Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Borås XC games E3
2022-01-15
INFO
RESULTAT
KARTA
Visa ihopslagen resultatlista
Visa deltider
D 10
1.7km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Rebecka Björck
IFK Skövde SK
5:47.34630
2
Emma Mårtensson
Borås SK
6:03.36240
+16.1510
3
Karin Frick Gräslund
Borås SK
6:37.39610
+49.4880
4
Ester Hall
Borås SK
6:51.41020
+1:03.6290
5
Maja Kastanius
Ulricehamns IF
7:04.42350
+1:17.7620
6
Sigrid Fritzson
Ulricehamns IF
7:17.43610
+1:29.8880
7
Moa Solsjö
IFK Skövde SK
7:19.43800
+1:31.9070
8
Ester Männer
Göteborgs SK
7:29.44880
+1:42.10150
9
Molly Axelsson
Ulricehamns IF
8:51.53050
+3:04.18320
10
Märta Sjölin
Ulricehamns IF
9:30.56900
+3:42.22170
11
Alicia Brettmo
OK Landehof
11:51.71090
+6:04.36360
12
Moa Mållberg
Borås SK
23:59.143860
+18:12.109130
D 12
1.7km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Alice Peterson
Borås GIF
4:53.29230
2
Ellen Mohr
Borås SK
4:58.29770
+5.440
3
Elsa Widell
Borås SK
5:09.30890
+16.1560
4
Julia Swahn
OK Landehof
5:13.31250
+20.1920
5
Moa Erlandsson
Tranemo IF
5:22.32190
+29.2860
6
Julia Larsson
Borås SK
5:42.34190
+49.4860
7
Tuva Holm
Tidaholm SOK Sisu
5:43.34220
+49.4890
8
Astrid Lindgren
Lidköpings VSK
5:45.34440
+52.5110
9
Lovis Reinholdsson
Ulricehamns IF
5:46.34520
+52.5190
10
Nova Valtersson
Tranemo IF
5:46.34570
+53.5240
11
Vera Hultström
Tranemo IF
5:54.35390
+1:01.6060
12
Julia Nilsson
OK Landehof
5:56.35540
+1:03.6210
13
Astrid Kullberg Lugner
Göteborgs SK
6:00.35970
+1:07.6640
14
Elsa Männer
Göteborgs SK
6:08.36780
+1:15.7450
15
Ingrid Åkerström
IFK Skövde SK
6:12.37120
+1:18.7790
16
Agnes Johanson
Borås SK
6:21.38090
+1:28.8760
17
Tilda Petersson
Lidköpings VSK
6:45.40410
+1:51.11080
18
Meja Wolmhag
OK Landehof
7:22.44190
+2:29.14860
19
Alice Wolmhag
OK Landehof
7:40.45930
+2:47.16600
D 14
1.7km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Lisa Ahlrik
Tidaholm SOK Sisu
4:15.25490
2
Stella Vilhelmsson
Lidköpings VSK
4:37.27670
+21.2080
3
Signe Lyckelid
Borås GIF
4:44.28350
+28.2760
4
Alva Peterson
Borås SK
4:45.28450
+29.2860
5
Maja Backlund
Borås GIF
4:47.28600
+31.3010
6
Tova Österberg
Tidaholm SOK Sisu
4:50.28960
+34.3370
7
Maja Lundgren
Borås GIF
4:51.29070
+35.3480
8
Stella Björk
Borås SK
4:54.29330
+38.3740
9
Ellen Johansson
Tranemo IF
5:10.30900
+54.5310
10
Ester Lindgren
Tranemo IF
5:10.30940
+54.5350
11
Jennifer Persson
Tidaholm SOK Sisu
5:14.31390
+58.5800
12
Andrea Bäckström
Tranemo IF
5:19.31870
+1:03.6280
13
Adelina Bokesand
Sävedalens AIK
5:20.31920
+1:04.6330
14
Marta Björck
IFK Skövde SK
5:24.32340
+1:08.6750
15
Cornelia Jinnedal
Borås SK
5:35.33450
+1:19.7860
16
Evelina Lindgren
