Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Skräddarbacken downhill
2022-02-12
INFO
RESULTAT
KARTA
Visa ihopslagen resultatlista
Visa deltider
D 10
1km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Maja Lundberg
Falu IK
2:45.16400
2
Minna Sjögren
Falu IK
3:04.18300
+19.1800
3
Nike Karlsson
IFK Mora SK
3:06.18500
+21.2000
4
Emma Wedholm
Falu IK
3:13.19200
+28.2700
5
Stella Ribjer
Falu IK
3:14.19300
+29.2800
6
Anna Lindström
Föreningen IKJ Haninge
3:17.19600
+32.3100
6
Estrid Tuvall
Falu IK
3:17.19600
+32.3100
8
Stina Norgren
Domnarvets GOIF
3:21.20000
+36.3500
9
Hilda Elfving
Domnarvets GOIF
3:25.20400
+40.3900
10
My Simas
IFK Hedemora SK
3:29.20800
+44.4300
11
Majken Wikar
Domnarvets GOIF
3:34.21300
+49.4800
12
Agnes Eliasson
Bjursås IK
3:36.21500
+51.5000
13
Norah Hellman
SK Leksand
3:38.21700
+53.5200
14
Signe Montelius Risberg
Falu IK
3:40.21900
+55.5400
15
Alva Aldin
Stora Tuna IK SK
3:41.22000
+56.5500
16
Kerstin Norgren
Domnarvets GOIF
3:52.23100
+1:07.6600
17
Virve Olsson
Stora Tuna IK SK
4:04.24300
+1:19.7800
18
Signe Mattsson
Domnarvets GOIF
4:05.24400
+1:20.7900
19
Greta Malmström
SK Bore
4:13.25200
+1:28.8700
20
Charlize Rydqvist
Älvdalens IF SK
4:20.25900
+1:35.9400
21
Emmy Östberg
Domnarvets GOIF
4:22.26100
+1:37.9600
22
Liv Eklund
Domnarvets GOIF
4:58.29700
+2:13.13200
D 12
1km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Lisen Nygård
Falu IK
2:36.15500
2
Lilly Bjuredal
Sälens IF
2:42.16100
+6.500
2
Anja Nordenström
Domnarvets GOIF
2:42.16100
+6.500
4
Tuva Eliasson
Bjursås IK
2:47.16600
+11.1000
5
Wilda Rydqvist
Älvdalens IF SK
2:48.16700
+12.1100
6
Emma Lindström
Föreningen IKJ Haninge
2:50.16900
+14.1300
7
Embla Tuvall
Falu IK
2:53.17200
+17.1600
8
Edith Eriksson
SK Leksand
2:54.17300
+18.1700
8
Wilma Hermansson
IFK Mora SK
2:54.17300
+18.1700
10
Silje Skärhem
Domnarvets GOIF
2:55.17400
+19.1800
11
Mimmi Åkerlund
Sälens IF
2:57.17600
+21.2000
12
Linnéa Hjortvall
Domnarvets GOIF
3:00.17900
+24.2300
13
Minna Nyström
Älvdalens IF SK
3:01.18000
+25.2400
14
Tilde Bolinder
Falu IK
3:08.18700
+32.3100
14
Alva Jäderberg
SK Leksand
3:08.18700
+32.3100
14
Liv Runeborg
IFK Mora SK
3:08.18700
+32.3100
17
Saga Bjurell
Domnarvets GOIF
3:09.18800
+33.3200
18
Stella Lindåse Hägg
Stora Tuna IK SK
3:10.18900
+34.3300
19
Elsa Runeborg
IFK Mora SK
3:11.19000
+35.3400
20
Isabella Mårtenson
SK Leksand
3:15.19400
+39.3800
21
Majken Karlsson
Stora Tuna IK SK
3:32.21100
+56.5500
D 14
1km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Vera Myhlback
Falu IK
2:15.13400
2
Kerstin LÖVGREN
Falu IK
2:23.14200
+8.700
3
Noomi Zeffer
Mälarö SOK
2:26.14500
+11.1000
4
Agnes Andersson
IFK Hedemora SK
2:30.14900
+15.1400
5
Dinah Handeland
IFK Hedemora SK
2:31.15000
+16.1500
6
Filippa Karlsson
IFK Mora SK
2:32.15100
+17.1600
7
Agnes Liss Berglund
Korsnäs IF SK
2:33.15200
+18.1700
8
Ellen Björklund
IFK Hedemora SK
2:34.15300
+19.1800
9
Emma Norling
Domnarvets GOIF
2:41.16000
+26.2500
10
Elsa Elf Boberg
Falu IK
2:46.16500
+31.3000
11
Alice Morelius
IFK Hedemora SK
2:48.16700
+33.3200
12
