Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Moraloppet
2022-01-22
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Gustav Eriksson
IFK Mora SK
1:43:46.622500
86.5p
1
Jonas Eriksson
IFK Mora SK
1:43:46.622500
86.5p
3
Andreas Svensson
Ulricehamns IF
1:43:47.622600
+1
86.5p
4
Pontus Nordström
Östervåla IF
1:43:49.622800
+3.200
86.4p
5
Joel Andersson
IFK Mora SK
1:43:51.623000
+5.400
86.4p
6
Jonathan Hedbys
Storvreta IK
1:45:47.634600
+2:01.12000
84.0p
6
Samuel Hahnsson
IK Stern
1:45:47.634600
+2:01.12000
84.0p
6
Lucas Lennartsson
Garphyttans IF
1:45:47.634600
+2:01.12000
84.0p
9
Sigurd Sollien Hulbak
Team Synnfjell
1:45:48.634700
+2:02.12100
84.0p
9
Jonathan Norder
IF Hallby SOK
1:45:48.634700
+2:02.12100
84.0p
11
Adam Steen
Team Ormsalva
1:45:49.634800
+2:03.12200
83.9p
12
Magnus Calestam
IF Hagen SK
1:45:50.634900
+2:04.12300
83.9p
13
Oscar Pettersson
XC Sthlm Ski Club
1:45:53.635200
+2:07.12600
83.9p
14
Erik Wickström
Hestra IF
1:45:55.635400
+2:09.12800
83.8p
15
Kalle Georgsson
Högbo GIF
1:45:59.635800
+2:13.13200
83.7p
16
Michael Eklöf
Tunafors SK
1:46:00.635900
+2:14.13300
83.7p
17
Alexander Gingsjö
XC Sthlm Ski Club
1:46:12.637100
+2:26.14500
83.5p
18
Benjamin Terent
Rehns BK
1:47:27.644600
+3:41.22000
82.0p
18
Wictor Magnusson Broder
Nybro Ski
1:47:27.644600
+3:41.22000
82.0p
20
Jonatan Steen
Sågmyra SK
1:47:29.644800
+3:43.22200
82.0p
21
Bruno Dettmann
Orsa SK
1:47:31.645000
+3:45.22400
81.9p
22
Rickard Ericsson
Garphyttans IF
1:47:41.646000
+3:55.23400
81.8p
23
Anton Eriksson
Lager 157
1:47:44.646300
+3:58.23700
81.7p
24
Emil Svensson
Umara SC
1:47:49.646800
+4:03.24200
81.6p
25
Christoffer Grudd
IFK Mora SK
1:47:53.647200
+4:07.24600
81.5p
26
Filip Strand
Domnarvets GOIF
1:47:56.647500
+4:10.24900
81.5p
27
Robert Brundin
Karlslunds IF SF
1:48:13.649200
+4:27.26600
81.1p
28
Joachim Ronneback
XC Sthlm Ski Club
1:48:14.649300
+4:28.26700
81.1p
29
Magnus Waaler
Rustad IL
1:48:16.649500
+4:30.26900
81.1p
30
Martin Elmvall
Högbo GIF
1:48:19.649800
+4:33.27200
81.0p
31
Waldemar Andersson
Storvreta IK
1:49:36.657500
+5:50.34900
79.6p
31
Adam Agge Hagberg
Siljansnäs
1:49:36.657500
+5:50.34900
79.6p
33
Marcus Look
XC Sthlm Ski Club
1:49:39.657800
+5:53.35200
79.6p
34
Stefan Johansson
XC Sthlm Ski Club
1:49:41.658000
+5:55.35400
79.5p
35
Björn Wennblom
XC Sthlm Ski Club
1:49:47.658600
+6:01.36000
79.4p
36
Martin Rosvall
Sunne SLF
1:49:56.659500
+6:10.36900
79.3p
37
Erik Lundell
IF Hagen SK
1:50:02.660100
+6:16.37500
79.2p
38
Adrian Lundberg
SK Bore
1:50:08.660700
+6:22.38100
79.0p
39
Claes Steimert
Mälarö SOK
1:50:09.660800
+6:23.38200
79.0p
40
Anders Böhlmark
XC Sthlm Ski Club
1:50:12.661100
+6:26.38500
79.0p
41
Erik Engström
Tunafors SK
1:50:13.661200
+6:27.38600
