Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Västgötaloppet
2022-02-12
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21 Motion
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Christoffer Johansson
Ulricehamn
2:34:46.928560
54.0p
2
Peter Bengtsson
No Club
2:38:49.952860
+4:03.24200
52.4p
3
Marcus Ragnhem
Axa SC
2:40:34.963380
+5:48.34720
51.7p
4
Anders Hinn
Colting Borssén Triathlonklubb
2:44:44.988320
+9:57.59660
50.2p
5
Anton Magnusson
Hestra SSK
2:47:01.1002090
+12:15.73430
49.4p
6
Stefan Ehnvall
Axa SC
2:47:05.1002410
+12:18.73750
49.4p
7
Axel Ramhult
IK Ymer
2:47:27.1004680
+12:41.76020
49.3p
8
Magnus Samuelsson
OK Landehof
2:52:31.1035050
+17:44.106390
47.6p
9
Ludvig Ramhult
IK Ymer
2:53:11.1039080
+18:25.110420
47.4p
10
Henrik Ramhult
IK Ymer
2:53:13.1039240
+18:26.110580
47.4p
11
Peter Johansson
Brämhult
2:54:25.1046470
+19:39.117810
47.0p
12
Conny Bergsteinsson
Åkarp
2:57:22.1064170
+22:36.135510
46.1p
13
Staffan Lundholm
Perstorp AB IF
2:57:29.1064810
+22:42.136150
46.1p
14
Emil Hedlund
SK Hylte
2:59:46.1078500
+24:59.149840
45.4p
15
Erik Skoting
Axa SC
3:00:53.1085210
+26:06.156550
45.1p
16
Christian Agebratt
Borås
3:01:12.1087180
+26:26.158520
45.0p
17
Rikard Hallgren
Norrahammar
3:03:12.1099130
+28:25.170470
44.5p
18
Mikael Svensson
No Club
3:03:48.1102710
+29:01.174050
44.3p
19
Carl Beckman
Umara SC
3:05:39.1113820
+30:52.185160
43.8p
20
Simon Dahlin
Axa SC
3:05:39.1113820
+30:52.185160
43.8p
21
Carl Molin
Axa SC
3:05:43.1114220
+30:56.185560
43.8p
22
Marcus Sahlberg
Ölmstads IS
3:05:53.1115260
+31:07.186600
43.8p
23
Gustav Nädele
Ulricehamns IF
3:06:33.1119250
+31:46.190590
43.6p
24
Jesper Blom
Tidaholm
3:07:03.1122290
+32:17.193630
43.4p
25
Martin Mjälgård
Blidsberg
3:08:31.1131090
+33:45.202430
43.1p
26
Axel Gunnarsson
Ätrans IF
3:10:34.1143310
+35:47.214650
42.5p
27
Fredrik Brunbäck
Mölndal
3:10:48.1144750
+36:01.216090
42.5p
28
Henric Petersson
Karlslunds IF SF
3:10:58.1145740
+36:11.217080
42.4p
29
Jonatan Nordh
Axa SC
3:11:33.1149250
+36:46.220590
42.3p
30
Marcus Norrman
Halmstad
3:12:01.1152000
+37:14.223340
42.2p
31
Jonatan Lund
OK Skogshjortarna
3:13:03.1158220
+38:16.229560
41.9p
32
Filip Wernerhag
GRIMSÅS
3:13:56.1163540
+39:09.234880
41.7p
33
Aksel Stenhamar
No Club
3:14:28.1166770
+39:42.238110
41.6p
34
Tony Nilsson Johansson
Axa SC
3:15:03.1170240
+40:16.241580
41.4p
35
Jonatan Emanuelsson
OK Kroppefjäll
3:15:49.1174870
+41:03.246210
41.3p
36
Magnus Karlsson
Lerums SOK
3:16:14.1177310
+41:27.248650
41.2p
37
Philip Carlsson
Snabba Skor IK
3:16:35.1179430
+41:48.250770
41.1p
38
Nicklas Lindqvist
IK Hakarpspojkarna
3:19:41.1198010
+44:54.269350
40.4p
39
Andreas Nemere
Borås
3:21:53.1211260
+47:07.282600
39.9p
40
Christofer Sjögren
Göteborg
3:21:53.1211260
+47:07.282600
39.9p
41
Magnus Eldelind
