Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Tour de Mösseberg 2022 Klockmaster Supersprint
2022-01-29
INFO
RESULTAT
KARTA
Visa ihopslagen resultatlista
Visa deltider
D 9
0.1km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Agnes Fryxell
Garphyttans IF
23.2220
2
Lydia Strand
Sävedalens AIK
23.2270
+0
3
Stina Östlund
Trollhättans SOK
24.2350
+1.30
4
Maja Kastanius
Ulricehamns IF
25.2410
+1.90
5
Maja Lillevars
IK Stern
28.2780
+5.460
6
Sigrid Fritzson
Ulricehamns IF
31.3030
+8.710
7
Elvira Johansson
Grava SK
37.3640
+14.1320
D 10
0.1km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Lina Hallin
Ulricehamns IF
21.2020
2
Moa Solsjö
IFK Skövde SK
21.2060
+0
3
Astrid Nilsson
Grava SK
23.2280
+2.160
4
Malin Östlund
Trollhättans SOK
24.2320
+3.200
5
Disa Lindgren
IK Stern
25.2490
+4.370
6
Amanda Jacobsson
IK Stern
28.2760
+7.640
D 11
0.1km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Ruth Strand
Sävedalens AIK
18.1710
2
Elsa Drakfors
Falköpings AIK SK
19.1850
+1.40
3
Lovis Reinholdsson
Ulricehamns IF
20.1980
+2.170
4
Ida Nilsson
Åmåls OK
22.2140
+4.330
5
Ingrid Åkerström
IFK Skövde SK
22.2160
+4.350
6
Sofia Sundquist
Grava SK
24.2350
+6.540
7
Freja Björklund
Ulricehamns IF
25.2440
+7.630
8
Sophie Werner
IK Stern
25.2460
+7.650
D 12
0.1km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Alice Peterson
Borås GIF
17.1690
2
Ellen Mohr
Borås SK
18.1740
+0
3
Elin Ingvarsson
Granbergsdals IF
19.1850
+1.60
4
Vilma Bergqvist
IFK Skövde SK
19.1850
+1.60
5
Moa Erlandsson
Tranemo IF
19.1880
+1.90
6
Klara Gustafsson
Grava SK
20.1910
+2.120
7
Vera Hultström
Tranemo IF
20.1990
+3.200
8
Nova Valtersson
Tranemo IF
21.2080
+3.290
9
Lovis Boij
Trollhättans SOK
22.2110
+4.320
10
Filippa Hult
Grava SK
22.2120
+4.330
11
Hanna Östlund
Trollhättans SOK
22.2160
+4.370
12
Tove Winbladh Liljesäter
Trollhättans SOK
25.2480
+7.690
13
Vera LILLEVARS
IK Stern
26.2540
+8.750
D 13
0.1km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Hanna Strand
Sävedalens AIK
16.1560
2
Ellen Johansson
Tranemo IF
17.1640
+0
3
Eira Olsson
Åmåls OK
18.1720
+1.60
4
Stella Björk
Borås SK
19.1800
+2.140
5
Alva Hallin
Ulricehamns IF
19.1840
+2.180
6
Alva Hedlund
Åmåls OK
19.1840
+2.180
7
Wilma Torkelsson
Tranemo IF
19.1860
+3.200
8
Jennifer Persson
Tidaholm SOK Sisu
21.2020
+4.360
9
Lova Pettersson
Tranemo IF
22.2100
+5.440
D 14
0.1km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Agnes Gustafsson
Åmåls OK
16.1570
2
Lisa Ahlrik
Tidaholm SOK Sisu
17.1600
+0
3
Mercedes Melbye
Årjängs IF
17.1650
+0
4
Maja Backlund
Borås GIF
17.1660
+0
5
Tova Österberg
Tidaholm SOK Sisu
17.1690
+1.20
6
Julia Holmström
Borås GIF
18.1730
+1.60
7
Maja Lundgren
Borås GIF
18.1750
+1.80
8
Liv Hammarberg
Sävedalens AIK
19.1800
+2.130
9
Ester Lindgren
Tranemo IF
19.1810
+2.140
10
Signe Lyckelid
Borås GIF
19.1820
+2.150
11
Andrea Bäckström
Tranemo IF
19.1840
+2.170
12
Olivia Gustafsson
Trollhättans SOK
19.1890
+3.220
13
Alice Ullerteg
IF Hallby SOK
20.1960
+3.290
14
Ebba Fryxell
Dala-Järna IK
20.1970
+4.300
Logga in för att slippa de här annonserna