79.0p
42
Daniel Danielsson
XC Sthlm Ski Club
1:50:16.661500
+6:30.38900
78.9p
43
Mikael Sandgren
IFK Mora SK
1:51:19.667800
+7:33.45200
77.8p
44
Albin Andersson
Ulriksbergs IK
1:51:26.668500
+7:40.45900
77.7p
45
Ronny Wedin
Pumpen SK
1:51:44.670300
+7:58.47700
77.4p
46
Bill Impola
SK Bore
1:51:46.670500
+8:00.47900
77.3p
47
Jerry Danielsson
IF Åland
1:53:00.677900
+9:14.55300
76.1p
48
Johan Palmér
IK Vista
1:53:02.678100
+9:16.55500
76.1p
48
Jonas Persson
Axa SC
1:53:02.678100
+9:16.55500
76.1p
50
Martin Lindkvist
IFK Mora SK
1:53:04.678300
+9:18.55700
76.0p
51
Johan Selander
Öregrunds IK
1:53:05.678400
+9:19.55800
76.0p
52
Alexander Sundin
Sundbybergs IK
1:53:08.678700
+9:22.56100
76.0p
53
Björn Johannesson
Axa SC
1:53:09.678800
+9:23.56200
76.0p
54
Daniel Olsson
Storådalens SK
1:53:21.680000
+9:35.57400
75.8p
54
Daniel Käller
IK Stern
1:53:21.680000
+9:35.57400
75.8p
56
Klas Söderqvist
Älvdalens IF SK
1:53:23.680200
+9:37.57600
75.7p
57
Erik Smedhs
IFK Mora SK
1:53:24.680300
+9:38.57700
75.7p
58
Erik Hållström
Team Walle SK
1:53:33.681200
+9:47.58600
75.6p
58
Simon Bengtsson
IF Ski Team Skåne
1:53:33.681200
+9:47.58600
75.6p
60
Fredrik Åström
Gävle SK
1:53:36.681500
+9:50.58900
75.5p
61
Hugo Hilmersson
Göteborgs SK
1:53:54.683300
+10:08.60700
75.2p
62
Andreas Mannberg
Malungs IF
1:53:55.683400
+10:09.60800
75.2p
63
Per-Olov Svahn
Boxholm-Ekeby SK
1:54:11.685000
+10:25.62400
75.0p
64
Mathias Söderberg
Vandrarringen Västerås
1:55:45.694400
+11:59.71800
73.5p
65
Isak Maxstad
XC Sthlm Ski Club
1:55:47.694600
+12:01.72000
73.5p
66
Tobias Andervang
Fritsla Vik
1:55:56.695500
+12:10.72900
73.3p
67
Johan Kastensson
Eksjö SOK
1:56:07.696600
+12:21.74000
73.1p
68
Viktor Johansson
Axa SC
1:56:25.698400
+12:39.75800
72.9p
69
Alfred Källsmyr
IK Fryken
1:56:45.700400
+12:59.77800
72.6p
70
Sebastian Tengbom
Eksjö SOK
1:56:50.700900
+13:04.78300
72.5p
71
Oscar Olsson
SK Glädjen Göteborg
1:56:55.701400
+13:09.78800
72.4p
72
Niklas Vahlstrand
Järfälla SK
1:57:08.702700
+13:22.80100
72.2p
73
Alexander Thudeen
Sya SK
1:57:17.703600
+13:31.81000
72.1p
73
Marcus Klang
Axa SC
1:57:17.703600
+13:31.81000
72.1p
75
Johan Falk
Domnarvets GOIF
1:58:07.708600
+14:21.86000
71.4p
76
Oscar Askerlund
Hällbybrunns IF
1:58:09.708800
+14:23.86200
71.3p
77
Viktor Rikner
Karlslunds IF SF
1:58:23.710200
+14:37.87600
71.1p
78
Viktor Medén
Åsarna IK
1:58:39.711800
+14:53.89200
70.9p
79
Johan Öhrn
Axa SC
1:58:44.712300
+14:58.89700
70.8p
80
Christoffer Nordqvist Åberg
Falun Borlänge SK
1:58:48.712700
+15:02.90100
70.8p
81
Johannes Josefsson
Täby IS SK
1:58:59.713800
+15:13.91200
70.6p
82
Jakob Mörhed
Vaggeryds SOK
1:59:13.715200
+15:27.92600
70.4p
83
Roberth Fälth
Vasaloppsklubben Hedemora
1:59:25.716400