IK Stern
3:22:06.1212530
+47:19.283870
39.8p
42
Fredrik Hasselborg
IK Stern
3:22:48.1216700
+48:01.288040
39.7p
43
Per Christensson
Höör
3:23:11.1219010
+48:24.290350
39.6p
44
Per Andreasson
OK Kullingshof
3:23:28.1220770
+48:42.292110
39.5p
45
Joakim Källman
Herrljunga Skid o OL
3:25:19.1231880
+50:33.303220
39.1p
46
Marcus Larsson
Tvärreds IF
3:25:21.1232010
+50:34.303350
39.1p
47
Richard Fredriksson
Sävedalens AIK
3:25:22.1232180
+50:36.303520
39.1p
48
Daniel Dolff Blomberg
Axa SC
3:25:39.1233830
+50:52.305170
39.1p
49
Fredrik Öberg
Ulricehamn
3:26:24.1238350
+51:37.309690
38.9p
50
Anton Berg
Sockertoppen IF
3:26:35.1239420
+51:48.310760
38.9p
51
Andreas Hjalmarsson
Kungsäters IF
3:26:41.1240080
+51:55.311420
38.8p
52
Fredrik Sundin
OK Nackhe
3:26:47.1240620
+52:00.311960
38.8p
53
Jan-Olof Hermansson
IK Ymer
3:27:02.1242130
+52:15.313470
38.8p
54
Niklas Hermansson
SOK Knallen
3:28:32.1251120
+53:45.322460
38.5p
55
Tobias Magnusson
SOK 68
3:29:04.1254380
+54:18.325720
38.4p
56
Ludvig Larsson
SK Hylte
3:29:17.1255600
+54:30.326940
38.3p
57
Erik Malmqvist
Glumslöv
3:30:38.1263760
+55:52.335100
38.0p
58
Anders Ahlin
No Club
3:30:46.1264530
+55:59.335870
38.0p
59
Søren Kobbernagel
København SK
3:31:13.1267200
+56:26.338540
37.9p
60
Gustav Westeson
Öxabäcks Vinter-IK
3:31:38.1269750
+56:51.341090
37.8p
61
Jonas Lundin
Hestra IF
3:31:39.1269860
+56:53.341200
37.8p
62
Mattias Norin
Volvo IF
3:32:06.1272580
+57:20.343920
37.7p
63
Glenn Nissen
Höör
3:32:14.1273380
+57:28.344720
37.7p
64
Jakob Steinstö
Redvägs SK
3:32:44.1276330
+57:57.347670
37.6p
65
Stefan Pantzare
Preem IF
3:32:47.1276620
+58:00.347960
37.6p
66
Filiph Banck
Axa SC
3:33:12.1279120
+58:25.350460
37.5p
67
Fredrik Ljung
SOK Knallen
3:33:23.1280290
+58:37.351630
37.5p
68
Magnus Dahlström
Bovallstrands SK
3:33:37.1281610
+58:50.352950
37.4p
69
Ola Rydholm
Varberg
3:34:25.1286400
+59:38.357740
37.3p
70
Marcus Medin
Falköping
3:34:41.1288090
+59:55.359430
37.2p
71
Peter Persson
Axa SC
3:35:13.1291260
+1:00:27.362600
37.1p
72
Mikael Lundby
IK Stern
3:35:36.1293590
+1:00:50.364930
37.1p
73
Erik Johansson
Flatliners
3:36:01.1296000
+1:01:14.367340
37.0p
74
Ole Jørgensen
Holte Ski
3:38:51.1313050
+1:04:04.384390
36.5p
75
Roger Bredberg
SOK Knallen
3:39:29.1316800
+1:04:42.388140
36.3p
76
Anders Eriksson Modin
Malmö
3:40:30.1322930
+1:05:43.394270
36.2p
77
Daniel Svensson
Borås
3:40:49.1324850
+1:06:02.396190
36.1p
78
Börje Pålsson
Uddevalla SK
3:41:04.1326340
+1:06:17.397680
36.1p
79
Andreas Käll
Göteborg
3:41:36.1329520
+1:06:49.400860
36.0p
80
Peter Jacobsson
Göteborgs SK
3:42:46.1336560
+1:08:00.407900
35.7p
81
Carl-henrik Nordfeldt
Göteborg
3:44:25.1346470
+1:09:39.417810
35.5p
82
Daniel Olsson
Borås SK
3:45:42.1354110
+1:10:55.425450
35.2p
83
Oliver Bolin
Ulricehamns IF
3:46:10.1356990
