Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Bauhaus Cup Klassisk Distans
2022-01-14
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 20
10km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Edvin Anger
Åsarna IK
27:04.162360
89.0p
2
Måns Skoglund
Täby IS SK
27:07.162610
+2.150
88.8p
3
Sander Krouwel
Stora Tuna IK SK
28:06.168530
+1:01.6070
85.1p
4
Joergen Schjoelberg
Norway
28:14.169310
+1:09.6850
84.6p
5
Jens Junes
IFK Umeå
28:26.170590
+1:22.8130
83.8p
6
Henri Murto
Gellivare Skidallians IK
28:35.171450
+1:30.8990
83.3p
7
David Lantto
Gellivare Skidallians IK
28:37.171600
+1:32.9140
83.2p
8
Malte Jutterdal
Vreta Skid o Mk
28:52.173170
+1:48.10710
82.3p
9
Olle Andersson
Ulricehamns IF
28:55.173490
+1:51.11030
82.1p
10
Gabriel Söderqvist
Storvreta IK
29:05.174410
+2:00.11950
81.6p
11
Viktor Majbäck
Sj SK Kiruna
29:09.174850
+2:04.12390
81.3p
12
Albin Augustsson
IFK Mora SK
29:10.174910
+2:05.12450
81.3p
13
Hjalmar Berg
Sunne SLF
29:12.175130
+2:07.12670
81.2p
14
Oskar Algotsson
Åsarna IK
29:16.175550
+2:11.13090
81.0p
15
Axel Werner
IK Stern
29:19.175840
+2:14.13380
80.8p
16
Theo Mattei
Sj SK Kiruna
29:19.175870
+2:15.13410
80.8p
17
Anders Danielson Frost
Dala-Järna IK
29:20.175960
+2:16.13500
80.7p
18
Jakob Saeter Verdenius
Norway
29:29.176810
+2:24.14350
80.3p
19
Victor Berglund
Duveds IF
29:37.177610
+2:32.15150
79.8p
20
Gustav Pålsson
Östersunds SK
29:45.178490
+2:41.16030
79.4p
21
Erik Fransson
Borås SK
30:01.180020
+2:56.17560
78.5p
22
Axel Erixon
Grava SK
30:07.180680
+3:03.18220
78.2p
23
Kalle Georgsson
Högbo GIF
30:08.180740
+3:03.18280
78.2p
24
Hugo Abrahamsson
IFK Umeå
30:14.181340
+3:09.18880
77.9p
25
Hugo Sjögren
Tranemo IF
30:14.181370
+3:10.18910
77.8p
26
Axel Karlsson
Täby IS SK
30:15.181490
+3:11.19030
77.8p
27
Andreas Blix
Norway
30:30.182910
+3:25.20450
77.1p
28
Gustav Hedström
Östersunds SK
30:30.182930
+3:25.20470
77.0p
29
Axel Isacsson
Ulricehamns IF
30:31.183060
+3:27.20600
77.0p
30
Martin Lundström
Bodens SK
30:34.183370
+3:30.20910
76.8p
31
Simon Nilsson
Granbergsdals IF
30:37.183680
+3:33.21220
76.7p
32
Jonas Lenz
Matfors SK
30:38.183700
+3:33.21240
76.7p
33
Ludvig Jonsson
Hudiksvalls IF
30:41.184070
+3:37.21610
76.5p
34
Walter Helldén
Gellivare Skidallians IK
30:45.184470
+3:41.22010
76.3p
35
Andreas Elvseth
Offerdals SK
30:47.184630
+3:42.22170
76.2p
36
Herman Swärd
Tidaholm SOK Sisu
30:48.184770
+3:44.22310
76.1p
37
Martin Blomberg
Lycksele IF
30:53.185250
+3:48.22790
75.9p
38
Jonas Carlsson
Stora Tuna IK SK
31:00.185910
+3:55.23450
75.6p
39
Lukas Karlberg
IK Rex
31:18.187760
+4:14.25300
74.7p
40
Wille Långberg
Hudiksvalls IF
31:40.189930
+4:35.27470
73.7p
41
Nils Sjöberg
OK Landehof
31:42.190170
+4:38.27710
73.6p
42
Anders Dahl
Alnö SK
31:49.190870
+4:45.28410
73.2p
43
Simon Nilsson
IF Hallby SOK
31:55.191450
+4:50.28990
73.0p
44
Oskar Lundberg
Borås SK
31:59.191880
+4:55.29420
72.8p
45
Frank Krouwel
Stora Tuna IK SK
32:01.192010
+4:56.29550
72.7p
46
Markus Melén
Falu IK
32:06.192510
+5:01.30050
72.5p
47
Jonathan Bergman
Fagersta Södra IK
32:10.192930
+5:05.30470
72.3p
48
Emil Löfgren
Täfteå IK
32:24.194300
+5:19.31840
71.7p
49
Simon Markström
Luleå Gjutarens IF
32:26.194580
+5:22.32120
71.6p
50
Axel Mannelqvist
Vårby IK
32:40.195960
+5:36.33500
71.0p
51
David Musslinder
Falköpings AIK SK
32:59.197870
+5:55.35410
70.2p
52
Albin Källiden
Granbergsdals IF
33:02.198130
+5:57.35670
70.1p
53
Harald Ekenberg
IK Stern
33:06.198590
+6:02.36130
69.9p
54
Tobias Snell
Luleå Gjutarens IF
33:09.198870
+6:05.36410
69.8p
55
Ludvig Anderberg
IFK Mora SK
33:10.198970
+6:06.36510
69.7p
56
Gabriel Miernik
Gellivare Skidallians IK
33:32.201110
+6:27.38650
68.9p
57
Arve Lignell
Lucksta IF
33:36.201550
+6:31.39090
68.7p
58
Jon Oscarsson
Ås IF
33:55.203400
+6:50.40940
68.0p
59
Benjamin Claesson
IF Hallby SOK
34:18.205770
+7:14.43310
67.0p
60
Karl-filip Köld
Medåkers IF
34:29.206840
+7:24.44380
66.6p
61
Anton Henriksson
Rehns BK
36:08.216700
+9:03.54240
63.1p
62
Lukas Stridsman
Antnäs BK
36:47.220660
+9:43.58200
61.8p
63
Carl Nilsson
Mälarö SOK
38:12.229150
+11:07.66690
59.2p
-
Leo Svahn
Östersunds SK
23:59:57.8639600
-
Sebastian Hägglöf
Hägglunds Ski Team SK
23:59:58.8639700
-
Viktor Holmgren
Täfteå IK
23:59:58.8639700
-
Ludvig Berg
Rehns BK
23:59:58.8639700
-
Hannes Mickelsson
Gellivare Skidallians IK
23:59:58.8639700
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)