+15:39.93800
70.3p
84
Andreas Nehvonen
Järbo IF
1:59:32.717100
+15:46.94500
70.2p
85
Thomas Strid
IFK Mora SK
1:59:33.717200
+15:47.94600
70.1p
86
Erik Boklund
Stora Skedvi IK
2:00:10.720900
+16:24.98300
69.6p
87
Daniel Loman Olsson
Falun Borlänge SK
2:00:12.721100
+16:26.98500
69.6p
88
Albert FRIMAN
Snö & Tö Skidklubb
2:00:19.721800
+16:33.99200
69.5p
89
Hannes Assarsson
Nässjö SF
2:00:24.722300
+16:38.99700
69.4p
90
Adam Burström
SK Järven
2:00:53.725200
+17:07.102600
69.0p
91
Richard Ahlstedt
Simlångsdalens IF
2:00:54.725300
+17:08.102700
69.0p
92
Ludvig Åkerhielm
Näsvikens IK
2:00:57.725600
+17:11.103000
69.0p
93
Tobias Svensson
Eksjö SOK
2:01:00.725900
+17:14.103300
68.9p
94
Johan Halfvarsson
Rättvik Bodamk
2:01:03.726200
+17:17.103600
68.9p
95
Fredrik Helander
Turebergs IF
2:01:27.728600
+17:41.106000
68.6p
96
Atle Ager
Axa SC
2:01:49.730800
+18:03.108200
68.3p
97
Erik Danielsson
Norrbärke SK
2:01:58.731700
+18:12.109100
68.2p
98
Lukas af Geijerstam
IK Rex
2:02:42.736100
+18:56.113500
67.6p
99
Anton Östlin
Björkfors GOIF
2:03:01.738000
+19:15.115400
67.3p
100
Fredrik Olsson
Norrbärke SK
2:03:02.738100
+19:16.115500
67.3p
100
Simon Nilsson
Eksjö SOK
2:03:02.738100
+19:16.115500
67.3p
102
David Unnersjö-jess
Axa SC
2:03:03.738200
+19:17.115600
67.3p
102
William Englund
OK Reftele
2:03:03.738200
+19:17.115600
67.3p
104
Mikael Larsson
Trosabygdens OK
2:03:04.738300
+19:18.115700
67.3p
105
Andre Larsson
Svegs IK
2:03:23.740200
+19:37.117600
67.1p
106
Henrik Jonsson
Axa SC
2:03:27.740600
+19:41.118000
67.0p
107
Eric Svensson
Vassunda IF
2:03:31.741000
+19:45.118400
67.0p
108
Robert Lundgren
Hällbybrunns IF
2:03:40.741900
+19:54.119300
66.8p
109
Carl Ljungqvist
Axa SC
2:03:52.743100
+20:06.120500
66.7p
110
Andreas Markeby
Halmstad OK
2:03:53.743200
+20:07.120600
66.7p
111
Ludvig Enqvist
Siljansnäs Skid & Löparklubb
2:04:01.744000
+20:15.121400
66.6p
112
Martin Mårtenson
OK Vivill
2:04:47.748600
+21:01.126000
66.0p
113
Joakim Ståhl
Järbo IF
2:05:15.751400
+21:29.128800
65.7p
114
Tommy Gabrielsson
Sundborns GOIF
2:05:28.752700
+21:42.130100
65.5p
115
Rickard Uske
Bålsta SK
2:05:40.753900
+21:54.131300
65.4p
116
Fredrik Hedbys
Storvreta IK
2:05:46.754500
+22:00.131900
65.3p
117
Tim Magnusson
IFK Mora SK
2:05:53.755200
+22:07.132600
65.2p
118
Ted Fredriksson
Storvreta IK
2:06:07.756600
+22:21.134000
65.0p
119
Gustav Johnsson
XC Sthlm Ski Club
2:06:13.757200
+22:27.134600
65.0p
120
Johan Engström
Tunafors SK
2:06:16.757500
+22:30.134900
64.9p
121
Magnus Walther
Hybo AIK
2:06:31.759000
+22:45.136400
64.7p
122
Jonatan Junker
Tunafors SK
2:06:47.760600
+23:01.138000
64.6p
123
Daniel Kolm
Yuppie Ski Club
2:07:04.762300
+23:18.139700
64.3p
123
Niklas Bäckman
Gagnefs IF
2:07:04.762300