D 15
0.1km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Alva Olsson
Åmåls OK
16.1530
2
Matilda Grahn
IF Hallby SOK
16.1580
+0
3
Maja Lax
IF Hallby SOK
17.1600
+0
3
Juni Rudström
Grava SK
17.1600
+0
5
Elsa Karlsson
Tranemo IF
17.1660
+1.30
6
Sofia Ingvarsson
Granbergsdals IF
18.1700
+1.70
6
Viola Gustafsson
Linköpings SK
18.1700
+1.70
8
Hanna Lidström
OK Landehof
18.1700
+1.70
9
Klara Alvarsson
IFK Skövde SK
18.1790
+2.160
D 16
0.1km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Nike Werner
IK Stern
15.1440
2
Kajsa Ekenberg
IK Stern
16.1530
+0
3
Vilma Högman
Ulricehamns IF
16.1570
+1.30
4
Tilda Eriksson
Filipstads SF
16.1580
+1.40
5
Alva Bengtsson
Tranemo IF
16.1590
+1.50
6
Ida Hammarberg
Sävedalens AIK
17.1630
+1.90
7
Ellen Berg
Granbergsdals IF
17.1630
+1.90
8
Beata Åkerström
IFK Skövde SK
17.1650
+2.110
9
Ingrid Skiöld
Borås SK
18.1720
+2.180
9
Amanda Kjellgren
Grava SK
18.1720
+2.180
11
Ebba Johansson
Borås SK
18.1740
+2.200
12
Alice Mohr
Borås SK
19.1820
+3.280
D 20
0.1km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Moa Petersson
Boxholm-Ekeby SK
15.1460
2
Emilia Eriksson
Ulricehamns IF
15.1490
+0
3
Julia Eriksson
Ulricehamns IF
16.1550
+0
H 9
0.1km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Ture Lindberg
IF Hallby SOK
21.2020
2
Lykke Eriksson
Tranemo IF
21.2050
+0
3
Anton Kjellgren
Grava SK
23.2260
+2.140
4
Loui Alsin
Åmåls OK
23.2280
+2.160
5
Ebbe Valtersson
Tranemo IF
24.2360
+3.240
H 10
0.1km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Oskar Olsson
Åmåls OK
20.1910
2
Olle Oskarsson
IF Hallby SOK
21.2000
+0
3
Vincent Lagercrantz
Borås GIF
21.2070
+1.60
4
Theo Valtersson
Tranemo IF
21.2090
+1.80
5
Hugo Persson
Zinkgruvans IF
22.2120
+2.110
6
Adam Ryder
IFK Skövde SK
22.2130
+2.120
7
Theo Palmkvist
Vreta Skid o Mk
22.2130
+2.120
8
Olle Erixon
Grava SK
22.2190
+2.180
9
Folke Hallin
Ulricehamns IF
23.2250
+3.240
10
Elis Kindvall
IK Stern
33.3250
+13.1240
H 11
0.1km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Filip Bengtsson
Tranemo IF
18.1730
2
Wilhelm Berglund
Göteborgs SK
20.1950
+2.120
3
Olle Kastanius
Ulricehamns IF
21.2050
+3.220
4
Hugo Hallin
Ulricehamns IF
22.2130
+4.300
5
Emil Forsgren
Grava SK
24.2300
+5.470
H 12
0.1km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Malte Alvarsson
IFK Skövde SK
17.1620
2
Aaron Palmkvist
Vreta Skid o Mk
17.1660
+0
3
Filip Weber
Borås GIF
17.1680
+0
4
Noel Alsin
Åmåls OK
18.1700
+0
5
Elias Åsberg
Boxholm-Ekeby SK
18.1720
+1
6
Albin Mårts
IK Stern
18.1730
+1.10
7
Wille Sylvan
Borås SK
18.1730
+1.10
8
Aron Lundqvist
Boxholm-Ekeby SK
18.1730
+1.10
9
Otto Krysander
Vreta Skid o Mk
18.1760
+1.40
10
Fabian Bäckström
Tranemo IF
18.1770
+1.50
11
Oskar Kullman
Stora Tuna IK SK
18.1780
+1.60
12
Vincent Andreasson
Borås SK
19.1800
+1.80
13
Walter Persson
Åmåls OK
19.1810
+1.90
14
Charlie Johansson
Grava SK
19.1830
+2.110
15
Noel Jacobsson
IK Stern
19.1830
+2.110
16
Ivan Elv
IFK Skövde SK
20.1990
+3.270
17
Alvin Ädel
Ulricehamns IF
22.2100
+4.380
18
Oskar Gustafsson
Trollhättans SOK
23.2230
+6.510