Lidköpings VSK
5:39.33860
+1:23.8270
D 16
1.7km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Kajsa Ekenberg
IK Stern
4:15.25490
2
Vilma Högman
Ulricehamns IF
4:23.26220
+7.630
3
Alice Pettersson
Borås SK
4:31.27050
+15.1460
4
Tuva Karlén
IF Hallby SOK
4:34.27380
+18.1790
5
Alice Mohr
Borås SK
4:38.27730
+22.2140
6
Klara Alvarsson
IFK Skövde SK
4:42.28110
+26.2520
7
Alva Bengtsson
Tranemo IF
4:42.28170
+26.2580
8
Elsa Karlsson
Tranemo IF
4:43.28200
+27.2610
9
Ellen Öjerhed
Borås GIF
4:44.28380
+28.2790
10
Beata Åkerström
IFK Skövde SK
4:46.28530
+30.2940
11
Ebba Johansson
Borås SK
4:50.28910
+34.3320
12
Clara Widell
Borås SK
4:52.29130
+36.3540
13
Ingrid Skiöld
Borås SK
4:59.29810
+43.4220
14
Alhva Igestrand
Trollhättans SOK
5:24.32370
+1:08.6780
15
Julia Eriksson
Hestra IF
5:25.32440
+1:09.6850
Logga in för att slippa de här annonserna
D 17
1.7km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Tindra Wilhelmsson
Lidköpings VSK
4:40.27950
2
Emelie Persson
Borås SK
4:41.28050
+1
H 10
1.7km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Theo Valtersson
Tranemo IF
5:37.33640
2
Vincent Lagercrantz
Borås GIF
5:51.35000
+13.1260
3
Lykke Eriksson
Tranemo IF
5:59.35820
+21.2080
4
Albin Kårebäck
Lidköpings VSK
6:26.38510
+48.4770
5
William Roth
OK Landehof
6:26.38530
+48.4790
6
Adam Thuresson
Borås SK
6:29.38800
+51.5060
7
Gustav Frick Gräslund
Borås SK
6:35.39420
+57.5680
8
Jonas Ehlers
OK Landehof
6:38.39700
+1:00.5960
9
Olle Thorell
Borås SK
6:45.40430
+1:07.6690
10
Sixten Fridén
Borås GIF
7:08.42770
+1:31.9030
11
Wiktor Gullander
Borås SK
7:12.43110
+1:34.9370
12
Erik Vidunger
Borås SK
7:50.46960
+2:13.13220
13
Hannes Fredriksson
Tranemo IF
7:58.47780
+2:21.14040
14
Melvin Holm
Tidaholm SOK Sisu
8:15.49470
+2:38.15730
15
Filip Petersson
Lidköpings VSK
8:29.50890
+2:52.17150
16
Erik Bergh
Äspereds IF
8:45.52430
+3:07.18690
17
Jacob Kullberg Lugner
Göteborgs SK
9:15.55470
+3:38.21730
H 12
1.7km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Malte Alvarsson
IFK Skövde SK
4:24.26350
2
Albin Mårts
IK Stern
4:34.27310
+9.860
3
Filip Bengtsson
Tranemo IF
4:38.27750
+14.1300
4
Filip Weber
Borås GIF
4:39.27890
+15.1440
5
Wille Sylvan
Borås SK
4:45.28460
+21.2010
6
William Jullander
Borås SK
4:54.29360
+30.2910
7
Emil Johansson
IK Stern
5:02.30190
+38.3740
8
Max Worm
IFK Skövde SK
5:07.30650
+43.4200
9
Ville Lundgren
Borås GIF
5:08.30740
+43.4290
10
Ivan Elv
IFK Skövde SK
5:08.30790
+44.4340
11
Rasmus Karlsson
Borås SK
5:12.31140
+47.4690
12
Fabian Bäckström
Tranemo IF
5:21.32040
+56.5590
13
Oscar Wall
Borås SK
5:22.32170
+58.5720
14
Noah Jullander
Borås SK
5:35.33400
+1:10.6950
15
Wilhelm Berglund
Göteborgs SK