+23:18.139700
64.3p
125
David Hollsten
Rehns BK
2:07:11.763000
+23:25.140400
64.3p
126
Ludwig Åkestrand
Burseryds IF
2:07:14.763300
+23:28.140700
64.2p
127
Per Granqvist
Loos IF
2:08:29.770800
+24:43.148200
63.4p
128
Johan Lindkvist
Storviks IF
2:09:05.774400
+25:19.151800
63.0p
129
Mattias Karlsson
IFK Mora SK
2:09:26.776500
+25:40.153900
62.7p
129
Sven Erik Winther Naug
Team Gringos
2:09:26.776500
+25:40.153900
62.7p
131
Anders Santoff
IFK Mora SK
2:09:33.777200
+25:47.154600
62.6p
132
Robert Jakobsson
Mälarö SOK
2:09:49.778800
+26:03.156200
62.5p
133
Magnus Jonsson
Broby GOIF
2:10:19.781800
+26:33.159200
62.1p
134
Tomas Johansson
Team Ormsalva
2:10:20.781900
+26:34.159300
62.1p
135
Erik Jonsson
Strängnäs-Malmby OL
2:10:37.783600
+26:51.161000
61.9p
136
Linus Wallden
SK Graal
2:10:55.785400
+27:09.162800
61.7p
137
Adrian Hörnqvist
Vansbro AIK SK
2:10:58.785700
+27:12.163100
61.7p
138
Christian Kleihs
IK Trenne
2:11:03.786200
+27:17.163600
61.7p
139
Henrik Ling
Tärnsjö IF
2:11:54.791300
+28:08.168700
61.1p
140
Joel Busk
Livräddarna Tylösand
2:12:20.793900
+28:34.171300
60.8p
141
Ted Hagansbo
Axa SC
2:13:15.799400
+29:29.176800
60.3p
142
Christian Hasselberg
IK Stern
2:13:35.801400
+29:49.178800
60.1p
143
Oskar Rombo
Nässjö SF
2:13:54.803300
+30:08.180700
59.9p
144
Eric Johansson
Östervåla IF
2:14:16.805500
+30:30.182900
59.6p
145
Sebastian Johansson
IK Nocout.se
2:14:23.806200
+30:37.183600
59.6p
146
Viktor Vildevi
Axa SC
2:14:30.806900
+30:44.184300
59.5p
147
Henrik Karlsson
Kungsäters IF
2:14:52.809100
+31:06.186500
59.3p
148
Christian Smedberg
Nacka Värmdö SK
2:15:03.810200
+31:17.187600
59.2p
149
Tommy Danielsson
Jomala IK
2:15:16.811500
+31:30.188900
59.0p
150
Erik Thiberg
Hestra IF
2:15:32.813100
+31:46.190500
58.9p
151
Erik Lundberg
Umara SC
2:15:33.813200
+31:47.190600
58.9p
152
Mikael Rask
OK Stigen
2:15:58.815700
+32:12.193100
58.6p
153
Marcus Höglund
Lima IF
2:16:04.816300
+32:18.193700
58.6p
154
David Dudal
Garphyttans IF
2:16:15.817400
+32:29.194800
58.5p
155
Johan Gunnarsson
IK Rex
2:16:29.818800
+32:43.196200
58.3p
156
Marcus Johansson
IFK Mora SK
2:16:48.820700
+33:02.198100
58.1p
157
Dennis Lindberget
OK Borgen
2:17:17.823600
+33:31.201000
57.9p
158
Daniel Persson
Korsnäs IF SK
2:17:19.823800
+33:33.201200
57.8p
159
Anton Helgman
Grava SK
2:17:52.827100
+34:06.204500
57.5p
160
Jimmie Grönlund
Axa SC
2:17:54.827300
+34:08.204700
57.5p
161
Carl Alm
Axa SC
2:18:35.831400
+34:49.208800
57.1p
162
Jonatan Östlund
Falu IK
2:18:38.831700
+34:52.209100
57.1p
163
Patrik Olsson
Malungs IF
2:19:02.834100
+35:16.211500
56.9p
164
Niklas Berntsson
IK Hakarpspojkarna
2:19:27.836600
+35:41.214000
56.6p
165
Jesper Kullin Alfredsson
IK Hakarpspojkarna
2:19:39.837800
+35:53.215200
