Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Götalandsmästerskap
2022-01-22
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Information
Arrangör:
IF Hallby SOK
Plats: Jönköping
Längdskidor
Fristil
Masstart
Resultatsammanfattning
H 21
25km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Linus Nygren
Ulricehamns IF
1:00:50.364980
81.5p
2
Axel Björkman
IF Hallby SOK
1:03:18.379760
78.3p
3
Erik Backlund
Äspereds IF
1:04:30.386950
76.9p
H 40
25km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Niclas Andersson
OK Kolmården
1:06:31.399090
74.5p
2
Erik Hägg
Finspångs SOK
1:08:26.410590
72.4p
3
Jonas Peterson
Borås GIF
1:08:45.412430
72.1p
D 18
15km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Emilia Eriksson
Ulricehamns IF
41:50.250990
64.7p
2
Emelie Olsson
Åmåls OK
43:03.258280
62.3p
3
Emma Bengtsson
Tranemo IF
43:09.258860
62.1p
D 21
15km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Karin Björnlinger
IK Vista
41:50.250940
64.7p
2
Hanna Seppas
Tenhults SOK
41:59.251890
64.4p
3
Felicia Norrby Rydin
Tranemo IF
42:58.257760
62.5p
H 18
15km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Melker Hendén
Ulricehamns IF
36:16.217580
78.3p
2
Edvin Högman
Ulricehamns IF
36:16.217590
78.3p
3
Axel Sandberg
OK Landehof
36:18.217730
78.3p
H 20
15km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Malte Jutterdal
Vreta Skid o Mk
36:28.218790
77.7p
2
Axel Isacsson
Ulricehamns IF
37:47.226660
74.1p
3
Simon Nilsson
IF Hallby SOK
37:47.226690
74.1p
H 50
15km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Mattias Rudklint
OK Landehof
39:21.236010
70.2p
2
Joakim Åleheim
Nybro Ski
39:23.236220
70.1p
3
Erik Ernstsson
Finspångs SOK
42:39.255810
63.1p
D 15
5km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Matilda Grahn
IF Hallby SOK
13:31.81010
2
Viola Gustafsson
Linköpings SK
14:44.88310
3
Hanna Lidström
OK Landehof
14:47.88690
D 16
5km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Johanna Hägg
Finspångs SOK
14:17.85670
2
Ida Hammarberg
Sävedalens AIK
14:19.85810
3
Tuva Karlén
IF Hallby SOK
14:20.85920
H 15
5km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Tage Börjesson
Vreta Skid o Mk
12:16.73540
2
Arvid Trofast
Vreta Skid o Mk
12:24.74330
3
Isac Berglund
Ulricehamns IF
12:27.74610
H 16
5km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Malte Henden
Ulricehamns IF
11:56.71520
2
Joel Martinson
IK Hakarpspojkarna
11:56.71530
3
Eddie Gustavsson
Ulricehamns IF
11:56.71590
D 11
2.5km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Ruth Strand
Sävedalens AIK
8:06.48520
2
Linnea Forsberg
Linköpings SK
8:09.48850
3
Elin Bennstam
Linköpings SK
8:38.51780
D 12
2.5km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Ellen Mohr
Borås SK
7:50.46910
2
Alice Peterson
Borås GIF
7:59.47890
3
Elsa Widell
Borås SK
8:23.50280
D 13
2.5km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Hanna Strand
Sävedalens AIK
7:02.42120
2
Eira Olsson
Åmåls OK
7:41.46000
3
Alva Hallin
Ulricehamns IF
8:04.48360
D 14
2.5km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Tilde Elofsson
Boxholm-Ekeby SK
6:57.41650
2
Lisa Ahlrik
Tidaholm SOK Sisu
6:59.41850
3
Stella Vilhelmsson
Lidköpings VSK
7:36.45590
H 11
2.5km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Emil Johansson
IK Stern
7:38.45700
2
Filip Bengtsson
Tranemo IF
7:38.45760
3
Nils Blomberg
Lidköpings VSK
8:32.51180
H 12
2.5km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Malte Alvarsson
IFK Skövde SK
7:17.43660
2
Elias Åsberg
Boxholm-Ekeby SK
7:23.44290
3
Aron Lundqvist
Boxholm-Ekeby SK
7:27.44660
H 13
2.5km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Olle Johansson
IK Stern
6:24.38330
2
William Derke
Sya SK
6:59.41840
3
Jonathan Österlin
Sävedalens AIK
7:27.44680
H 14
2.5km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Ville Jutterdal
Vreta Skid o Mk
6:10.36910
2
Valter Gerle
OK Landehof
6:14.37360
3
Valdemar Carlsson-steen
Borås SK
6:31.39040
D 10
2km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Lina Hallin
Ulricehamns IF
3:51.23060
2
Emma Mårtensson
Borås SK
3:52.23120
3
Rakel Grahn
Landsbro IF SK
4:20.25900
H 10
2km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Walter Rönnerfors
IF Hallby SOK
3:55.23490
2
Olle Oskarsson
IF Hallby SOK
3:57.23600
3
Ture Lindberg
IF Hallby SOK
3:58.23740
D 8
1km, Längdskidor, Fristil, Masstart
-
Filippa Persson
Tidaholm SOK Sisu
-
Ida Krysander
Vreta Skid o Mk
-
Filippa Hellström
IF Hallby SOK
-
Inez Eriksson
IF Hallby SOK
-
Tove Brolin
IF Hallby SOK
H 8
1km, Längdskidor, Fristil, Masstart
-
Olle Baaz
IF Hallby SOK
-
Lasse Blomqvist
IF Hallby SOK
-
Isak Ehlers
OK Landehof
-
Vilgot Ek
IF Hallby SOK
-
Allan Holmén
IF Hallby SOK
-
Malte Johansson
IF Hallby SOK
-
Algot Welin
IF Hallby SOK
-
Gustav Sternander
Vreta Skid o Mk
-
Liam Magnusson
IK Hakarpspojkarna
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)
Se hela resultatlistan
Officiella resultat
Resultaten från den här tävlingen är uppladdade av arrangörerna själva, detta är alltså officiella resultat.
Läs mer
Öppen tävling
Det här är en
öppen tävling
på Skidresultat.se, det betyder att alla inloggade användare kan ändra/lägga till uppgifter och resultat.
Du kan
ansöka om att bli tävlingsadministratör för den här tävlingen här!
läs mer...
Karta
Relaterat
Tidigare tävlingar
Götalandsmästerskap 2022
Götalandsmästerskapen 2017
Götalandsmästerskapen 2015
Tävlingar i närheten
Konstsnöracet 2022
Billingen Rollerski 2022
6e Värnamorullen 2022
GGVV Rullskidcup Gnosjö 2022
GGVV Rullskidcup Värnamo 2022
GGVV Rullskidcup Hånger 2022
DM Västergötland/Gbg/Skåne 2022
Bädda in
Bädda in resultaten på din hemsida eller blogg!
Till inbäddningssidan