+1:11:24.428330
35.2p
84
Johan Helmrot
Marbäck
3:46:17.1357620
+1:11:30.428960
35.1p
85
Robert Klein
OK Landehof
3:46:22.1358100
+1:11:35.429440
35.1p
86
Olof Aldin
IF Ski Team Skåne
3:47:09.1362840
+1:12:22.434180
35.0p
87
Johan Stigson
Göteborg
3:48:02.1368170
+1:13:16.439510
34.8p
88
Marcus Gustafsson
Brattås Ck
3:48:23.1370240
+1:13:36.441580
34.8p
89
Marcus Jarnefur
Bankeryds Skid o Mk
3:49:07.1374670
+1:14:21.446010
34.7p
90
Anders Olsson
Uddevalla SK
3:50:36.1383590
+1:15:50.454930
34.4p
91
Stefan Hackström
Sya SK
3:51:32.1389130
+1:16:45.460470
34.3p
92
Joakim Stenman
Göteborg
3:52:28.1394720
+1:17:41.466060
34.1p
93
Stefan Johansson
Växjö
3:52:34.1395350
+1:17:47.466690
34.1p
94
Anders Persson
OK Landehof
3:53:10.1398900
+1:18:23.470240
34.0p
95
Fredrik Richter
IF Hallby SOK
3:54:07.1404690
+1:19:21.476030
33.8p
96
Johan Hagberg
Borås
3:54:42.1408140
+1:19:55.479480
33.7p
97
Mikael Millegård
SK Hylte
3:55:43.1414290
+1:20:57.485630
33.6p
98
Christian Strömberg
No Club
3:55:59.1415840
+1:21:12.487180
33.5p
99
Patrik Molin
Göteborg
3:56:20.1417970
+1:21:34.489310
33.5p
100
Marcin FIJOLEK
Gränums IF
3:57:23.1424230
+1:22:36.495570
33.3p
101
Daniel Lundahl
Axa SC
3:57:35.1425450
+1:22:48.496790
33.3p
102
Hampus Lake
Stockholm
3:57:58.1427730
+1:23:11.499070
33.2p
103
Björn Olsson
No Club
3:58:50.1432980
+1:24:04.504320
33.1p
104
Jon Montan
SK Hylte
3:59:17.1435680
+1:24:31.507020
33.0p
105
Patrik Thorvaldsson
Mölndal
3:59:52.1439190
+1:25:06.510530
33.0p
106
Erika Thorvaldsson
Göteborg
3:59:53.1439220
+1:25:06.510560
33.0p
107
Viktor Johnsson
Fritsla
4:03:37.1461660
+1:28:51.533000
32.4p
108
Henrik Julander
Hestra IF
4:05:13.1471250
+1:30:26.542590
32.2p
109
Michael Rönnberg
Sockertoppen IF
4:07:02.1482170
+1:32:16.553510
31.9p
110
Stephan Schneider
No Club
4:07:36.1485520
+1:32:49.556860
31.8p
111
Fredrik Dalengård
Flatliners
4:07:39.1485890
+1:32:53.557230
31.8p
112
Emil Bäck
Trollhättans SOK
4:08:45.1492420
+1:33:58.563760
31.7p
113
Mikkel Sloth Wismann
Holte Ski
4:09:11.1495000
+1:34:24.566340
31.6p
114
Tobias Celén
IK Stern
4:10:23.1502290
+1:35:37.573630
31.4p
115
Daniel Ottehall
Nässjö SF
4:10:38.1503740
+1:35:51.575080
31.4p
116
Jan Petersen
Holte Ski
4:10:52.1505100
+1:36:05.576440
31.4p
117
Fredrik Larsson
Dalby
4:11:17.1507600
+1:36:30.578940
31.3p
118
Lars Gäfvert
Borås
4:12:55.1517400
+1:38:08.588740
31.1p
119
Stefan Petersson
Björnstorps IF
4:13:37.1521680
+1:38:51.593020
31.0p
120
Patrik Edinge
Nyköpings OK
4:13:59.1523810
+1:39:12.595150
31.0p
121
John Eriksson
Göteborg
4:14:18.1525740
+1:39:31.597080
30.9p
122
Andreas Markström
Bureå IF
4:14:24.1526300
+1:39:37.597640
30.9p
123
Peter Wiklund
IFK Helsingborg
4:18:02.1548190
+1:43:16.619530
30.4p
124
Anders Krok
Bollebygd
4:19:01.1554030
+1:44:14.625370
30.3p
125