56.5p
166
Joakim Lindström
Storviks IF
2:19:54.839300
+36:08.216700
56.4p
167
Martin Wallin
Horndals IF
2:20:27.842600
+36:41.220000
56.1p
168
Jonas Fyrqvist
IF Åland
2:20:52.845100
+37:06.222500
55.9p
169
Oskar Boberg
IF Hallby SOK
2:20:55.845400
+37:09.222800
55.9p
170
Christopher Eriksson
Källbottens IK
2:20:59.845800
+37:13.223200
55.8p
171
Niklas Tillman
Storvreta IK
2:21:09.846800
+37:23.224200
55.7p
172
Linus Lindkvist
Storviks IF
2:21:47.850600
+38:01.228000
55.4p
173
Mikko Salomäki
Snö & Tö Skidklubb
2:21:48.850700
+38:02.228100
55.4p
174
Viktor Patriksson
Linköpings SK
2:22:01.852000
+38:15.229400
55.3p
175
Sven Mattsson
Boxholm-Ekeby SK
2:22:20.853900
+38:34.231300
55.1p
176
Erik Isaksson
Lima IF
2:22:31.855000
+38:45.232400
55.0p
177
Patrik Larsson
Vansbro AIK SK
2:22:55.857400
+39:09.234800
54.8p
178
Andreas Hansson
IK Jarl Rättvik
2:23:09.858800
+39:23.236200
54.7p
179
Jonas Martinsson
Evertsbergs SK
2:23:44.862300
+39:58.239700
54.4p
180
Alexander Johansson
Burseryds IF
2:24:46.868500
+41:00.245900
53.9p
181
Thomas Gilbertsson
Västerås Skidklubb
2:25:03.870200
+41:17.247600
53.7p
182
Patrik Käll
IK Rex
2:25:17.871600
+41:31.249000
53.6p
183
Filip Carlsson
Anderstorps OK
2:26:33.879200
+42:47.256600
53.0p
184
Jacob Matses
Dala-Järna IK
2:26:43.880200
+42:57.257600
52.9p
185
Jonatan Hedin
Axa SC
2:27:07.882600
+43:21.260000
52.7p
186
Marcus Bergman
Trollhättans SOK
2:27:25.884400
+43:39.261800
52.6p
187
Torvald Gunnarsson
Landsbro IF SK
2:27:43.886200
+43:57.263600
52.5p
188
Christoffer Bülow
Gellivare Skidallians IK
2:27:45.886400
+43:59.263800
52.4p
189
Joakim Skärlén
Haninge SOK
2:27:48.886700
+44:02.264100
52.4p
190
Markus Lundblad
Täby IS SK
2:28:07.888600
+44:21.266000
52.3p
191
Erik Smits
IFK Mora SK
2:29:16.895500
+45:30.272900
51.7p
192
Jonas Olofsson
Stockholm
2:31:23.908200
+47:37.285600
50.8p
193
Måns Jansson
Filipstads SF
2:31:43.910200
+47:57.287600
50.6p
194
Jonatan Hallenberg
SK Gruvspårets Vänner
2:33:06.918500
+49:20.295900
50.0p
195
Tobias Olli
Umara SC
2:33:12.919100
+49:26.296500
50.0p
196
Olof Höglin
Gävle SK
2:33:25.920400
+49:39.297800
49.9p
197
Jimmy Skogström
IFK Mora SK
2:33:38.921700
+49:52.299100
49.8p
197
Johan Åberg
Heby Allmänna IF
2:33:38.921700
+49:52.299100
49.8p
199
Anders Eriksson
Axa SC
2:33:50.922900
+50:04.300300
49.7p
200
Martin Leskovec
Vissefjärda GIF
2:34:02.924100
+50:16.301500
49.6p
Logga in för att slippa de här annonserna
201
Anton Dickfors
Pumpen SK
2:34:38.927700
+50:52.305100
49.4p
202
Ludvig Larsson
IK Hakarpspojkarna
2:34:52.929100
+51:06.306500
49.3p
203
Ebbe Tjäder
XC Sthlm Ski Club
2:35:22.932100
+51:36.309500
49.1p
204
Anton Eklind Schultz
Axa SC
2:37:30.944900
+53:44.322300
48.2p
205
Filip Austad
