Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Malmfältsloppet
2022-01-15
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21
44km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Simon Öberg
Kalix SK
1:56:26.698500
83.4p
2
Tobias Thomson
Ttgu IF
1:56:55.701400
+29.2800
82.9p
3
Ludvig WERKMÄSTER
Ttgu IF
2:00:06.720500
+3:40.21900
79.7p
3
Robert Lindberg
Ttgu IF
2:00:06.720500
+3:40.21900
79.7p
5
Jim Lundmark
Skellefteå XC
2:00:14.721300
+3:48.22700
79.6p
6
Erik Hårrskog
Falu IK
2:03:54.743300
+7:28.44700
76.2p
7
Linus Jansson
Hällbybrunns IF
2:03:58.743700
+7:32.45100
76.1p
8
André NYGÅRD
Milslukarna XC
2:07:30.764900
+11:04.66300
73.1p
9
Jesper Lundqvist
Skellefteå XC
2:09:34.777300
+13:08.78700
71.5p
10
Henrik Fors
Ttgu IF
2:10:20.781900
+13:54.83300
70.9p
11
Andreas Oskarsson
Sorsele SK
2:12:36.795500
+16:10.96900
69.2p
12
Olov Molin
Bondsjöhöjdens IK
2:13:29.800800
+17:03.102200
68.6p
13
Henrik Karlborg
Milslukarna XC
2:15:24.812300
+18:58.113700
67.2p
14
Martin Ottosson
Skellefteå SK
2:15:56.815500
+19:30.116900
66.9p
15
Oskar Abrahamsson
XC Piteå
2:16:18.817700
+19:52.119100
66.6p
16
Olof Burström
SK Järven
2:16:19.817800
+19:53.119200
66.6p
17
Erik Strandberg
Latikberg IK
2:18:46.832500
+22:20.133900
65.0p
18
Adam Persson
Team BST
2:20:43.844200
+24:17.145600
63.8p
19
Anders Erik Johan Strandh
Skogis IF
2:20:58.845700
+24:32.147100
63.6p
20
Anders Strandberg
Latikberg IK
2:21:07.846600
+24:41.148000
63.5p
21
Lars LUNDBERG
Ttgu IF
2:24:18.865700
+27:52.167100
61.6p
22
Tobias Johansson-ljung
Jalles Tc Umeå
2:24:58.869700
+28:32.171100
61.2p
23
Andreas Forsberg
Ttgu IF
2:26:59.881800
+30:33.183200
60.1p
24
Kristian Barkemo
Team BST
2:28:06.888500
+31:40.189900
59.5p
25
Olof Pilblad
Skellefteå XC
2:30:43.904200
+34:17.205600
58.1p
26
Kay Rung
XC Piteå
2:32:15.913400
+35:49.214800
57.4p
27
Fredrik Nyberg
Överkalix IF
2:32:27.914600
+36:01.216000
57.3p
28
Peter Westin
Axa SC
2:32:53.917200
+36:27.218600
57.0p
29
Victor Forsberg
XC Piteå
2:33:25.920400
+36:59.221800
56.8p
30
Johan Sköld
Milslukarna XC
2:34:04.924300
+37:38.225700
56.5p
31
Simon Åström
Skellefteå SK
2:34:37.927600
+38:11.229000
56.2p
32
Erik Näsmark
Skogis IF
2:35:50.934900
+39:24.236300
55.6p
33
Kristoffer Eriksson
Arjeplogs SK
2:36:11.937000
+39:45.238400
55.5p
34
John Brodin
Ttgu IF
2:36:52.941100
+40:26.242500
55.1p
35
Alfred Wikner
Håknäs IF
2:38:09.948800
+41:43.250200
54.6p
36
Andreas Barkemo
Team BST
2:39:16.955500
+42:50.256900
54.1p
37
Karl Lundberg
Fredrika IK
2:46:45.1000400
+50:19.301800
50.9p
38
Simon Larsson
Skellefteå SK
2:51:26.1028500
+55:00.329900
49.1p
39
Viktor Martinsson
SK Järven
2:54:02.1044100
+57:36.345500
48.2p
40
Johan Svedin
Milslukarna XC
2:55:14.1051300
+58:48.352700
47.8p
41
Eric Fahlgren
Skellefteå XC
2:56:42.1060100
+1:00:16.361500
47.3p
42
Melvin Lundberg
Skellefteå XC
2:57:26.1064500
+1:01:00.365900
47.0p
43
Johan Burström
Kågedalens SK
3:07:53.1127200
+1:11:27.428600
43.8p
44
Stellan Isaksson
Hägglunds Ski Team SK
4:06:39.1479800
+2:10:13.781200
31.5p
-
Göran Karlsson
Ammarnäs IF
23:59:58.8639700
-
Tommy Hedlund
Ttgu IF
23:59:58.8639700
-
Joel Lindegren
Ttgu IF
23:59:58.8639700
-
Björn Rydvall
Ttgu IF
23:59:58.8639700
-
Henrik Strand
Abisko Ioik
23:59:59.8639800
-
Anton Kindlund
IFK Arvidsjaur SK
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)