Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Vattenfall Cup
2009-01-10
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
D 19
10km, Längdskidor, Klassiskt/Fristil, Jaktstart
1
Hanna Brodin
Falun Borlänge SK
30:41.184010
67.6p
2
Linn Sömskar
IFK Umeå
31:50.190970
+1:09.6860
65.0p
3
Emma Wikén
Åsarna IK
31:53.191200
+1:11.7090
64.9p
4
Johanna Meyer
Camp Södergren SC
32:22.194170
+1:41.10060
63.8p
5
Anna Janjons
Domnarvets GOIF
32:38.195740
+1:57.11630
63.3p
6
Linda Lundberg
Jukkasjärvi IF
32:38.195780
+1:57.11670
63.3p
7
Christina Hellberg Løvald
Sundbybergs IK
32:42.196140
+2:01.12030
63.1p
8
Jennie Öberg
Kalix SK
32:48.196760
+2:07.12650
62.9p
9
Jennie Jirhed
ÅS IL
32:58.197750
+2:17.13640
62.6p
10
Johanna Jansson
IFK Mora SK
33:01.198060
+2:20.13950
62.5p
11
Erica Ahnberg
Gellivare SK
33:05.198420
+2:24.14310
62.4p
12
Tonje Rensberg Haanaes
Funäsdalens IF
33:05.198470
+2:24.14360
62.4p
13
Maria Nordström
Gävle SK
33:08.198790
+2:27.14680
62.2p
14
Anna Erika Hedman
Skellefteå SK
33:09.198850
+2:28.14740
62.2p
15
Lisa K Svensson
Åsarna IK
33:12.199170
+2:31.15060
62.1p
16
Caroline Glännerud
Domnarvets GOIF
33:20.199940
+2:39.15830
61.9p
17
Lisa Dahl
Offerdals SK
33:22.200100
+2:40.15990
61.8p
18
Linda Danvind Malm
IFK Umeå
33:28.200720
+2:47.16610
61.6p
19
Petra Nilsson
Åsarna IK
33:35.201420
+2:54.17310
61.4p
20
Emmy Thelberg
Valbo Aif
33:38.201770
+2:57.17660
61.3p
21
Emilia Lindstedt
Domnarvets GOIF
33:49.202800
+3:07.18690
60.9p
22
Lina Öberg
Bergeforsens SK
33:50.202900
+3:08.18790
60.9p
23
Frida Hallquist
Åsarna IK
33:51.203030
+3:10.18920
60.9p
24
Emma Sjölander
Strömnäs GIF
33:54.203380
+3:13.19270
60.8p
25
Ida Lindkvist
IFK Mora SK
33:57.203640
+3:16.19530
60.7p
26
Evelina Settlin
Hudiksvalls IF
33:59.203800
+3:17.19690
60.6p
27
Malin Eriksson
Söderala AIK
34:07.204690
+3:26.20580
60.3p
28
Hanna Larsson
Hybo AIK
34:13.205220
+3:32.21110
60.2p
29
Ida Clareus
Offerdals SK
34:13.205220
+3:32.21110
60.2p
30
Märta Larsen
Sundbybergs IK
34:15.205410
+3:34.21300
60.1p
31
Terese Andersson
Stockviks SF
34:15.205480
+3:34.21370
60.1p
32
Fanny Pekkari
IFK Tärendö
34:16.205530
+3:35.21420
60.1p
33
Malin Nilsson
Malungs IF
34:21.206020
+3:40.21910
59.9p
34
Eva Johansson
Linköpings SK
34:22.206120
+3:41.22010
59.9p
35
Karin Carlsson
Kvarnsvedens GOIF SK
34:30.206920
+3:49.22810
59.6p
36
Hanna Falk
Ulricehamns IF
34:38.207770
+3:57.23660
59.4p
37
Marika Sundin
Delsbo IF
34:39.207870
+3:58.23760
59.4p
38
Terese Bergbom
Sävast Ski Team IF
34:41.208040
+4:00.23930
59.3p
39
Anja Ahnberg
Gellivare SK
34:43.208210
+4:02.24100
59.2p
40
Malin Eriksson
Tierps IF
34:43.208290
+4:02.24180
59.2p
41
Ida Nilsson
Gellivare SK
34:49.208880
+4:08.24770
59.0p
42
Emma Wennebjörk
Gellivare SK
34:52.209100
+4:10.24990
59.0p
43
Vendela Eriksson
Husums IF SK
34:54.209350
+4:13.25240
58.9p
44
Julia Jansson
