120
62.8p
36
Ida Abrahamson
Äspereds IF
34:48.208720
+4:54.29360
62.8p
37
Saga Östling
Bergeforsens SK
34:48.208730
+4:54.29370
62.8p
38
Wilma Gustafsson
IFK Hedemora SK
34:48.208740
+4:54.29380
62.8p
39
Nova-li Björnsdotter
Järpens SK
34:49.208830
+4:55.29470
62.7p
40
Tilde Josefsson
Täby IS SK
34:55.209470
+5:02.30110
62.5p
41
Elvira Nilsson
Sollefteå Skidor IF
35:03.210220
+5:09.30860
62.3p
42
Liv Persson
Sollefteå Skidor IF
35:08.210740
+5:14.31380
62.1p
43
Frida Lundgren
Filipstads SF
35:18.211760
+5:25.32400
61.8p
44
Cornelia Lingblom
IFK Sala
35:26.212530
+5:32.33170
61.6p
45
Ida Bervenstål
Granbergsdals IF
35:56.215500
+6:02.36140
60.7p
46
Philippa Lönnback
Storumans IK
35:58.215710
+6:04.36350
60.7p
47
Anna Backlund
Högbo GIF
36:02.216100
+6:08.36740
60.6p
48
Sofie Ettling
Finspångs SOK
36:10.216950
+6:16.37590
60.3p
49
Ebba Lindholm
Stockviks SF
36:19.217870
+6:26.38510
60.1p
50
Rebecka Rudholm
Skellefteå SK
36:28.218710
+6:34.39350
59.8p
51
Ines Lignell
Lucksta IF
36:33.219230
+6:39.39870
59.7p
52
Nelly Söderström
Malungs IF
36:47.220670
+6:54.41310
59.3p
53
Sanna Hörnell
Domnarvets GOIF
37:07.222690
+7:14.43330
58.7p
54
Klara Eriksson
Högbo GIF
37:08.222700
+7:14.43340
58.7p
55
Ida Bergfors
Matfors SK
37:28.224760
+7:35.45400
58.2p
56
Louise Hallander
SK Bore
37:31.225040
+7:37.45680
58.1p
57
Sofie Karlsson-holmer
IFK Mora SK
38:21.230090
+8:28.50730
56.8p
58
Ida Öjerskog
OK Landehof
38:22.230190
+8:29.50830
56.8p
59
Amanda Andersson
Tynderö IK
38:40.231950
+8:46.52590
56.4p
60
Felicia Lax
IF Hallby SOK
39:01.234080
+9:08.54720
55.8p
61
Wilma Karlsson
Östersunds SK
40:03.240290
+10:10.60930
54.4p
62
Julia Hagelberg-nordahl
Falu IK
40:23.242240
+10:29.62880
53.9p
63
Ronja Nilsson
Sollefteå Skidor IF
40:56.245550
+11:02.66190
53.2p
64
Isabell Engberg
Stockviks SF
41:56.251540
+12:02.72180
51.9p
65
Wilma Nilsson
Sollefteå Skidor IF
44:32.267110
+14:38.87750
48.8p
-
Maja Axelsson
OK Landehof
23:59:58.8639700
-
Lina Rydén
IFK Mora SK
23:59:58.8639700
-
Louise Wallin
IFK Mora SK
23:59:58.8639700
-
Louise Jonsson
Alnö SK
23:59:58.8639700
-
Ida Garfvè
IFK Mora SK
23:59:58.8639700
-
Maja Boberg
Duveds IF
23:59:58.8639700
-
Linnea Carlsson
Grava SK
23:59:58.8639700
-
Hedvig Lindqvist
IK Rex
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)