5:35.33450
+1:11.7000
16
Olle Kastanius
Ulricehamns IF
5:42.34120
+1:17.7670
17
Nils Birath
IFK Skövde SK
5:42.34180
+1:18.7730
18
Axel Davidson
Borås GIF
5:45.34440
+1:20.7990
19
Albert Carlsson Steen
Borås SK
5:48.34730
+1:23.8280
20
Felix Ehlers
OK Landehof
5:53.35290
+1:29.8840
21
Tor Von Sydow
Göteborgs SK
5:58.35790
+1:34.9340
22
Arvid Staaf
OK Landehof
6:00.35940
+1:35.9490
23
Melker Kryander
Borås SK
6:01.36070
+1:37.9620
24
Alf Thor
Ulricehamns IF
6:06.36580
+1:42.10130
25
Vilgot Karlsson
Ulricehamns IF
6:07.36630
+1:42.10180
26
Einar Kallenius
Borås SK
6:15.37420
+1:50.10970
H 14
1.7km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Valter Gerle
OK Landehof
3:48.22720
2
Olle Johansson
IK Stern
3:50.22940
+2.120
3
Melker Alvarsson
IFK Skövde SK
4:00.23900
+11.1080
4
Valdemar Carlsson-steen
Borås SK
4:00.23960
+12.1140
5
Viggo Rudklint
OK Landehof
4:02.24190
+14.1370
6
Vilmer Wingskog Lindqvist -
Ulricehamns IF
4:03.24250
+15.1430
7
Gustav Ramsin
IFK Skövde SK
4:19.25800
+30.2980
8
Carl Sjögren
Tidaholm SOK Sisu
4:19.25850
+31.3030
9
Sverre Engström
Äspereds IF
4:27.26630
+39.3810
10
Joel Johansson
Borås GIF
4:27.26690
+39.3870
11
Gustav Nilsson
OK Landehof
4:30.26920
+42.4100
12
Jonathan Österlin
Sävedalens AIK
4:32.27140
+44.4320
13
Oliver Larsson
Borås SK
4:32.27170
+44.4350
14
Felipe Vergara
Trollhättans SOK
4:34.27320
+46.4500
15
Filip Fredriksson
Hestra IF
4:39.27860
+51.5040
16
River Larsson
Ulricehamns IF
4:47.28640
+59.5820
17
Melvin Wingertz
Borås SK
4:53.29260
+1:05.6440
18
Malte Worm
IFK Skövde SK
4:54.29340
+1:06.6520
19
Gunnar Bengtsson
Hestra IF
5:06.30560
+1:18.7740
20
Hampus Bengtsson
Hestra IF
5:12.31170
+1:24.8350
21
Anton Fridén
Borås GIF
5:13.31210
+1:24.8390
22
Alfred Biversten
IFK Skövde SK
5:14.31350
+1:26.8530
23
Viggo Eriksson
Borås SK
5:22.32150
+1:34.9330
24
Oskar Werner
IK Stern
5:26.32530
+1:38.9710
25
Liam Segerqvist
Tranemo IF
5:45.34480
+1:57.11660
26
Edward Fridén
Borås GIF
5:49.34810
+2:00.11990
H 16
1.7km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Viktor Persson
Borås SK
3:35.21460
2
Erik Pihl
Borås SK
3:42.22100
+6.540
3
Isac Berglund
Ulricehamns IF
3:43.22270
+8.710
4
Ludvig Åkvist
Borås GIF
3:44.22300
+8.740
5
Wilhelm Kuylenstierna
Sävedalens AIK
3:47.22650
+11.1090
6
Ludwig Norén
Ulricehamns IF
3:49.22840
+13.1280
7
Leo Reinholdsson
Ulricehamns IF
3:54.23360
+19.1800
8
Lucas Mårts
IK Stern
3:58.23730
+22.2170
9
Alfred Swahn
OK Landehof
4:14.25320
+38.3760
10
Natanael Bokesand
Sävedalens AIK
4:15.25490
+40.3930
11
Gustaf Artursson
Lidköpings VSK
4:54.29370
+1:19.7810
H 17
1.7km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Adrian Skiöld
Borås SK
3:41.22070