Månkarbo IF
35:06.210540
+4:25.26430
58.6p
45
Anna Svedin Thunström
Bergeforsens SK
35:10.210930
+4:29.26820
58.4p
46
Carolin Lundgren
Älvsby IF SK
35:10.210980
+4:29.26870
58.4p
47
Elin Mohlin
Graninge-Alliansen
35:12.211130
+4:31.27020
58.4p
48
Lina Hultin
Garphyttans IF
35:12.211160
+4:31.27050
58.4p
49
Maria Sundström
Strömnäs GIF
35:18.211760
+4:37.27650
58.2p
50
Kristina Lycke
Malungs IF
35:22.212110
+4:41.28000
58.1p
51
Linnéa Hedlund
Hägersta GF
35:32.213130
+4:51.29020
57.8p
52
Sara Jobs
Sågmyra SK
35:34.213330
+4:53.29220
57.7p
53
Evelina Lundqvist
Bolidens SK
35:36.213530
+4:55.29420
57.7p
54
Amanda Mattsson
Stockviks SF
35:44.214320
+5:03.30210
57.5p
55
Evelina Bångman
Offerdals SK
35:47.214600
+5:05.30490
57.4p
56
Ida Indahl
Östersunds SK
35:53.215250
+5:12.31140
57.2p
57
Matilda Sundbaum
Tierps IF
36:02.216100
+5:20.31990
56.9p
58
Kerstin Holmstrand
Åmotfors IF
36:11.217080
+5:30.32970
56.7p
59
Moa Forsberg
IFK Mora SK
36:17.217610
+5:36.33500
56.5p
60
Sofia Sepänmaa
Selånger SOK
36:22.218180
+5:41.34070
56.4p
61
Jenny Landström
Malungs IF
36:23.218230
+5:42.34120
56.4p
62
Alexandra Persson
IFK Tärendö
36:43.220270
+6:02.36160
55.8p
63
Anna K Maliwan
Domnarvets GOIF
36:46.220540
+6:05.36430
55.7p
64
Anna Österberg
Graninge-Alliansen
36:50.220940
+6:09.36830
55.6p
65
Olivia Lundström
Stockviks SF
36:51.221020
+6:10.36910
55.6p
66
Linnea Nyström
Kågedalens SK
36:56.221520
+6:15.37410
55.5p
67
Malin Fredriksson
Lycksele IF
36:57.221640
+6:16.37530
55.4p
68
Evelina Johansson
Ramsjö SK
37:00.221990
+6:19.37880
55.3p
69
Elin Nilsson
Älvsby IF SK
37:14.223330
+6:33.39220
55.0p
70
Erika Oskarsson
Östersunds SK
37:15.223480
+6:34.39370
55.0p
71
Malin Landerdahl
Hägersta GF
37:20.223950
+6:39.39840
54.8p
72
Sofie Eriksson
Malmbergets Aif
37:24.224320
+6:43.40210
54.7p
73
Maria Nordström
Östersunds SK
37:26.224520
+6:45.40410
54.7p
74
Erica Rönnqvist
Kalix SK
37:59.227820
+7:18.43710
53.8p
75
Sofia Lindberg
Robertsfors IK
38:09.228870
+7:28.44760
53.6p
76
Sofie Eriksson
Gellivare SK
38:12.229140
+7:31.45030
53.5p
77
Caroline Blombacke
Gellivare SK
38:18.229740
+7:37.45630
53.4p
78
Magdalena Mattes
Edsbyns SK
38:36.231540
+7:55.47430
52.9p
79
Josefine Lundqvist
Gellivare SK
39:12.235140
+8:31.51030
52.1p
80
Anna Berglöf
Årsunda IF
39:18.235710
+8:37.51600
51.9p
81
Ida Naartijärvi
Jukkasjärvi IF
39:20.235900
+8:38.51790
51.9p
82
Louise Myrberg
Ramsjö SK
39:37.237630
+8:56.53520
51.5p
83
Emma Bergman
Månkarbo IF
39:51.239060
+9:10.54950
51.2p
84
Malin Svensson
IK Vista
39:54.239360
+9:13.55250
51.1p
85
Jenny Landberg
Storvreta IK
40:06.240550
+9:25.56440
50.8p
86
Matilda Svensson
Åmåls OK
40:20.241980
+9:39.57870
50.5p
87
Lisa Norgren
Storvreta IK
40:50.244950
+10:09.60840
49.9p
88
Sara Willner
Alnö SK
42:55.257420
+12:14.73310
47.3p
89
Inger Marit Kuorak
Gellivare SK
42:57.257600
+12:15.73490
47.3p