Natalie Norén
Malungs IF
2:52.17100
+37.3600
13
Tove Mattsson
Domnarvets GOIF
2:57.17600
+42.4100
14
Nora Aldin
Stora Tuna IK SK
3:04.18300
+49.4800
D 16
1km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Ida Zeffer
Mälarö SOK
2:22.14100
2
Lova Masapärs
Malungs IF
2:25.14400
+3.200
3
Tove Norgren
Domnarvets GOIF
2:26.14500
+4.300
4
Wilma Hellqvist
Källbottens IK
2:28.14700
+6.500
5
Anine Karlsson
IFK Mora SK
2:33.15200
+11.1000
6
Lovisa Björklund
Bjursås IK
2:39.15800
+17.1600
7
Saga Boberg
Falu IK
2:49.16800
+27.2600
H 10
1km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Alfred Granath
Gagnefs IF
2:40.15900
2
Ville Berglund Aune
Tierps IF
2:53.17200
+13.1200
3
Sixten Vestin
Domnarvets GOIF
2:56.17500
+16.1500
4
Arvid Stenman
Falu IK
3:01.18000
+21.2000
5
Isak Åkerman
IFK Hedemora SK
3:05.18400
+25.2400
6
Axel Malmström
SK Bore
3:22.20100
+42.4100
7
Bosse Bäck
SK Leksand
3:51.23000
+1:11.7000
8
Elton Bergenström
Domnarvets GOIF
4:14.25300
+1:34.9300
9
Robin Bolinder
Falu IK
5:02.30100
+2:22.14100
10
Leonard Hörnell Öhlund
SWE
5:47.34600
+3:07.18600
H 12
1km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Anton Nilsson
Domnarvets GOIF
2:20.13900
2
Adam Vetterskog
Norrbärke SK
2:25.14400
+5.400
3
Tom Zeffer
Mälarö SOK
2:29.14800
+9.800
4
Henry Hellman
SK Leksand
2:32.15100
+12.1100
5
Emil Johansson
IK Stern
2:33.15200
+13.1200
6
Max Enhörning
Falu IK
2:37.15600
+17.1600
7
Arvid Eriksson
Stora Tuna IK SK
2:40.15900
+20.1900
8
Oskar Kullman
Stora Tuna IK SK
2:42.16100
+22.2100
9
Arvid Söderberg
Domnarvets GOIF
2:45.16400
+25.2400
10
Axel Stolt
SK Leksand
2:47.16600
+27.2600
11
Melker Sundström
SK Leksand
2:51.17000
+31.3000
12
Max Islén
Falu IK
2:52.17100
+32.3100
13
Pelle Bärwolf
Domnarvets GOIF
2:58.17700
+38.3700
14
Levi Haanaes
Falu IK
3:02.18100
+42.4100
15
Ivar Söderberg
Domnarvets GOIF
3:06.18500
+46.4500
16
Helmer Styffe
Domnarvets GOIF
3:11.19000
+51.5000
17
William Björkman
Domnarvets GOIF
3:12.19100
+52.5100
H 14
1km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Viktor Kullman
Stora Tuna IK SK
2:07.12600
2
Gustav Norberg
Kvarnsvedens GOIF SK
2:14.13300
+7.600
3
Aron Hyttinen
IFK Hedemora SK
2:17.13600
+10.900
4
Arvid Björklund
Korsnäs IF SK
2:20.13900
+13.1200
5
Olle Johansson
IK Stern
2:22.14100
+15.1400
6
Malte Dag Åkerlund
Sälens IF
2:24.14300
+17.1600
7
Erik Nordahl
Domnarvets GOIF
2:29.14800
+22.2100
8
Hugo Claesson
Stora Tuna IK SK
2:33.15200
+26.2500
9
Edvin Panicker Fredriksson
Domnarvets GOIF
2:37.15600
+30.2900
10
Zaakris Haanes
Falu IK
2:39.15800
+32.3100
11
Elias Landh
Falu IK
2:42.16100
+35.3400
12
Albin Östberg
Domnarvets GOIF
2:55.17400
+48.4700
H 16
1km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Jacob Carlsson
Stora Tuna IK SK
2:02.12100
2
Melvin Löfgren
Falu IK
2:04.12300
+2.100
3
Axel Eriksson
Stora Tuna IK SK
2:06.12500
+4.300
4
Ville Norling
Domnarvets GOIF
2:10.12900
+8.700
5
Vilgot Eriksson
SK Leksand
2:17.13600
+15.1400
6
Ceasar Helmersson-kareld
Kvarnsvedens GOIF SK
2:20.13900
+18.1700
7
Elias Wetterskog
Norrbärke SK
2:25.14400
+23.2200