Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Vreta Ski Maraton
2022-02-19
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Markus Jönsson
Tranemo IF
1:52:20.673900
80.2p
2
Jakob Tellsén
SK Bore
1:54:11.685020
+1:51.11020
78.9p
3
Joakim Olsson
Hällbybrunns IF
1:59:00.713970
+6:40.39970
75.7p
4
Olof Persson
IK Nocout.se
1:59:44.718360
+7:24.44360
75.2p
5
Jakob Mörhed
Vaggeryds SOK
2:02:47.736630
+10:27.62630
73.3p
6
Fredrik Gustafsson
Strängnäs SK
2:03:21.740050
+11:01.66050
73.0p
7
Lars Gabrielsson
Dalstorps IF
2:04:06.744500
+11:46.70500
72.6p
8
Henrik Danielsson
Sya SK
2:04:53.749240
+12:33.75240
72.1p
9
Oskar Grangert
IK Nocout.se
2:08:25.770450
+16:05.96450
70.1p
10
Stellan Lindgren
Stockholms RK
2:10:03.780270
+17:43.106270
69.2p
11
Tomas Hagström
Sya SK
2:10:12.781150
+17:52.107150
69.2p
12
Björn Åberg
Sya SK
2:10:15.781400
+17:55.107400
69.1p
13
Mattias Alvarsson
IK Nocout.se
2:10:19.781800
+17:59.107800
69.1p
14
Mikael Skidor Larsson
Hällbybrunns IF
2:13:27.800600
+21:07.126600
67.5p
15
Oskar Leinonen
OK Kolmården
2:14:37.807670
+22:17.133670
66.9p
16
Hg Arvidsson
Sya SK
2:16:11.817060
+23:51.143060
66.1p
17
Mathias Rinaldo
Kisa SK
2:16:22.818190
+24:02.144190
66.0p
18
Henrik Zenob
Linköpings SK
2:18:41.832030
+26:21.158030
64.9p
19
Niklas Korall
Boxholm-Ekeby SK
2:18:44.832350
+26:24.158350
64.9p
20
Tommy Holgersson
Forssa IK
2:20:25.842450
+28:05.168450
64.1p
21
Johan Bahlner
Norrköping
2:25:38.873710
+33:18.199710
61.8p
22
Patrik Molander
Vreta Skid o Mk
2:26:11.877060
+33:51.203060
61.6p
23
Fredrik Schollin-Borg
Broby GOIF
2:26:54.881320
+34:34.207320
61.3p
24
Tobias Lindroos
Folksamkamraterna
2:27:07.882690
+34:47.208690
61.2p
25
Markus Alfredsson
Åtvidabergs IF
2:27:50.886990
+35:30.212990
60.9p
26
Martin Johansson
Gamleby OK
2:31:12.907120
+38:52.233120
59.6p
27
Håkan Rindegren
IK Nocout.se
2:33:39.921860
+41:19.247860
58.6p
28
David Skogström
Finnskogarnas SK
2:33:51.923010
+41:31.249010
58.5p
29
Ola Eriksson
Karlslunds IF SF
2:33:53.923220
+41:33.249220
58.5p
30
Axel Andersson
Borensbergs IF SK
2:34:40.927910
+42:20.253910
58.2p
31
Andreas Eriksson
Regna IF
2:35:06.930520
+42:46.256520
58.1p
32
Per Lundqvist
Linköpings SK
2:39:30.956950
+47:10.282950
56.5p
33
Fredrik Kindstrand
Axa SC
2:39:56.959580
+47:36.285580
56.3p
34
Oskar Boberg
IF Hallby SOK
2:40:18.961710
+47:58.287710
56.2p
35
Anders Rinstad
Västervik
2:40:52.965150
+48:32.291150
56.0p
36
Henrik Askåsen
Västerviks OK
2:48:28.1010750
+56:08.336750
53.5p
37
Tomas Byström
Mellansel IF
2:48:46.1012540
+56:26.338540
53.4p
38
Bertil Hult
Vreta Skid o Mk
2:49:33.1017240
+57:13.343240
53.1p
39
Marcus Antonsson
IK Stern
2:50:32.1023160
+58:12.349160
52.8p
40
Marcus Pahlmgren
IFK Mora SK
2:50:49.1024860
+58:29.350860
52.7p
41
Daniel Vårdstedt
Sya SK
2:51:06.1026560
+58:46.352560
52.6p
42
Erik Strid
Österfärnebo IF
2:53:34.1041350
+1:01:14.367350
51.9p
43
Robert Hjelm
Hultsfreds Lk
2:54:31.1047080
+1:02:11.373080
51.6p
44
Jonas Mörhed
Vaggeryds SOK
2:58:47.1072690
+1:06:27.398690
50.4p
45
Jimmy Widfeldt
Kimstad GOIF
3:03:45.1102440
+1:11:25.428440
49.0p
46
Sune Asp
Nyköpings OK
3:08:10.1128980
+1:15:50.454980
47.9p
47
Mårten Adolfsson
OSI/Team Norgeshus
3:09:21.1136000
+1:17:01.462000
47.6p
48
Lars Lindqvist
Föreningen IKJ Haninge
3:09:58.1139730
+1:17:38.465730
47.4p
49
Jonas Larsson
Godegårds SK
3:18:44.1192320
+1:26:24.518320
45.3p
50
Mark Garrett
Linköpings SK
3:24:56.1229530
+1:32:36.555530
43.9p
51
Stefan Lindh
SOL Tranås
3:49:00.1373940
+1:56:40.699940
39.3p
52
Stefan Bjärkefur
Hybo AIK
3:57:29.1424800
+2:05:09.750800
37.9p
53
Svante Arvedahl
Järfälla SK
4:04:08.1464750
+2:11:48.790750
36.9p