IK Westmannia Frisk
2:38:58.953700
+55:12.331100
47.7p
206
Olof Mjöberg
IFK Mora SK
2:40:09.960800
+56:23.338200
47.2p
207
Jimmy Koivisto
Norbergs OK
2:40:41.964000
+56:55.341400
47.0p
208
Johan Wennhag
Sundborns GOIF
2:41:04.966300
+57:18.343700
46.9p
209
Peter Flodin
Axa SC
2:41:10.966900
+57:24.344300
46.8p
210
Magnus Skoglund
Brattås Ck
2:41:53.971200
+58:07.348600
46.6p
211
Daniel Nilsson
Orsa SK
2:41:55.971400
+58:09.348800
46.5p
212
Oscar Martinsson
Axa SC
2:42:21.974000
+58:35.351400
46.4p
213
Arvid Wahhlberg
Sss
2:42:24.974300
+58:38.351700
46.4p
214
Alexander Murby
Axa SC
2:42:50.976900
+59:04.354300
46.2p
215
Joakim olsson
Axa SC
2:44:07.984600
+1:00:21.362000
45.7p
216
Daniel Frisén
Edsbyns SK
2:44:54.989300
+1:01:08.366700
45.5p
217
Henrik Jakobsson
IFK Mora SK
2:44:55.989400
+1:01:09.366800
45.5p
218
Daniel Gustafsson
Axa SC
2:45:53.995200
+1:02:07.372600
45.1p
219
Jerry Bolin
Morgongåva SK
2:46:02.996100
+1:02:16.373500
45.1p
220
Rickard Winblad
Täby IS SK
2:47:20.1003900
+1:03:34.381300
44.6p
221
Philip Ström
IFK Mora SK
2:48:19.1009800
+1:04:33.387200
44.3p
222
Joakim Fredriksson
SK Granan
2:48:25.1010400
+1:04:39.387800
44.3p
223
David Paulsson
Älvdalens IF SK
2:49:36.1017500
+1:05:50.394900
43.9p
224
Edvin Ekblad
Axa SC
2:49:42.1018100
+1:05:56.395500
43.8p
225
Hannes Bergdahl
Axa SC
2:51:34.1029300
+1:07:48.406700
43.2p
226
Felix Rudberg
Axa SC
2:51:35.1029400
+1:07:49.406800
43.2p
227
Jonathan Holmsved
IFK Hedemora SK
2:53:01.1038000
+1:09:15.415400
42.8p
228
Fredrik Thyberg
IK Fryken
2:55:13.1051200
+1:11:27.428600
42.1p
229
Mårten Kaiser
Saléns IF
2:55:18.1051700
+1:11:32.429100
42.1p
230
Tobias Isaksson
Laxå OK
2:57:26.1064500
+1:13:40.441900
41.4p
231
Sebastian Arne
Laxå OK
2:59:55.1079400
+1:16:09.456800
40.7p
232
Linus Isaksson
Laxå OK
3:02:04.1092300
+1:18:18.469700
40.1p
233
Emil Johanson
Nacka Värmdö SK
3:05:27.1112600
+1:21:41.490000
39.2p
234
Johan Törnebohm
Axa SC
3:07:16.1123500
+1:23:30.500900
38.7p
235
Johan Björk
Axa SC
3:08:13.1129200
+1:24:27.506600
38.5p
236
Marcus Gadré
Team Gadré
3:09:14.1135300
+1:25:28.512700
38.2p
237
Hampus Stengård
Högbo GIF
3:16:37.1179600
+1:32:51.557000
36.5p
238
Jonathan Eriksson
Axa SC
3:20:28.1202700
+1:36:42.580100
35.6p
239
Ragnar Andersson
IFK Mora SK
3:21:36.1209500
+1:37:50.586900
35.4p
240
Pavas Mehra
Stockholms Landstings IF
3:23:08.1218700
+1:39:22.596100
35.1p
241
Mattias Pettersson
Brattås Ck
3:25:25.1232400
+1:41:39.609800
34.6p
242
Fredrik Gadre
Team Gadré
3:29:25.1256400
+1:45:39.633800
33.8p
243
Gustav Öhrn
Axa SC
3:34:09.1284800
+1:50:23.662200
32.9p
244
Martin Björgell
Handelsbankens IF
3:34:11.1285000
+1:50:25.662400
32.9p
245
Emil Axelsson-karlkvist
Axa SC
3:40:52.1325100
+1:57:06.702500
31.7p