19
Victor Norling
Zinkgruvans IF
27.2620
+10.900
H 13
0.1km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Olle Johansson
IK Stern
15.1460
2
Vilmer Wingskog Lindqvist -
Ulricehamns IF
17.1620
+1.60
3
Alfred Biversten
IFK Skövde SK
18.1720
+2.160
4
Harry Rudström
Grava SK
18.1730
+2.170
5
Viktor Gustafsson
Linköpings SK
18.1790
+3.230
6
Erik Kylborn
Almby IK
19.1820
+3.260
7
Vidar Fritzson
Ulricehamns IF
19.1840
+3.280
8
Malte Andersson
Trollhättans SOK
19.1890
+4.330
9
Oskar Enerstedt
Trollhättans SOK
20.1920
+4.360
10
Emil Thorpman
Åmåls OK
20.1950
+4.390
11
Linus Back
Grava SK
23.2270
+8.710
12
Oskar Werner
IK Stern
23.2290
+8.730
H 14
0.1km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Valter Gerle
OK Landehof
14.1340
2
Filip Bergqvist
IFK Skövde SK
14.1380
+0
3
Theo Malm
Vreta Skid o Mk
15.1400
+0
4
Melker Alvarsson
IFK Skövde SK
15.1440
+1
5
Viktor Kullman
Stora Tuna IK SK
15.1480
+1.40
6
Melker Erlandsson
Tranemo IF
16.1500
+1.60
7
Viggo Rudklint
OK Landehof
16.1520
+1.80
8
Gustav Ramsin
IFK Skövde SK
16.1550
+2.110
9
Hjalmar Anderberg
IFK Mora SK
16.1560
+2.120
10
Tim Drakfors
Falköpings AIK SK
16.1570
+2.130
11
Carl Söderhielm
Falköpings AIK SK
16.1590
+2.150
11
Otis Richardsson
Borås GIF
16.1590
+2.150
13
Sixten Widmark
Almby IK
17.1600
+2.160
14
Sverre Engström
Äspereds IF
17.1630
+2.190
15
Carl Sjögren
Tidaholm SOK Sisu
17.1640
+2.200
15
Felipe Vergara
Trollhättans SOK
17.1640
+2.200
17
Isak Nilsson
Åmåls OK
17.1640
+2.200
18
Emil Johansson
Borås GIF
17.1650
+3.210
19
Gustaf Persson
Åmåls OK
17.1660
+3.220
20
Elias Bengtsson
Tranemo IF
17.1670
+3.230
21
Axel Lindblad
Granbergsdals IF
17.1680
+3.240
22
Carl Erixon
Grava SK
18.1700
+3.260
23
Olle Johansson
Grava SK
18.1710
+3.270
24
Albin Lennhagen
Grava SK
18.1710
+3.270
25
Jacob Dittmer Knutsson
Falköpings AIK SK
18.1780
+4.340
26
Malte Lax
Nässjö SF
18.1790
+4.350
H 15
0.1km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Olle Gedda
OK Landehof
14.1380
2
Arvid Trofast
Vreta Skid o Mk
14.1390
+0
3
Isac Berglund
Ulricehamns IF
15.1400
+0
4
Erik Pihl
Borås SK
15.1420
+0
5
Kalle Krysander
Vreta Skid o Mk
15.1460
+0
6
Leo Reinholdsson
Ulricehamns IF
15.1470
+0
7
Ludwig Norén
Ulricehamns IF
16.1510
+1.30
8
Anton Håkansson
IF Hallby SOK
16.1510
+1.30
9
Emil Ling
IF Hallby SOK
16.1530
+1.50
10
Edvin Håkansson
IF Hallby SOK
17.1610
+2.130
11
Pontus Nilsson
Åmåls OK
18.1750
+3.270
H 16
0.1km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Malte Henden
Ulricehamns IF
13.1260
2
Carl Björk
IFK Skövde SK
13.1290
+0
3
Viktor Persson
Borås SK
14.1300
+0
4
Emil Marinus
Vreta Skid o Mk
14.1380
+1.20
5
Ludvig Åkvist
Borås GIF
14.1390
+1.30
6
Oliver Hedberg
Sunne SLF
15.1400
+1.40
7
Felix Frykfeldt
IK Hakarpspojkarna
15.1450
+1.90
8
Carl Montan
Tranemo IF
16.1520
+2.160
H 20
0.1km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Jonathan Hedberg
Sunne SLF
14.1310
2
Elias Nyqvist
OK Landehof
14.1320
+0
3
David Musslinder
Falköpings AIK SK
14.1330
+0
4
Adrian Skiöld
Borås SK
14.1340
+0
5
Albin Nyqvist
OK Landehof
14.1370
+0