Sven Henriksson
Jutabo
4:20:36.1563570
+1:45:50.634910
30.1p
126
Greg Lech
Linköping
4:22:14.1573380
+1:47:28.644720
29.9p
127
Andreas Voss
Fritsla Vik
4:22:48.1576710
+1:48:01.648050
29.8p
128
Dennis Hasselgren
SKEGRIE
4:23:15.1579400
+1:48:28.650740
29.8p
129
Mattias Pettersson
Brattås Ck
4:27:09.1602860
+1:52:23.674200
29.3p
130
Brian Tolvstein
Holte Ski
4:30:53.1625260
+1:56:07.696600
28.9p
131
Torgny Sjöstedt
Göteborg
4:32:05.1632430
+1:57:18.703770
28.7p
132
Christoffer Lundgren
Hestra IF
4:32:46.1636570
+1:58:00.707910
28.6p
133
Daniel Carlsson
Axa SC
4:33:17.1639620
+1:58:30.710960
28.6p
134
Jack Vjekoslav Martinovic
IK Stern
4:33:43.1642250
+1:58:56.713590
28.5p
135
Dan Olsson
Team Triathlon o Multisport Club
4:35:46.1654510
+2:00:59.725850
28.3p
136
Robin Hammar
OK Kroppefjäll
4:42:24.1694340
+2:07:37.765680
27.6p
-
Niklas Quvang
Snabba Skor IK
23:59:58.8639700
-
Jörgen Edinge
Tormestorps IF
23:59:58.8639700
-
Dan Nordlöf
A4 IF
23:59:58.8639700
-
Per-owe Karlsson
Munkedals SOK
23:59:58.8639700
-
Magnus Millberg
Hestra SSK
23:59:58.8639700
-
Per-anders Altzar
IF Rigor
23:59:58.8639700
-
Daniel Lind
No Club
23:59:58.8639700
-
Fredrik Åkesson
Axa SC
23:59:58.8639700
-
Berne Fridell
Landsbro IF SK
23:59:58.8639700
-
Rasmus Jonsson
Mölndal
23:59:58.8639700
-
Marcus Sevén
Bankeryds Skid o Mk
23:59:58.8639700
-
Toni Danielsen
IK Stern
23:59:58.8639700
-
Hans Christian Holm
København SK
23:59:58.8639700
-
Patrik Wesser
Stockholm
23:59:58.8639700
-
Mikael Bergstedt
Sätila SK
23:59:58.8639700
-
Jens Nielsen
IF Hallby SOK
23:59:58.8639700
-
Conny Nicander
Volvo IF
23:59:58.8639700
-
Tomas Andreasson
IK Stern
23:59:58.8639700
-
Thomas Borne
IK Stern
23:59:58.8639700
-
Filip Roos
Axa SC
23:59:58.8639700
-
Sonny Sunesson
SK Stimmet
23:59:58.8639700
-
Åke Larsson
Anderstorps OK
23:59:58.8639700
-
Tobias Zackrisson
Bankeryds Skid o Mk
23:59:58.8639700
-
Peter Lund
OK Skogshjortarna
23:59:58.8639700
-
Niklas Ryrbo
Hindås SK
23:59:58.8639700
-
Håkan Dellaford
Veberöd
23:59:59.8639800
-
Mathias Arnbert
Västra Frölunda
23:59:59.8639800
-
Peter Ellerström
Landvetter
23:59:59.8639800
-
Carsten Wredstrøm
Danmark
23:59:59.8639800
-
Björn Johansson
Laholm
23:59:59.8639800
-
Thomas Larsson
SK Fika
23:59:59.8639800
-
Oskar Persson
OK Landehof
23:59:59.8639800
-
Carlos Fragoso
Vindrarps SK
23:59:59.8639800
-
Jens Groenbek
No Club
23:59:59.8639800
-
Pontus Blom
Kungsbacka
23:59:59.8639800
-
Peter Lysell
Landehof
23:59:59.8639800
-
Göran Karlsson
Tranemo IF
23:59:59.8639800
-
Anders Lundin
Råå
23:59:59.8639800
-
Hans Sannholm
Borås SK
23:59:59.8639800
-
Martin Hof Carlweitz
Ale
23:59:59.8639800
-
Andreas Vik
No Club
23:59:59.8639800
-
Karl-oskar Lindblad Ekström
ASK Växjö
23:59:59.8639800
-
Johan Åsedahl
Axa SC
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)